Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 07:26 
Sziasztok!

A lelkésznő tanította a nőket, hogy engedelmesek legyenek a férjeiknek.
A férfiaknak hirdette Jézust, beszélt egy-egy Igehirdetésen Isten szeretetéről és arról, hogy ez a Jézus akar a férfiak vezetője lenni.

Hírdette az Isteni rendet!

A kalásztépés szombaton az étkezéshez kötődött! Enni fontosabb, mint nem dologozni szombaton.
Nem sértette meg a törvényt, hanem a fotossági sorrendet határozta meg.
Prioritás az Isten Országában is van!

Két alapvető kérés a mindennapi élethez a "Mi Atyánkban" benne van!

Pál nem beszélt másról, mint Jézus! Pál Jézus Lelke által szolgált és beszélt!
Fontos, hogy a nők beszéljenek Jézusról és hirdessék Őt, de ha ezt teszik, akkor a férjeiket nem alázzák meg azzal, hogy uralkodnak, vagy uralkodni akarnak felettük!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 07:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
köszönöm, h DEMONSTRÁLTAD: miért nem jó, ha nők tanítanak (a "tanítás" alatt pont azt értve, amit te most csináltál: ELMÉLETI ALAPIGAZSÁGOKAT FEKTETNEK LE)

merhogy... egyértelmű ÉRZELMI motivációból egyetlen hozzászólás alatt sikerült eljutnod Pál "megkérdőjelezéséig", valamint a kalásztépés tilalmának a Tórába illesztéséig...

grat...

és köszönöm

*meghajol*

rövid demonstrációnkat láthatták, reméljük tanulságos volt...

(bájdövéj: HAJRÁ JENNY, HAJRÁ KIKKA... semmi bajom a női szolgálatokkal :D)


Az érzelmek most a Te oldaladon állnak. Pontosan tudom, miért mondtam. És pontosan ezért nem jöttem elő vele mondjuk másfél évvel ezelőtt, amikor még érzelmileg annyira érintett a dolog. Neked pedig ÉRZELMI motivációból egyetlen pillanat alatt sikerült eljutnod a tények megkérdőjelezéséig, állítólag Pál levele alapján. És sajnálom, hogy erre pont egy nőnek kell felhívnia a figyelmedet.

BTW, hol találod meg a nők hallgatását a Tórában? És ha megtalálod, akkor meghívsz majd, amikor a lakótelepi lakásodban a kost elfüstölöd az oltáradon?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics írta:
Sziasztok!

A lelkésznő tanította a nőket, hogy engedelmesek legyenek a férjeiknek.
A férfiaknak hirdette Jézust, beszélt egy-egy Igehirdetésen Isten szeretetéről és arról, hogy ez a Jézus akar a férfiak vezetője lenni.

Hírdette az Isteni rendet!

A kalásztépés szombaton az étkezéshez kötődött! Enni fontosabb, mint nem dologozni szombaton.
Nem sértette meg a törvényt, hanem a fotossági sorrendet határozta meg.
Prioritás az Isten Országában is van!

Két alapvető kérés a mindennapi élethez a "Mi Atyánkban" benne van!

Pál nem beszélt másról, mint Jézus! Pál Jézus Lelke által szolgált és beszélt!
Fontos, hogy a nők beszéljenek Jézusról és hirdessék Őt, de ha ezt teszik, akkor a férjeiket nem alázzák meg azzal, hogy uralkodnak, vagy uralkodni akarnak felettük!

Péter


100%-osan egyetértek :)
és örülök, hogy leírtad :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Pál nem beszélt másról, mint Jézus! Pál Jézus Lelke által szolgált és beszélt!

Ezt én sem vitatom. (Net2rist kedvéért is írom). De ha már említetted, itt is lehetnek fontossági sorrendek, amikor egészen egyszerűen jogosan figyelmen kívül hagyhatom, net2rist legnagyobb bánatára. Tulipról nem is beszélve :)
És mivel szerintem minden lelkésznek csakis elhívásra szabadna dolgoznia, ezért értelmetlen feszegetni, hogy nő vagy férfi, és szabad-e nőnek lelkésznek lenni, vagy nem. Akármit is írt Pál 2000 évvel ezelőtt. Csak nem fogja egy régen valamikor írott szöveg felülbíráni Isten jelenlegi akaratát? Érzelmi motiváció a lelkészek elhivatása? Net2rist: komolyan ezt gondolod?

Idézet:
Fontos, hogy a nők beszéljenek Jézusról és hirdessék Őt, de ha ezt teszik, akkor a férjeiket nem alázzák meg azzal, hogy uralkodnak, vagy uralkodni akarnak felettük!

Tudom hogy neked ez sarkalatos pont, hogy ne uralkodjanak fölötted a nők. De hidd el, ha némelyik férfit nem irányítanák, (de talán a férfiak többségét kellene ide írnom), akkor a világ már rég nem létezne.
És most megint meg lehet szólni engem, hogy milyen bizonyságot teszek a férjemről. Hát ez van. Tényekkel megint nem fogok vitatkozni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én se :D

de megköszönöm közreadásukat :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 09:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kavicsnak: csak egy apró megjegyzés: a kalásztépés nem az evésre vonatkozott, mert enni szabad szombaton, de őrölni nem. És a tenyérben való morzsolás őrölésnek számított. De ez mondjuk a lényegen nem változtat :wink:

Vihar a biliben....

Az az igazság, hogy nem tudnak eltéríteni a szolgálattól, a lelkészi pályától, mert semmiben sem voltam életemben olyan biztos, mint abban, hogy Isten erre a pályára hívott el. Voltak, akik megpróbáltak ellene(m) szegülni, és anélkül, hogy én bármit is tettem/szóltam volna, valahogy mindig a lázadók húzták a rövidebbet.

Én azért azt gondolom, hogy Pál igenis a korinthusi helyi speciálisan tévtanító nőkre gondolt. És azért, mert egy nő lelkész lesz, még nem lesz bősz feminista, és nem fogja azt mondani, hogy Isten lány (szerintem nem is fiú, de mindegy :wink: ), sőt hirdetheti a teremtési rendet, buzdíthatja a nőket a segítőtárs szerepre és feladatra.

Nem tudom ki mondta, de tetszik: Jézus a legnagyobb feminista volt a saját korában... Aki nem hiszi, járjon utána :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 10:04 
Kedves Jenny!

Hírdesd a teremtési rendet szavaddal és tetteiddel!

Hírdesd a kegyelmet, amit a mi Urunkban Jézus Krisztusban adott az Atya, hogy ennek a rendnek megélői is lehessenek az emberek az Atya Isten dicsőségére!

Áldott szolgálatot kívánva az Úr Jézus dicsőségére és az emberek megbékéltetésére, hogy Isten fiának neveztess!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Amúgy pedig Pál nem is jól indokolja...

Az úgy volt, hogy amikor Isten megteremtette Ádámot, akkor az iszonytatosan elveszettnek érezte magát vezető nélkül. Egyszreűen fogalma sem volt, hogy hogyan kell a kajákat elkészíteni, mit szabad megenni, mi az, ami mérgező, hogyan kell beosztani a napjait. Éjszaka állandóan meccset nézett és sörözött volna, ha lett volna, aki bekapcsolja a tévét, és tálcán a sört odavigye neki...

Szóval ezen sürgősen segíteni kellett, és Isten adott mellé egy vezetőt, akit Évának nevezett el. Nem véletlen, hogy a nők szülik a gyerekeket, és rájuk van bízva, ez az élet legtermészetesebb vezető pozíciója. Ha a férfi alkalmasabb lenne a vezetésre, akkor valószínű Isten a férfiakat tette volna alkalmasra a gyerekszülésre.

Abból is látszik, hogy Éva volt a vezető, mivel még a bűnbeesésnél is Ádám hallgatott Évára. Ez a paradicsomi, bűnbeesés előtti rend.

Dehát minden vezető tévedhet egyszer. Ez történt Évával is. Nem is maradt el a következménye. És természetes, hogy a zsidó szokások szerint ezen bosszút kellett állni, és a férfit tették meg vezetőnek minden erre alapozott társadalomban.

De ma a kegyelem korát éljük, így Éva és a nők azon kezdeti bűnét minden következményével együtt semmisnek lehet tekinteni. Tehát a férfiak nyugodtan visszavehetnek önérzetükből, teljes egyenlőség van mindenben. Csak az alkalmasság, ami számít. Ezt pedig minden egyes esetben külön kell megvizsgálni.
Jobb, ha az ész irányít és nem az izomagy... imho.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 10:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
köszi ezüst! Én most olyan, de olyan jót nevettem!

Azt hiszem egyébként, hogy nőként is hirdethetem a teremtési rendet. Egyébként aki ismer, tudja, hogy bár lelkészi diplomám lesz, nem az a fő vágyam, hogy "a szószékre rohangáljak megmondani a frankót". Sokkal jobban szeretnék majd inkább kis- és nagymamakört vezetni, ifjúsági alkalmakat szervezni, látogatni, beszélgetni, lelkigondozni. Egyébként pedig kántor (is) vagyok, és ha lehet, vasárnaponként az is szeretnék maradni. És elsősorban feleség és anya szeretnék lenni. Mert ez a nő helye. De ez nem zárja ki azt, hogy a gyülekezetben lelkészi szolgálatot végezzek. Nem szeretnék önállóan gyülekezetbe kerülni, nem akarok vezető lelkész lenni, tökéletesen megelégszem a beosztott lelkészi státusszal. Mert a nőnek a családban a helye. De ezek a praktikus okok nem egyenlőek a teológiai érvekkel.
Ahogy dr. Nagy István mondaná (kőrösi hitoktatóképző főigazgatója): "az én Bibliámban nincs benne" a női lelkészség tilalma...

És akkor itt most be is fejezném az erősen önfeltáró részt, mert nem rólam van szó (csak egy kicsit áttételesen).

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 11:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
JennyT írta:
köszi ezüst! Én most olyan, de olyan jót nevettem!

Azt hiszem egyébként, hogy nőként is hirdethetem a teremtési rendet.

Mijaza teremtési rend?

Idézet:
Egyébként aki ismer, tudja, hogy bár lelkészi diplomám lesz, nem az a fő vágyam, hogy "a szószékre rohangáljak megmondani a frankót". Sokkal jobban szeretnék majd inkább kis- és nagymamakört vezetni, ifjúsági alkalmakat szervezni, látogatni, beszélgetni, lelkigondozni....

Aki ismer, az tudja, hogy bár matek-info tanár diplomám van, de nem szeretnék iskola közelébe kerülni. És bár programoztam 4 évig, nem rajtam múlott, hogy végül most nem azt csinálom. És aki ismer, azt is tudja, hogy tökéletesen alkalmatlan vagyok a gyerekeit itthon nevelő anya szerepére.
És aki ismer, azt is tudja, hogy egy zárkózott, magánakvaló ember vagyok, aki csak a sarokból figyeli a társaságot.

Szóval igencsak nem rajtunk múlik, hogy mit csinálunk... De néha még a képességeinken sem...
Abban biztos vagyok, hogy ha téged egyszer kiválasztottak valamire, akkor következetesen be is lesz az hajtva rajtad, ha szeretnéd, ha nem :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
apakép-Istenkép... hümmmm....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
apakép-Istenkép... hümmmm....


Ezt lehetne bővebben?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 11:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
persze :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 12:04 
Kedves Ezüst!

Te alkalmas vagy arra, hogy a családod vezesd, hogy boldog legyen benne MINDENKI?
Hogyan működik ez nálatok a gyakorlatban?

Köszönöm a válaszod:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 12:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Kedves Ezüst!

Te alkalmas vagy arra, hogy a családod vezesd, hogy boldog legyen benne MINDENKI?
Hogyan működik ez nálatok a gyakorlatban?

Köszönöm a válaszod:
Péter


Arra még Isten sem képes, hogy mindenkit boldoggá tegyen... Mit el nem várnál tőlem? ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség