Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Nagyon nincs hangulatom hozzá szólni egyik témához sem de mielött "megsüketülnék" azt mégis ki kell mondanom.

Nem a test tanít hanem a Lélek,a Léleknek pedig nincs neme

A Lélek pedig mint a férfiban mint a nőben egy és ugyan az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Nagyon nincs hangulatom hozzá szólni egyik témához sem de mielött "megsüketülnék" azt mégis ki kell mondanom.

Nem a test tanít hanem a Lélek,a Léleknek pedig nincs neme

A Lélek pedig mint a férfiban mint a nőben egy és ugyan az.


Az Örökkévaló teremtette az embert testtel rendelkező személynek.
Felállított egy hatalmi rendet, ez a hatalmi rend azt mutatja, hogy Ádámból teremtette Évát.
A testet nem szükséges rossznak adta, hanem azért, hogy azon keresztül tudjunk tanulni.
A test fejlődési rendnek van alárendelve, ez is a tanulást szolgálja.
Az engedelmesség és az engedetlenség különíti el az Örökkévalóval szövetségben és az Örökkévalóval ellenségességben levő embereket.
Mivel az Örökkévaló a szamarat is tudja használni, ezért engem is tud, de az én akaratom nem az, hogy engedetlen legyek, hanem az, hogy engedelmeskedjek a Szent Szellem vezetésének, ezért ezt meg is valósítja az Örökkévaló. :) , mert az Ő akarata is ez.

Namár most, ha ebből amit leírtam valaki tanul, akkor azt nem én tanítottam, hanem a Szent Szellem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 14:22 
"Arra még Isten sem képes, hogy mindenkit boldoggá tegyen... Mit el nem várnál tőlem?"

Attól függ, hogy mekkora az az Isten, meg hogy valaki AKAR-E boldog lenni!
Ja és nem sok az az elvárás, mondhatni az az iga gyönyörűséges és az a teher könnyű!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 20:23 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
kavics írta:
Azt gondolom, hogy a korintusi gyülekezet Isten "orvosi lova" volt abban a tekintetben, hogy milyen bűnökbe és tévelygésekbe mehetnek bele MEGTÉRT emberek, megtért emberekből álló közösség.


Efézus: 1Tim2,12-14 és nem Korinthus: 1Kor14!

kavics írta:
Nem az a baj, ha a nők tanítanak. Miért ne taníthatnának? Miért ne adhatnák tovább, amit tanultak.


A tanultakat továbbadni és tanítói karizmával rendelkezni két külön tészta. Továbbadniuk azt lehet.

kavics írta:
A baj ott kezdődik, ha nem arról tanítanak, hogy a férfi teremtetett elsőnek és őt helyezte Isten a család papi szerepébe és ő a fő felelőse a család lelki életének.


Márpedig ez elkerülhetetlen, ha isteni elhívás nélkül tanítókká avatják magukat.

kavics írta:
Ahogyan kísértés lehet egy férfinek, hogy a Fej fölé emelkedjen, úgy lehet kísértés egy nőnek, hogy a férfit uralja, ezzel elveszítve a nőiességét és a férfi férfiasságát.


Ez egy nagyon eltalált megfogalmazás.

kavics írta:
A korintusi gyülekezetben igen nagy baj lehetett ebben a tekintetben is, hogy Pál ilyen élesen fogalmaz!


1Kor14 nem könnyű hely, mert a prófétálás meg van engedve mindenkinek, s ezután hangzik el a tiltás. Olyan szituációt kell tehát keresni, ahol csak férfiak beszélhettek. Ilyen például a vezetőség megbeszélései, annak elfogadása, hogy mit tanítsanak, stb. Az asszonyok ezekbe szólhattak bele, s Pál ezt tiltotta 1Kor14-ben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 20:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
nők...

inkább reagálnék erre:

Idézet:
Aztán tiltotta a Biblia a kalásztépést is szombaton, és akkor mivan?


azt a TALMUD tiltotta... aminek Jézus LÁTVÁNYOSAN hányt fittyet... ugyanakkor a TÓRÁt nem bántotta... (bocsánat, hogy belevau...)


Jézus korában volt már Talmud? Jézus a válaszában elfogadta, hogy a Tóra tiltja. Válaszában egészen másra hivatkozik! A megszenteltségre. A szombat a megszenteltek napja! A szombat a nyugodalom napja! S mi is az igazi nyugodalom? Aki nem tudja olvassa el Zsid3-at! Megszentelt emberé a szombat, így ők téphettek szombaton kalászt, megehették a megszentelt kenyereket, stb.
Moábita tizedik leszármazottig nem lehetett izraelitává! Naomi azonnal befogadást nyert. Egyébként se Dávid, se Salamon, s még jó pár generáció utánuk nem lehetett volna nem hogy király, de még gyülekezeti tag sem! Dávid sem mint ároni papság tagja, hanem a királyi papság tagjaként ehette meg a megszentelt kenyereket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 20:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
JennyT írta:
Kavicsnak: csak egy apró megjegyzés: a kalásztépés nem az evésre vonatkozott, mert enni szabad szombaton, de őrölni nem. És a tenyérben való morzsolás őrölésnek számított. De ez mondjuk a lényegen nem változtat :wink:

Vihar a biliben....

Az az igazság, hogy nem tudnak eltéríteni a szolgálattól, a lelkészi pályától, mert semmiben sem voltam életemben olyan biztos, mint abban, hogy Isten erre a pályára hívott el. Voltak, akik megpróbáltak ellene(m) szegülni, és anélkül, hogy én bármit is tettem/szóltam volna, valahogy mindig a lázadók húzták a rövidebbet.

Én azért azt gondolom, hogy Pál igenis a korinthusi helyi speciálisan tévtanító nőkre gondolt. És azért, mert egy nő lelkész lesz, még nem lesz bősz feminista, és nem fogja azt mondani, hogy Isten lány (szerintem nem is fiú, de mindegy :wink: ), sőt hirdetheti a teremtési rendet, buzdíthatja a nőket a segítőtárs szerepre és feladatra.

Nem tudom ki mondta, de tetszik: Jézus a legnagyobb feminista volt a saját korában... Aki nem hiszi, járjon utána :D


Nők prófétálhatnak. Erre van igei példa, ahol szűz lányok prófétálnak. Ez 1Kor14-ből is kiolvasható. Ami tiltott az a tanítás, mint aki tanítói karizmával teszi ezt. (S persze neked illene tudni, hogy nem 1Kor14, hanem 1Tim2,12-14 e tiltás alapja.) Az egyházi vezetés. Mind a presbiterek, mind a püspökök (egészen mást jelentett mint ma), mind a diakónusok férfiak a Bibliában. Nem szolgáltathat ki sákramentumokat, mivel azt gyülekezeti vezetők tiszte kiszolgáltatni. Nem lehet gyülekezeti vezető! Beosztott lelkész lehet, csak meg kell maradnia a prófétai tisztségnél (1Kor14,29) ennek során. Amiket később leírtál erről, azt ha jól emlékszem jól illeszkednek ehhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11., hétfő 21:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
JennyT írta:
Ahogy dr. Nagy István mondaná (kőrösi hitoktatóképző főigazgatója): "az én Bibliámban nincs benne" a női lelkészség tilalma...


A lelkészség fogalma maga nincs benne. Egyetemes papság elvét valljuk. Bizonyos karizmák és feladatok viszont csak férfiaknak vannak fenntartva. Az imént leírtam, hogy ez milyen korlátozásokat jelent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 00:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Látom már megint oda lett a dolog kilyukadva, hogy "utáljuk egymást" (a férfi a nőt, mert fél tőle, hogy nehogy fölé kerekedjen; a nő a férfit, mert ő is fél, hogy a férfi, aki felette van, visszaél a hatalmával). :) Na, mindegy. Szerintem mindkét félt meg lehet érteni végülis, ebből a szempontból.
Azt nem értem különben az egészben, hogy ugye így mondja Pál:"A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg..."tehát azt mondja, hogy ő (Pál) nem engedi meg...vagy nem tudom, kit ért egyes szám első személyen? Van olyan is, amikor Pál azt mondja, hogy: szerinte jobb egyedül, de nem vétkezik aki megházasodik...itt is azt mondja, hogy ő(Pál) szerint...De mindegy különben. Az Ószövben meg voltak női bírák is...Egyébként szerintem tényleg nem szerencsés ha egy gyüliben egy vezetőlelkész nő. de csak azért, mert a sok(ált. az aktív gyülitagok 5%-a :P , na jó, ez gonosz volt, elnézést :oops: ) férfi a gyülekezetekben valószínűleg inkább hallgat egy férfira, mint egy nőre. Ez természetes. Tehát a fegyelem miatt jobb, ha egy férfi a vezetőlelkész, mert annak a férfiak szemében is nagyobb valószínűséggel lehet tekintélye, mint egy nőnek. Meg különben végülis tényleg az van, hogy a férfi a fej. De szerintem miért ne lehetne felszentelni egy nőt lelkésznek, miért ne hirdethetné ő is időnként az igét? Csak a vezetőlelkész inkább legyen férfi. Viszont nem lehet, hogy inkább az a probléma, hogy esetleg egyre kevesebb férfi akar manapság lelkész lenni, és lehet, hogy ezért van több nő? Jól van nem tudom. Csak gondoltam én is belekotyogom a véleményem.
De különben az elején feltett kérdésemre tényleg érdekelne a válasz, aki tudja légyszi'...Tehát nem lehet, hogy ez csak Pál véleménye(mint a házasság-nem házasság esetében)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 07:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Elgondolkodtató kérdés... ha most azt írnám, szerintem lehet, hogy a magánvéleménye, akkor délre halálra lennék kövezve, hogy a magam malmára hajtom a vizet... :oops:

Egyébként igen, azzal kezdődött a nők felszentelése, hogy kevés volt a férfi. kb a 30-as évektől mindig jártak a teológiára (Bp-ről beszélek) nők, de aztán nem szentelték fel őket, mert hála Istennek "nem volt rá szükség". De az is elég hülyén nézett ki, hogy igét hirdethettek, mert az nem tartozik az ún. "palástos szolgálatok" közé, de nem oszthatott úrvacsorát. Pedig azt nem nagyon lehet "elrontani", na de az igehirdetést...
Most mondjam azt, hogy jól megkapták a férfiak???? Kellett nekik nem lenni a helyükön! (ez az élet minden területére igaz egyébként, hogy ahol a férfiak nincsenek a helyükön, ott a szemfüles nők megpróbálják pótolni a hiányukat. Igaz, net? ;) )

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 07:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
JennyT írta:
Elgondolkodtató kérdés... ha most azt írnám, szerintem lehet, hogy a magánvéleménye, akkor délre halálra lennék kövezve, hogy a magam malmára hajtom a vizet... :oops:

Ezen meg én gondolkodtam el. Miért tilos az igazság mellett kiállni, ha az JÓ nekünk? (amúgy pedig lelkésznek lenni nem is "jó", szerintem... nem is irigyellek titeket... sőt, a legrosszabb dolog női lelkésznek lenni, szvsz. azt még Jézus se vállalta be...)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 10:41 
Férfi lelkész által vezetett női lelkésztől hallani Igét nagyon jó!

Önigazult nők mellett létezni nagyon rossz!
A "legrosszabb"? Ezt így nem merném azért kijelenteni.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Férfi lelkész által vezetett női lelkésztől hallani Igét nagyon jó!

Önigazult nők mellett létezni nagyon rossz!
A "legrosszabb"? Ezt így nem merném azért kijelenteni.


Aha... az igazság fáj a legjobban. Főleg, ha ezt egy lenézett nőtől kell megtudni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Emilien írta:
Látom már megint oda lett a dolog kilyukadva, hogy "utáljuk egymást" (a férfi a nőt, mert fél tőle, hogy nehogy fölé kerekedjen; a nő a férfit, mert ő is fél, hogy a férfi, aki felette van, visszaél a hatalmával). :) Na, mindegy. Szerintem mindkét félt meg lehet érteni végülis, ebből a szempontból.
Azt nem értem különben az egészben, hogy ugye így mondja Pál:"A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg..."tehát azt mondja, hogy ő (Pál) nem engedi meg...vagy nem tudom, kit ért egyes szám első személyen? Van olyan is, amikor Pál azt mondja, hogy: szerinte jobb egyedül, de nem vétkezik aki megházasodik...itt is azt mondja, hogy ő(Pál) szerint...De mindegy különben. Az Ószövben meg voltak női bírák is...Egyébként szerintem tényleg nem szerencsés ha egy gyüliben egy vezetőlelkész nő. de csak azért, mert a sok(ált. az aktív gyülitagok 5%-a :P , na jó, ez gonosz volt, elnézést :oops: ) férfi a gyülekezetekben valószínűleg inkább hallgat egy férfira, mint egy nőre. Ez természetes. Tehát a fegyelem miatt jobb, ha egy férfi a vezetőlelkész, mert annak a férfiak szemében is nagyobb valószínűséggel lehet tekintélye, mint egy nőnek. Meg különben végülis tényleg az van, hogy a férfi a fej. De szerintem miért ne lehetne felszentelni egy nőt lelkésznek, miért ne hirdethetné ő is időnként az igét? Csak a vezetőlelkész inkább legyen férfi. Viszont nem lehet, hogy inkább az a probléma, hogy esetleg egyre kevesebb férfi akar manapság lelkész lenni, és lehet, hogy ezért van több nő? Jól van nem tudom. Csak gondoltam én is belekotyogom a véleményem.
De különben az elején feltett kérdésemre tényleg érdekelne a válasz, aki tudja légyszi'...Tehát nem lehet, hogy ez csak Pál véleménye(mint a házasság-nem házasság esetében)?


Pál körülbelül azt mondja el magánvéleményként, ami az addigi gyakorlatból kiolvasható. Nem bírónők, hanem csak egy bírónő volt az ÓSZ-ben Debora (Bír4-5), s tanulságos a hadvezér Báráknak a „bátorsága”. Ez egy a gyakorlatot felülbíráló egyedi eset volt. Később visszaállt a régi rend. Ha helyzetünkre alkalmazzuk Isten ma is elhívhat Deborát. Ő viszont nem a feminista vonalat erősítené, hanem éppen hogy azon lenne, hogy a gyakorlat visszatérjen a rendes kerékvágásba. Igehirdetés pedig prófétálás, az pedig az egyetemes papság minden tagja előtt nyitva áll, akit erre az Úr indít a Szentlélek által, vagyis megkapja a prófétálás ajándékát. Nem feltétele a lelkésszé szentelés. Vezetőlelkész, mint olyan csak egy bibliátlan mesterséges fogalom. A gyülekezetet, előírásszerűen egy presbitérium vezeti, melynek biblikusan kizárólag férfi tagja lehetne.
Pál magánvéleménye az isteni rendet tükrözi, fennhagyva Istennek az eseti eltérés „jogát.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Akkor már csak az maradt, hogy a nők nem főzhetnek, igaz? (Nem készíthetnek vacsorát...)
Vagy csak tálalni nem szabad? Esetleg szedni a tányérokba?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
MOSOGATNI!! :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség