Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 08:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Ef6,16 Mindezekhez fölvevén a hitnek pajzsát, amellyel ama gonosznak minden tüzes nyilát megolthatjátok;

FM írta:
1. :)

:idea: Szóval ti nem azt mondjátok meg mi a jó, és mi a rossz?


Így van.

FM írta:

Akkor mit csináltok? :oops:


Isten mondja meg nekünk, mi a jó és mi a rossz.

FM írta:

2.

Ti nem azt mondjátok, hogy a teljes Írás a mi taníttatásunkra iratott?


Éppen, hogy mi mondjuk ezt. Ezért nem mi mondjuk meg mi a jó és mi a rossz, hanem elfogadjuk az Írásból, mert Isten ebben ismertette azt velünk.

FM írta:
Mert az eddigiekből azt láttam meg, hogy nálatok:
csak az íratott a taníttatásra, amely kiállja a ma emberének értelmi próbáját?


Ha kiállná, akkor nem én lennék kisebbségben saját egyházam fórumán. A gyermekkeresztség, a kegyelmi kiválasztás, szentháromságtan, úrvacsoratan éppen azáltal ilyen kedvelt vitatémák, mert emberi értelmi próbáját gyakran meghaladják. Erre játszanak rá például Jehova tanúi is. Ahhoz, hogy valaki megértse a gyermekkeresztséget hit kell, ahhoz hogy támadja elég az emberben lappangó kétségeskedésre apellálni, hogy végül bűnbe essen, újrakeresztelkedjen.


FM írta:
3.

Miért maradt meg Józsué és Káleb?


Mert hitték, hogy az akadály amit látnak legyőzhető.

FM írta:
Miért vesztek el hitetlenség miatt a többiek?


Pontosan a hitetlenség miatt vesztek el:

Zsid9,15-19 „E mondás szerint: Ma, ha az õ szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket, mint az elkeseredéskor. Mert kik keseredtek el, mikor ezt hallák? Nemde mindazok, a kik kijövének Egyiptomból Mózes által? Kikre haragudott vala pedig meg negyven esztendeig? avagy nem azokra-é, a kik vétkeztek, a kiknek testei elhullottak a pusztában? Kiknek esküdött pedig meg, hogy nem mennek be az õ nyugodalmába, hanem ha az engedetleneknek? Látjuk is, hogy nem mehettek be hitetlenség miatt.”

FM írta:
Ők is döntöttek a kijövetel mellett, a lábukkal, de nem a szívükkel :wink:


A feladat nem az elfoglalás volt, hanem a kémkedés. A kémkedés után meg visszaszokás menni jelenteni. Ők készek voltak akár azonnal mind szívvel, mind lábbal elfoglalni az örökséget, így nem tudom hogy sikerült szembefordítanod a lábat a szívvel.

FM írta:
Itt pedig mások döntenek helyetted, vagy tévedek? :cry:


Megismétlem: nincs lehetőség helyetted való döntésre, mert senki sem térhet meg helyetted.

A fenti totális mellétrafálásaiddal is elárultad, hogy olyanokat akarsz oktatni, akiknek a hitével egyáltalán nem vagy tisztában. Teljesen hamis elképzeléseidre lövöldözöl, ami így vaktába való pufogtatás. Amúgy jókat kérdeztél saját előítéleteidtől, hiszem beláttad nem is lehet felelni rájuk, csak nem vetted észre, hogy ezzel csak saját tévképzeteidet sikerült sarokba szorítani. Szép elv az egymás hitéből való épülés, de ez itt rombolás. Erre mondom, hogy aki jobbra akar tanítani, az ne saját elképzeléseire lövöldözzön, hanem ismerje meg a református tanítást, annak következményeivel, s ha ekkor is tud jobbat akkor adja elő. S akik nem ismerik a református tanítást, azok ha lehetne ne játsszák meg a tanítót, tönkretéve tévtanításaikkal a keresők kérdései rovatot!

A mindenkor örüljetek, nem arra vonatkozik, hogy a másik megalázását emelendő érzelmi ikonokkal tesszük tele a hozzászólásunkat, azt a látszatot is keltve, mintha mi milyen jól is szórakoznánk a másik értetlenségén. Mint látod fordítva sült el, hiszen saját magad -átragasztott tévképzeteit - gúnyoltad ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mikor ezt a mondatot olvastam:

Idézet:
végül bűnbe essen, újrakeresztelkedjen


ez elsőre kiverte a biztosítékot... (ha jól tudom a legvéresszájúbb gyermekkeresztség-ellenesek se nevezték BŰNnek a gyermek megkeresztelését...)

másodikra meg eszembe jutott a jó öreg Gamáliel...

és tudjátok mit: ha nektek ILYEN megújulás kell... legyetek vele boldogok...

a GYÜMÖLCS majd igazolja...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 10:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
mikor ezt a mondatot olvastam:

Idézet:
végül bűnbe essen, újrakeresztelkedjen


ez elsőre kiverte a biztosítékot... (ha jól tudom a legvéresszájúbb gyermekkeresztség-ellenesek se nevezték BŰNnek a gyermek megkeresztelését...)


Nem kellene, de a bűnnel való szembesülés gyakran kiveri a biztosítékot. A kérdés a további reakció. Amúgy már leírtam miért bűn az újrakeresztelkedés, így nem értem miért csak most történt meg. Ami nincs hitből, az bűn. Márpedig az újrakeresztelkedés nem hitből fakad, hanem éppen elutasításból. Az újrakeresztelkedő kétsegeskedve, elutasítja az első keresztsége érvényességét, amihez nagyban hozzájárul, hogy sok kegyeskedő telebeszéli mindenfélével a fejét.

net2rist írta:
másodikra meg eszembe jutott a jó öreg Gamáliel...


Gamáliel nem tudván cáfolni Jézust, felismerte, hogy jobb a követőit békén hagyni, mert talán még Isten ellen harcolónak találtatnak. Itt egészen másról van szó. Az újrakeresztelkedés tana, soha se jutott ilyen magasságokba, csupán Münster mélységébe. Mégis az újrakeresztelkedés pártiak nem hogy békén hagynának bennünket, de inkább még vehemensen támadnak. Mi ez a hit elleni támadás?

net2rist írta:
és tudjátok mit: ha nektek ILYEN megújulás kell... legyetek vele boldogok...


Igen, olyan megújulás kell, ahol a bűnt bűnnek lehet nevezni, s nem megsértődés rá a reakció, hanem megtérés. Ez az amit csak Isten végezhet el, kegyelméből.

net2rist írta:
a GYÜMÖLCS majd igazolja...


Legalább egyszer már igazolta, a kálvini reformáció idején. De bibliai példákat is találunk megújulások megáldására, így igen csak komoly reményt fűzhetünk hozzá, hogy ha Isten megengedi, meg is fogja áldani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
BESZÉLGESSÜNK erről két év múlva...

MOST csak a nagyberegi református líceum szétverése jut eszembe, mint gyümölcs... biztos van ennél jobb is ... :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 12:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Kár volt ide beleolvasnom...ki a karok szállni...mindenhonnan...tudom, hogy nem lehet az ember magányos keresztény, de mi érteleme van bármilyen közösséghez tartozni. Mindenhol kínszenvedés. Én már em tudom, mit gondoljak. Menjek oda ahova valóban való vagyok? A pogányok közé? Mármint értitek, hogy gondolom. Mindegy. Én megpróbáltam alkalmazkodni a sima ref. egyházhoz is, és a Bsz-ben is...Nem is volt velem sok baj. Egy-két hiba mellett mindent úgy tettem, ahogy elvárták.(Amikor hibáztam, nagyon leszidtak. Mondjuk igyekeztem nem hibázni.) De én úgy látom, hogy egyszerűen egyetlen közösségnek sincs szüksége rám. A szolgálataimat(mondjuk ne gondoljatok valami nagy szolgálatokra) elfogadták, ezzel nem is volt baj. De ha bajban voltam nem támaszkodhattam rájuk. Egy-két ember volt egyénileg, aki támogatott, a közösség soha. Mindenütt csak egy massza van, összegyülnek alkalmakra, de az igazi életüket, bajaikat, örömeit mindenki otthon, vagy máshol hagyja. Mindenütt csak felszínes:"Hogyvagy?"-ok az alkalmak után. A lelkész körül forog minden. Mondjuk ez neki sem jó annyira, mert így eléggé le is van terhelve....Na, mindegy. Azt tudom, hogy van értelme Istenhez tartozni, de azt hiszem Kamilla mondta, hogy ebben a keresztény dzsungelben nem lehet eligazodni :( Muszáj lenne tartozni valamilyen közösségbe(mert Isten is ezt parancsolja), de hova, minek? :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Emilien: ezt tökéletesen látod. Akkor már ketten vagyunk, akik így látjuk. Az azt jelenti, hogy már van egy mini két fős gyülekezetünk, ahol ez másképp működik. Ha sikerülne ebbe harmadik-negyedik... sokadik embert bevonni, és netán lelkész is lenne közte, meg olyanok, akik zenélni tudnak, pénzük van, stb... akkor lenne egy valódi, hogyvagyozás nélküli közösségünk.

Erről álmodom már vagy két éve... És próbálok is tenni érte, amennyire tőlem telik. Tudod, aki már tudja, mi az, ami hiányzik ebből a világból, annak már csak egy icikepicike hitre van szüksége ahhoz, hogy ezt meg is valósítsa.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
32ezüst írta:
Emilien: ezt tökéletesen látod. Akkor már ketten vagyunk, akik így látjuk. Az azt jelenti, hogy már van egy mini két fős gyülekezetünk, ahol ez másképp működik. Ha sikerülne ebbe harmadik-negyedik... sokadik embert bevonni, és netán lelkész is lenne közte, meg olyanok, akik zenélni tudnak, pénzük van, stb... akkor lenne egy valódi, hogyvagyozás nélküli közösségünk.

Erről álmodom már vagy két éve... És próbálok is tenni érte, amennyire tőlem telik. Tudod, aki már tudja, mi az, ami hiányzik ebből a világból, annak már csak egy icikepicike hitre van szüksége ahhoz, hogy ezt meg is valósítsa.


Hárman :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 14:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
BESZÉLGESSÜNK erről két év múlva...


Időkorlát?

net2rist írta:
MOST csak a nagyberegi református líceum szétverése jut eszembe, mint gyümölcs... biztos van ennél jobb is ... :'(


Biztos van. Hiszen itt éppen azért küldték el a vezetést, mert kiálltak a hitvallásaink mellett. Csak két részletet idézek be:

Szilágyi Lajos írta:
Én, Szilágyi Lajos, Isten kegyelmében és megtartó szeretetében bízva végzem a Tőle kapott szolgálatot a Nagyberegi Református Líceum igazgatójaként. Az általam vezetett iskola a KRE kebelében lévő intézmény, ezért hitem, meggyőződésem és elhívásom alapján feladataimat a Szentírás és hitvallásaink szerint kívánom teljesíteni, tantestületét, munkásait és diákjait a Biblia tanításának engedelmeskedve, Isten Szentlelke segítségével vezetni.

Továbbá kijelentem, hogy a fenti elveknek megfelelően, illetve az adott nyilatkozat értelmében továbbra is a Nagyberegi Református Líceum igazgatói tisztségét betölteni kívánom. Amennyiben szolgálati viszonyomat megszüntetni tervezik, úgy kérem mindenképpen írásban jelezzék, hogy eddigi munkámban miben vétettem a Szentírás, református hitvallásaink és a KRE érvényben lévő törvénykönyve ellen.
Továbbá eltávolításom esetén, a líceum érdekében, minél előbb szükséges döntést hozni ezen ügyben.
Szilágyi Lajos
a Nagyberegi Református Líceum igazgatója
Beregszász, 2006. augusztus 7.


Szilágyi Lajos és mások írta:
Kedves Testvéreink és Barátaink az Úr Jézus Krisztusban!

A mindenható Isten kegyelméből több évet kaptunk ajándékba arra, hogy Urunk munkásai lehessünk a keresztyén oktatásban Kárpátalján, itt a Nagyberegi Református Líceumban. Sok próbán és nehézségen keresztül vezetett Mennyi Atyánk, de még több áldásban és örömben lehetett részünk. Megtapasztalhattuk nem csupán a vetés fáradságos és mégis reményteljes szolgálatát, de az aratás vigasztalását is ajándékba kaptuk.

Mindannyian Urunk hívására jöttünk ide, igyekeztünk neki tetszően igazgatni ezt az iskolát, végezni a ránk bízott munkát tanárként, nevelőként. Feladatunknak elsősorban a lélekmentést tekintettük, tudva azt, hogy a keresztyén oktatás-nevelés is ezt a célt kell szolgálja. Részesei lehettünk Isten országa építésének azzal, hogy kiművelt, hazaszerető, keresztyén ifjakat igyekeztünk képezni.

A Nagyberegi Református Líceum fenntartója, a Kárpátaljai Református Egyházkerület úgy határozott, hogy 2006. augusztusi hatállyal megszünteti alkalmazásunkat. E döntés mögött igen komoly és mély teológia illetve egyházpolitikai okok állnak. Mindnyájan, akik elmegyünk, szerettük volna folytatni a ránk bízott munkát, feladatokat. Egyházkerületünk elnöksége azonban nem járult ehhez hozzá, mivel nem tettünk olyan nyilatkozatot, amely hitünk, igei meggyőződésünk, református hitvallásaink és lelkiismeretünk ellen lett volna, de feltételül szabtak azok részére, akiknek engedélyezik a KRE szervezetén belüli tevékenységet.

Hisszük, hogy az Úr Isten gondoskodik az övéiről. Azzal a bizonyossággal megyünk el ebből a líceumból, hogy Urunk gondját viseli az itt maradó diákoknak. Mint ittlétünk alatt mindig, úgy ezután is Istenünk kegyelmének gazdagságában bízunk, Ő marad az itt tanuló diákokkal, tanárokkal és munkásokkal, és hisszük, hogy mivelünk is.

Szeretnénk megköszönni mindazoknak, akik segítették itteni munkánkat, hozzájárultak ezen intézmény megmaradásához és fejlődéséhez. Isten megannyi drága kapcsolatot adott számunkra, amelyekért nagyon hálásak vagyunk. Sok olyan szervezettel, személlyel ismerkedhettünk meg, akik hitükben, magyarságukban, odaszántságukban példákul lettek számunkra. Ezen kapcsolatok más keretek közé kerülnek mostantól, de reméljük, hogy a jövőben is megmaradnak az Istentől kapott kötelékek.

Feltett szándékunk, hogy ezután is részesei legyünk a keresztyén oktatásnak-nevelésnek. Imádkozunk azért, hogy Urunk mutasson meg ebben utakat. Mennyei Atyánknak szeme fénye az övéi, nincs tehát miért aggodalmaskodnunk, és kétségeinket is letehetjük, mert Ő gondoskodik róluk. Jó ebben bizonyosnak lenni. Nem itt hagyjuk ezért az iskolát, a magunk részéről inkább átadás történt. Annak a kezébe tesszük a líceumot, akinek kezéből vettük.

Legyen Istenünk áldása az Ő népén.

Szeretettel:

Szilágyi Lajos, igazgató, matematikatanár /szilagyilajos@vipmail.hu/
Hevesi Tibor, igazgatóhelyettes, matematikatanár /hevesitibor@gmail.com/
Bagu Zsolt, kollégiumi igazgató, nevelőtanár /zsogyerek@freemail.hu/
Károlyi József, gazdasági igazgató, informatikatanár /kjozsi@azm.uz.ua/
Bagu Katalin, nevelőtanár /szkfornos@freemail.hu/
Barta Viktória, magyartanár /bartaviki@freemail.hu/
Hevesiné Paládi Ilona, magyartanár /paladi_ica@yahoo.com/
Máté Ildikó, nevelőtanár
Pál Attila, vallástanár /palattila78@gmail.com/
Szilágyi Béla, nevelőtanár /szbela70@gmail.com/
Tóth Tímea, nevelőtanár /ttimea77@freemail.hu/
Vince Tímea, földrajztanár, nevelő /vincet@freemail.hu/

U.i.1: A líceum új vezetőségével az eddigi e-mail címen (krenbrl@azm.uz.ua) lehet felvenni a kapcsolatot. Isten vezetésére figyelve, kérjük továbbra is támogassák a Nagyberegi Református Líceumot.
U.i.2: Tudjuk, hogy sokakban felmerül a kérdés, hogy hogyan történt meg az elmenetelünk. A csatolásban ezt írjuk le részletesebben, úgy, ahogy mi tapasztaltuk. Akit valóban érdekelnek az események, azokat arra bíztatunk, hogy vigye az Isten elé az olvasottakat, hallottakat, tegye az Ige mérlegére.



Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
naccerű... ez télleg jó gyümölcs...

amúgy: HOL a CSATOLÁS, amiben leírják?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tulip nagyon meredek és sikamlós az a talaj amiről válaszolsz, de biztos kapcs személyes választ, mint írtad, az Örökkévaló mondja meg neked mi a jó és mi a rossz.
FM írta:
3.Miért maradt meg Józsué és Káleb?

Tulip válasza:
Idézet:
Mert hitték, hogy az akadály amit látnak legyőzhető.

FM írta:
Miért vesztek el hitetlenség miatt a többiek?

Tulip válasza
Idézet:
Pontosan a hitetlenség miatt vesztek el:


Józsué és Káleb nem az akadály legyőzésében hitt.
Abban nem lehet hinni.
Hinni csak az Örökkévaló beszédében lehet, talán még nálatok is, de kérdezd meg a tanítóidat.

Kicsit elgalloppiroztad magad, de ha a menetrendet olvasod, akkor a hit amit a lábukkal erősítettek nem a 12 kémre vonatkozott csak, hanem azokra akik elvesztek a pusztában.
Azért jöttek ki Egyiptomból, mert hittek, hittek, de nem a MINDENHATÓBAN.
Kedves Tulip te is hiszel, abban, hogy amit írsz azt jól tudod.
Meg abban, hogy agressziv lehetsz, de nagyon.
Ezzel nekem nagy örömet szereztél emotikonok nélkül.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 15:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
helyesen író net2rist írta:
Nagyszerű... Ez tényleg jó gyümölcs...


Jó gyümölcs az az volt, amit addigi munkájukkal elvégezhettek. Amúgy éppen a hitvallásellenesek rossz gyümölcsiről olvashattál.

net2rist írta:
amúgy: HOL a CSATOLÁS, amiben leírják?


(pm)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 15:58 
Kedves Emilien!

Az a két-három ember a gyülekezet azon része, akiket KÖZVETLENÜL melléd rendelt az Úr.
Nagy kísértés számomra is, hogy ha bajom van MINDENKI FIGYELJEN RÁM.
Hálát lehet adni Istennek, ha két három ember mellettem van a bajaimban, lelki tusáimban, testi nyomorúságaimban.

Törekedni kell a gyülekezetben a kisebb közösségek kialakulására. Nem szabad sajnálni az időt, hogy hetente találkozz akár 3-5 emberrel, akikkel közösen imádkoztok, Bibliát olvastok és tudtok egymásról.

Hadd írjak egy Igét, ami eligazít ISTEN RÉSZÉRŐL ebben a "dzsungelben".
(Egy BSZ-es gyülekezeti tagtól)

Ézs 43,1
És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtőd, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 16:17 
Meg abban, hogy agressziv lehetsz, de nagyon.
Ezzel nekem nagy örömet szereztél emotikonok nélkül.

Ezzel nekem nagy bánatot szereztél.........


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 16:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
FM írta:
nagyon meredek és sikamlós az a talaj amiről válaszolsz, de biztos kapsz személyes választ, mint írtad, az Örökkévaló mondja meg neked mi a jó és mi a rossz.


Mi a meredek és sikamlós azon, hogy a jó és a rossz a Bibliából ismerhető meg?

FM írta:
3.Miért maradt meg Józsué és Káleb?
Tulip válasza:
Idézet:
Mert hitték, hogy az akadály amit látnak legyőzhető.

Miért vesztek el hitetlenség miatt a többiek?
Tulip válasza
Idézet:
Pontosan a hitetlenség miatt vesztek el:


Józsué és Káleb nem az akadály legyőzésében hitt.
Abban nem lehet hinni.
Hinni csak az Örökkévaló beszédében lehet, talán még nálatok is, de kérdezd meg a tanítóidat.


Éppen azért hittek az akadály legyőzésében, mert hittek az Örökkévaló beszédében.

FM írta:
Kicsit elgalloppiroztad magad, de ha a menetrendet olvasod, akkor a hit amit a lábukkal erősítettek nem a 12 kémre vonatkozott csak, hanem azokra akik elvesztek a pusztában.
Azért jöttek ki Egyiptomból, mert hittek, hittek, de nem a MINDENHATÓBAN.


Ők nem hittek, hanem láttak. Csodákat. Amikor viszont már hinni kellett volna, akkor már nem voltak sehol, elkeseredtek és máris visszavágytak egyiptomi húsos fazekaikhoz. Olvasd el Csel7,39-43; Csel13,18; Zsid3,8-19.

FM írta:
Te is hiszel, abban, hogy amit írsz azt jól tudod.
Meg abban, hogy agresszív lehetsz, de nagyon.
Ezzel nekem nagy örömet szereztél emotikonok nélkül.


„Meredek”. „Sikamlós”. „Elgallippiroztad”. „Agresszív”. Érzelmi képecskék helyett érzelmi szavacskák. Miket is mondtak Jézusról, amikor már nem tudtak tőle mit kérdezni? Béliál van benne. Istent káromolja. Az ördögök fejedelme által űzi ki az ördögöket. Hogy ez hova vezetett ismerjük.

Amúgy olvasd el Victor János teljes cikkét a keresztség vs. bemerítkezés rovatban, a 66. lap vagy nem sokkal utána. S lásd meg, hogy ki meri mondani, hogy a református tanítás a teljesebb; ki meri mondani, hogy attól, hogy valaki ismételget valamit, még nem válik igazzá; végig elemzi az összes itt eddig előfordult pontot - pontosan megadva meddig van egyezés és mettől vannak az eltérések - , amiért a református gyermekkeresztséget támadjátok; s van ereje elismerni, hogy egy baptista ennek ellenére szeretetben felülmúlhat egy reformátust.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kavics írta:
Meg abban, hogy agressziv lehetsz, de nagyon.
Ezzel nekem nagy örömet szereztél emotikonok nélkül.

Ezzel nekem nagy bánatot szereztél.........


Ööö...ezt is nekem írtad? :) Mert különben igazad van, oltárira agresszív vagyok, húú! :P :)

De az előtte levő hozzászólást köszi. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség