Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 23:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
A mimelés, nem szinlelés, hanem utánzás az én szó használatomban.
A szinlelés, felszin a mimelés, azonosulási vágy. a szinlelés mintha, a mimelés szervül.


Jó dolog, ha ezt így közlöd, mert tudom, hogy mit gondolsz, hogyan értékeled.
Köszönöm. :)
Ezek a pontosítások fontosak, mert így értjük meg egymást.

Jézus földi itt tartózkodása esetében magam is úgy gondolom, hogy itt mint tökéletes ember járt-kelt.

Kezdem érteni azt is, hogy mit értesz utánzásnak. :)
Az én fogalomkörömben azt utánzom, akit példaképnek tekintek. Vagyis utánzásomban előtte meggyőződők arról, hogy érdemes utánoznom. Azaz követnem.
Valójában egy dologról beszélünk ismét (gondolom.) Számodra azt jelenti, hogy aki utánoz az ’álszent’ vallásoskodó.
Az utánzásban nem arra gondolok, hogy megyek és halottat támasztok. :D Nem rendelkezem ezen erővel. És nem is az én dolgom. De viselkedését, beszédét, lehet utánozni, miután az ember megértette annak célját. Ezzel egyben követi is, azaz kereszténnyé lesz.

A zsákmányról úgy gondolom, hogy azt lehet elzsákmányolni, ami nem a miénk.
Amikor megértek valamit, azzal egyúttal magamévá teszem, megértve, megkapva az enyém.
De, valóban a kérésen van a lényeg. :)

Viszont többször hallom azt a kifejezést, és talán érdemes lenne erre egy külön topikot is nyitni.
Mit jelent az, hogy kiüresíti magát valaki?
Az én megértésemben inkább pont ellenkezőleg, feltöltekezni a Szent Szellemmel, és úgy követni Őt. (De ez csak mellékesen hoztam szóba, ha nem ide illik kéretik az illetékestől, törölni!, vagy áthelyezni a megfelelő témakörbe.) :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 00:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Valamiért vagy nem akarod, vagy nem tudod meghallani, hogy azt a lehetőséget kapja meg az ember, hogy elfogadja a halálát magára nézve érvényesnek.
Amikor elfogadom, hogy az Úr Jézus Krisztussal meghaltam ott a kereszten akkor befejeződik számomra az az élet amit azt megelőzően éltem.(Ez a víz keresztség értelme, amikor kijövök a világot ott hagytam és élek Istenben)
Addig a magam elgondolásainak, attól kezdve Istennek.
A régi dolgok igyekeznek vissza lopakodni, de ezt halálba adtam, és az Úr Jézus Krisztus feltámadott életét éli bennem.
Van egy szokás cselekvésed ami jó, udvarias vagy kellemes társ, van szokásod ami kellemetlen köszörülöd a torkod, krákogsz, ezt igyekszel visszatartani, de zavarja a partnered.
Mind a kettő halálba került, ha előjön kéred a szabadítást, és megszabadulsz (ez csak példa semmi köze a tényhez) mindentől kiüresíted magad és kéred, hogy töltsön be Isten az Ő akarata szerint.

Itt a hit Istenben a lényeg.
Most én leírtam, valaki azért mert olvassa ezt kezdi csinálni, Hiszi és csinálja, kinek hisz - nekem az én leírásomnak.
Samariaiak első reakciója, 3 nap mulva, már az Úr Jézus Krisztusnak hittek.
Csak, ha a BENNE való hitből teszed akkor valósul meg, TŐLE kell kérni még a hitet is. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 00:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Azért a szavazás elég jól tükrözi jelenleg azt az állapotot, hogy kik hogyan értették meg. Számukra mi a fontos.
A Biblia világosan beszél arról, hogy a gyermeket úgy kell nevelni, hogy az hitben növekedjen fel.
Péld 22:6 Tanítsd a gyermeket az ő útjának módja szerint; még mikor megvénhedik is, el nem távozik attól.
Tehát a gyermekre vonatkozóan ez a cél.

http://www.refpasaret.hu/pasaretpred/20 ... sk10h.html
Elolvastam, és szerintem ez nem az; keresztelés vs. bemerítkezés
(De ez az én véleményem.) :)

Ahogy én látom, és értettem meg.;
Az „alámeríteni” szó eredete a görög ba.pti'zein, jelentése „megmerít, lemerül" (Liddel és Scott: A Greek—English Lexicon). (De, ezzel nem mondtam újat.)
A keresz¬tényi vízalámerítés külsőleges jelképe annak, hogy az alámerített teljesen, fenntartás és feltétel nélkül átadja magát Jézus Krisztus által a Mindenható Istennek, akaratának végrehajtására (Jézus is megtette, és nem a bűneit bánta meg; mivel nem volt neki. Tehát inkább egy jelképes kinyilatkoztatása annak, hogy átadta magát Atyja utasításainak (cselekvésére.) [Nem csak mi emberek látjuk ezt, hanem Isten, és az angyali seregek is. Mi több! Maga Sátán is, és démonai is. ’ Milyen csapás ez ránézve, amikor valaki állást foglal az egyedül Igaz Isten mellett.] Az írások beszámolnak egyebek közt János alámerítéséről, a Szent Szellemmel, valamint a tűzzel való alámerítésről.

Vonakodnak-e alámerítkezni azok a személyek, akik hisznek Isten Szavában?
Máté 28:19, 20: „Menjetek azért, és tegyetek tanítványokká minden nemzetből embereket, alámerítve őket az Atya, a Fiú és a szent szellem nevében, megtanítva őket, hogy tartsák meg mindazt, amit én parancsol¬tam nektek.”
Jézus világosan felépít egy rendszert felszólításával. Menjetek =járjatok mindenfelé; tegyetek tanítványokká = Aki hajlandóságot mutat, érdeklődést, és meg is érti, az tanítvány lesz. De, ahhoz, hogy valaki tanuljon, kell egy értelmi szint. Ide érvényes Péld 22:6 (A maga útjának módja szerint. A gyermeknek van egy értelmi szintje, amikor az úton teregetve, a neki való beszédek szerint, azaz módja szerint); Minden nemzetből= Mindenkire érvényes és elható kijelentés, felszólítás.
Vagyis Jézus olyan emberekre gondolt, akik képesek tanulni, megérteni. De, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megkeresztelkedik. (Ami nem azt jelenti, hogy utána leteheti a lantot. Hanem annál inkább törekednie kell még több ismeret befogadására.) Ehhez viszont nem csak értelmi, hanem cselekvésében tudatos magatartás is szükséges.
(Én ezt a kort valahova 14 év körülire teszem. Van, akinél később. Pl. mi fiúk valamivel, később válunk érettebbé a dolgok felfogására [elnézést, ha más fiúk ezt másként gondolják] )

Csel 2:41: „Ezért akik szívesen fogadták az ő szavát, alámerítkeztek.”
Csel 8:12: „Miután hittek Fülöpnek, aki feltárta előttük az Isten királyságáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló jó hírt, mind férfiak, mind nők elhatározták, hogy alámerítkeznek.”
Férfiak és nőkről beszél az írás.
Csel 8:36-38: „Amint továbbhaladtak az úton, egy vízhez érkeztek, és az [etióp] eunuch így szólt: 'íme a víz, mi tarthat vissza engem attól, hogy alámerítkezzem?' Ezzel parancsot adott a kocsi megállítására, és... [Fülöp] alámerítette őt.”
A megértésről, és döntésről beszél.

Keresztényi vízalámerítés — meghintés csupán, vagy teljes bemerülés?
Márk 1:9,10: „[Jézust]... Alámerítő János a Jordánban alámerítette. És azonnal, amint feljött a vízből, látta megnyílni az egeket.”
Csel 8:38: „És leszálltak mindketten és bementek a vízbe, Fülöp és az
eunuch is; és alámerítette őt.”
Számomra világos, hogy teljes bemerülésről van szó.

Szokásos volt-e a gyerekek alámerítése az első századi keresztények között?
Máté 28:19: „Menjetek azért, és tegyetek tanítványokká... alámerít¬ve őket.”
A gyermek korának megfelelően csak részlegesen érti meg a tanításokat. Habár azt a nézetet osztom, hogy sokszor a reakciójuk sokkal őszintébb, és ezzel érettebbnek is tűnik, mint a felnőttek reagálása. Jézus erre az őszinte közeledésre utalt a gyermekekkel kapcsolatban.
Csel 8:12: „Miután hittek Fülöpnek... mind férfiak, mind nők elhatározták, hogy alámerítkeznek.”
Később azonban azt írta Origenész írásaiból (i. sz. 185—254): „Az egyházi szokások alapján még gyerekeket is alámerítettek” Ezt a szokást a 3. karthágói zsinat (i. sz. 253-ban) megerősítette.
Az egyháztörténész Augustus Neander azt írta, hogy: „a hit és az alámerítés mindig kapcsolatban álltak egymással, s ezért igen valószí¬nű, ... hogy a gyermek alámerítés ebben az időszakban [első században] ismeretlen volt... Az, hogy először csak a harmadik évszázad folyamán ismerték el apostoli hagyománynak, olyan tény, amely inkább ellene szól, semmint támogatna az apostoli eredet feltételezését" (History of the Planting and Training of the Christian Church by the Apostels. New York, 1864., ).

Bűnbocsánatot eredményez-e a keresztényi vízalámerítés?
1Ján 1:7: „Ha azonban a világosságban járunk, miként ő is a világos¬ságban van... Jézusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől.”
(Tehát nem az alámerítkezés vize, hanem Jézus vére tisztit meg minket a bűneinktől.)
Máté 3:11: „Én [Alámerítő János]... vízben merítelek alá titeket a bűnbánatotok miatt, de aki utánam jön [Jézus Krisztus] hatalmasabb nálam, akinek saruját sem vagyok méltó hordani.” (Az 5. és 6. versből kitűnik, hogy János tevékenysége nem érintett mindenkit, csak a zsidókat. Miért? A zsidóknak a Törvényszövetség ellen elkövetett bűne miatt, s hogy Krisztus számára előkészítse őket.)
Csel 2:38: „Tartsatok bűnbánatot, és mindannyian merítkezzetek alá a Jézus Krisztus nevében, bűneitek bocsánatára.” (Maga az alámerítke¬zés ténye eredményezett bűnbocsánatot? Vegyük tekintetbe: Ez a beszéd a zsidóknak szólt, akik felelősek voltak Krisztus haláláért. [Vő. a 22. és 23. verseket.] Az ő alámerítésüknek bizonyítania kellett valamit. Mi volt ez? Az, hogy most úgy hittek Jézusban mint Messiásban, a Krisztusban. Csak így nyerhettek bűnbocsánatot [Csel 4:12; 5:30, 31].)
Csel 22:16: „Kelj fel, merítkezz alá, mosd le a bűneidet azáltal, hogy segítségül hívod az Ő nevét.” (Vő. Csel 10:43.)

Az én meglátásomban; Mindenki, aki hisz megkeresztelkedik. (Egyfajta nyilvános önátadásként; Jézus megmutatta. Ehhez kap a Szent Szellemből, hogy hitében megmaradhasson. Ez nem egy fal, ami mögé be lehet húzódni. Hanem akkor válik azzá, amikor kérik, de ott is a hit mértéke az ami a falat emeli. Minél nagyobb erősebb ez a fal, annál inkább döngeti a gonosz. Mert jogot kért erre. Azok, pedig akik hitükben kitartanak, megpróbáltak, újabb kegyet, ajándékot kapnak. Az pedig a Szent Szellemmel való felkenés. Amikor is Jézus társai lehetnek. Erről szól az újszövetség.

Röviden;
Én úgy gondolom, hogy megértve a Biblia tanításait elfogadva azt. Az ember dönt, hogy megkeresztelkedik, azaz alámerítkezik. Mert onnantól kezdve Istennek kíván szolgálni.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lucius 2006. nov. 20., hétfő 01:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 01:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Valamiért vagy nem akarod, vagy nem tudod meghallani, hogy azt a lehetőséget kapja meg az ember, hogy elfogadja a halálát magára nézve érvényesnek.


Jézus halálát elfogadom, mert kiontott vére által van lehetőségem, hogy bűneimen Isten átnézzen (mintegy a hátamögé dobva a Fiára néz.)

A megértésre való szándékom mozgat.
Egy dolog azért nem hagy nyugodni, ahogy levezeted a dolgot egy kérdés, merül fel bennem;

Ezt mondod:
Úr Jézus Krisztussal meghaltam ott a kereszten akkor befejeződik számomra az az élet amit azt megelőzően éltem.(Ez a víz keresztség értelme, amikor kijövök a világot ott hagytam és élek Istenben)

A kérdésem pedig; Miért halunk meg? Mert jelenleg bizony fog rajtunk a halál.
(De, attól tartok, hogy ez a kérdésem ismét csak nem ezen topikba való. :) )

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 08:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 08:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Ha mindez kevés, és még mindig nem értitek az eleve elrendelést, akkor sajnos hiábavaló a buzgólkodás, mert bár kiválasztottak vagytok, csak éppen nem Krisztus követésére.


ezen a remek alapon sikerült arra a következtetésre jutni is (valamikor a 19.század vége felé), hogy TELJESEN FELESLEGES a misszió, az evangélizálás, hiszen aki arra van rendelve: úgyis megismeri a Kegyelmet, a többieknek meg: MINEK...

:'(

REMÉLEM, hogy ez nem a main-stream református tanítás lényege :(

ha igen, akkor kénytelen leszek pszeudo-reformátusságomat revidiálni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Isten előtt halottak vagyunk, csak mi nem fogadjuk el, mert a :twisted: energiája megadja a látszat életet.
Az Úr Jézus Krisztus azt mondta: hagyjátok, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.

Amikor Isten igazságának talajára helyezkedem (Teremtőmnek igazat adok), akkor onnan nézem a dolgokat, ha ő azt mondja, akkor az úgy van, és annak megfelelően cselekszem, ezzel bizonyítom, hogy tényleg NEKI adok igazat.
Ez a világban is így van, aki neked ad igazat, az annak megfelelően cselekszik, ahogy te mondod.
Az igazat adás a hit valójában.

Az igaz ember pedig hitből él az Isten beszédébe vetett hitből.
Ekkor kapja hozzá a Teremtő energiáját.
Azért kell kérje a hitet is Istentől, ez az energia csővezetéke.
Csak ha Isten beszédében hiszek akkor erednek belőlem élő vizek.
Isten beszéde az Úr Jézus Krisztus.
A Jézus Krisztusban való élet törvénye - a BENNE VALÓ ÉLET - szabadít meg a bűn és a halál törvényétől.
Mind a kettő törvény uu, mint a természeti törvények közül a szabadesés és a felhajtó erő.
Egyik törvény felül írja a másikat.

A szellemi törvény is uu érvényesül, az egyiket felül írja a másik.
Ha nem vagyok az Úr Jézus Krisztusban akkor vissza mentem a bűn és halál törvényébe.
Ha nem használja a repülő szerkezet a felhajtó erőt, akkor vissza ment a szabad esésbe.

A Szent Szellem velem való munkája mutatja meg nekem, hogy most hol tartózkodom.
1. eszembe juttatja - elvezet (Úrban vagyok)
2. megfedd
-bűn
-igazság
-ítélet
tekintetében (világban vagyok)

Galata levél erről szól.
Szellemben kezdték - testben fejezik be.

A vallások testiek, a Szellem megy előre, ezért kell a tegnapi dolgokat hátad mögé vetni.
Isten Teremtő Isten mindég újat alkot, ez a legcsodálatosabb felfedező állapot, VELE, BENNE, ÁLTALA :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 09:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lucius írta:
Azért a szavazás elég jól tükrözi jelenleg azt az állapotot, hogy kik hogyan értették meg. Számukra mi a fontos.

Röviden;
Én úgy gondolom, hogy megértve a Biblia tanításait elfogadva azt. Az ember dönt, hogy megkeresztelkedik, azaz alámerítkezik. Mert onnantól kezdve Istennek kíván szolgálni.


A szent Keresztségről

XXVI. ÚRNAPJA. 69. K.:Hogyan emlékeztet és biztosít a szent Keresztség téged a felől, hogy Krisztusnak a keresztfán való egyetlenegy áldozata neked javadra szolgál?

F.: Úgy, hogy a vízzel való külső leöntést maga Krisztus szerezte és azzal megígérte, hogy az Ő vére és lelke épp olyan bizonyosan lemossa lelkem tisztátalanságát, azaz minden bűnömet, mint amilyen bizonyos az, hogy külsőleg leöntetem a vízzel, mely a test tisztátalanságát mossa le. Mt. 28: 19; 1. Pét. 3: 21; Tit. 3: 5; Márk 16: 16; Csel. 2: 38; Ján. 1: 33; Róm. 6: 3-4; Márk 1: 4; Luk. 3: 3. 70.

K.: Mit jelent a Krisztus vérével és Lelkével való megmosatás?

F.: Azt, hogy Isten kegyelemből megbocsátja a bűnöket Krisztus véréért, melyet keresztfán való áldozatában érettünk ontott ki. Továbbá (jelenti) a Szent Lélek által való megújítást és a Krisztus tagjaivá szentelést. hogy így minél jobban meghaljunk a bűnnek és istenfélő, feddhetetlen életet éljünk: Zsid. 12: 24; Jelen. 1: 5; Kol. 2: 12; 1. Pét. 1: 2; Zak .13: 1; Ezék. 36: 25; Ján. 1: 33; 3: 5; 1. Kor. 6: 11; 12: 13; Róm. 6: 4. 71.

K.: Hol ígérte meg nekünk Krisztus. hogy olyan bizonyosan megmos vérével és Lelkével, mint ahogy a Keresztség víze megmos minket?

F.: A Keresztség szereztetésekor, mely így hangzik: Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében (Máté 28: 19.). És: Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül, aki pedig nem hiszen, elkárhozik (Márk 16:16.). Meg is ismétlődik ez az ígéret akkor, mikor a Szent írás: az újjászületés fürdőjének és a bűnök lemosásának nevezi a Keresztséget (Tit. 3: ,5. Csel. 22: 16.).

XXVII. ÚRNAPJA. 72. K.: Tehát egyenlő a vízzel való külső leöntés a bűnök lemosásával?

F.: Nem! Mert egyedül csak Jézus Krisztus vére és a SzentIélek tisztít meg minket minden bűntől. 1. Kor. 6: 11; 1. Ján. 1: 7; Mát. 3: 11; Pét. 3: 21; Ef. 5: 26. 73.

K.: Miért mondja hát a Szent Lélek a keresztséget az újjászületés feredőjének és a bűnök elmosásának?

F.: Nagy oka van erre Istennek. Ugyanis ezzel nemcsak arra akar minket megtanítani, hogy miképpen a víz a test tisztátalanságát, azonképpen mossa le Jézus Krisztus vére Lelke a mi bűneinket. Sőt még többet is! Mert ezen isteni zálog és jegy által akar megbiztosítani afelől, hogy olyan biztosan megmosattunk lelkileg bűneinktől, amiképpen külsőleg vízzel mossuk meg magunkat. Gal. 8: 27; Jelen. 1: 5; 7: 14; 1. Kor. 6: 11; Márk 16: 16. 74.

K.: A kisgyermekeket is meg kell keresztelni? '

F.: Igenis. Mert miként a felnőttek, úgy ők is Isten szövetségéhez és gyülekezetéhez tartoznak. És mert nekik éppen úgy megígértetett a bűnökből való váltság Krisztus vére által és a hitet munkáló Szent Lélek, mint a felnőtteknek, így őket is be kell avatni a Keresztség - mint a szövetség jegye - által a keresztyén Anyaszentegyházba. És meg kell őket különböztetni a hitetlenek gyermekeitől; amint ez az Ószövetségben. vagy Testamentumban a körülmetélkedés által történt, melynek helyébe a Keresztség szereztetett az Újszövetségben. 1. Móz. 17: 7 12-13; Márk 10: 14. 16; Csel. 2: 38, 39:10: 47; Csel. 10: 48: 16: 3, 15; 1. Kor. 1: 16; Eféz. 5: 25, 26; 1. Móz. 17: 12, 13; Máté 19: 14; Luk. 1: 15; Zsolt. 22: 11.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 10:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Fm, légyszi sorold fel az Igéket, amelyek tévelygésnek tartják a gyerekkeresztséget.

Kedves Erika

1Kor 7,14 Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

Ha gondolod megnézhetjük ezt az Igét együtt.

Elfogadom hited előre mondom, de az igazságot keressük.
Pál beszél a hitelen férj vagy feleségről aki megvan szentelve férjében, utalva arra hogy ha ez nem így lenne nem lenne szent a gyermekük.

Ha meglennének keresztelve a gyerekek akkor ez nem mondhatná el.
Vagy a keresztség nem az jelentené számára amit le ír.

Rm 6,
3 Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.

5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.
6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:
7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.
8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

--

Ha elolvassuk ezeket az Igéket itt nagyon komoly dologról van szó aminek meg kell történnie életünkbe és új életben élni.

Nem azt jelenti hogy majd talán megtér az sem hogy így kell nevelni.
Hanem hogy Jézussal meghalt az ó emberünk és új emberünket vele éljük. (benne- bennünk)

Ez egy nagyon mély kapcsolat amit te is át élsz.

Ez belső kapcsolat, aminek az eredménye hogy megkeresztelkedik.

Pál viszont példa ként hozza elő: „mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

De hogy hozhatna ilyet fel példának ha meg van keresztelve más értelme lenne a keresztségnek.
Mintha szülőn keresztül lenne adható és a gyerek új életben élne.

Csak hát ezt te is tudod hogy nem igaz sőt látszik mennyire elhagyják egyházukat és azt is hogy még csak nem is a szülők hitét veszik figyelembe kereszteléskor.

Tehát ez hazugság amit a lelkészek sokszor kötelesek elfogadni ez megalkuvás.
Nem jó senkinek, lehet hogy megnyugtatja a szülőt. De ha valaki új életet él Jézusban és Isten akaratát cselekszi akkor ezt is rá kellene bíznia.
Mint ahogy a saját életét is.
Ki lehet ezt okoskodni neveltetés, stb. de a keresztelés nem erről szól.

Hanem.
Gal 3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.

Ez lehetetlen egy gyereknek.

Viszont a gyülekezetben való keresztelés minta hogy Rosta írta:
Idézet:
F.: Igenis. Mert miként a felnőttek, úgy ők is Isten szövetségéhez és gyülekezetéhez tartoznak. És mert nekik éppen úgy megígértetett a bűnökből való váltság Krisztus vére által és a hitet munkáló Szent Lélek,...


Ez bizony ne erről szól és nem így.
Először is felszólít hogy:
Csel 2,38 Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Megtérés nélkül nincs bűnbocsánat. Így a Szent Lélek ajándéka sem ( az Úr maga a Lélek)


A másik bár szent a szülő hitéért (félretétettet) de nem a gyülekezet része maga a Szent Lélek befogadása teszi azzá.

Ez egy kicsit más A Szent Lélek bennünk lakozása elengedhetetlen hogy Jézus testéhez tartozunk.

1Kor 12,13 Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg.

Ez nem tud megtörténni egy gyerek életében még a szülőnek sem képes engedelmeskedni nem még megváltójának. (ezt te is jól tudod.)

Amit Rosta idéz félre vezető és nincs megbánásról szó.

Idézet:
És mert nekik éppen úgy megígértetett a bűnökből való váltság Krisztus vére által és a hitet munkáló Szent Lélek,...


Mi az eredménye ennek?
Hogy olyan felnőttek is a gyülekezethez tartoznak akik nem tértek meg és nem bánták meg bűneiket.

A hiba lenne az erény?

Nagy csúsztatás.
Az ígéret részese csakis megtérés után lehet.
Miért forgatják ki az Igét? És miért dőltök be nekik?
Ennek csak az az eredménye hogy sok hitelen azt hiszi hogy keresztény. Hamis biztonságban van.
Így még kisebb esélye van a megtérésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Tiv!

Most idő híján nem tudok részletesen válaszolni,de majd jövök./lehet,h. sokára/
Egy kérdésem van viszont: te nem ref.-nek születtél - miért ref. gyülekezetbe jársz mégis?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 10:50 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
FM írta:


Viszont többször hallom azt a kifejezést, és talán érdemes lenne erre egy külön topikot is nyitni.
Mit jelent az, hogy kiüresíti magát valaki?
Az én megértésemben inkább pont ellenkezőleg, feltöltekezni a Szent Szellemmel, és úgy követni Őt. (De ez csak mellékesen hoztam szóba, ha nem ide illik kéretik az illetékestől, törölni!, vagy áthelyezni a megfelelő témakörbe.) :)

Kedves Lucius

Talán így megérted. („te” példa nem rád vonatkozik) :)
Van egy poharad amibe mindent össze gyűjtöttél. Ezek lehetnek kívánságaid, javaid, minden ami érték számodra. Ez akár a pohár tetejéig is felérhet.

Ha most ebbe beleönt Isten az Ő Lelkéből nem fogsz látni semmit.
Talán itt ott igen látható, de nagyobb részt vagy feloldódik vagy te magad sem veszed észre.
Viszont saját gyöngyeid könnyen annak hiheted mivel nem ismered fel a különbséget azt hiszed így egyben az.

Ha viszont megüresíted magad kiöntöd az egészet szemétre, üres pohárban már egy csepp is látszik kristálytisztán.
Ez sokkal hamarabb észre veszed és nem kevered össze a látszólagos gyöngyökkel.

Arról nem is beszélve hogy hamis gyöngyközzé nem igazán önti Isten Lelkét inkább kintről hat rá hogy tisztítsa meg szíve templomát az illető.

Így valahogy.

2Krón 29,16 És bemenének a papok az Úr házának belső részébe, hogy azt megtisztítsák; kihordának belőle minden tisztátalanságot, a melyet az Úr templomában találának, az Úr házának pitvarába; és a Léviták felszedék, hogy onnan kihordják a Kidron patakába.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv írta:
Idézet:
Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Térjetek meg a bűnös életetekből: ti.: akik eltávolodtak Istentől, Istennek nem tetsző életet élnek.
De ha Istennek tetsző életet él valaki, vagy legalábbis erre a kapcsolatra törekszik életében,akkor az már megtért (ill. el sem távolodott). Szvsz.

Idézet:
Ennek csak az az eredménye hogy sok hitelen azt hiszi hogy keresztény. Hamis biztonságban van.
Így még kisebb esélye van a megtérésre.


A hamis kereszténység a felnőttkeresztség esetén is fennáll!
A valódi megtérés OTT BELÜL történik meg, és azt a gyümölcsök igazolják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 11:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Szia Tiv!

Most idő híján nem tudok részletesen válaszolni,de majd jövök./lehet,h. sokára/
Egy kérdésem van viszont: te nem ref.-nek születtél - miért ref. gyülekezetbe jársz mégis?

Kedves Erika.

Mivel közelünkben ez a legéletképesebb. :)
Már amikor össze tud jönni egy alkalom.
Község Tv keresztül reklámoznak alkalmakat hogy hát ha elmennek a reformátusok.

Van még egy Pünkösdi gyüli. ott a létszám még jó is lenne de igazából nem Jézusról hallasz hanem hogy működik az ajándék csak most épp pihenőre tért náluk.
Csak mentegetőzést hallani, ha Pestről lejön valaki akkor érezhetően megváltozik a helyzet.
El járogatok ide is. :)

Kis község ez volt szerencsém 50 idősebb néni (néhány férfivel) dolgozni. (Rehabit).
Volt benne református, evangélikus, és katolikus.
Furcsa ez, lenne rá igény de valahogy nem működik.
Mennének hiszen klubokba is mennek sok az özvegy egyedül álló, de nincs aki foglalkozna velük.
Nincs aki segítsen meglátogassa, sőt gyászában vigasztalja.

De szobor faragásra van idő bizony ám láthatjuk a főtéren.

Ezek kerültek szoba leginkább.
Úgy néz ki hogy itt sem közösség sem lelki eledel nem a megfelelő.

Hogy minek járok ezek után is?
Jó kérdés.
Várom hogy az Úr megmutassa miért is vagyok itt.
Addig meg járok. :) ( ha sikerül egy alkalomnak össze jönnie, és ha én is megtudom)

Bizony a Pünkösdi gyüli életébe jobban bele látok így mint a Refis-be.

Ja majd el felejtetem vannak ám hetek amikor megelevenedik, bizony ám akkor már lelkész is akad.
Bogrács is és más gyülekezetek.
De hogy ebből ki kicsoda ezt én mint bevándorló („gyütment”) vagy hogy mondják. :)
Ezt én nem tudom. :)

Nem tudom kielégítő volt e válaszom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv, köszi a választ, igen, kielégítő volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség