Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 11:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
".... a tisztelet készsége a nullához közelít (a másik félnél)"

.... és nálad mi a helyzet?
Itt kezdődik a kapcsolatotok gyógyulása!

Presbiter vagyok és többszörösen elvált, ugyan attól a nőtől.
Feleségem és én nagyon messziről jöttünk, az Úr nagyon mélyre hajolt le értünk.
A családomban és a családjában a férfi tisztelete, a férfi megbecsülése a neki való engedés csírájában sem volt megtalálható. A férfiak nem szerették feleségüket, megcsalták, barátokkal jártak el, nem hagyták el a szülői házat, italoztak.
FELESÉGEMÉRT és ÉRTEM ide jött be Jézus!

Hányszor képtelen voltam szeretni a feleségem - még az új élet megkapása után is - és ő hányszor képtelen volt tisztelni engem!
Amikor nem kaptam tiszteletet tőle, akkor tudtam a legkevésbé szeretni, ezért ő még jobban nem tisztelt, mire én még jobban nem szeretttem őt, mire ő....

Hol áll meg a folyamat?


Erre kell választ kapni, különben TÖRVÉNYSZERŰ a válás!
Jézus adja meg a választ a NET által idézett Igeszakaszban!

Szeretettel:
Péter

Ja, nem kellett elválnom és négy gyermeket nevelünk Isten kegyelméből, de ez a folyamat időnként megpróbálja a hitünket, házasságunkat!

Kedves Kavics

Talán az új embered csinálja amit felsorolsz?

Idézet:
Hányszor képtelen voltam szeretni a feleségem - még az új élet megkapása után is - és ő hányszor képtelen volt tisztelni engem!
Amikor nem kaptam tiszteletet tőle, akkor tudtam a legkevésbé szeretni, ezért ő még jobban nem tisztelt, mire én még jobban nem szeretttem őt, mire ő....


Komolyan nem akarlak megbántani mert ismerem érzésed és tehetetlenséged ezzel kapcsolatosan.
De ez a tehertelenség még sem indít hogy letted hagyod hogy befolyásoljon és szolgája légy.

Feltör és kiszolgáltatott vagy.
De miért?

Sokan össze keverik az ó embertől származó kívánságokat az új ember engedelmességével.

Így tud alattomosan betolakodni a többi kívánsággal együtt.
Meg fogan és bűnt szül.

A kívánságoknál még győzedelmes életed lehet, de a meg foganás után már a bűn győzött.
Egy ideig, amíg Urunk fel nem szabadít.

Gal 5,24 A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.

Itt lehetne valamit kezdeni az „indulatnál és a kívánságoknál.”

Ha nem tesszük le mert új emberinek tarjuk, magunkat szolgáltatjuk ki.
Nem tudva mikor tör ránk.

Ha viszont mindent az Atya kezébe teszünk és az Ő ajándéka Fia mindenre elég akkor megelégedéssel élhetünk.

Fián keresztül már tudjuk szeretni feleségünket, gyermekeinket.
Sokkal jobban mint azelőtt. Hiszen sokkal hálásabbak lehetünk értük is.

De hát ezt már akkor megtudja mindenki ha valóban elég mindenre Ura.
És kívánságait, indulatait is halára adja.

Egy kívánságunk lehetne, hogy Urunk akaratát cselekedjük ahogy Ő is tette.
Ehhez képest mennyi van és mégis új emberinek tüntetjük fel.
Ne csodálkozunk hogy nem tudunk védekezni.

Rm 13,14 Hanem öltözzétek fel az Úr Jézus Krisztust, és a testet ne tápláljátok a kívánságokra.

Ez lenne az Úr ereje hogy nem magunknak élünk, és sokan megtagadják ezt.

Hát ne tegyük, végre adjuk át teljesen életünket az Úrnak és bízunk benne hogy el is vezeti azt.
De ne engedjünk kívánságainknak bármi legyen is az, csak egyet engedjünk életünkben hogy Neki engedelmeskedjünk.

Hamar lebukik melyik nincs tőle. És nem tud megfoganni.
Végre szabadok lehetünk.
Ha erről megfeledkezünk és újra saját kezünkbe vesszük az irányítást újra kezdünk kívánni és vágy ni dolgokra.

Így, megbecsüljenek, szeressenek, és jön a módja is: úgy ahogy elképzeljük.

Hol is van itt az Úrnak való engedelmesség?
És hol van megfeszítve test indulatai, kívánságai?

Ne csapjátok be magatokat hogy az ó ember indulatát és kívánságát újnak tüntessétek fel.

Egy indulat és kívánság lehet bennünk.
Ami az Úrban is volt.
Mindenki tudja hogy mi, csak neki az kevés. Kell a saját kívánsága is.

Akkor kerül ilyen helyzetbe az ember, vagy örökös körforgás, vagy teljesen lezárt ajtók.

Lehet választani: átadni teljesen életünket és végre belátni hogy csődöt mondtunk saját felépítésünkbe, és végre hagyni hogy Ő építsen fel minket.
Vagy mi magunk törünk utat és újra kezdünk álmokat építeni.
Aminek a vége megint kudarc lesz.

Elehet játszadozni egész életünkbe, vagy végre hagyni hogy Urunk felépítse életünket és Neki érte élni, hogy bennük és megtudja dicsőíteni Mennyi Atyánkat.

Ő végzi a munkát.
Lk 4,18 Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,

Engedjük neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 11:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Az igének az az iránymutatása, hogy naponta öldököljük meg az óemberünket azért van, mert tudja, hogy az óemberünk néha kedvet kap lemászni a keresztről és ha nem zavarjuk vissza és nem szegezzük vissza újra meg újra, akkor megint elkezd garázdálkodni az életünkben.
Nem mi találtuk ki, hogy az újemberünket naponta aktívan kell táplálni pátyolgatni míg az óemberi természet önjáró. Azt hiszem ez azért lehet mert még nem a mennyben élünk, hanem a sátán fennségterületén, ahol így lehet működni. De lehet, sőt mi vagyunk a Isten országának az ügynökei. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Anti írta:
Sziasztok!

Testvéreim! Vigyázzon mindenki, aki azon fáradozik, gondolkodik, vagy érvel, hogy hogyan, miért, mikor, milyen feltételekkel... bontható fel egy házasság!


Kedves Anti

Lehet,hogy kicsit félre érthető voltam.
Én abban hiszek,hogy amire Isten
áldását addja az jó az ember számára,és amelyik kapcsolatot Isten köti össze,azt Isten képes fent is tartani.

Ugyan akkor én a teremtmény vagyok,és ezért nem határozhatom meg,hogy a Teremtőm mit tehet és mit nem.

Amit Isten össze kötött azt az ember nem vállaszthaja szét ,
de Isten aki össze kötötte,Ő már
szétválaszthatja,és ha ez Isten
akarata,akkor el kell fogadnom.

Most azokról a kötelékekről beszéltem,amin Isten áldása van,
de valyon minden köteléken,
házaságon ott van Isten áldása ?

A hívő ember számára ,csak egy dolog lehet fontos,Istennek megfelelni,minden más csak emberi
okoskodás .

Igy ebből adódóan nem létezik semmilyen emberi szabály,hogy mikor,melyik házasság bontható fel és melyik nem.Ez Isten hatáskörébe tartozik és nem az emberébe.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Kedves Tiv!
Az igének az az iránymutatása, hogy naponta öldököljük meg az óemberünket azért van, mert tudja, hogy az óemberünk néha kedvet kap lemászni a keresztről és ha nem zavarjuk vissza és nem szegezzük vissza újra meg újra, akkor megint elkezd garázdálkodni az életünkben.
Nem mi találtuk ki, hogy az újemberünket naponta aktívan kell táplálni pátyolgatni míg az óemberi természet önjáró. Azt hiszem ez azért lehet mert még nem a mennyben élünk, hanem a sátán fennségterületén, ahol így lehet működni. De lehet, sőt mi vagyunk a Isten országának az ügynökei. :)
üdv
ex

Kedves Ex
Míg kicsi a gyerek oda megy ahova viszik azt teszi amit mondanak neki, és azt sem tudja melyik lába a bal.
Sokan mégis többnek képzelik magukat mint amik.

Megtérnek újjászületnek és rögtön felnötet játszanak de semmit nem tudnak az új emberből.
Ahelyett hogy engednének felépíteni új emberüket kisdedként. lásd Korinthusbeliek
elkezdenek építkezni régi építőanyagból régi tapasztalattal, ismerettel.

Ide lyukadhat ki, ezt lehet tagadni, és meg is lehet fontolni.

Ha valaki túlment a kiskorúságon, az akkor is emlékszik hogy milyen volt kisdedként.

Én nem vagyok ezen a téren nagykorú, az is ki lett véve kezemből hogy magamat eltartsam.
De gondoskodik rólam és családomról Urunk.
És betölti életem.
Erről tudok bizonyságot tenni.
És arról is hogy volt nekem is ilyen csődöm ahol minden ajtó bezáródott és véget ért erőm, nem volt kiút. Itt törtem meg és tettem le teljesen életem látva hogy ez nem megy bármit teszek csőd lesz.

És bizony tud vezetni. Azóta is vezet.
Abban is igazad van hogy képes az ember újra kezében venni a vezetést, én is ezt tettem.
Mégpedig a család miatt. (van felelősségem feléjük, gondoskodnom kell róluk stb.)
És jöttek elképzeléseim és annak megvalósításra a kérések.
Meg lett, de az ígéretem hova lett?

Eredményt most láthatom. :)

Dicsőségneki, kivetette kezemből az irányítást.
Most bizonyítja Urunk hogy nagyon is tud gondoskodni rólunk, és bízhatom benne.
Kedves Ex mindent tőle kapunk és ez csodálatos érzéssel tölt el.

Nincs szívemben aggodalom, bezzeg akkor amikor kívánságaimat szeretem volna hogy teljesítse, család címszó alatt, tele voltam aggodalommal.
Mi lesz? Jöttek a gondok és dönteni kellet segítségül hívtam, de magunkért tetem amit tettem.
Az Ő segítségével.

Most mindent Neki teszek ez a különbség, és az hogy mindet a kezéből veszek el.
Ha egy probléma elém jön nem kell aggódnom, mert vele és neki teszem.
eredménytől függetlenül. A lényeg hogy vele lehetek.

Viszont családomat is tőle kaptam és végre így örülhetek nekik ahogy nekem adta.
De nem elfeledkezve hogy egyben feladat is amit megint csak neki és vele végezhetek el.
Soroljam vagy a többit már érted? :)

A fizika i erőt is felismerhetem amit ad (az egészséges ember nem is tudja milyen milyen izmok vannak benne, de ha fáj biztos lehetsz benne felismered pontosan melyik részed az, még az ért is érzed ami lábadban ahogy lüktet) Erről FM (Magda is tudna neked mesélni)
De arról is hogy, hogy tud erőt adni a mindennapokban.
Tökéletesen lehet látni érezni amikor adja hogy elvégezzük.
Ha bennünket rokkantakat képes megsegíteni és boldoggá tenni titeket még inkább.
Csak bízni kell benne és végre a legnagyobb értéknek lenni életünkben.
Ha Ő a vágyunk és kívánságunk, megkapjuk és ráadásként mindent.

De akkor mit is panaszkodunk? Hiszen Ő már meg van.

Látod itt csaphatjuk be magunkat míg azt mondjuk hogy Ő a legfontosabb, közben sokkal fontosabb lesz minden más.
Ne csodálkozunk a fenyítésen, sőt örüljünk mert nem feledkezet el rólunk, és Ő tudja mit csinál nem úgy mi.


Zsid 12
4. Mert még végig nem állottatok ellent, tusakodván a bűn ellen.
5. És elfeledkeztetek-é az intésről, a mely néktek mint fiaknak szól: Fiam, ne vesd meg az Úrnak fenyítését, se meg ne lankadj, ha ő dorgál téged;
6. Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.
7. Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, a kit meg nem fenyít az apa?
8. Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.
9. Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!
10. Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.
11. Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, a kik általa gyakoroltatnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Nem mi találtuk ki, hogy az újemberünket naponta aktívan kell táplálni pátyolgatni míg az óemberi természet önjáró. -


...és milyen igaz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:01 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Boglárka írta:
exrefis írta:
Nem mi találtuk ki, hogy az újemberünket naponta aktívan kell táplálni pátyolgatni míg az óemberi természet önjáró. -


...és milyen igaz!


Ez nem sokat segít azon aki az ó emberét pátyolgatja új ként.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Bizonyára így van, Tiv; részemről csak tetszett az "óember önjáró" kifejezés, mert még nem hallottam...és frissen megtértként emlékszem, csalódottan konstatáltam az óember előbukkanását, csak nem ebben a megfogalmazásban.
(Akkor még azt hittem, azzal, hogy Jézust befogadtam a Szent Lélek által, már minden magától fog menni...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
Bizonyára így van, Tiv; részemről csak tetszett az "óember önjáró" kifejezés, mert még nem hallottam...és frissen megtértként emlékszem, csalódottan konstatáltam az óember előbukkanását, csak nem ebben a megfogalmazásban.
(Akkor még azt hittem, azzal, hogy Jézust befogadtam a Szent Lélek által, már minden magától fog menni...)

:) Hát nem! Ebben is aktivitás kell! :)
Van, amit Isten megad azonnal és van amiért megdolgoztat. Elvégre az is ott van, hogy változzatok el elmétekben. Tehát, van amit Ő nem változtat meg, hanem elvárja tőlünk, hogy változtassuk meg illetve változzunk meg. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Az előző hosszabb beírásodban úgy csinálsz mintha vitatkoznál, de nem értem mivel vitatkozol. Vagy ha csak én nem értelek. Akkor kérek egy konkrétabb, számomra érthetőbb véleményt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:46 
Kedves Tivadar!

Az a természetem csinálja, amiből Isten kihívott és valósággal MEGSZABADÍTOTT!

Honnan tudom? Onnan, hogy nem uralkodik el rajtam a szeretetlenség!
Honann tudom? Onnan, hogy látom, hogy a régi énem szerint pökhendi, beképzelt és önmagát nagyra tartó ember nem bír szívtelen maradni.

Nem kívánok se neked, se az Úrnak hazudni és azt a látszatot kelteni, hogy én úgy vagyok szent, hogy semmi törvénytelent nem csinálok.
"Szeretem Isten és embertársaimat, mint magamat"
Nem a törvény betartása miatt van üdvösségem, hanem a Jézus Krisztusba vetett hit miatt!
Nagy csapda, ha azt játszom el, hogy én a törvényt betartom, ezért Istennel kapcsolatban vagyok.
Ezzel magamra és másokra olyan terhet rakok, ami elhordozhatatlan és HAZUG!

Nem kívánom a feleségemet nem szeretni, de ha nem tisztel és ellenem mond szinte mindenben, akkor a régi természetem szerinti viselkedésem beindul.
Ami miatt tudom, hogy üdvösségem van, hogy nem tudom ezt sokáig csinálni, ill. egyre kevesebb ideig vagyok vele szeretetlen.

Ha te nem éled ezt meg, nem tudod miről beszélek.
Áldom Istent, ha olyan társat adott melléd, aki minden esetben tisztel téged és te minden esetben szereted a feleséged, mint magadat!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 15:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Tehát, van amit Ő nem változtat meg, hanem elvárja tőlünk, hogy változtassuk meg illetve változzunk meg.


Nem ilyen nincs,mindent Isten változtat meg az emberi lélekben,erről szól a
hit általi üdvözülés !

Isten egyetlen egy dolgot vár el tölünk,hogy higgyünk benne,
minden más csak az emberi elme okoskodása.

Az az ember aki hite által,teljes egésszen Istenre bizza a megszentelődés folyamatának írányítását,az nem dob
ki semmit a lelkéből ,megvárja amig ezt
Isten meg teszi.

és egy idő után a hívő azt veszi észre,hogy ami eddig fontos volt a számára az már
semmit sem jelent neki.
Isten,ilyen gyengéden viszi végbe a
lélek megtisztítását és az elme elváltoztatását.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hadd hozzak egy SZEMÉLYES példát:

amikor előáll (nem HA, hanem AMIKOR!!) a családunk valamelyik "bejáratott konfliktushelyzete"... és a "forgatóköny szerint" KI KELLENE AKADNOM, akkor bizony NEM Krisztus vagy angyalok fogják ezt megakadályozni, hanem EGYEDÜL az ÉN DÖNTÉSEM, hogy ezt a "ziccerhelyzetet" most KIHAGYOM, és ELENGEDEM a JOGOS IGAZAM ÉRVÉNYESÍTÉSÉT...

nyilván abban, hogy ezt ennyire tisztán lássam, a Szentlélek volt a segítségemre, valamint a döntés KIVITELEZÉSÉHEZ is ő adja az erőt

de DÖNTENI bizony ÉN döntök....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Ami miatt tudom, hogy üdvösségem van, hogy nem tudom ezt sokáig csinálni, ill. egyre kevesebb ideig vagyok vele szeretetlen.


Kedves Péter

Nekem is van olyan családtagom,akivel régebben ha össze vesztem,akár hónapokig nem beszéltem,mert annyira haragudtam rá.

Jelenleg ,max párpercig tudok csak rá haragudni nagyon nagyon ritkán,és utánna elszáll a haragom.

Még sem hinném,hogy ezért Szent lennék,
még akkor sem ha tudom,hogy ezt a változást a bennem munkálkodó
Szentléleknek köszönhetem.

És tudod,hogy miért nem tartom magam
Szentnek ? mert akkor egyenlőséget kellene tennem Istenlelke és az én lelkem közé.

Ha azonban ezt megtenném,már csak szóban követném Jézust.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 15:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
hadd hozzak egy SZEMÉLYES példát:

amikor előáll (nem HA, hanem AMIKOR!!) a családunk valamelyik "bejáratott konfliktushelyzete"... és a "forgatóköny szerint" KI KELLENE AKADNOM, akkor bizony NEM Krisztus vagy angyalok fogják ezt megakadályozni, hanem EGYEDÜL az ÉN DÖNTÉSEM, hogy ezt a "ziccerhelyzetet" most KIHAGYOM, és ELENGEDEM a JOGOS IGAZAM ÉRVÉNYESÍTÉSÉT...

nyilván abban, hogy ezt ennyire tisztán lássam, a Szentlélek volt a segítségemre, valamint a döntés KIVITELEZÉSÉHEZ is ő adja az erőt

de DÖNTENI bizony ÉN döntök....


Valóban te döntesz,de a víz köztudottan
nem igazán gyúlékony,a Szentlélek szeretetével teljes szív,pedig köztudottan
nem igazán alkalmas gyülölködésre.

Ha innét nézem,akkor a te döntésednek
valymi kevés szerepe van a folytatást tekintve,mivel az úgymond már
Istennek hála,boritékolva van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a ROMANTIKA (még ha keresztény szinezetű, akkor is) ROMBOL!

TUDOD te HÁNY keresztény házasságot láttam, ahol MINDKÉT FÉL (gyakran egymáson túltenni igyekezve) SZOLGÁLT, NYOMULT, BIZONYÍTOTT... és a házasság MÉGIS ROSSZ volt?!? :(

ha az életed egy területéhez NEM HAGYOD, hogy Isten hozzányúljon.... VAN olyan ÚRIEMBER, hogy NEM NYÚL hozzá ... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség