Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

ATYA - FIÚ - SZENT SZELLEM
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Aki szeretné itt kérem folytassuk

Andi írta:
Sok-sok gondolatom van még a témával kapcsolatban, mégis most inkább a Atya, Fiú és Szent Lélek hármasságáról szeretnék írni.
Azt kérdezte Kavics, hogy melyik kategóriába tartozik a Fiú és a Szent Lélek.
Ha világiasan akarnék fogalmazni, akkor azt írnám, hogy 3 in 1, azaz három az egyben..
Egy tőről fakadnak, mint a lóhere 3 levélkéje, összetartoznak, egy időtől fogva léteznek, tehát szerintem mindhárman a teremtő kategóriájába tartoznak, ha már mindenáron be kell sorolnunk őket.
Szerintem, ha nem lenne az Úr hármas személy, akkor mi, emberek nagy bajban lennénk. Ha Jézus nem jött volna el a világba, mindenki kárhozatra jutna, az életnek a Földön semmi értelme se lenne, a Lélek segítségével van az Isten országa köztünk, most is, a jelenben is.
Tehát Isten hármas volta Isten szeretetének egyik jele, a kegyelem útja, lehet, hogy csak miattunk lett hármas személy, mert már a teremtésünkkor tudta, hogy vétkezni fogunk és máshogy nem menekülhetünk meg, csak ha elküldi Fiát és a Lelket a Földre, ezért értelmetlennek tartom, hogy kategóriába soroljuk őket...
Javítsatok ki, ha tévedek, de én csak így tudom elképzelni ezt a témát, remélem, érthetően fogalmaztam..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Tehát Szent SZELLEM (kicsit utánanéztem):

Az Ószövetségben Isten Lelkeként említik - mindenütt. Az itt használt héber szó (minden esetben) RUAH, amely jelent lelket, lélegzetet, szelet, fújást, állítólag még szellentést is.
Újszövetség: KÉT szó használatos: PNEUMA és PSZÜCHÉ. Ezt fordítják magyarra mint LÉLEK és SZELLEM szavakat. A PNEUMA viszont az Újszöv-ben Ószöv-i idézeteknél, a RUAH fordításaként használatos, mint azzal leginkább rokon értelmű. A görög nyelvűben "tisztán" csak a PSZÜCHÉ létezik. első Ádám-lélek, második-szellem: Ószöv-Újszöv-i kontraszt kiemelése lehet. Felhasznált irodalom: Bibleworks 4.0, Héber-görög Biblia, valamint szótár.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Istvan írta:
Tehát Szent SZELLEM (kicsit utánanéztem):

Az Ószövetségben Isten Lelkeként említik - mindenütt. Az itt használt héber szó (minden esetben) RUAH, amely jelent lelket, lélegzetet, szelet, fújást, állítólag még szellentést is.
Újszövetség: KÉT szó használatos: PNEUMA és PSZÜCHÉ. Ezt fordítják magyarra mint LÉLEK és SZELLEM szavakat. A PNEUMA viszont az Újszöv-ben Ószöv-i idézeteknél, a RUAH fordításaként használatos, mint azzal leginkább rokon értelmű. A görög nyelvűben "tisztán" csak a PSZÜCHÉ létezik. első Ádám-lélek, második-szellem: Ószöv-Újszöv-i kontraszt kiemelése lehet. Felhasznált irodalom: Bibleworks 4.0, Héber-görög Biblia, valamint szótár.


RUAH=Pneuma=Spirit=spiritus= szellem
Nefes=PSZÜCHÉ=Soul= nem jut eszembe = lélek

A lényeg, hogy a Biblia nagyon különböző fogalomként használja a kettőt. Sajnos a magyarban ez két különböző fogalom összecsúszott olyan mértékben, hogy teológiai tévelygés alapjává is lett.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
A nefesnek még utánanézek, köszönöm, hogy említetted. Miféle tévelygésről beszélsz?

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 16:30 
Sziasztok!

Nem fejeztem be a történetet a muzulmán fiúval, csak kiváncsi voltam rátok és láthattam is belőletek sok mindent. ;-)

Szóval, Istenről olyan általánosan tudott beszélni. Ő a Teremtő. Eddig OK.
Aztán Ő a minden a semmi, meg hasonló ellentét párok.
Eddig is OK.

Több infója igazán nem volt. Egy olyan Istenről beszélt nekem, aki messze van. Valahol túl mindenen. Elérhetetlen magasságban.
És ez igaz is volt rá nézve.

Ő az Atya!

És tudjátok fel tudtam kiálltani, hogy ez az Isten annyira szerette és szereti az embert, hogy begyömöszölte magát egy emberi testbe. Ennek az Istennek még ez is lehetséges. Hatalmas, mi?
Nagyon boldog voltam, hogy ezt kegyelemből már érthetem.

Mind ezt azért tette, hogy közel jöjjön ebből a minden meg semmi kategóriából.

A Lelke által pedig nem csak köztünk élt, hanem bennünk él és mi Benne.

A Lélek kontra Szellem vitára én egy új topicot nyitnék, mert ez bombázta szét szinte minden értelmes beszélgetésünket.

Ha valaki kiváncsi a véleményemre ezzel kapcsolatban azt itt biztos nem fogja megtudni. :*:

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Húde okos vagy azt a!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 16:54 
:*:

Ezen sokszor magam is elcsodálkozom, annyira, hogy bambán nézek magam elé, mire mások nem úgy reagálnak, ahogyan én azt elvárnám.......


Akkor pedig nem értem ezt miért teszik, mire rájövök, hogy lehet nem is vagyok annnyira okos?
Na és akkor még butábban nézek magam elé.....

:shock:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 17:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Istvan írta:
Miféle tévelygésről beszélsz?


Az a tévelygés, amikor a lélek és a szellem összevan csúsztatva és az ember helyes bibliai hármas felépítése(szellem, lélek, test) helyett, kettős felépítést tanít(lélek, test).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Egy olyan Istenről beszélt nekem, aki messze van. Valahol túl mindenen. Elérhetetlen magasságban.
És ez igaz is volt rá nézve.


Így igaz. És az is igaz, hogy a legtöbb, magát kereszténynek mondó vallásos ember pontosan ugyanilyen távol van Istentől.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 17:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Lehet, hogy velem van a gond, de én nem akadok fenn a Szent Lélek Szent Szellem kérdésen, biztos nem tudok eleget a témában, de ha valaki azt mondja nekem hogy a Szent Szellem így meg úgy, de a szavait közben igaznak találom, akkor nem utasítom el a tanításait csak azért, mert én a Szent Lélek kifejezést szeretem.
Ez most baj? Ez ennyire hitlényegi kérdés?
Mindeközben csak azt remélem, hogy ez a téma nem mérgesíti el megint a fórum légkörét, szerintem minden ember úgy jöjjön ide a fórumra, hogy ne higgye azt az elveiről, hogy azok az abszolút igazak.. Legyen füle mindenkinek a hallásra, ha van valakinek egy jó ötlete és az éppen különbözik az ő nézeteitől, ne vesse el azt azonnal, gondolja át!
Én már nagyon sok jó gondolatot kaptam az itteniektől, pedig csak ma regisztráltam.

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 17:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Andi biztos nem veled van a baj, és nevezd a jelenlevő Isten-i SZEMÉLYT úgy ahogy a szíved diktálja szvsz.
Ha mást gondol valaki majd megírja.
Azt hogy miért lenne jó, ha a test - lélek - szellem érthető lenne, mert így sokkal közelebb kerülhet az ember Isten igazságához, és ez a lényeges minden magát hívőnek mondó embernek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 17:56 
veszélyes víz a "minden magát hívőnek mondó" tenger


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 18:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Ezzel egyetértek, kedves Kavics..
De még mindig nem jutottunk egyről a kettőre!

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Amint látom kavicsnak nem is ez a célja :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 06:31 
Kedves Andi!

A topic címe:
Atya, Fiú Szent Szellem.

FM bölcsen leírta, hogy rossz a cím:
Szent Atya, Szent Fiú és Szent Szellem.

Amit te leírtál azokban én már háromnál tartok :-)
A megnevezésre új topicot csináltam, talán ezt ott kellene folytatni.
Kérem.....

Az egy Isten miattunk lett három forma.
- Atya, hogy ne féljünk, tudjuk, hogy van mindenek felett álló hatalom
- Fiú, hogy bejöjjön a mi világunkba, köztünk lakjon, olyanná válljon mindenben mint mi (kivéve a bűn), általa megérthessük és láthassuk, hogy Isten a Szeretet és miatta és tőle megkapjuk az Ő Szellemét (Lelkét)
- Szellem (Lélek), hogy ez a miénk lehessen, hogy ne egy rajtunk kívűl álló eszmefuttatás legyen mind ez, hanem élhessünk Istenben és Ő bennünk

Szerinted az omegán túl is van betű?

Péter :wink:


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség