Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Kedves Shannon,

korábban beszélgettünk itt arról, hogy hány éves korban tud egy gyermek felelősen dönteni Krisztus mellett, ha gondolod nézz bele

itt keresd a 10.18-as hsz-t, utána találsz több hozzászólást is erről:
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?t=144&postdays=0&postorder=asc&start=270


Nem ér a kicsiket lenézni :D én még nem vagyok itt olyan régóta, hogy az egész topikot végigolvassam! (na jó, azért persze megnézem, köszi)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 16:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:cry: ezt most miért? csak segíteni szerettem volna :roll: :)

(Nem az egész topic szól erről, csak néhány oldal.
Bocs, a pontosság kedvéért: a dec. 10-i 10.08-as hozzászólást keresd, ott kezdődik a téma az általad feltett kérdéssel kapcsolatban.) :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 16:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Zsolt!

Köszönöm az őszinte segítséged!

Hálás vagyok azért, hogy találtam olyan gyülekezetet, ahol jól érzem magam. Sajátos kiválasztási módszerem: egy szép napsütéses reggelen sétálgatok és azon morfondírozom, hogy milyen jó lenne tartozni valahova, tanácsért fordulni valakihez, amikor egyszer csak elmegyek egy pap mellett, aki egy padon sütkérezik. Ezt rögtön jelnek tekintettem, úgyhogy megálltam, de most akkor vajon menjek oda hozzá? Mégis csak egy katolikus pap. Erre jobban megnézem, egy református templom előtt üldögélt. Vasárnap elmentem, bejött. :D :D :D


Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 16:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
:cry: ezt most miért? csak segíteni szerettem volna :roll: :)

(Nem az egész topic szól erről, csak néhány oldal.
Bocs, a pontosság kedvéért: a dec. 10-i 10.08-as hozzászólást keresd, ott kezdődik a téma az általad feltett kérdéssel kapcsolatban.) :wink:


Most miért nem akarsz velem beszélgetni ? :cry:

Tudod, nem én panaszkodtam, hogy kezd végtelenített lenni a topik, mert nekem még új a téma!

Én értem, hogy aki már ötvenedszerre olvassa ugyanazt, csak annyit ír, hogy nézd meg a december 10-et, bővebben december 18, kritikája február 26, stb. aztán szólj hozzá... :D :D :D

Ok, majd a nyáron folytatjuk :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
Sajátos kiválasztási módszerem: egy szép napsütéses reggelen sétálgatok és azon morfondírozom, hogy milyen jó lenne tartozni valahova, tanácsért fordulni valakihez, amikor egyszer csak elmegyek egy pap mellett, aki egy padon sütkérezik. Ezt rögtön jelnek tekintettem, úgyhogy megálltam, de most akkor vajon menjek oda hozzá? Mégis csak egy katolikus pap. Erre jobban megnézem, egy református templom előtt üldögélt. Vasárnap elmentem, bejött.


:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 17:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Shannon írta:

Most miért nem akarsz velem beszélgetni ? :cry:

Tudod, nem én panaszkodtam, hogy kezd végtelenített lenni a topik, mert nekem még új a téma!

Én értem, hogy aki már ötvenedszerre olvassa ugyanazt, csak annyit ír, hogy nézd meg a december 10-et, bővebben december 18, kritikája február 26, stb. aztán szólj hozzá... :D :D :D

Ok, majd a nyáron folytatjuk :wink:


Jaj :roll:. Még csak hasonló hátsó szándék sem volt a mögött, hogy felhívtam a figyelmedet egy korábbi beszélgetésre, csak gondoltam érdekelhet. Na így legyen az emberben jó szándék... :oops:

(most megdöbbentett, hogy még ebbe is bele lehet kötni :?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 17:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tavasz!

Csak azért kötözködök, mert VELED szerettem volna beszélgetni!

Nem akartalak megbántani, és itt és most a fórum nyilvánossága előtt bocsánatot kérek.

A régebbi hozzászólásokat, igazad van, nem volt türelmem végigolvasni, és jó, hogy van valaki, aki emlékszik. Megnézem majd, ha egyszer nagyon sok időm lesz.

Szeretettel

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 17:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 10:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Zsolt írta:
Kedves Exrefis!

Ne aggódj nem osztom tovább az észt. :D Tudom, hogy soha semmiben nem értettünk egyet. Ez már így is marad.Szerinted nincs eleve elrendelés, szerintem meg felesleges dolog erőltetni - legalábbis ezen a fórumon - a felnőttkeresztséget.
Kedves Zsolt!
Az nem probléma és nem újdonság, hogy velem nem értesz egyet, nem is ezt jegyeztem meg, hanem azt, hogy magaddal sem. Azaz ha a predestinációban hiszel, akkor annak is ellentmond az állításod. :)

Idézet:
Az ellentmondás, amit a szememre vetsz a sajátos látásmódodból adódik. Izráel valamennyi prófétája körül volt metélve annak ellenére, hogy Isten eleve a szolgálatra hívta el őket.
Igen, de körül volt metélve minden fiú, az istentelen is. A lényok meg nem. Tehát nem igaz az hogy a körülmetélés az Istennek való odaszánást jelentette, mert akkor az istentelenek is oda lettek volna szánva, holott nem, valamint a lányok eleve ki lettek volna rekesztve Isten országából, holott nem.

Idézet:
A körülmetélkedés jele rájuk került 8 napos korukban. Ezt még Jézus szülei is fontosnak tartották, pedig ők tudták, hogy a Megváltó szüleiként erre nem kéne Istent emlékeztetni. De hát a törvény törvény.
Igen, de ez nem téged igazol, betartották mert törvény volt, de a csecsemő keresztség nem törvény, nincs róla említés, ellenben Jézus alámerítkezett felnőtten még úgy is, hogy neki aztán nem volt szüksége rá, akkor miért nem az ő példáját követik inkább a "követői".

Idézet:
Egyébként nem magamtól találtam ki a leírtakat, hanem vettem a bátorságot és ha nem is szó szerint, de a II. Helvét Hitvallás és a Heidelbergi Káté idevonatkozó részeit idézgettem. Lehet, hogy nem kellett volna. Mindenesetre az a dolog, hogy a felnőttkeresztség hirdetése itt a fórumon olykor akadályokba ütközik, szerintem természetes.
Persze az megint a nyakas kálomista sajátja. Én már ilyen maradok. :wink:
Üdvözlettel: Zsolt
Én meg mindig az Igével jövök, az tronfol, minden Kátét. Én meg ebben vagyok nyakas. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 11:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Ex!

Történjék a te hited szerint. A te hozzászólásodban is hemzsegnek az ellentmondások. Aki olvasta már akár csak Mózes könyveit, könnyen rátalál. Én nem szemezgetek benne, mert semmi kedvem hozzá.

Mint említettem, csak azért írtam, amit írtam, hogy aki keresőként idetéved lásson végre egy református álláspontot. A keresztség Istenhez való tartozásunk jele. Mindenkinek, aki születik jogában áll viselni. És persze jogában áll nem jelentőséget tulajdonítani neki.

A Heidelbergi Káté és a II. Helvét Hitvallás pedig nem afféle "szent könyv", hanem hitvallásunk közérthető magyarázata. És a "Hiszekegy" sincs benne a Bibliában. Mégis elmondjuk sokszor. Mert fontos elmondani, hogy miben is hiszünk.

Őszinte szívvel kérem, hogy több alázatot tanúsíts légy szíves Isten juhai iránt, és ne nézd őket birkáknak.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 18:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
--

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 30., szerda 12:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
pauler írta:
Kedves Sz. Áron!

Nálunk több felnőtt és fiatal keresztelkedik a konfirmáció alkalmával.
Nem kötelező a gyermekeket megkeresztelni, tehát a kérdésedre a válasz: lehet!

Én is kérdeznék tőled valamit!
Mi az, amit a református felekezeten belül jobbnak tartasz, mint a többiben?

Köszönöm:
Péter

Hal Istennek h lehet! A felekezetben otthon erzem magam, de nem szeretnek rangsorokat allitani tobb felekezetbe is talaltam, komoly hivo embereket, s ezt szeretem a reformatusoknal is.

Zsolt, sztemn nem kell osszecserelni a keresztseget(foleg csecsemo) a korulmetelessel, ne haragudj en ugy ertettem abol amit irsz.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 30., szerda 12:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Sz-aron

Nem kevertem össze, mert nem is lehet. A keresztséget Jézus szerezte a körülmetélkedés helyett. Én azt írtam, hogy miként a jel a zsidóknál törvény szerint rákerült a fiúgyermekre, aszerint szükséges a keresztyén gyermeket is a keresztség által megjelölni.

Az ebből kerekedő véleménykülönbségeket és hozzászólásokat előrébb, illetve a szintén népszerű "Imádkozod-e Isten Igéjét" topicban olvashatod.

(Ez abban a topicban természetesen off. Ezért javasolni fogom - ha van értelme - áthozni onnan ide azokat a hozzászólásokat.)

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 30., szerda 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Shannon írta:
Kedves Tavasz!
A régebbi hozzászólásokat, igazad van, nem volt türelmem végigolvasni, és jó, hogy van valaki, aki emlékszik. Megnézem majd, ha egyszer nagyon sok időm lesz.


Kedves Shannon,

ne keresd, összegyűjtöttem neked, itt olvashatod:

Idézet:
tavasz: Az előbb találtam rá egy keresztény gyülekezet honlapjára.
A hitvallásuk között szerepel a gyermekkeresztség, amit lehetőleg 14 éves korig fontosnak tartanak.
Ez pedig olyan gondolatot indított el bennem, hogy bizony egy 14 éves már elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni, szeretne-e Krisztus útján járni. És elég fiatal ugyanakkor ahhoz, hogy a későbbi sérülésektől megóvja magát... mi a véleményetek, mikortól számít "felnőtt"-ek egy ember ennek a döntésnek a meghozásához?

Ánes (jenny-t): Tegnap egy 4 év körüli kisfiút kereszteltek a gyülekezetünkben. Amikor a lelkész feltette az első kérdést: "Akarjátok-e, hogy ez a kisgyermek a keresztség által az Atya, a Fiú és a Szentlélek szövetségébe, a keresztyén anyaszentegyházba befogadtassék?" - a kisgyermek pedig a szüleivel együtt tisztál hallhatóan válaszolt, hogy IGEN.

Gabriel: Talán ,akkortól amikor már rendelkezik önálló akarattal és azt érthetően közölni is tuddja, a folytatást rád bizom

net2rist:embere válogatja

én az OVIBAN jutottam el a szubjektív idealizmusig, a délutáni "alvás" alatt, alvás helyett gondolkodva...

ezzel együtt a 13 évesen meghozott "komoly döntésem" komolysága erősen kétségbe vonódott, és ha nem történik "valami" 16 éves koromban... ma nem beszélgetnék itt veletek

kevéssé ismert keresztény körökben, h a 12 éves Jézus MIÉRT volt fent a templomban... pláne, MIÉRT vitatkozott az írástudókkal... mivel MEGTEHETTE!!

a zsidóknál (máig is) 12 éves korban van az úgynevezett BarMicva, ami a "nagykorúvá fogadás" ünnepélyes szertartása. azzal, hogy a "fiatal férfi" a zsinagógában felolvashat a Tórából, elfogadják, hogy minden más szempontból is MAGA FELEL a tetteiért

lásd még:
Ján 9,23. Ezért mondák annak szülei, hogy: Elég idős, őt kérdezzétek.

figyelő: Aligha köthető konkrét korhoz. Én pl. sohase tudtam eldönteni: "Mi leszek, ha nagy leszek"
(Persze egyre inkább rájövök/érteti meg velem az Úr, hogy kicsinek kell lenni - és ez roppant nehéz. Saját erőből megvalósítani lehetetlen).

Mindenestre nem véletlen, hogy a világ 18 éves korban határozza meg a felnőttség alsó határát. És ugyan ki mondhatná meg: érett korú a 18 éves, vagyis felelősen dönt maga és immáron legálisan alapítható családja felől?

Vannak bár kivételek, de ezek csak a szabálytalanság szabályát erősítik. A körülmények, a próbatételek elősegít(het)ik a döntéshozatalra érettséget.

Kicsit másabb az Úr melletti döntés kérdése. Éppen, mert saját magának kell ebben állást foglalni - zusákutca a csecsmőkeresztség. De hallottam már olyanról, amikor valaki 8-9 évesen döntött Jézus mellett, és hogy ez nem csupán meseszerű fellángolás "gyermeki virtus" volt, bizonyítja a felnőttkori állapotuk.

Teomo: Szerintem nem az életkortól függ. A kérdés az, hogy megtért-e az illető, vagy sem. Tehát, hogy a bemerítkezés/keresztelkedés személyes döntés vagy csak bizonyos hagyományoknak kényszerből vagy nem kényszerből való engedelmesség. Ha személyes döntés, akkor akár 8 éves is lehet az illető. (megtörtént eset, egy pünkösdi ismerősöm mesélte) Ha pedig csak jelentés nélküli hagyományok követése, akkor akármilyen megfontolt, idős és érett ember lehet az illető, nem ér semmit. Ha nem tért meg, akkor egyszerűen csak lemerült egy kádnyi H2O alá.

Épp most vasárnap voltam bemerítkezésen. Előtte mindenki bizonyságot tett. Volt egy 11-12 éves lány, aki szintén bizonyságot tett. Nos akkor magamban azt mondtam, hogy "hűha". Felnőtt-től is szép bizonyságtétel lett volna, de egy 11-12 éves lánytól... Csodálatos volt. Akkor belegondoltam, hogy én 15 évesen a konfirmációmon egyrészt nem mertem volna kiállni úgy a gyülekezet elé, másrészt nem tudtam volna úgy bizonyságot tenni. A többiekről nem is beszélek... Szóval nagy hatással volt rám.

Engem ez valahogy jobban megfogott, mint az, hogy valaki 4 éves korában ki tudja mondani az "igen" szót. De bocsánat, nem akartam kötöszködni...

Tiv: Én is láttam ilyet fiatal 10- en évesektől és meggyőződésem hogy nagyon is komolyan kell venni.

Emlékszem együtt pakoltunk könyveket egy 10- en éves kis fiúval.
Hú nagyon áldásos volt.
Büszke voltam hogy ilyen csemetével együtt dolgozhattam.

És kaptunk két könyvet az egyik: Az igazi tanítványság
Szerző: MacDonald, W.

Látva arcán az örömöt sokkal értékesebb lett az a könyv számomra is.

FM: Lányomnak négy gyermeke van,
Minden gyermek kora gyermekségében merítkezett be, a legkisebb fiú, ő 5-6 éves volt.

Teomo: Összefoglalásként írnám az utóbbi hozzászólásokra:
A bemerítkezés nem korfüggő. Nem lehet felnőttnek lenni hozzá. Hiszen a megtéréshez sem lehet felnőni. Vannak, akik 5 évesen térnek meg, vannak, akik 95 évesen. Az Úrnak semmi sem lehetetlen. Tehát felesleges lenne mondjuk azt mondani, hogy bemerítkezni csak x év fölött lehet, hiszen megtérni is bármikor lehet.

Tamás12: Zsidó szokás a felnőtté váláskor a gyülekezet előtt felolvasni az Irásból , és magyarázni azt!
Ezzel az Írásnak is eleget tesz egyúttal , miszerint minden tagjának, a választott népnek tudnia , és magyaráznia kell az Írásokat!
Ezzel a szülő átadja , és felnőttként az immár férfi gyermek maga áll felelőssége teljes tudatában Isten előtt minden tettével!
Mindez a 12. életév elérésekor esedékes!
Ne feledjük ez Ószövettségi zsidó szokás volt amelytől az Újszövettség kegyelme messze eltér!
Legjobb tudomásom , szerint!


most, ahogy újra átolvastam, egy gondolatot fűznék hozzá. Nagyon tetszett, amit Jenny írt. El tudom hinni, hogy egy 4 éves gyermek őszinte hittel és ragaszkodással tudja kimondani, hogy IGEN. Úgy gondolom, hogy már nagyon kiskorban elkezd/enek kialakulni a gyermekben a kötődések, az értékrend.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 30., szerda 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Sz Áron!

Nem kértem, hogy állítsunk fel rangsort, csak szerettem volna tudni olyan értékeket, amiket a református gyülekezetek hordoznak.
Ebből egyet említettél, amivel én is egyet értek, hogy komoly, megtért emberek járnak oda.

Azért köszönöm:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség