Mese – felnőtteknek

Tíz kicsi református készült a templomba, de esni kezdett, és - maradt kilenc.

Kilenc kicsi református sokáig maradt fenn este, egyikőjük elaludt; reggelre - maradt nyolc.

Nyolc kicsi református a menny felé indult; az egyik a vasárnapi sportműsorra szavazott, - maradt hét.

Hét kicsi reformátust vasárnap délelőtt valahová csalogattak; az egyik engedett, - maradt hat.

Hat kicsi református éltette a gyülekezetet, de az egyiknek nem tetszett a lelkész, - maradt öt.

Öt kicsi református úgy tűnt, kitart, de egy pletyka miatt az egyik megsértődött, - maradt négy.

Négy kicsi református hevesen vitázott az istentiszteleti rend változtatásáról, - maradt három.

Három kicsi református énekelt; az egyiknek nem tetszett az utolsó ének, - maradt kettő.

Két kicsi református arról egyezkedett, ki rendezzen szeretetvendégséget, - maradt egy.

Egy kicsi, hűséges református, egyszer elvitte a barátját a templomba. Már ketten voltak.

Két, lelkes református magával hívott még egyet-egyet. Már négyen voltak.

Négy, Lélektől megtelt református szeretettel körbenézett a világban, és máris nyolcan voltak.

Nyolc református minden hétvégén együtt hallgatta az igehirdetést, és felebarátaikat is erre buzdították.

Hamarosan megteltek a padsorok, és nem maradt üres hely.

Oh, Urunk, hadd legyünk mi is ilyenek!

(Forrás: a manchesteri testvérgyülekezetünk gyülekezeti lapja)