Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
CSINÁLTAM már reformátust TÖBBB olyanból is, aki a szavamra megtért!!

(más kérdés, hogy nem én csináltam)

az oldalam meg NYILVÁNOS, lehet rajta agitálni :D :P

és hát... sajnálom, hogy nem zavartál el :D

lett volna egy szép üres szombatom... most meg jöhetek fórumtalizni... :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 09:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
CSINÁLTAM már reformátust TÖBBB olyanból is, aki a szavamra megtért!!

Tudom.

Idézet:
az oldalam meg NYILVÁNOS, lehet rajta agitálni :D :P

Ok, akkor ott neked is kijár a 20% jutalék :)

Idézet:
és hát... sajnálom, hogy nem zavartál el :D

Erika le is szedte volna a fejemet :)

Idézet:
lett volna egy szép üres szombatom... most meg jöhetek fórumtalizni... :'(

Jajj, te szegény... Mégis elzavarjalak? Erikának adom leszedni a fejem, és neked csinálok egy szép üres szombatot... :)

Na, most már elhallgatok, és inkább figyelem az okosságokat...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
CSINÁLTAM már reformátust TÖBBB olyanból is, aki a szavamra megtért!!

(más kérdés, hogy nem én csináltam)

(



Még jó,h. ott van a zárójeles mondat,nehogy a történetbeli lelkész sorsára jussál:/már csak körvonalakban emlékszem/

megy a lelkész az utcán, s találkozik egy dülöngélő alakkal.
-Tisztelendő úr, hát nem ismer meg? Maga térített meg.-
- hogyne, Pista, épp ez a baj, h. én térítettelek meg, nem az Úr.-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 10:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv, még nem állok készen a bajvívásra veled. Nem baj?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 10:14 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
rosta írta:

10. E tárgyra nézve kárhoztatjuk a manikheusokat, akik tagadják azt, hogy a jó emberben szabad akaratából állott elő a gonosz. A pelagianusokat is kárhoztatjuk, akik azt állítják, hogy a gonosz embernek elegendő szabad akarata van arra, hogy a jó parancsolatot teljesítse. Mindkettőjüket megcáfolja a szentírás, amely amazoknak ezt mondja: Teremté Isten az embert igaznak, (1 Móz. 1,27) emezeknek pedig így szól: Ha a Fiú megszabadít titeket, bizonnyal szabadok lesztek. (Ján. 8,36)

Kedves Rosta megmagyaráznád hogy értelmezed életedben úgy talán jobban megérteném?
Köszi.


rosta írta:
Talán, ha elmondanád nyíltan, afféle református módon, hogy mi a problémád az én hitemmel, és hitelességemmel, az jó lenne. Valahogy nem kedvelem a síkos, nyálkás példálózgatásokat.


Én meg a fentebbi kérdésemre kérnék egyenes választ, ha már mindenáron belém akarsz kötni...

Kedves Rosta nagyon zavart hogy megbántottalak.
Úgy hogy bocsánatot kérek.
Az a a baj hogy így netten keresztül nem jön le hogy ki hogy szereti tiszteli a másikat és ha egy egy kemény szó akad az viszont nagyon tisztán látszik.

De pont a nyíltságomat látod akkor amikor szóvá tettem ezt a számomra felemás keresztséget.

A ref. és a kat. hit között van egy kis különbség. Te ezt sokkal jobban tudod hiszen benne élsz.

Nekem ellentétes hitnek vagy megalkuvónak tűnik ha tényleg hiszel abban amit írsz és mégis képes voltál engedni családod gyerekeid hitét ketté szakítani, vagy egybe gyúrni a kettőt.

Nem félsz hogy tönkre teszed őket?
Biztos hogy úgy élik meg az életben hogy te komolyan hiszel mint pl református?
A gyerekek tudják ki miben hisz komolyan, nem kell mondani sem ha éli az ember a hitét.
Ha az egyik szülő az egyikbe hisz a másik a másikban azt a gyerek látja és gyakorlatilag nem csak hit de szülök közt is dönteni e kell.
Egyiket sem fogja választani. Közömbös lesz neki mert nem akar választani a szülök között sőt a testvérét is elveszítené bizonyos fokig.
Ha egybe tudtad gyúrni a két hitbeli ellentétette (amit nehezen hiszek inkább elnézed, megalkudsz)

Látod ezt nem értem, mert hitem szerint gyerekeimet Istentől kaptam akikért felelős vagyok előtte.
Van feladatom hogy a lehető legegyszerűbb és legtermészetesebb kapcsolatot alakítsanak ki Istennel az Ő Fián keresztül. Ez számomra vallástól független. Egyszerű kapcsolat.

Szóval amikor te beszélsz református neveltetésről már az is bonyolultabb, de ezt megtetézed egy katolikussal az még bonyolultabb.
De mind kettő valamin keresztüli kapcsolat.
Ha valóban ennyire ketté választod? Ha meg egybe akarod olvasztani már az Úr vacsora sem egyezik, és biztos nem az egyetlen ilyen különbség.
Megalkuvás nélkül nem látom át hogy tudod egybe gyúrni.

Nekem ezért furcsa a hited.

Azon kívül nekem te is példa vagy hogy te döntöttél ki mi legyen ref vagy kat.
Ha a gyereked választotta volna kialakult hite vélemény lenne róla miért azt.

Szeretnélek megérteni de csak bosszantani tud.
Igazából a döntésed következménye bosszant.

De ha tévedtél és látod a következményét, akkor miért nem vonod le a következtetést, miért nem nézel vele szembe?
Én nem tudnék másoknak olyat tanácsolni amiben úgy érzem hibáztam.
Akkor viszont nem érzed úgy.
Egymás hitén növekszünk még ha nem is fogadjuk el tudjuk hogy van akinek így kerek.
Átgondolom: ó igen lehet neki kerek.
Szóval a felsoroltak miatt nekem ez nem kerek.
Persze vannak mások is akiket nem értek de azok hite nincs is így kiforrva mint a tied.
Vagy még nem ismerem kellő képen hogy képe tudnék alkotni róluk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 11:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Tiv, még nem állok készen a bajvívásra veled. Nem baj?

Erika
Nem kell vívni csak elgondolkozni róla.
Gondolom ezt megtetted.
Így talán eltudod fogad ni ha mások másképp hisznek van alapjuk rá.

Ha ennyire zárt a Református egyház hogy ebben nem tud és nem akar változni legalább lehetőség szinten hogy tagjaik az Igei meglátásuk szerint gyakorolják hitüket erről te sem, én sem tehetek.
Döntésed meg már a múlt, minek is vitatkozni róla.
Ugyan akkor hited gyermeki hited és belsőséges kapcsolatod Istennel nagyon is látszik.
Hiszem hogy a hétköznapokban is épp így megéled gyerekeid ezt tökéletesen látják.
Biztos van egy vagon bizonyságod mennyire befolyásolja hitüket. Látva a tiéd.
Pláne ha együtt szemlélitek mindennapos életetekben az Úr dicsőségét amivel megsegít titeket.

Tehát nagyon is elfogadom hited de nagyin hiányolom a változásra való igazi készséget egyházadban.

Kell a megújulás gondolom ezzel te is tisztában vagy, de addig ez nem következhet be amíg az akadályokat el nem görgetik és minél jobba vissza nem térnek Isten Igéjéhez.

De az Úr teste nem is egyházakat ölel magába hanem személyeket akik az Övéi.
Sajnos sokszor az egyházak nem csak elő segíti az Úrhoz való közeledés hanem terheket is raj rájuk.
Olyan terheket amik nem az Úrtól van és olyan vezetéssel ami nem hozzá vezet hanem inkább maguk megerősítését szolgálja.
Egyenlőre azt látom van Ige hirdetés ami az Úrhoz vezet és van egy „tan” ami az egyházhoz köt.
A valódi igehirdetéssel semmi bajom de egyház mint szervezet kivan csukva. :)

Ez honnan van?
„E tárgyra nézve kárhoztatjuk ”... (Rosta másolta be)

Nem hiszem hogy neked ez hiteles és hitedbe betudod építeni. :)
Szóval emészteni kell és utána járnom mi hogy is van. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv, köszönöm ezt a testvéri hangvételű írást.Azért az olyan jó, h. az én egyházam és a te egyházad fölött ott az Egyetemes Egyház, a Krisztus Teste, amibe hiszem, h. te is, én is beletartozunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 12:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Tiv, köszönöm ezt a testvéri hangvételű írást.Azért az olyan jó, h. az én egyházam és a te egyházad fölött ott az Egyetemes Egyház, a Krisztus Teste, amibe hiszem, h. te is, én is beletartozunk.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 12:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Lehet, hogy most butaságot írok, de az eleve elrendelés nem úgy működik, hogy Isten egyszerre látja a múltat, a jelent és a jövőt, ily módon már előre tudja az illető emberről még születése előtt, hogy az Őt választja-e vagy sem?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 13:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Szia Andi! :)


Na most jól nézünk ki. Valóban így van, ahogy mondod. Én is így tanultam. De ezt már le sem mertem írni. Elővigyázatos próbáltam lenni, hiszen néhány hozzászólónak már az is sok volt egyszerre, amit feszegettem.

Mostmár mindegy. Ezért mondtam (írtam) egy másik topicban, hogy az időnek nincs különösebb jelentősége az idő uránál. Most azután jöhetnek a hozzászólások. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 14:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Tivadar!

Rosta a Második Helvét Hitvallásból idézett. Ez a ref egyház mai napig érvényes hitvallása.
Kedves Zsolt
Igen tudom.
http://www.reformatus.hu/dokument/helvet.htm

Épp most olvasom.
Idézet:
Amikor írták - a kátéirodalom virágkorában - már ugyanúgy léteztek különböző vallásirányzatok, amik között az egyszerű halandó - ugyanúgy, mint manapság - első ránézésre nem tudott különbséget tenni.

Vallásirányzatok korábban is léteztek. Már az apostolok idejében is kezdtek kialakulni mindenféle vallási csoportok. Ide tartoztak a gnosztikusok is. Ezek mindenféle dolgokat tanítottak, csak éppen a Szentháromságtannal szemben voltak komoly fenntartásaik. Ezeknek a nézeteit már Ágoston is sérelmezte.

Ezeknek a Biblia szavától eltérő irányzatok képviselőinek vannak tehát címezve a ....kárhoztatjuk... kezdetű sorok. Jelezve ezzel azt a merészséget, hogy elhajolnak Isten Igéjétől, ezáltal másokat is bűnbe sodornak.



Ez lenne a rizsa. :)
Kárhoztatni sokkal súlyosabb, mint nem elfogadni, vagy elítélni (megítélni) dolgokat.
Bizony itt személyeket kárhoztatnak.
Erre pedig senkinek sincs felhatalmazása.

De érthető hogy ide vezet az eleve elrendelés elve.

Ez 18,23
Hát kivánva kivánom én a gonosznak halálát? ezt mondja az Úr Isten! nem inkább azt, hogy megtérjen útjáról és éljen?
Ez 33,11
Mondjad nékik: Élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy nem gyönyörködöm a hitetlen halálában, hanem hogy a hitetlen megtérjen útjáról és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útaitokról! hiszen miért halnátok meg, oh Izráel háza!?

Jel 2,21
Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.

Tit 2,11 Mert megjelent az Isten idvezítő kegyelme minden embernek,

1Tim 2,
3. Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt,
4. A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

-

Kedves barátom Isten nem hazudik ha az akarja: „A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön

Akkor az úgy is van. Az eleve elrendelés pedig azt zárja ki hogy ezt akarná.

Hiszen eleve így alkotta őket hogy ne üdvözüljenek, tehát nem is akarta hogy üdvözüljenek.
Igen voltak olyanok akiket megkeményített de azok már alapból döntöttek és megbánást sem mutattak vagy ha igen nem jó helyen keresték.
(Saul, fáraó Júdás)

Igen van egy előre látása így azt is tudja ki fog csinálni de a megigazítást a lehetőséget mindenki elé teszi és ez a lényeg ahol a szíve ott a kincse.
Aszerint dönt ami számára fontos.

Az Újjászületés mindenki számára nyitott
1Jn 2,2 És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.

Anélkül viszont nem tud Istennek tetsző életet élni.
Hiszen vele való életre hív minket.

Jel 2,21
Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.
Lásd és értsd.

Részemről ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 14:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tivadar!

Nem értem a régről ismert borzongásodat, miszerint a feleségem, és az egyik gyerekem katolikus, én meg a többi gyerek reformátusok vagyunk. Nem értem, hogy ebben miféle hatalmas, nagy problémát látnál, ami téged a „bosszant” kifejezés használatára késztet, és "megalkuvást" emlegetsz a dolog kapcsán velem kapcsolatban.

A képlet az én szememben nagyon egyszerű. Abba a bizonyos egyetemes anyaszentegyházba bele tartozik-e, bele fog-e tartozni a családom, vagy sem? Innentől kezdve számomra nem lényegi, hogy katolikus-e a nejem, vagy a gyerekem. Talán érdemes ilyenkor a Nagy Parancsolatra gondolni, ha másra függesztenéd netán a szemed.

Részemről éppen az afféle kirekesztő magatartást tartom helytelennek, amikor valakik valamiféle mondvacsinált teológiai ok miatt magukat kizárják az emberek közösségéből, és valamiféle bemagyarázott ok miatt kis csoportjukban, szektájukban mintegy felülírják ezt a Nagy Parancsolatot.

Gondolok itt például a magukat a szombat alapján megkülönböztetőkre, a nyelveken szólás alatt megkülönböztetőkre, de akár a felnőttkeresztség szokás ürügye alapján megkülönböztetőkre, a kézrátételes megváltottakra, és a telefonon üdvözültekre. Stb. Amint észrevetted a keresztelés módja által keltett meghasonlást is ebbe a körbe sorolom.

Mi reformátusok azt mondjuk, hogy a keresztelés gyermekkorban jó, de felnőttkorban is lehet keresztelni. A gyermekkeresztelés, felnőttkeresztelés kérdését nem tárgyalja a Biblia, csupán indirekt következtetéseket lehet levonni pro, és kontra. A gyermekkeresztelés kérdése 2000 éves.

A fentiek miatt nem tartjuk bizonyítottnak a kizárólagos felnőttkeresztelés szokását. A kizárólagosságban csak azt láthatjuk, amit az hozott, mégpedig a keresztyének közötti meghasonlást. Ezért tartom részedről legalábbis furcsának eme kizárólagosság támogatását, mivel a mostani hozzászólásodban már így fogalmazol:

Tiv írta:
Az Újjászületés mindenki számára nyitott
1Jn 2,2 És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.

Anélkül viszont nem tud Istennek tetsző életet élni.
Hiszen vele való életre hív minket.


Ha mindenki számára nyitott az újjászületés szerinted, akkor miért akarod a másik szavaddal kizárólagosan a felnőttkeresztények számára vindikálni teljes egészében ezt a lehetőséget, és a gyermekkereszteltek számára pedig csak részlegesen?

Arról nem is szólva, ha mindenki számára nyitott az újjászületés, akkor miért ez a nagy borzongás a katolikusokkkal szemben?! Mi reformátusok nagyon jól ismerjük a katolikusokat. Nem félünk, és borzongunk tőlük!

A félőknek meg borzongóknak meg jó lenne észrevenni, hogyha nem lett volna ez a katolikus egyház, amely magába fogadta valamikor a reformáció előtt az egyetemes anyaszentegyházat, mert nem volt más egyház, akkor például te talán ma muszlim lennél! Jó lenne például észrevenni esetleg a II. Vatikáni zsinatot, no meg a friss, hozzánk képest erős katolikusság áldásos napi munkáját!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 15:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
Idézet:
Istennél ugyan semmi sem lehetetlen, mégis erős a kétségem. A katoliusok más evangéliumot hirdetnek, mint Jézus vagy Pál apostol.
Aki csak egyetlent megront a törvények közül, az az egész ellen vétkezik - állítja ugyancsak az Ige. Végeláthatatlanul lehetne sorolni a tévtanításaikat, mindhiába vannak ún. karizmatikus katolikusok, dicsőítő énekeket zengve.
A Biblia ír olyat, hogy az a neved, hogy élsz - s közben halott vagy..

A Galata levél szerint, aki más evangéliumot hirdet, az átok alatt áll.

Újra és újra elmondom: Sátán, a Megtévesztő, hatalmas mestere annak, hogy a delikvens AZT HIGGYE, MINTHA KRISZTUSIAS LENNE, ÚGY ÉREZZE; MÁR MAJDNEM EGÉSZEN AZ ÚRÉ.
_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,16)


megtennétek azt a szívességet, hogy TI leveritek szépen 1mást, aztán ... az eredményhirdetésre hívtok csak meg?

vagy majd jól megnézlek titeket a találkozón :)

így legalább figyelő gyülekezetébe se kell elmenjek, amivel pedig már megfenyegettem, csak messze van :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség