Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Kötelező :) olvasmányok hívőknek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Szerintem ahhoz, hogy az ember ne legyen tájékozatlan, szűklátókörű hívő, szükséges, hogy ismerje a világot. Természetesen mindenkinek csak az erejéhez mérten.
Sajnos sok hívő azt hiszi, hogy csak "keresztény műveket" kell elolvasni, holott nagyon sok nem hívő író sokkal jobban látja, ábrázolja a világ dolgait műveiben.

Felnőtt hívőknek szerintem el kéne olvasniuk az alábbi műveket:

Aldous Huxley: Szép új világ
William Golding: Legyek Ura
Orwell: 1984

Majd még írok párat.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára endi 2007. jan. 01., hétfő 01:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 19:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
endi írta:
Szerintem ahhoz, hogy az ember ne legyen tájékozatlan, szűklátókörű hívő, szükséges, hogy ismerje a világot. Természetesen mindenkinek csak az erejéhez mérten.
Sajnos sok hívő azt hiszi, hogy csak "keresztény műveket" kell elolvasni, holott nagyon sok nem hívő író sokkal jobban látja, ábrázolja a világ dolgait műveiben.

Felnőtt hívőknek szerintem el kéne olvasniuk az alábbi műveket:

Aldous Huxley: Szép új világ
Willian Golding: Legyek Ura
Orwell: 1984

Majd még írok párat.


Teljes mértékben egyet értek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 09:40 
Kedves Endi!

33 évig CSAK ilyen könyveket olvastam, azért köszi.
Ami még nagy hatással volt rám, az egy fantasy könyv. Főszereplője Drizz, egy sötét elf.
20-on évesen olvastam a Legyek Urát.
A probléma adott, megoldás 0 ezekben a könyvekben.
Legalább is az én életembe nem hozott átütő változást egyik sem.

Aztán sok keresztyén könyvet olvastam, amiből már nagyon keveset olvasok. Inkább szeretem hallgatni és nézni a keresztyéneket, meg itt olvasni tőlük.
:-)

Mára szinte már csak a Bibliát olvasom - a munkahelyi szerződéseken túl!
Amikor az Igét olvasom, akkor Isten magtárából gazdagon táplál az Úr és ÉLŐ szavait hallom.
Lehet számodra ez beszűkűld dolog, de most itt tartok hosszú évek keresése után.

Szép új esztendőt:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

Darkelf? höhh... beleolvastam, aztán ki is fordultam... lehet, hiba volt? :-O

Boldog Új Évet, kedves Kavics! :)

és BOLDOGABB fórumozást a 2007es évben :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 10:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
:)

Darkelf? höhh... beleolvastam, aztán ki is fordultam... lehet, hiba volt? :-O

Boldog Új Évet, kedves Kavics! :)

és BOLDOGABB fórumozást a 2007es évben :)

A darkelf az nem ork? :)
üdv és BUÉK mindenkinek!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 11:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Kavics, igen! Súlyos és veszélyes beszűkült gondolkozásnak tartom amit írsz, ne legyél büszke rá. Csak rossz gyümülcsét láttam az ilyen gondolkozásnak eddig a keresztény embereken. Persze ők ezt nem veszik észre magukon, mert annyira el vannak tellve önmagukkal, és nem érdekli őket az, hogy megértsék a nem hívő embereket.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kavics írta:
Kedves Endi!

33 évig CSAK ilyen könyveket olvastam, azért köszi.
Ami még nagy hatással volt rám, az egy fantasy könyv. Főszereplője Drizz, egy sötét elf.
20-on évesen olvastam a Legyek Urát.
A probléma adott, megoldás 0 ezekben a könyvekben.
Legalább is az én életembe nem hozott átütő változást egyik sem.

Aztán sok keresztyén könyvet olvastam, amiből már nagyon keveset olvasok. Inkább szeretem hallgatni és nézni a keresztyéneket, meg itt olvasni tőlük.
:-)

Mára szinte már csak a Bibliát olvasom - a munkahelyi szerződéseken túl!
Amikor az Igét olvasom, akkor Isten magtárából gazdagon táplál az Úr és ÉLŐ szavait hallom.
Lehet számodra ez beszűkűld dolog, de most itt tartok hosszú évek keresése után.

Szép új esztendőt:
Péter


Értem, amiről írsz Kavics.
Jónéhány könyvet olvastam én is, amik a mai napig meghatározóak (ilyen volt többek között a Legyek ura is, és még számtalan irodalmi alkotás)
Közülük sok, azonkívül, hogy szembesít a világ rettenetes bűnösségével, azontúl nem ad egy előremutató irányt...
Szembesítenek ugyan az emberi természet(ünk) bűnösségével, kegyetlenségével, pusztító tulajdonságaival - sokkoló realizmussal -, de önmagukban nem nyújtanak egyfajta kiutat...

A világ megismerése bizonyos veszélyeket is rejt magában... enélkül az irány nélkül.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 02., kedd 11:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 12:10 
Értelek Endi, mert magamat látom benned évekkel korábban, amikor ezekkel a szavaiddal gúnyoltam a mostani testvéreim, ezért semmi harag, mert könyörült rajtam az ÚR!
Olyan pontról írsz nekem, ahol én már jártam.
:-)

Mi választott el akkor ENGEM, hogy Isten megszólaljon a Biblián át nekem és egyre kevésbé kívánjak más Lelki táplálékot a Szabadító szaván kívűl?

A bűneim! Amit tettem a körülöttem élő emberekkel és amit tettem az őket Teremtő Istennel és amivel bántottam magam is!

Kedves Tamás és Ex tesó, már mint ex, nem ex, de ezt most nem folytatnám!
:-)

Harcos évet kívánok, testi vágyaink elleni pusztító csatát, óemberünk ádáz öldöklését, kíméletlen harcot minden álnokságunk, hazugságunk, szeretetlenségünk, lustaságunk, félelmeink ellen!
:-)

Szóval boldog új évet! Növekedést a kegyelemben és Jézus Krisztus ismeretében.

A sötét elf abban a formában ork, hogy SZÜLETETT GONOSZ változásra képtelen. Minden tette és gondolata, mindig is gonosz.
A Drizz történetek azért többek, mint minden más általam olvasott hasonló irodalom, mert egy sötét elf megtéréséről és életének változásáról IS szól, ill. a környezete segítségéről és elutasításáról.
Vannak benne a harcokon kívűl belső monológok, amik a Zsoltárok könyvében is megállnák a helyüket.
:-)

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 12:13 
Kedves Tavasz!

Isten hozott köztünk!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 12:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Kavics, szerintem te még most is nagyra vagy magaddal.
Amúgy tisztára látszik a hozzászólásaitokból, hogy nagyra vagytok magatokkal. Ti már elértétek, hogy... stb.
Holott én sehol se írtam, hogy nem kéne Bibliát olvasni, vagy hogy ezek a művek helyettesítenék a Bibliát...
De nem! Nektek demonstrálnotok kell azt, hogy ti már eljutottatok valahova, ti már valakik vagytok, ti már szuperhívők vagytok... A régi önmagamat látom bennetek, mikor pár éves hívő voltam, és hú de nagyon el voltam szállva.
Ez a hozzáállás amit ti képviseltek a kicsi magja annak a szektásodásnak, amikor már a hívők olyan "szellemi magasságokba" jutottak hogy már semmi se érdekli őket a világból, más emberekből már "csak a Biblia érdekli őket", elvonulnak valami szektába a világtól elzártan stb. Vannak is ilyen szekták. Az ilyen szekták égetik le Istent, Isten igéjét az emberek előtt.
Amúgy az ilyen magatartást főleg szektások, vagy az egyházba beleszületett fiatalok esetén látok... és szörnyű látni...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 12:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kavics!
Csak azért kérdeztem rá a darkelfre, mert csak egy halvány ismeretem van a témában, nem akartam ezzel rádolvasni semmit. Csak nem értettem.
Azt sem értem, hogy miért hegyeziket ennyre Endivel ezt a témát. Mindkettőtöknek igaza is van, a másikról meg rosszabbat gondoltok mint a tény. Úgyhogy leírom a frankót. :)
Igazad van abban, hogy a művészet a probléma felismeréséig jut, a Biblia meg a megoldást adja. Én is így gondolom. Nem szabad azért lebecsülni a minőségi művészetet, ugyanis a problémák megoldásának a keresése a felismeréssel kezdődik.
Számomra a művészet azt jelenti, hogy vannak szellemileg érzékenyebb emberek, akik sok felismerést, kijelentést kapnak a szellemi világból és ezért sok dolgot tanulhatunk belőlük. A baj az, hogy a szellemvilágnak nem csak a pozitív részéből vesznek információkat és kimutatható a sötétség a magas művészetben. Ha akarod hozhatok példákat ahol a magas művészeten keresztül jönnek be a tévelygések, tehát a sötétség.
Endi pedig nincs elválasztva Istentől és nem is azt mondta, hogy a Biblia helyett itt lennének a megoldások.
Az is igaz, hogy Istent ugyan nem ismerő, de szelmileg érzékeny művészlelkek időnként sokkal jobban meglátják a valóságot mint hívő de igazából szellemileg vak, vagy tompa keresztények.
Számomra például rémesek és szánalmasak a Jézusról szó filmek többsége. Igazából csak egy-kettő üti meg a közepes szintet. Amiről pedig azt lehet mondani, hogy na ez beletrafált, azt meg nem keresztények csinálták. Ha akarjátok erre is mondok példát.
Egyébként meg BUÉK! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Endi!
Te se hegyezd a témát. Egyáltalán nem volt olyan rosszindulatú a hozzászólás mint amire ilyen kemény reakció lenne jogos. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 13:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
endi szivem :)

te egy EGYSZEMÉLYES SZEKTA vagy :)

kavics mellé meg odaálok: HITELES ember (másik verzió: KETTEN vagyunk elszállva (figyelő, ne bólogass!!) :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Valóban kár összeveszni bevezetőként.

Nekem is legfontosabb naponkénti olvasmányom, lelki táplálékom a Biblia.
Vannak keresztyén könyvek, amiket szintén kötelező olvasmánynak tartanék mindenki számára, de közel sem olyan jelentőségűek, h. évek óta naponta olvassak egy-egy részletet belőlük.
Aztán vannak keresztyén könyvek, amiket nem olvastam végig, mert nem tudtam azonosulni azzal a látással, amit leírt.

És vannak a nem kifejezetten keresztyéninek minősített irodalmi művek, - -/mitől keresztyén egy vers?..., kérdezte valaki privátban nem is olyan régen/
amiknek az elolvasása nem lehet kárára a hívő embernek, ha a bibliai igazságok fényében olvassuk. Valóban nem mindenki látja meg a lényeget, van aki egyszerűbben nevén tudja nevezni a dolgokat, ki tudja fejezni azt, amit más csak körvonalakban érzékel. Nem attól költő valaki,h. rímelget, hanem h. rátapint a lényegre.

Ex, említed a filmeket- a Legyek ura is meg van filmesítve-nyugodtan ajánlj olyan filmeket, amikt érdemesnek tartasz megnézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
endi szivem :)

te egy EGYSZEMÉLYES SZEKTA vagy :)

kavics mellé meg odaálok: HITELES ember (másik verzió: KETTEN vagyunk elszállva (figyelő, ne bólogass!!) :D )

Ti is túlreagáljátok egymást Figyelővel! :(
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. jan. 01., hétfő 14:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség