Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 87  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Préd 6,9. Jobb, a mit ember szemmel lát, hogynem a lélek kivánsága; ez is hiábavalóság és a léleknek gyötrelme!
Better is the sight of the eyes than the wandering of the desire: this also is vanity and a striving after wind. /ASV

Jobb a szemnek látása, mint a lélek barangolása. Ez is hiúság és a szélnek hajhászása (/teljes kétnyelvű héber-magyar Biblia)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 20:56 
HALÁL!

Ha megértette, hogy mit tett, miért nem adta oda az életét, hogy megölelje ezeket a gyermekeket?
Miért nem erre adta oda, miért az öngyilkosságra?
Ez provokáció!

Júdás, miután rájött MIT TETT nem ment oda Jézushoz és nem kérdezte mit tegyen!
Viszont oda ment a farizeusokhoz bocsánatot várva és öngyilkos lett!

Fáj a szív!!!!

Nézem a gyermekeim arcát és - tudom az Ige szavaival nézve nem kéne- de oda repül a lelkem, a pici gyermek mellé.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
HALÁL!

Ha megértette, hogy mit tett, miért nem adta oda az életét, hogy megölelje ezeket a gyermekeket?
Miért nem erre adta oda, miért az öngyilkosságra?
Ez provokáció!

Júdás, miután rájött MIT TETT nem ment oda Jézushoz és nem kérdezte mit tegyen!
Viszont oda ment a farizeusokhoz bocsánatot várva és öngyilkos lett!

Fáj a szív!!!!

Nézem a gyermekeim arcát és - tudom az Ige szavaival nézve nem kéne- de oda repül a lelkem, a pici gyermek mellé.


A katolikus miséken minden alkalommal elhangzik a mulasztás bűnének felemlegetése. Aki eddig nem értette, hogy miről is van szó, hát most láthatja, hogy ez a mulasztásos bűn milyen formákat is ölthet.

A hétköznapokban nem ilyen egyértelműek a mulasztás bűnei. Megdumálhatók, meg is dumáljuk mindannyian ezeket a bűnöket. A példa szerinti öngyilkosság mutatja, hogy azért ez felörli az embert, és öl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:37 
Kedves Sándor!

NEMMM!
Az ömgyilkosság nem megoldás! A megoldás Krisztus keresztje! Ott a helye azoknak a bűnöknek, amiket abban követünk el, hogy nem járunk az ÚR ÁLTAL ELŐRE ELKÉSZÍTETT JÓ CSELEKEDETEKBEN!

Szeretettel és áldott 2007 és évet:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"Írok. Arról írok, hogy írok. Lelki szemeimmel látom magam, amint arról írok, hogy írok, és azt is láthatom, amint látom, hogy írok. Emlékszem rá, hogy már írtam, és arra is, hogy láttam magam, amint írtam. És látom magam, amint emlékszem rá, hogy látom magam, amint írok, és emlékszem rá, hogy láttam magam, amint arra emlékszem, hogy írtam, és arról írok, hogy látom magam, amint arról írok, hogy emlékszem rá, hogy egykor láttam magam, amint arról írtam, hogy emlékeztem rá, hogy egyszer már láttam magam, amint arról írok, hogy írok, és hogy arról írtam, hogy arról írok, hogy írtam. Azt is el tudom képzelni, hogy arról írok, hogy egykor már írtam róla, hogy el fogom képzelni magam, amint arról írok, hogy egykor arról írtam, hogy elképzeltem magam, amint arról írok, hogy látom magam, amint arról írok, hogy írok."

Salvador Elizondo, az írásíró


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, megkérdezhetem,h. ez az írás milyen hatással van rád?
Engem ugyanis bevallom, rendkívül idegesít - a szlovák azt mondja ilyenkor: víz folyik a fogamból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
kamilla írta:
"Írok. Arról írok, hogy írok. Lelki szemeimmel látom magam, amint arról írok, hogy írok, és azt is láthatom, amint látom, hogy írok. Emlékszem rá, hogy már írtam, és arra is, hogy láttam magam, amint írtam. És látom magam, amint emlékszem rá, hogy látom magam, amint írok, és emlékszem rá, hogy láttam magam, amint arra emlékszem, hogy írtam, és arról írok, hogy látom magam, amint arról írok, hogy emlékszem rá, hogy egykor láttam magam, amint arról írtam, hogy emlékeztem rá, hogy egyszer már láttam magam, amint arról írok, hogy írok, és hogy arról írtam, hogy arról írok, hogy írtam. Azt is el tudom képzelni, hogy arról írok, hogy egykor már írtam róla, hogy el fogom képzelni magam, amint arról írok, hogy egykor arról írtam, hogy elképzeltem magam, amint arról írok, hogy látom magam, amint arról írok, hogy írok."

Salvador Elizondo, az írásíró


Nem az extrémség, hanem a józanság Lelkét adta nekünk Isten.

A világ "rácsodálkozhat", csettinthet mindenféle kubizmusra, de én igyekszem távoltartani magam - már csak "anti-sznobizmusból" is..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
fogadjunk, nem láttatok még Vasarely-képet

vagy ha igen, nem tetszik... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
fogadjunk, nem láttatok még Vasarely-képet

vagy ha igen, nem tetszik... :(

Ne tegyél fel nagy összeget! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
papa!! te nem is szóltál be :D

meg belőled KI IS NÉZEM, hogy tetszik ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, miért jó, ha az embernek több gyermeke van?, mert lehet közöttük művészlelkű is, s ilyenkor kisegít...a képek tetszenek, az írás nem.

De nem azért írtam, h. lefikázzam, csak érdekelt a Kamilla véleménye,és az enyémet sem rejtettem véka alá.
A múltkor te nevezted hazugnak a Márai idézetemet, s nem sértődtem meg. Apropó, olvastad a Gyertyák csonkig égnek-et , abból kikopyzhatnád a hazug részeket, s cserébe adhatsz házifeladatot nekem a te szájízed szerint.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Erika,

annyit tennék hozzá Net megjegyzéséhez, hogy nem lehet bálványozni embereket azért, mert vannak jó írásaik és fontos gondolataik. Tévedhetnek is. Mint ahogy Márainak is vannak azért nem kifejezetten keresztényi gondolatmenetei (ld. pl. a "Füveskönyv"-ben, amit egyébként fontos írásnak tartok).
Szóval azért, mert ő (Net) észrevételez egy számára nem igaznak tűnő gondolatot, azért nem kellene megsértődni, lehet róla viszont beszélgetni, hogy miért nem az... talán ezért vagyunk itt.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 02., kedd 10:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
akkor most MAGYARÁZOK :)

viccet se jó magyarázni, HÁT MÉG művészi alkotást (bár abból igen szépen megélnek egyesek :D)

a beírt idézet azt juttatja eszembe, mikor két tükör áll egymással MAJDNEM szemben, és végtelenbe nyúlik a tükörképek sora

lehet, h csak az én vizuális fantáziám... de nekem tetszik :)

a 2 tükörben nézést is lehet persze SZIGORÚAN PRAKTIKUS szempontból nézni: AKKOR VAN ÉRTELME, ha látom a fejem hátulján a bibircsókot

nos... ilyen szempontból ez a mű ÉRTELMETLEN, egy árva bibircsók nem sok: annyi sincs benne :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
(Kamilla idézetéről pedig nekem a felesleges önismétlő írások jutnak eszembe...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nos, nekem a Vasarely-képek tetszenek de tárgyalt idézetet üres locsogásnak tartom.
Ezt adjátok össze! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség