Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Kedves Magda!

Hogy mi a JÓ, mi az áldott cselekedet, azt az Úr, a MI Urunk megmutatja neked!

Áldott 2007-es évet:
Péter


Ugyan ezt kívánom neked :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Tiv, nagyon szomorú vagyok, h. így nyüstölöd a fórumot. :cry: :cry: :cry:


Kedves Erika

Szép feladat amiben munkálkodsz, csak ezt is az Úrnak kell végezni és nem a fórumnak.
Ha meg az Úrnak végezed csak eszköz lehet a fórum hogy teste épüljön.

Akkor viszont egy testvér (a tényleg annak hiszed) fontosabbnak kell lennie egy fórumnál.
Tudod a világ jön megy sokan vannak akik az Úr mellet döntenek és testvérek lesznek, és sokan akik nem.

De a feladatunk az Úr testének építése.
Ha valaki gyorsan rávágná hogy ez nem a mi feladatunk hanem az Úré.
Teljesen igaza van, és ezt rajtunk keresztül végzi el, ha engedjük neki.
Így használta fel az apostolokat és így használ fel még ma is embereket, írásaikat (könyvek stb) hogy hitüket látva mi is megtérjünk, átadjuk életünket, és az Úrban épüljünk.

Számomra a fórum nem = testvérek. Legalábbis én ezt látom.
Hanem, vannak testvérek is a fórumon.
A régi fórum és e között óriási különbség van.
Amíg testvérek irányítják (keresztény fórum) a fórumot addig semmi baj sincs ha ezt az Úrnak dicsőségre szeretnék csinálni.

Ha viszont ezt össze tévesztik a világ barátságával (sőt irányítás ) az nem lehet az Úr dicsőségre.
Nem mondom hogy könnyű feladatotok van, de azért elég egyértelmű mi is az.

Sok fórum van a világnak de kevés keresztény fórum.
Nem érdemes a világnak odadobni, de természetesen meg tehetitek.

És bizony ez nem azokon múlik akik azt hiszik hogy tesznek valamit az Úrért és a fórum keresztényiségéért.

Max. megtöltik a fórumot de ti terelgetitek arra amerre akarjátok.

Ott mutatkozik meg hogy ki a testvér amikor bajban van a másik, mert nem kezelhetem úgy mint egyet a világból.
De ha ezt még magyarázni is kell, akkor igazából nincs is értelme.

Legyen békességed a te hited szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 14:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!

akkor vegyük szépen sorban:

ezeket írod:

Szép feladat amiben munkálkodsz, csak ezt is az Úrnak kell végezni és nem a fórumnak.
Miben látod a különbséget, hogy nem az Úrnak végzem?


Akkor viszont egy testvér (a tényleg annak hiszed) fontosabbnak kell lennie egy fórumnál.
Kire gondolsz, h. nem tartom annyira fontosnak, h. legalább egy beírást, vagy levelet nem írtam annak érdekében, h. visszajöjjön a fórumra vagy legalább is a keserűsége feloldódjon velünk szemben?


A régi fórum és e között óriási különbség van.
Ennek igazán örülök, h. látom, csak a szépre emlékezel. Én másra is, problémákra is, amik tulajdonképpen áthúzódtak erre a fórumra is.

Ha viszont ezt össze tévesztik a világ barátságával (sőt irányítás ) az nem lehet az Úr dicsőségre.
Nem mondom hogy könnyű feladatotok van, de azért elég egyértelmű mi is az.

Sok fórum van a világnak de kevés keresztény fórum.
Nem érdemes a világnak odadobni, de természetesen meg tehetitek.
Ezt nem értem, mondd el konkrétan, mit tartsz nálam ilyen árulásnak?

Ott mutatkozik meg hogy ki a testvér amikor bajban van a másik, mert nem kezelhetem úgy mint egyet a világból.
Emlékeztess a mulasztásaimra, h. kiküszöbölhessem még amit lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 15:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Erika ez csak az én meglátásom.
Amit két beírással cáfolni lehet vagy nem.

Olvastad nem egy személyről írtam.
Hanem rólatok akik vezetitek a fórumot.

Lehet felettünk állni, és bennünket szolgálni az Úrban.

Emlékezz:
Idézet:
Igazán helytelen, h. ilyenekkel zajgatod az admint,h. töröljön.

Miért is?
És ezt ki is mondja?

Ha azt írod hogy kedves testvérem beszéljük meg mi a problémád mi bánt privátba, vagy bátran fordulhatsz az adminhoz is biztos szakit rád időt hiszen ezt vállalta hogy segítsen.

Beszéljük meg először mi is a baj.

Hogy-hogy „zaklatni” talán az Úrtól is időt kell kérni hogy szóljunk hozzá?

Vagy egyesek ideje drágább mint a másiké?

Tamás már előtte i kezdte fekete báránynak érezni magát itt a fórumon.
Célzott is rá értesítő kapcsán amikor valamiért nem kapott. (ha jól emlékszem listát emlegetve)
Ha valami sérelem érte tőletek miért nem tisztázzátok.
Erre mindenképp időt kell szánni, és nem elég figyelmen kívül hagyni hogy majd megoldódik.

Ez már nem az én dolgom (nem is a fórumé erre jó a privát) hanem a tiétek de jó lenne ha mindent tisztáznátok, megértve egymást és nem letorkolva.

Azt hogy bocsánatot kér és nincs tisztázva max. alárendeli magát nektek, pedig egyedül az Úrnak kell.
A valós problémát kell megkeresni.

Ha valóban akarjátok, hanem akkor bocsássatok meg hogy téptem a számat feleslegesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 15:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!

Köszönöm, h. felhívtad a figyelmemet arra, h. ez a mondatom ilyen negatívan is érthető.Természetesen lehet az adminhoz is bármikor fordulni,pláne ha ilyen fontos kérdésről van szó, mint egy tagnak a törlése. Én inkább megpróbáltam keményebbre venni a hangot, hogy valahogy úgy segítsem ki Tamás 12-t a kátyúból.Különben is beismerem, h. kicsit keményebb /azt azért nem akarom mondani, h. durvább, bár lehet/vagyok a kifejezés módomban, de azért abban biztos lehetsz,h. "a kóc mögött picinyke szív dobog", ha visszafogottan is. /Elképzelheted, milyen nehéz lehet a gyerekeimnek/

Tamással már váltottunk levelet, azt gondolom, h. elrendeződött az ügy. Ez a lista-dolog valahogy elkerülte a figyelmemet, akkor rákérdezek, miről is van szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 16:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Kedves Erika ez csak az én meglátásom.
Amit két beírással cáfolni lehet vagy nem.

Olvastad nem egy személyről írtam.
Hanem rólatok akik vezetitek a fórumot.

Lehet felettünk állni, és bennünket szolgálni az Úrban.



Kedves Tivadar!

Részemről nagyra értékelem kritikus hozzászólásaidat, ha valóban építőek azok.

Ugyanakkor ha már ebben a Visszajelzés topic-ban vagyunk, hát megkérdezném, hogy mi az igazság abból a szemtanúk által elmondott hírből, miszerint korábban egy másik fórumon nagyon sikeres, afféle veszekedős időszakot tudtál magad mögött, mielőtt idejöttél? Olyan sikereset, hogy majd pezsgőt bontottak, miután elhagytad őket?

Ha ez igaz lenne, akkor nem gondolod, hogy hasonlóképpen viselkedsz, mint a viccbéli ember, aki hallgatva az autórádióján a hírt, hogy az autópályán egy ámokfutó rohan a forgalommal szemben kifakad, mi az, hogy egy ember, hiszen mindenki szembejön velem?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 16:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Na jól nézeeeek ki!
Igazán nem hiszem hogy bármelyikőtök szíve szerint való ez a vita , ami látszólag(vagy valóban) énértem(miattam) válik egyre mélyebbé!
Idézet:
Tamás már előtte i kezdte fekete báránynak érezni magát itt a fórumon.
Célzott is rá értesítő kapcsán amikor valamiért nem kapott. (ha jól emlékszem listát emlegetve)

A konkrét "lista" , amikor feliratkozol egy témára kapod az értesítőket!
No ezek maradtak el amikor az Adminnak írtam egy levelet , mely szerint nem értek egyet a törlésével, de ő tudja és megteheti amit tesz!

Nehogy most Tamást is belevigyük még ebbe a nekemsemjó vitába!
Csak leírtam milyen lista maradt el 3-4 napig!

Erikáék igyekezete amint azon dolgoznak hogy építő legyen a fórum, engem mindenben hálára kötelez.
Az hogy "lehetetlennek" tartják egy , az Igéről,azt szakaszokban tartandó megtárgyalást amit javasoltam, mondjuk engem is elkeserített, és megdöbbentem tőle, de el kell ismernem van valami alapja !
Különbözően vagyunk még optimisták is! :*:
Ezért is hívtam volt meg "Apológia"név mögött bújó Miklóst, mert visszaolvasva, mindenki kis kételkedés után elfogadta mint aki ennek a tudománynak képviselőjét!
Az Úr kezében volt a levelem és ezt bizton mondom , Rajta múlt hogy megtalálta Miklóst! Így ebben reménykedem , hogy színre lép közöttünk, és értelmes mederbe tereli még (számomra néha)Magda értelmetlen , kérdéseit is!
Tivadar abban látja itt a gondot , hogy fehér holló számba mennek azok az építő beírások, amiket magáévá tehet itt!
El kell ismerni , más -más szinten éli meg mindenki a hitét , és más a megszerzett tudása is! Szeretne ő is kapni valamit , mert adni ad azt el kell ismerni!
Ez is egészséges hitre vall , hogy épülni akar ! :) QuoVadis
Ő a sok értelmetlennek látszó vitában kifáradt (de nem beszélem beléd) és az értelmét , hasznát is szeretné az eltöltött ittlétének!

Ha nem így van akkor ugyanis kerek perec vakvágány számára a fórum!
Nem kapott tőle semmit!

Asszem én így látom!
Borítottam a b...t viszem a balhét érte! :oops:

Azon mindenki (10telet akivételnek) elgondolkodhat hogy mit is adhat a másiknak itt!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 16:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Na jól nézeeeek ki!
Igazán nem hiszem hogy bármelyikőtök szíve szerint való ez a vita , ami látszólag(vagy valóban) énértem(miattam) válik egyre mélyebbé!


Ugyan Tamás nehogy azt hidd, hogy Te vagy a vita okozója, fenntartója, és generálója. Te mindig is békítő ember voltál, aki nagyon a lelkére vette a fórumon megtörtént dolgokat. Keresztyén módon állsz a dolgokhoz általában.

Vagyunk viszont néhányan, akik tényleg vitatkozunk, keménykedünk.

Szóval kérlek ne vedd magadra a dolgot, mert személyedtől független ez a adok-kapok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 16:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Fentebb a két , Erika és Tivadar álláspontját próbáltamvolna közelíteni, most mint az okozóról magamról írnám!
Tapasztaltam és láttam létező fórumon , egy egy Páli levél lépésenkénti megbeszélését, végigtárgyalását, és jól kiegészítette a református és a baptista , és érdekes gondolatvonulatok adtak egy-egy Igéhez meglátást!

Létező dologban próbáltam itt beszélgetést indítani, Magda is tudja miről beszélek!
Ami ott viszont bajságos volt , hogy még kérdés formályában sem lehetett a témához hozzászólni a nagytöbbségnek, ha valami nem volt világos valakinek!
Ezért egy nyílt beszélgetést szerettem volna !
Lehetett volna altopicként nyitni egy egy szakaszban lévő nézetkülönbségekről pl kérdések a Róma11-ről címmel vitatopicot , ez csak példa!
A Téma tárgyalása attól még mehetett volna a fő topicban!
Magam is rászorulok és lassunak találom amit a Bibliaiskolában és Bibliaórán veszünk (heti 1 alkalom) az Igéből! Mint mindenki szeretné tisztán látni a mondanivalóját az Úr Igéjének!
Mivel nem tartom feleslegesnek a , házassági vagy egyéb családi gondok illetve a többi téma tárgyalását , nem is ellenük , hanem ezért a mindenkinek lehetőleg adó témának véltem létrehozását helyénvalónak!
Jobb mint összevissza igékről civakodni, alapon!
Persze ez sem pótolja a hitet azoknál akik kétkedve fogadnák, de a "hivatalos "állásponttal vitatkoznának akkor,nem velünk!
Mert így a viták mögött azt látom emberek hitének helyessége, maga az egyes ember áll akit le kell (megkell )győzni!
Nem mennének durvába ha így tudnánk megvitatni , akár felekezet közötti nézetkülönbségeket is!

Álom álom ! ez egy válasz volt, de én szeretném megélni!
Szeretettel Tamás
ui: Ezt a levelet most elküldtem "Apológiának" is, persze egy meghívással megtoldva, ha szabad, nem biztos hogy ha jön ezen a néven jön!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2006. dec. 30., szombat 17:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
.... Ugyan Tamás nehogy azt hidd, hogy Te vagy a vita okozója, fenntartója, és generálója. Te mindig is békítő ember voltál, aki nagyon a lelkére vette a fórumon megtörtént dolgokat. Keresztyén módon állsz a dolgokhoz általában.

Vagyunk viszont néhányan, akik tényleg vitatkozunk, keménykedünk.

Szóval kérlek ne vedd magadra a dolgot, mert személyedtől független ez a adok-kapok.


Gondolom akkor arra is tudsz választ adni, hogy miért van a keménykedés :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 17:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
rosta írta:

Vagyunk viszont néhányan, akik tényleg vitatkozunk, keménykedünk.

Szóval kérlek ne vedd magadra a dolgot, mert személyedtől független ez a adok-kapok.


Gondolom akkor arra is tudsz választ adni, hogy miért van a keménykedés :cry:


Gondolom amiatt az áldott jó, akarom mondani, áldatlan rossz természetünk miatt. De hogy jól lásd a dolgot, Te is közénk tartozol...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
...Gondolom amiatt az áldott jó, akarom mondani, áldatlan rossz természetünk miatt. De hogy jól lásd a dolgot, Te is közénk tartozol...

Abban biztos voltam, hogy közétek tartozom, de engem nem motivál, hogy nekem igazam legyen.
Örülök neki, ha valaki szintén úgy látja a dolgot, de a nézőpontomat szeretném inkább megmutatni.
Mint amikor egy festményt nézel és keresed azt a pontot ahonnan a festő azt lefestette.
Amikor kérdést teszek fel a kialakult témában akkor pedig a beszélgetők nézőpontját szeretném látni.
Megérteni szeretném azt aki valamit állít és nem meggyőzni arról, hogy amit én mondok azt fogadja el, csak nézőpont véltást szeretnék, de ez még itt senkinél nem sikerült.
Sok embernek láttam meg a nézőpontját, ezért hasznos nekem ez a fórum.
Nem jó szajkók között lenni, de jó amikor az emberekről kiderül, hogy a különbnek tartják a másikat, nem jobbnak, nem rosszabbnak, hanem különbözőnek.
Persze ez nagyfokú rugalmasságot igényel és az öregek erre nem igen képessek :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:

Örülök neki, ha valaki szintén úgy látja a dolgot, de a nézőpontomat szeretném inkább megmutatni.
Mint amikor egy festményt nézel és keresed azt a pontot ahonnan a festő azt lefestette.


Kedves Magda, neked tényleg ez a legnagyobb problémád. A nézőpontod megmutatása. Ha nem beszélgettem volna Veled, ha a talin nem beszélsz magadról, akkor még mindig csak keresgélném hozzád a kulcsot, a nézőpontot. Gondolj a régi Noémira.

Mivel néhány pici, de beszédes dolgot megtudtam Rólad, a gondolkodásodról, a nézőpontodról, máris nem esem kétségbe olyan soraid láttán, amire mások már riadót fújnak. Most sem ismerlek, de sokkal többet tudok rólad, hogy értselek valamennyire. És ez tényleg jó dolog.

Általában van benne valami, hogy nem ismerjük azt a viszonyítási rendszert, amelyből a másik beszél. Ezért is gyepáljuk ennyire egymást. De ez egy bizonyos szintig természetes. Ott van a gond, amikor ez a teljes alap hozzáállás félreismerés, ezzel a konfrontáció szisztematikusnak tűnik.

A tényleges probléma akkor jön elő, ha ezt a szisztematikusságot már már következetesnek, tervezettnek látjuk. Na ilyenkor vannak a nagy ütközések.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, nagyszerű, mindjárt odajutunk, h. kimondod a megoldást: személyes találkozás. Csak megjegyzem, h. mi Najdával már töltöttünk el együtt rövidebb-hosszabb időt nemcsak virtuálisan. Úgyhogy,ajánlom a jó példánkat,igaz, Najda?

Egyébként pedig nagyon kérek mindenkit, aki ebben az előző vitában részt vett, h. keresztyénségét mutassa meg abban,h. elszenvedi a többit harag, megbántódás nélkül.
Részemről senki felé egy lehelletnyi nehéztelés sincs: miért is lenne?
/Itt gyönyörű hó van, aki teheti menjen, sétáljon egyet, szívjon egy kis friss levegőt./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Kedves barátaim!
Nem érkezek követni a sok témát és beírást, így nem nagyon tudom, miről is volt szó, de nem baj.
A személyes találkozás bizony egy nagyon jó dolog és sok feltételezést és gondolatot a másik felől helyreállít, úgyhogy csak helyeselni tudom.
Rám is rámférne, nehogy már a monitor legyen az, akire egész nap a letöbbet nézek. :)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség