Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 00:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
"A kegyelmi ajándékok sokfélesége" (Új ford.Biblia)

1.Kor.12,1 " A lelki ajándékora nézve pedig testvéreim, nem szeretném, ha tudatlanok lennétek.
7. A Lélek megnyilvánulása pedig mindenkinek azért adatik, hogy használjon vele.
8. Mert némelyik a Lélek által a bölcsesség igéjét kapta, a másik az ismeret igéjét, ugyanazon Lélek által.
9. Egyik ugyanattól a Lélektől a hitet, a másik ugyanazon Lélek által a gyógyítások kegyelmi ajándékait.
10.Van, aki az isteni erők munkáit, vagy a prófétálást kapta.
Van, aki lelkek megkülönböztetését, a nyelveken való szólást, vagy pedig a nyelveken való szólás magyarázását kapta.
11. De mindezt egy és ugyanaz [i]a Lélek munkálja, aki úgy osztja szét kinek-kinek ajándékát, amint akarja."



--Tehát a KEGYELMI AJÁNDÉKOK sokféleségét, Isten ajándékaként az Ő Lelke osztja szét, kinek-kinek ahogy akarja.-
-Ezért ezt semmiféle emberi machinációval megvalósítani nem lehet.- Ha mégis,-- az bizonyára nem a Jézus Atyja Istenétől, Lelkétől származik.
-Ezzel kísérletezgetni,- megy, nem megy. - Sikerül, nem sikerül. - Akarom, nem akarom... stb. szerintem Isten kísértés és nagyon veszélyes dolog.
-A Szentlélek hangja "szelíd és csendes hang", belűlről inspirál, és ha engedelmeske- dem, utána mindig nagy békesség hatja át az embert.-

-A szent és mindenható Isten dolgait "leutánozni" általában a Sátán szokása,
"..mert maga a Sátán is a világosság angyalának adja ki magát."2.Kor 11,14



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. nov. 09., hétfő 00:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 06:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Szia Rosta!

Nagyon meglepett ez amit leírtál. Mindenképpen tiszteletet érdemel a beszámolód őszintesége. Ami meglepett, hogy még soha nem találkoztam olyannal, hogy ezt egy ember csak úgy kipróbálja. Hanem amiket olvastam beszámolókat abból nekem az jött le, hogy ez egyszer csak "lett" de nem tudatos tervezés következményeként. Bár semmiképpen nem tartozom a nyelvekenszólást propagálók táborába, mégis olyasmik kezdtek el kavarogni bennem erről, hogy a prófétálást sem lehet csak így kipróbálni, meg a prófétikus álom látását. Valahogy úgy érzem, nem is szabad ilyet csinálni, mert ez olyan terület, ahol nagyon félre lehet csúszni. Mindenesetre erősen úgy érzem, hogy nagyon jól tetted, hogy abbahagytad - a saját érdekedben.

Üdv:
Indu


Kedves Indu, minden út az első lépéssel kezdődik. Részemről megpróbáltam azt, hogy mi is a nyelveken való szólás és ezek után nekem nagyon úgy tűnik, hogy azoknak a szerény embereknek lehetett az eszköze, akik nem nagyon tudtak egy imát megfogalmazni magukban. Vagy az egyszerűségük, vagy a teológiai tudásuk hiányában nem voltak képesek megfelelőképpen megszólalni.

A prófétálás már komolyabb dolog lehetett, de természetesen azt sem lehetett Isten igéjének közvetítéseként elfogadni, mindig felülvizsgálták a prófétálásnak a tartalmát, hiszen adott esetben akár jóslásokba bocsátkozó, másként gondolkozó prófétálók is lehettek ezek az emberek.

Én az értelemmel való prófétálást, vagyis az igehirdetést, igemagyarázatot nem tudom semmivel sem felülírni.

Tényleg megkönnyebbülés volt számomra az értelemmel való imádság.

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 09:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>minden út az első lépéssel kezdődik. Részemről megpróbáltam azt, hogy mi is a nyelveken való szólás

Na de ha ez Isten ajándéka, akkor ő fogja adni, amikor akarja, ebből viszont következik, hogy nem én próbálom ki, amikor én akarom.

Kedveled Cseri Kálmánt? Ha igen, és adsz az ő szavára és értékítéletére, akkor ha alkalmad adódna személyes időpontot kérni tőle és beszélgetni vele ezekről, meg a meditációról, ilyesmikről - sok fontos dolgot mondana. Én egyszer kértem tőle időpontot, és adott is, és úgy adódott, hogy pont ilyenekről beszélgettünk.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
"A kegyelmi ajándékok sokfélesége" (Új ford.Biblia)

1.Kor.12,1 " A lelki ajándékora nézve pedig testvéreim, nem szeretném, ha tudatlanok lennétek.
7. A Lélek megnyilvánulása pedig mindenkinek azért adatik, hogy használjon vele.
8. Mert némelyik a Lélek által a bölcsesség igéjét kapta, a másik az ismeret igéjét, ugyanazon Lélek által.
9. Egyik ugyanattól a Lélektől a hitet, a másik ugyanazon Lélek által a gyógyítások kegyelmi ajándékait.
10.Van, aki az isteni erők munkáit, vagy a prófétálást kapta.
Van, aki lelkek megkülönböztetését, a nyelveken való szólást, vagy pedig a nyelveken való szólás magyarázását kapta.
11. De mindezt egy és ugyanaz [i]a Lélek munkálja, aki úgy osztja szét kinek-kinek ajándékát, amint akarja."



--Tehát a KEGYELMI AJÁNDÉKOK sokféleségét, Isten ajándékaként az Ő Lelke osztja szét, kinek-kinek ahogy akarja.-
-Ezért ezt semmiféle emberi machinációval megvalósítani nem lehet.- Ha mégis,-- az bizonyára nem a Jézus Atyja Istenétől, Lelkétől származik.
-Ezzel kísérletezgetni,- megy, nem megy. - Sikerül, nem sikerül. - Akarom, nem akarom... stb. szerintem Isten kísértés és nagyon veszélyes dolog.
-A Szentlélek hangja "szelíd és csendes hang", belűlről inspirál, és ha engedelmeske- dem, utána mindig nagy békesség hatja át az embert.-
-A szent és mindenható Isten dolgait "leutánozni" általában a Sátán szokása,
"..mert maga a Sátán is a világosság angyalának adja ki magát."2.Kor 11,14

L.

Kedves Loisz!
Renben megválaszoltál Rostának a próbálkozására. Ebben egyetértünk, vagyis valóban nem lehet Isten kegyelmi ajándékát "kóstogatni", megy/nem megy, kell/ nem kell, működik/nem működik.
Az akarásról viszont mást mond az ige, az ajándékot akarni kell,
Idézet:
39. Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok
nem fog az ajándékozó adni olyannak, aki azt nem akarja.
Arra azonban nem válaszoltál, hogy a jövő időből "meg fod szünni", hogy értelmezel múlt időt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Merthogy csak összevissza kell beszélnem .....
Ez teljes félreértés, a nyelveken szólás nem hablaty.
Én annó nehezen, vagyis elég sokára kaptam meg a nyelvekenszólást, nagyon akartam, de semmiképpen nem érdekelt semmilyen emberi okoskodás, csakis Isten ajándékát szerettem volna, éppen ezért nem akartam emberi hablatyolásba kezdeni.
Amit te ebben a próbálkozásban csináltál annak valóban semmi köze a nyelveken szóláshoz, nem is csoda, ha érdektelen, vagy haszontalanság lett számodra.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Asszem itt a (régi) fórumon mesélte valaki, hogy ő soha nem is gondolt ilyenre, hogy szeretne nyelveken szólni, de egyszer miközben imádkozott, ez lett neki. Ebből az elbeszélésből gondoltam, hogy akkor ez így történik. Persze nyilván nagyon pici minta volt ez, csak mivel nem hallottam még egy másmilyet, emiatt fel sem merült.

Ezzel együtt (önmagában a nyelveken szólás egy bizonytalan, ingoványos terület nekem) de, hogy magamtól kezdjem el provokálni a dolgot - ez nekem továbbra is veszélyes területnek tűnik. Mert tényleg nagyon adja magát az analógia, hogy holnap akkor "kipróbálom" a prófétálást. És szerintem pont ezek az emberi erőlködések nyithatnak utat a sátáni jelprodukálásnak - ami a nyelvekenszólás bizonyos eseteinél is fennforognak. (saját vélemény) Mert eszembe se jut lesátánozni valakit, aki ugyan soha nem akart ilyet csinálni, de ez jött ki belőle egy imádkozás közben. De ha én kezdek el egy ilyet magamtól produkálni, ami aztán beindul - ott nagyon tág tere marad annak, hogy most honnan is jön ez. (senkinek nem a személyes, konkrét esetét minősítem)

Már nagyon kíváncsi vagyok Ex és Net hozzászólásaira - bár akkor biztos az lesz, amit Eeyore is mondott.

Kedves Indu!
Ebben mindenkinek egyéni útja van. Net is meg én is tud olyan eseteket mondani, mikor valaki elmondja Jézus nevében az első imáját az Atyához, megtér és azonnal elkezd nyelveken szólni, anélkül, hogy bármit is hallott vagy tapasztalt volna a nyelveken szólásról. Ilyen volt pl a nejem is. Én viszont elég nehezen kaptam meg mert bár volt némi ige ismeretem, de sok okoskodó magaslat is társult hozzá bennem.
Szerintem te is olyan vagy, aki nehezen kapná meg a sok elutasító, vagy visszás gondolat után. Neked már nagyon akarni kellene azt, hogy megkapd, kicsit hasonlóan, ahogy én jártam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 10:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
nekem nagyon úgy tűnik, hogy azoknak a szerény embereknek lehetett az eszköze, akik nem nagyon tudtak egy imát megfogalmazni magukban. Vagy az egyszerűségük, vagy a teológiai tudásuk hiányában nem voltak képesek megfelelőképpen megszólalni.

Mint például Pál, meg Péter apostol. Nekik még szükségük volt ilyen mankóra, de te már nem vagy olyan "egyszerű" és teológiai tudásod is van, neked már nincs szükséged ilyesmire.
Ennek a hozzáállásnak neve is van a Bibliában.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 10:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Tehát én képtelen lettem volna magamtól úgy hablatyolni, mint te.

Eeyore!
Ne bosszants! Éppen azt mondtam, hogy nem hablatyoltam, mert nem akartam. Ha akartam volna, tudtam volna, úgy mint Rosta. De nem. Azért mert engem, csak a valóság érdekelt. Tudod én racionális vagyok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ezzel megerősítetted azt, amit már leírtam. Mivel mérnök vagy,tehát te is a túl racionális és merev emberfajzathoz tartozol, mint én is; ahogyan azt már leírtam, ez bizony ebben az esetben gátló tényező.
Bizony, valamennyire muszáj ehhez az emberi értelem kontrolljának kikapcsolása, és a túlkontrollált, túl racionális embereknek ez nehéz.
Nem belőlünk lesz nagy próféta.

Eeyore!
Teljesen félreérted. Én nem azért kaptam nehezen, mert racionális vagyok, hanem azért mert egy ajándéktagadó, gyak. Szentlélektagadó vallási háttérből jöttem.
A racionális gondolkodás az nagyon is bibliai. Tudod, "gyülölcseiről ismeritek meg...".
A mérnök, meg nagyon is gyümölcs centrikus, csak ott eredménynek, teljesítménynek, hatékonyság centrikusságnak nevezik.
A műszaki viták mindig csak az ON gomb megnyomásáig tartanak. Onnan kezdve csak az számít, hogy működik, vagy nem működik? Jól működik, vagy rosszul működik.
Nincs teológia, hogy ugyan nem működik, de így jó, így kell lennie. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
nem szoktál nyelveket magyarázni, nem szokásod látomásokat látni, nem szoktál démonokat űzni stb... ezt már megkérdeztem tőled.
...
Bocsáss meg, de nekem nem lehet olyasmit beadni, mint egy kívülállónak, ezt ne felejtsd :P
Kedves Eeyore!
Hogy én mit csinálok és mit nem, arról nem tudsz semmit mert nem beszéltem róla.
Miért gondolod, hogy én bármit be akarok adni neked, vagy kívülállóknak.
Más ajándékokat is adott az Úr, de nem szeretném, ha bárki dicsekedésnek venné. Én tudom, hogy nincs ezekben érdemem és nem szeretném ha megtaposnák, ahogy egyesek a nyelvekenszólással is teszik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 14:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Korábban kérdeztelek a gyógyításról és a démonűzésről, azokra sem írtál semmit.
Valóban nem válaszoltam semmit. Az előzőek miatt.
Idézet:
Indut komolyan érdekli; szerintem ő nem akarja megtaposni.
Válaszoltam is neki és fogok is, ha még kérdez, mert ő egyértelműen jóindulattal és nyitottsággal kérdez, még akkor is ha sok ellenérzése van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 18:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szerintetek mi a célja a nyelvekenszóklásnak?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 19:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szerintünk...

miért, szerinted mi a célja például az ismeret beszédének? (mintha ez valami demokratikus dolog lenne, hogy "majd mi megszavazzuk")

viszont az Írás szerint:

Idézet:
[1Kor. 14.2] Hiszen, aki nyelven szól, nem embereknek beszél, hanem Istennek, hisz senki sem hallgat rá, hanem a Szellem által szól titkokat.
[1Kor. 14.3] Aki prófétál, embereknek beszél épülést, vígasztatást, buzdítást.
[1Kor. 14.4] Aki nyelveken szól, magát építi, aki prófétál, az egyházat építi.
[1Kor. 14.5] Akarom, hogy mindnyájan szóljatok nyelveken, de inkább, hogy prófétáljatok.


két eset van: vagy Pál tévedett (persze, persze, szesszacionizmus is van a világon, nyilván ez ARRA AZ IDŐRE szólt, és mióta van Bibliánk, azóta ezek megszűntek ("a gép forog, az Alkotó pihen"))
ha viszont netán nem tévedett: valamiért fontosnak tartotta...

aki azt mondja: "én NEM SZORULOK RÁ, hogy a Szentlélek munkája következtében magamat építsem...."
nem mondom ki a jelzőt... de sejthető...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 20:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
1Kor 14:21 A törvényben meg van írva: "Idegen nyelveken és idegenek ajkával fogok szólni ehhez a néphez, és így sem hallgatnak rám", ezt mondja az Úr.
1Kor 14:22 Úgyhogy a nyelveken való szólás jel, de nem a hivõknek, hanem a hitetleneknek, a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hivõknek szól.

A nyelvekenszólásnak megvoltak a maga funkciói:
A zsidó nép számára jel volt.
Ha az Apcsel tanulmányozzuk akkor jó néhány helyen az világlik ki, hogy akkor tudták a zsidók elfogadni a pogányokat, és hitték el, hogy Isten is elfogadta őket, ha találkoztak a nyelvekenszólással(pogány nyelven imádta valaki az Istent, amit Ők ezelőtt elképzelhetetlennek tartottak, úgyhogy ezt Isten el is fogadná. A különös az volt, hogy azok tették ezt akik nem tanulták ezt a nyelvet, nyelveket ebben volt a csoda jellege).
Ez egy élő pogány nyelv volt.



Önmagát építi: minden imádságban az ember önmagát építi. Az 1Kor 14-ben ez nem pozitívum, hanem inkább az ellentéte, mert a gyülekezetben mindenki önmagát akarta építeni. A szövegösszefüggés az 1Kor 14-ben a közösségről beszél és itt az előtérbe az illendő, hogy kerüljön ami a közösséget építi. A prófétálás, a hangos imádság a közösséget építi, ha ez nyelveken szólt akkor magyarázat kellett hozzá, hogy érthető legyen. Mert amúgy éppen a célját nem töltötte be, hanem rendetlenséget okozott.

AZ előszoba kép nekem nem stimmel, nincs benne az Igében és nem hinném, hogy minden más áldáshoz, ajándékhoz úgy lehet jutni ha ebbe az előtérbe bejutunk. Ez az Ige egész egyszerűen nem támasztja alá.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2009. nov. 09., hétfő 20:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 20:35 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eeyore írta:
Literaty írta:
AZ előszoba kép nekem nem stimmel, nincs benne az Igében és nem hinném, hogy minden más áldáshoz, ajándékhoz úgy lehet jutni ha ebbe az előtérbe bejutunk. Ez az Ige egész egyszerűen nem támasztja alá.

Idézet:
Ezt a hozzáállást gyakoroltatja a nyelveken szólás. Megedz, hogy komolyabb kihívásokra is felkészüljünk, vagyis arra, hogy számunkra érthetetlen dolgokat kér az Úr.

Te miképpen gyakorlod ezt? Milyen más utat mutatott neked az Úr? Írd le kérlek.

A nyelvekenszólásra gondolsz Eeyore? Mert ilyen ajándékom nincs.
Az Úr vezetéséről és kegyelméről, gondviseléséről, és más ajándékáról van hitélményem. És tudom, hogy az Úr épít, és felemel.
Szóval hívő keresztyén vagyok.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség