beköszöntő

„Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?"

Róma 8:31

Kedves Testvérek!

Nem véletlenül választottam a gyülekezeti oldal főoldalára ezt az igét, hiszen mindkét templomban, Mokcsakerészen és Ungmogyoróson is megtalálható ez a bátorító mondat a szószéket díszítő kárpiton. Hiszem, hogy az itt élő emberek ősei sem véletlenül választották ezt az igét a templomok díszítésére, hanem hitvallásukat fejezték ki ezzel a mondattal. Csak akkor tudunk jól működni és együttműködni, ha velünk van az Isten. Csak az Isten jelenléte adhat teljes nyugalmat, reménységet, és csak Ő szabadíthat meg a félelmeinktől.

Mégis milyen borzasztó azt látni, hogy a körülöttünk élő emberek nagy része nem kér az Isten jelenlétéből, illetve, nem törődik az Isten jelenlétével. Persze, amikor rosszra fordulnak a dolgok, a legtöbb embernek eszébe jut az Isten, és a segítségét kéri. Ilyenkor ők is megtapasztalják azt, amit az Istenhez közel lévő emberek nagyon jól tudnak: ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk! Reméljük, hogy e honlap segítségével könnyebben jutnak el erre a gyönyörű felismerésre. Persze az oldal készítése közben azokra a testvérekre is gondoltunk, akik betegségük miatt, vagy esetleg egyéb akadályok miatt nem tudnak részt venni az istentiszteleteken.

Mi csak egyet remélünk, hogy a honlapon elhelyezett tartalom legalább egy embert közelebb visz majd az Istenhez. Ehhez kérjük is az Ő nagy segítségét.

Mokcsamogyorós, 2011. március 1.