Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 10:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
[quote="owen"]kedves szrbocsek

A videón nyelveken szólás látható, és mint előttem mondta is valaki: nincs magyarázó.
Miért nincs?
Azt látom hogy tudatosan semmibeveszitek, figyelmenkivülhagyjátok Isten utasitását :
"Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben" 1.Kor 14:28


Végre sikerült megnéznem a felvételt.
Ha jól láttam Rodny H. Brown és Kenneth Copeland szerepel a felvételen.
Igen nyelveken imádkoznak, de a felvétel e közben is ér véget, vagyis badarság a magyarázatot keresni az ima közben. Vagy ez lenne az ékes jó rend, amit annyira hiányolnak( sokszor teljesen jogosan) a karizmatikusoktól?
Talán meg kellett volna várni a felvétellel az ima végét, s ha nincs magyarázat, lehet panaszkodni jogosan.
De ezt a felvételt kár volt idecitálni.
Üdv

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 06., szerda 11:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A NYELVEKENSZÓLÁS


A mai keresztyénség állapota - világviszonylatban is - lehangoló. Az úgynevezett „hitélet” többnyire kimerül az istentiszteleti vallásos cselekményekben. A hétköznapok minden perce távol sem az ÚR jelenlétében megélt, még akkor sem, ha ennek a szükségnek a belátása és az állandó közösség szükségessége a Szent Szellemmel - tudatosul is. Az idő kerekének a forgásával mindinkább a végidőkhöz közeledünk. Ilyenformán nem meglepő, ha e szomorú állapotot, gyülekezeti életünk nyomorúságát - nem kifelejtve belőle a magam hiányosságait sem - Pál apostol szemléletesen leírja Timótheusnak:
„Az ilyeneknél ugyan megvan a kegyesség látszata, de annak ereje csődöt vall bennük. Ezeket kerüld!” (2Tim 3,5)
Kik azok az „ilyenek”? A korábbi versek olyan negatívumokat sorolnak (kevélyek, istenkáromlók, árulók, elvetemedettek, élvezet-hajhászók, stb.), amitől az önérzetes hívő elhatárolódik, hiszen rá, már csak-nem-jellemzőek ezek az égbekiáltó vétkek!?
Ha a 4. vers utolsó mondát vizsgáljuk, ezt találjuk: „..és nem szeretik az Istent.” Persze nehéz is volna azt állítani, hogy akik ilyeneket cselekszenek, akikre ez jellemző, azok szeretik Istent. Hiszen maga az Úr Jézus is azt mondta: „Ha szerettek engem, megtartjátok parancsolataimat. És az én parancsaim nem nehezek.” (Jn 14,15)
De minden számítás eredményének helyességét annak a próbája igazolja, vagy tagadja.
Ha tehát az a vizsgálódásunk összegzéseként, vagy csak a végeredmény-bemondásunk kijelentéseként azt állítjuk, hogy szeretjük Urat, és istennektetsző életet élünk (de legalábbis törekszünk arra), akkor nézzük meg önkritikusan: kegyességünknek az ereje nem csődölt-e be? Tudjuk-e Istent és az Ő evangéliumát tekintéllyel, hatékonyan képviselni a világban - ott, ahol élünk, mozgunk, dolgozunk?
Amennyiben erőtlenségünk a jellemző, ha „nem tudjuk hatékonyan képviselni” a válaszolnunk - és sajnos ez a lehangoló valóság - , akkor talán a Timótheus levél előbbi verseiben felsoroltak is nagy valószínűséggel jellemeznek valamelyest bennünket.
Isten egyszülött Fia nagyon jól tudta, hogy nála nélkül semmit sem tehetünk, vagyis az a küldetés, ami a környezetünk evangelizálását jelenti, az a misszió, ami a mások szolgálatát, megtérésre való elsegítését jelenti - nos, az mind kizárólag Őáltala, Ővele és Őbenne vihető végbe. Ezért szükséges mindenkinek az újjászületés, mert csak így vehet az Úr szállást bennünk a Szent Szellem által. S mindezen túlmenően még szellemi ajándékokkal is el kívánta látni Isten a gyülekezetet, hogy szent eszközökként használja azokat Ország-építő munkájában.
A Szent Szellem megjelenésének, a hívőbe „költözésének” egyik jele, ajándéka a nyelveken-szólás. Több ilyen esetről tudósít a Biblia. Pl. Kornéliusz százados és háza-népe hitvallást követő bemeritkezésénél.
A pünkösdi, Szent Szellem kitöltetése - aminek a bizonysága a nyelveken-szólás is volt - előtt, az evangéliumok csak egy helyen tesznek említést a hívők Krisztus követésének kísérő jeleként az új nyelveken való beszédről. (Mk 16,17)
Általában elmondható hogy az evangélium erejével nem rendelkezik, a kegyességnek csak a látszatát őrzi az Egyház. Ezekben döntően az ún. „történelmiek” és kevés kivétellel talán már a neoprotestáns kisfelekezetek is, mert elhagyták/elhagytuk az első szeretetet… Nem rendelkeznek a kegyelmi ajándékok szinte egyikével sem. S ahelyett, hogy önvizsgálatot tartanának, az Ige mérlegére tennék hitéletüket - különböző álokoskodással, nyakatekert ideológiával (teológiai köntösbe bújtatva), arról bizonykodnak, hogy ezek az ajándékok csak az ősegyház idejére adattak, már nincs rájuk szükség(???)
De térjünk vissza a nyelveken-szóláshoz. Jobbára már kizárólag csak ez az ajándék létezik valahány gyülekezetben. Pál apostol a legjelentéktelenebbnek tartotta a kháriszmák között. Sok vita folyik arról, miben is áll, valódi-e, vagy talán csak mímelt „hablatolás” az egész? Egyforma-e - ha egyáltalán igazi - minden nyelveken-szólás?
A Biblia önmagát magyarázza. Csak ma figyeltem fel rá (szabad azt mondanom; a Szent Szellem mutatta meg?), hogy az 1Kor 13,1 szerint teljesen világos, hogy kétféle nyelvjelenségről tudósít az Ige. „Ha nyelveken szólok - emberek vagy akár angyalok nyelvén..” Sokáig átsiklottam e fölött azzal, hogy KÖLTŐI KIFEJEZÉS, ABBÓL FAKADÓ FOKOZÁS, DE UGYANARRÓL. De nem, mert az egyik az érthető beszéd, a másiknak viszont nincs „nyelvtana”.
Az első eset ment végbe pünkösdkor. Rekonstruálni aligha lehet. Nem valószínű, hogy az apostolok egyenként, váltva az előzőt, beszéltek számukra olyan idegen nyelvet, amit nem tanultak, mégis a különböző országból érkező, zsidó vallásúak anyanyelvükként ismerhették fel. A Szentírás szerint a zúgásra összefutottak, tehát aligha voltak a különböző anyanyelvűek egy-egy önálló csoportban. Miután az apostolok is szinte önkívületi állapotba kerültek (e külső jelek miatt vádolták őket részegséggel), vélhetően ők maguk is egyszerre beszéltek, számukra ismeretlen, idegen nyelvet, azon hirdették Isten felséges dolgait. S ebben a „zűrzavarban” sikerült a legkülönfélébb, saját anyanyelvüket hallani a távoli országokból érkezőknek. Ez hát az emberek nyelvén való nyelveken-szólás, amikor pl. én hirtelen és váratlan, a jelenlévő kínaiaknak kezdek evangelizálni, miközben fogalmam sincs, miket beszélek, mert sosem tanultam kínaiul.

A másik, az angyalok nyelvén való beszéd, ami olyan „nyelvjárás”, ami nem létezik, ami az Égből adatott „eszperantóbb az eszperantónál”. Az Ige szerint ezzel a hívő önmagát építi, szellemben imádkozik, maga sem tudja, mit mond - hacsak nem kapta meg a nyelvek magyarázata ajándékot is. Ezért mondja Pál apostol, hogy ennek „üzemeltetése”
nem a gyülekezetbe való, mert:
„Mert, aki nyelveken szól, nem emberekhez beszél, hanem Istenhez. Senki sem érti, mert titkokat szól a Lélek által.”(1Kor 14,2). „Így van veletek is, amikor nyelveken szóltok. Ha nem beszéltek értelmesen, mi módon értik meg azt, amit mondani akartok? Csak a levegőbe fogtok beszélni. Ki tudja, hány, különféle nyelv van a világon? És közülük egy sincs értelem nélkül.(Íme újabb utalás a kétféle nyelvadomány különbségére. - M.Z.) Ha tehát én a szó jelentését nem ismerem, idegen leszek a beszélőnek és a beszélő is idegen lesz nekem. Így hát ti is, mikor lelki ajándékokra törekedtek, a gyülekezet építését tartsátok szemetek előtt, hogy lélekben gyarapodjatok. Azért a nyelveken szóló imádkozzék, hogy meg is magyarázhassa.” (1Kor 14,9-13). „..de a gyülekezetben akarok öt szót szólani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken.” (1Kor 14,19).
Aki nem szól nyelveken, az nem feltétlenül „idegen test” a gyülekezetben, aki híján van a megtérésnek, újjászületésnek, hiszen Pál apostol felteszi a költői kérdést: „Vajon mindnyájan beszélnek-e nyelveken?” (1Kor 12, 30c). De az ez irányú presszió sokakat arra a kétségbeesett igyekezetbe sodor, hogy valami hasonlót produkáljanak önerőből. A testies, lelki utánzat már-már komikus. Voltam egy karizmatikus típusú gyülekezet tagja, amit ez nagyon is jellemezett. Egyik „testvér” mindig azt a néhány szót suttogta félhangosan, a másik, presbiter azzal győzködött, hogy alkalmasint ez az adomány - miként nála is - csupán két-három szótagszerű hang. Hiába, a megfelelni akarás, ami sok gyülekezetben kimondva, kimondatlanul létezik - miszerint aki nem beszél nyelveken, az nem lehet újjászületett - ilyen öncsalásokra késztethet valakiket. Ugyanakkor egy adott program ideje alatt, amikor háttérimádságban voltunk tíz-egynéhányan, az egyik testvérnő perceken keresztül, átszellemülten, angyalok nyelvén beszélt. Aligha tudta, hogy egy másik testvérnő, aki nem tagja a gyülekezetnek, megkapta a nyelvek magyarázata ajándékát, és lelkesen-tüzesen „szinkrontolmácsolt” a hallottakról.
Mindenestre Mózestől kezdve (4Móz 11,29c) Pál apostolig (1Kor 14,3) a gyülekezet- és így Isten Országának építése szempontjából a prófétálás az igazán kívánatos adomány.
Imádkozzunk az ÚR akarata szerinti ajándékok elnyeréséért, amivel eszközei lehetünk azoknak a feladatoknak, amiket ránk kíván bízni!

(A bibliai idézetek a Ravasz László féle fordításból vannak)

2008. február. hava. Mihálovics Zoltán

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2008. feb. 07., csütörtök 11:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 06., szerda 13:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szia Figyelő Tesó!
Ez teljesen korrekt volt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 28., péntek 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Játsszuk el azt, hogy én most érkeztem a Marsról és fogalmam sincs a kereszténységről, és semmiről, ami eddig a földön történt.
Te azt mondod, hogy a Biblia, Isten kijelentése számodra és abból mutasd meg nekem, hogy a nyelveken szólást mindenkinek gyakorolnia kell egy gyülekezetben és úgy, ahogyan ez gyakorlat.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 28., péntek 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Játsszuk el azt, hogy én most érkeztem a Marsról és fogalmam sincs a kereszténységről, és semmiről, ami eddig a földön történt.
Te azt mondod, hogy a Biblia, Isten kijelentése számodra és abból mutasd meg nekem, hogy a nyelveken szólást mindenkinek gyakorolnia kell egy gyülekezetben és úgy, ahogyan ez gyakorlat.

Péter
Kedves Péter!
A "mindenkinek" és a "kell" szavak igazolását attól kérd, aki azt hírdeti. Én ezt nem tudom igazolni.
Amit igazolni lehet a Bibliából az az, hogy létezik a nyelveken szólás ajándéka, annak több formája. Van olyan amelyik senki számára nem érthető és többek között aza célja, hogy titkos nyelven maga a Szsz imádkozik az imádkozó helyett, mert ő tudja a legjobban, hogy miért is kell imádkozni. Ez az imafajta közben járás minden szentekért és Isten tökéletes akarata szerinti kérések, továbbá maga az imádkozó épülésére való.
A nyelveken szólásnak akkor nincs értelme aBiblia szerint ha így prédikál gyülekezet előtt valaki és nincs magyarázó. :)
Kedves Péter! Neked is mondom, hogyha esetleg sikerül valakinek a HGy-t fülöncsípni valamilyen bibliátlan dolgon az továbbra sem nullázza ki a saját felekezete biblilátlan gyakorlatát.:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 29., szombat 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

A pszichés nyomásról, a "kell"-ről és a "mindenki"-nek már ezen a fórumon is kaphattunk izelítőt, pedig itt még hol van a 3D valósága.
:-(
Van egy lelkész testvérem, aki karizmatikus közösségben kezdte fiatal éveit, ő testközelből beszélt nekem erről.

Ő maga vallja azt, hogy a nyelveken szólás létező kegyelmi ajándéka Istennek. Ezt én is vallom és nem tiltom, de a gyakorlat bizonyos karizmatikus gyülekezetekben, hogyan is írtad....... ?
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 29., szombat 08:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2008. márc. 29., szombat 10:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 29., szombat 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Erika!
Azt értsd meg kérlek, hogy a házadnépe szóból nem következik a csecsemőkeresztség, akárhányszor is van leírva, mert egyszerűen nem azt jelenti.
Ahogy a Mária kegyelemmel teljes volt kifejezésből sem lehet lederiválni a máriakultusz, és ahogy Jézus fééltestvéreinek unokatestvérré való átkonvertálására sem lehet alapozni az örök szüzesség dogmáját, úgy a fentieket sem.
Testvéri szeretettel, továbbra is. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 29., szombat 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, még a Victor cikkhez kérnék pár gondolatot-
a veled való testvériség megkérdőjelezése nélkül :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 29., szombat 10:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ej, ej, mitagadás, öregszem. Csak most vettem észre, hogy a 8:35-ös hsz-om nem ebbe a topikba készült, hanem a keresztelősbe.
Bocs.Nem rakom át, aki elolvassa, az magában átrakja, aki meg nem ,annak mindegy, nem?

Mégis átraktam, mert így érthetetlen, majd Ex, légyszi, te is tedd át a válaszod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Itt elmondhatnád, hogy ezzel az értekezéssel http://www.das-wort-der-wahrheit.de/dow ... arisch.pdf egyetértesz, vagy nem, vagy mivel igen, mivel nem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem akarom Lit elől elvenni a lehetőséget, inkább csak egy kedves személyes emléket mondanék el, ami feljött az iromány kapcsán :)

gyerekkorom egyik izgalmas emléke, hogy Bibliák és keresztény füzetek "elosztóhelye" voltunk mi is, speciálisan kiképzett "titkos raktárral" az álmennyezet fölött, több mázsa ingyen szétosztandó "irodalommal" :)

ezeknek a füzeteknek egy részét hívta apám "tűzoltó kiskönyvtárnak"...
pedig nem volt "karizmatikus rajongó", nem szólt nyelveken, tradicionális baptista gyülekezetben szolgálva élte le az életét...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 11:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
nem akarom Lit elől elvenni a lehetőséget, inkább csak egy kedves személyes emléket mondanék el, ami feljött az iromány kapcsán :)

gyerekkorom egyik izgalmas emléke, hogy Bibliák és keresztény füzetek "elosztóhelye" voltunk mi is, speciálisan kiképzett "titkos raktárral" az álmennyezet fölött, több mázsa ingyen szétosztandó "irodalommal" :)

ezeknek a füzeteknek egy részét hívta apám "tűzoltó kiskönyvtárnak"...
pedig nem volt "karizmatikus rajongó", nem szólt nyelveken, tradicionális baptista gyülekezetben szolgálva élte le az életét...

A te véleményedet tudtam kapásból. :) Rostáét is tudom. :D
A Litére meg kíváncsi vagyok. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mozog a téma mostanában amúgy: erdélyi baptista lelkész barátom küldte el nekem "véleményezésre" az ezzel a témával (nyelveken szólás és prófétálás) kapcsolatosan született központi állásfoglalást

(azóta már kaptam újabb "házifeladatot": a házassággal és válással kapcsolatos állásfoglalást is ugyanúgy "ki kell szineznem" :D)

nyelvek-témában itt most nem nagyon vagyok motiválva, hogy mégegyszer ezt a munkát elvégezzem: rámutassak a tévedésekre, csúsztatásokra és a veszélyekre, pont azért, amit mondasz: mindenkinek kialakult (megkövült) véleménye van, igazából nem véleménycsere folyik, hanem inkább egyfajta oda-vissza exkommunikáció... ebben nem vennék részt, ha nem baj...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 12:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Kedves Lit!
Itt elmondhatnád, hogy ezzel az értekezéssel http://www.das-wort-der-wahrheit.de/dow ... arisch.pdf egyetértesz, vagy nem, vagy mivel igen, mivel nem.
üdv
ex

Kedves exrefis,
A saját oldalamról szólva nem hiszem, hogy túlzottan végigkéne mennem ezen a kis íráson.
Vannak megfogalmazások amik nem biztos, hogy legjobbak, de alapjában véve egyetértek azzal, hogy a ma fellelhető irányzathoz kötött nyelvekenszólás, és az azt alátámasztó érvrendszer nem biblikus.
Tehát nem értek egyet a karizmatikus mozgalommal a szentlélekkeresztség sajátos értelmezésével és a nyelvekenszólás általuk elfogadott magyarázatával és gyakorlatával.
Ami az új karizmatikus mozgalom megnyílvánulásait illeti, végképp nem értek egyet az ún. "Torontói áldás"(állati hangok, röfögés, kukorékolás abahagyhatatlan röhögés, fetrengés stb)
Valamint a teljes evangéliumnak nevezett jóléti, sikerevangélium teológiájával, ha éles akarok lenni ez már tévtanítás.
Nos, röviden ennyi, lehet, hogy kiábrándító voltam.
Annyit azért hozzátennék, hogy viszont azzal a másik szélsőséggel sem értek egyet akik rögtön zsigerből ördögöznek, anélkül, hogy információik lennének.
A karizmatikus mozgalom új életű keresztyénei testvérek, én annak tartom őket.
A másik oldalt sem tartom jobb hívőknek, mindenkinek megvannak a saját tévedései, (nekem is, amit talán még nem is tudok), amiben az Úr hiszem, hogy ki tud igazítani, ha rá figyelünk, figyelek.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség