Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 19:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
pizza + narancslé NEM NAGYOBB "szentségtörés", mint Dávid (aki ugye moábita dédmama miatt a SZENT SÁTORBA se léphetett volna) esete a szent kenyerekkel...

ebben a sztoriban a pap "mentő kérdése" a kedvencem: "de ugye legalább a legényeid nem voltak nővel?" .... a válasz: EKKORA ROHANÁS KÖZBEN? ;)


A szentek szentje: Jézus. Ebből tudhatod kik a szentek, az övéi. Mivel Dávid ilyen értelembe szent volt, nyugodtan bemehetett és elvehette a kenyereket a szent kenyerek asztaláról. Ezt amúgy már leírtam egy hozzászólásban Naomival együtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 19:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
JennyT írta:
Arról nem is beszélve, hogy akkor nem lehetne prófétálás egy igehirdetés sem (pedig azt mondta tulip, hogy az igehirdetés prófétálás), amelyiket például házas emberek, pláne nők mondanak. :shock:


Ami Gabriel777 félreértésének a továbbfűzése, arra inkább nem reagálok. Amit pontosítanék: Nem azt mondtam, hogy az igehirdetés prófétálás, hanem hogy a prófétálás igehirdetés. Ahogy a tanítás is igehirdetés, s az evangelizálás is igehirdetés. Ám nem minden igehirdetés tanítás, nem minden igehirdetés prófétálás, s nem minden igehirdetés evangelizálás. Amikor például Pál egy utolsó alkalommal megnyújtotta az igehirdetését, akkor tanított, s nem evangelizált, vagy prófétált (Csel20,7-10). Az említett eset után (Csel20,22-27) Pál prófétál saját jövőjéről, a a gyülekezetéről (Csel20,28kk) S persze egy igehirdetésen belül is elképzelhető az átugrás.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 13., szerda 20:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 20:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
tulip Kedd. Jún. 12, 2007 12:35, a 11. oldalon írta:
Igehirdetés pedig prófétálás

tulip írta:
Amit pontosítanék: Nem azt mondtam, hogy az igehirdetés prófétálás, hanem hogy a prófétálás igehirdetés.


Akkor most melyik?
:shock: :?: :?: :?:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 20:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
mandula írta:
tulip írta:
Amikor az ember megtér, akkor ebben egy evangelizátor karizmával rendelkező személy jó valószínűséggel közrejátszott. Van akik itt meg is állnak. A református megközelítés eredetileg viszont fontosnak ítéli a további tanítást. (Kálvin, puritánok, stb.) Ezt végzik a tanítók, tanítói karizmával. Itt is láthatod, hogy amikor az ember maga esik neki a Bibliának sokszor egészen más eredményre jut, mint amikor egy-egy kérdésben a tanító tárja azt elé, összefüggéseinek mélységeit szépen feltárva előtte.


Konkrétan: mikor történik tanítás?
Bibliaórán? Hittanórán? Házicsoporton? Külön Bibliatanulmányozó alkalmakon, amikor van mód egy-egy kérdésben részletesen elmerülni? Egy olyan igehirdetés-sorozat, ami egy kérdéskört az összefüggések mélységeiben láttat, az nem tanítás?


Csel 20 ad egy példát, hogy mikor történik tanítás. A tanítás jellegénél fogva már megtért embereknek szól, így lehetőleg ilyen körben kell végezni. Tejtől haladva a szilárd táplálék felé.
S persze, hogy lehet egy igehirdetés sorozat tanítás. C.H.Spurgeon: Lélekmentő című könyve éppen egy ilyen sorozatot tartalmaz.

mandula írta:
Ki a tanító? A lelkész? A hitoktató? A házicsoport ill. Bibliakör vezetője?
Csak vezető taníthat? Ki dönti el, hogy ki taníthat? Ki mondja meg, hogy kinek van tanítói karizmája?


A Szentlélek mondja meg, s akinek megadja a tanítás karizmáját az ehhez szükséges tekintéllyel is felruházza. Hogy egy helyen ki taníthat, az nyilván a vezetőség határozza meg. S nyilván ez is úgy megy, hogy a Szentlélek győzi meg őket. Nem kell vezető legyen.

mandula írta:
Arra próbálom keresni a választ, hogy mi az, amitől a tanítás ilyen megkülönböztetett helyet foglal el a szolgálatban.


A tévtanítás veszélyei miatt. Ahogy már más is írta: „Ne legyetek sokan tanítók...” Pál is a bűnesetkori eltévelyedésre hivatkozva tiltja el a nőket a tanítástól. Ám azt is hozzá kell tenni, hogy akit viszont az Úr hív el arra fokozott védelem igaz: „A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképen a kik a beszédben és tanításban fáradoznak.”(1Tim4,17)

mandula írta:
Az, hogy vannak dolgok, amiket mintha a férfiak számára különített volna el Isten, nem a Bibliából lett nyilvánvaló számomra. (Pl. Miért nincs igazán jelentős zeneszerző nő? És karmester?)


A Polgár lányok óta azt azért tudjuk, hogy a sakk nem ilyen.

mandula írta:
Viszont nem értem, hogy miért pont a tanítás ilyen "férfidolog".


Ezt nem érteni, hinni kell. 1Tim2,12-13 alapján. Persze úgy könnyebb, ha az ember érti is. Úgy is mondhatjuk, hogy az elkövettet bűn megbocsáttatik, de a hatása nem biztos, hogy elmúlik. Éva bukása bocsánatot nyert, de a női nem, azt a bélyeget viszi magával, hogy nem taníthat férfit, s nem uralkodhat rajta, hiszen 1Móz3,16-ban éppen a férfi alá rendeli a nőt, s így tette ezt a bélyeget az eredendő bűnre örökké emlékeztető jellé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 20:24 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
JennyT írta:
tulip Kedd. Jún. 12, 2007 12:35, a 11. oldalon írta:
Igehirdetés pedig prófétálás

tulip írta:
Amit pontosítanék: Nem azt mondtam, hogy az igehirdetés prófétálás, hanem hogy a prófétálás igehirdetés.


Akkor most melyik?
:shock: :?: :?: :?:


A pontosítás ettől pontosítás. Na jó, a "nem azt mondtam" helyett azt kellett volna írnom "rosszul mondtam", vagy "nem úgy gondoltam"...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 20:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
:wink: :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tulip írta:
JennyT írta:
tulip Kedd. Jún. 12, 2007 12:35, a 11. oldalon írta:
Igehirdetés pedig prófétálás

tulip írta:
Amit pontosítanék: Nem azt mondtam, hogy az igehirdetés prófétálás, hanem hogy a prófétálás igehirdetés.


Akkor most melyik?
:shock: :?: :?: :?:


A pontosítás ettől pontosítás. Na jó, a "nem azt mondtam" helyett azt kellett volna írnom "rosszul mondtam", vagy "nem úgy gondoltam"...


Hurrrrrrrááááááááááááááá :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 13., szerda 23:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:

Csak a prófétálás célja más, mint a tanításé, ehhez elég elolvasni mondjuk 1Kor14-et. Pál is előbb mindig evangelizált, de azután akár évekig tanított is.



Tévedés ,a prófétálás célja ugyan az mint a tanításé,a közösség építése,megerősítése,
IstenLelkének a vezetése álltal.

az 1 kor 14,elég egyértelműen leírja ezt.

Az a tanító pedig aki nem rendelkezik a prófétaság lelkével,az olyan mint az a szónok akinek nincs nyelve.

A prófétaság karizmája és a tanítói karizma,ezért nem választható el egymástól.

Nem tudom azt honnan veszed,hogy Pál
úgy tanított,hogy közben nem prófétált.
Vagy amikor épp prófétált,akkor nem tanított .

Amikor Pál a Szentlélekre hallgatval beszélt az emberekhez akkor prófétált és tanított is egyben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 07:46 
Sziasztok!

Vagy mind kettő!
Az Igehirdetés prófétálás és a prófétálás Igehirdetés!
Az Ige Isten!

A próféta Istent hirdeti, az Igehirdető prófétál! Isten kijelentését adja tovább a Lélek által!

A tanítás nem más, mint oktatás:
Pál tanított is, amikor azt írja pl. mondom én és nem az Isten!

Példa:
Prófétálás az, amikor kijelentem, hogy a férfiből teremtetett a nő. A férfi pedig nem szuverén úr, hanem Isten uralkodik felette, mint Teremtője!

Tanítás az, amikor elmondom, hogy nálunk a családban a feleségem törekszik arra, hogy amikor a gyerekek valamit kérnek, akkor - ha ez fontosabb kérdés - kérjék ki az én véleményemet! Tanítom azt, hogy így érdemes cselekedni.

Namármost...

A prófétálást -Isten Igéjének a hirdetését adja az Úr a nőknek is az Ő Lelke által!
A tanítást a férfi felett - azaz a férfi kioktatását - nem, mert ez az Igével való szembeszegülése a nőnek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. jún. 14., csütörtök 10:00-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 07:48 
Alázat nélkül azonban sem a prófétálás sem a tanítás nem működik.

Ebben egyet értünk!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 14:47 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
Csak a prófétálás célja más, mint a tanításé, ehhez elég elolvasni mondjuk 1Kor14-et. Pál is előbb mindig evangelizált, de azután akár évekig tanított is.

Tévedés ,a prófétálás célja ugyan az mint a tanításé,a közösség építése, megerősítése,
Isten Lelkének a vezetése által. Az 1 kor 14,elég egyértelműen leírja ezt.


Akkor miért nevezi meg külön 1Kor12,28? S miért kérdez rá külön-külön 1Kor12,29? Miért van különválasztva 1Kor12,8 és 10 versekben? 1Kor14,24-25 leírja mi történik egy idegennel, ha prófétálásba csöppen. Ilyen nem fogsz szükségképpen tapasztalni, ha mondjuk a Szentháromság tanát ismerteik éppen.

GABRIEL777 írta:
Az a tanító pedig aki nem rendelkezik a prófétaság lelkével, az olyan mint az a szónok akinek nincs nyelve.
A prófétaság karizmája és a tanítói karizma, ezért nem választható el egymástól.


Azt hiszem ezt ilyen szinten nem érdemes megvitatni. Az, hogy egy tanító általában rendelkezik a prófétálás karizmájával is nem vitás. A szükségszerűséget azonban alá kellene támasztani, s erre a néma szónok értelmetlen hasonlat. Mert lehet például a Szentháromságról tanítani, prófétálás nélkül.


GABRIEL777 írta:
Nem tudom azt honnan veszed,hogy Pál úgy tanított,hogy közben nem prófétált. Vagy amikor épp prófétált, akkor nem tanított .


Látom ezt a „nem tudom, hogy honnan veszed” mémet valakinek sikerült itt jól elültetni, nem te vagy az első aki elsüti ebben a topikban. Nos ha elolvastad volna az ajánlott igerészt – Csel20 – s mellé amit már leírtam tudhatnád, hogy onnan vettem, hiszen megírtam. Csel20,7-ben olvasható Pál megnyújtotta a tanítást éjfélig. Ez Troásban történt. Azután már Milétusban magához hívja Efézusból a gyülekezet véneit (Csel20,17) és prófétálni kezd nekik. Megjövendöli például, hogy többet nem látják az ő orcáját, meg hogy közülük is támadnak majd fonák dolgokat beszélő férfiak, stb. A vének már meg vannak mindenre tanítva, nekik nem tanítást ad búcsúzóul, hanem egy jövőt vázol eléjük, prófétál. A két fogalmat nem szabad összemosni, s akkor jól érthető lesz a különbség.

GABRIEL777 írta:
Amikor Pál a Szentlélekre hallgatva beszélt az emberekhez akkor prófétált és tanított is egyben.


Nem vitás, hogy van abban tanítás, ahogy például Pál figyelmeztet például a belülről támadó tévtanítókra. Ám a szöveget olvasva mégis kidomborodik a prófétálási jelleg. S vedd eszedbe, hogy nem illik a Szentléleknek előírnod, hogy csak úgy taníthat, ha közben prófétál is, ugyanis amiket itt leírtál azzal pontosan ilyen parancsot adtál Istennek!

Kiegészítés. Csel-ben olvashatóak Pál védőbeszédei azok alapvetően prófétálások, a hallgatóság ismeretéből kiindulva. Pont az a hatásuk, mint amit 1Kor14,24-25 is említ, van aki így szól: „majdnem ráveszel, hogy keresztyénné legyek”. Ezzel szemben Pál levelei nem prófétálásainak gyűjteménye, hanem sokkal inkább az Szentlélektől vett tanításaié. A prófétai beszédei legfeljebb mintául szolgálhatnak a ma prófétáinak, míg tanításaihoz ennél sokkal szigorúbban kell ragaszkodni.
S végül ha már valamivel összeakarjuk kötni a prófétálás ajándékát, az sokkal inkább az evangelizálás ajándéka. Amikor ugyanis a prófétálás hitetlenek előtt zajlik, ott a megoldásnak is el kell hangoznia, vagyis a Jézushoz hívásnak. Ám még itt se teljes az összekötés, hisz mikor Efézus gyülekezetének véneinek beszélt Pál, nyilván nem kellett evangelizálnia a prófétálása közben.

Péter prófétál az első Pünkösdkor. István vértanú prófétál megkövezése előtt.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 14., csütörtök 15:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Sziasztok!

Vagy mind kettő!
Az Igehirdetés prófétálás és a prófétálás Igehirdetés!
Az Ige Isten!

A próféta Istent hirdeti, az Igehirdető prófétál! Isten kijelentését adja tovább a Lélek által!

A tanítás nem más, mint oktatás:
Pál tanított is, amikor azt írja pl. mondom én és nem az Isten!

Példa:
Prófétálás az, amikor kijelentem, hogy a férfiből teremtetett a nő. A férfi pedig nem szuverén úr, hanem Isten uralkodik felette, mint Teremtője!

Tanítás az, amikor elmondom, hogy nálunk a családban a feleségem törekszik arra, hogy amikor a gyerekek valamit kérnek, akkor - ha ez fontosabb kérdés - kérjék ki az én véleményemet! Tanítom azt, hogy így érdemes cselekedni.

Namármost...

A prófétálást -Isten Igéjének a hirdetését adja az Úr a nőknek is az Ő Lelke által!
A tanítást a férfi felett - azaz a férfi kioktatását - nem, mert ez az Igével való szembeszegülése a nőnek!


Kedves Péter

ha pld.a Te hívő feleséged "hall"valamit a Szentlélektől ami a Te
érdekeidet szolgálná,akkor mit kell
tennie ?
Halgassa el előled az információt,mert az akkor már tanításnak minősül és ezzel vétkezik ?

vagy IstenLelkére hallgatval,úgy addja elő neked a kapott gondolatot"véletlenül",hogy azt hihesd,hogy az valójában a Te gondolatod?

Péter,Péter,Istent nem tudod kijátszani ,még a férfiúi büszkeségeddel sem :D

Ha ,Isten úgy akarja akkor,a feleséged fog tanítani,úgy,hogy azt észre sem veszed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 15:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:

Nem vitás, hogy van abban tanítás, ahogy például Pál figyelmezte a belülről támadó tévtanítókra. Ám a szöveget olvasva mégis kidomborodik a prófétálási jelleg. S vedd eszedbe, hogy nem illik a Szentléleknek előírnod, hogy csak úgy taníthat, ha közben prófétál is, ugyanis amiket itt leírtál azzal pontosan ilyen parancsot adtál Istennek!


:D :D :D

Ennyi erőből,én is mondhatnám,hogy Te meg olyan parancsot addsz Istennek,hogy a lelke által úgy üzenjen
egy prófétán keresztül,hogy az ne legyen tanítás.
Vagy úgy tanítson egy Lelki vezető,hogy közben ne IstenLelkére halgasson,hogy mit mondjon.

De talán akkor hozhatnál egy példát arra,amikor egy próféta ,Istenlelkére hallgatval olyan kijelentést tett ami nem tanítás is egyben.

Azt nem nevezném tanítónak aki a saját erejére és nem Istenlelkére támaszkodval tanít.

Ezért nem választható szét a prófétaság és a tanítás karizmája.

Ez nem jelenti azt,hogy egyeseket Isten
"tábornoknak"jelöl ki a seregébenmásokat pedig örmesternek.

Mindegyik ugyan azt a célt szolgálja,ugyan azokkal az alaptulajdonságokkal rendelkeznek de más,más poszton vannak jelen.

Ezért valóban vannak akik inkább tanítanak és vannak akik inkább prófétálnak.De mind a tanítónak,mind a prófétának rendelkeznie kell mind a tanítói,mind a prófétai karizmával,ahhoz,hogy Isten álltal rábizott szerepet betölthesse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 16:01 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:

Nem vitás, hogy van abban tanítás, ahogy például Pál figyelmezte a belülről támadó tévtanítókra. Ám a szöveget olvasva mégis kidomborodik a prófétálási jelleg. S vedd eszedbe, hogy nem illik a Szentléleknek előírnod, hogy csak úgy taníthat, ha közben prófétál is, ugyanis amiket itt leírtál azzal pontosan ilyen parancsot adtál Istennek!


:D :D :D

Ennyi erőből,én is mondhatnám,hogy Te meg olyan parancsot addsz Istennek,hogy a lelke által úgy üzenjen egy prófétán keresztül,hogy az ne legyen tanítás.


Látom belekapaszkodtál a csali szalmaszálba, s még milyen jót nevetsz is hozzá. Már megadtam, bár csak utolsó beküldésre, így talán még nem olvastad. István védőbeszédében semmi tanítás nincs, hiszen csak olyat mond, ami ismert a hallgatói előtt. Az más kérdés, hogy inkább bedugták a füleiket.

GABRIEL777 írta:
Vagy úgy tanítson egy Lelki vezető, hogy közben ne Isten Lelkére hallgasson, hogy mit mondjon.


Figyelj jobban, mert éppen arra a hozzászólásomra reagálod, amiben megírtam! Pál figyelmeztetése: „Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat maguk után vonják.” (Csel20,30) Kiknek mondja ezt Pál: Az efézusi gyülekezet vezetőinek. Vannak köztük tehát olyan vezetők, akik később tévtanítókká lettek. A tévtanító jellemzője pedig, hogy nem a Szentlélekre hallgat, hanem más lelkekre. Rájuk Figyelmeztet 1Jn4,1. S 3Jn1,9-10 meg is nevez egyet Diotrefeszt.

GABRIEL777 írta:
De talán akkor hozhatnál egy példát arra, amikor egy próféta, Isten lelkére hallgatva olyan kijelentést tett ami nem tanítás is egyben.


Az imént Kavicsnak szegezett kérdésedből végre felfogtam, hogy a tanítás fogalmát saját definíciód szerint használod. Egy szakszóval ez nem tehető meg. Igen csak meglepő eredményre vezetne, ha mondjuk a geometriákban mindenki a saját pont és egyenes fogalmait használhatná. Kavics felesége természetesen prófétálhat, s ezzel mondjuk férjét rádöbbentheti valamire. S ezzel nyilván tanítja, abban az értelemben, ahogy a szót te használod. Ám itt most a szó egy más értelmezéséről van szó: tankérdésekben való megnyilatkozásról. Tankérdésekre meg bőven találsz példát a tanítói levelekben. Nem véletlenül tanítói levelek a nevük. A jelenések könyve meg prófétai könyv.

GABRIEL777 írta:
Azt nem nevezném tanítónak aki a saját erejére és nem Isten Lelkére támaszkodva tanít.


Az állatorvosi ló kabátlopási ügybe keveredett. Miért állította valaki is itt, hogy az tanítás volna, nem sokkal inkább azt, hogy ez éppen a tévtanítás.

GABRIEL777 írta:
Ezért nem választható szét a prófétaság és a tanítás karizmája.


Ahogy te használod a tanítás szót, az alapján ez így is van. Csak a Biblia nem így használja, így neked is ehhez kell igazodnod.

GABRIEL777 írta:
Ez nem jelenti azt,hogy egyeseket Isten "tábornoknak" jelöl ki a seregében másokat pedig őrmesternek. mindegyik ugyan azt a célt szolgálja,ugyan azokkal az alaptulajdonságokkal rendelkeznek de más, más poszton vannak jelen.
Ezért valóban vannak akik inkább tanítanak és vannak akik inkább prófétálnak. De mind a tanítónak, mind a prófétának rendelkeznie kell mind a tanítói, mind a prófétai karizmával, ahhoz, hogy Isten által rábízott szerepet betölthesse.


Ismételten saját tanítás fogalmaddal operálsz egy szakszövegben, ahol a tanítás szó másképpen van meghatározva.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 14., csütörtök 16:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 16:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egy dzsúdós és egy szumó-birkózó szakszerű mérkőzése... izgalmas :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség