Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 09:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tulip írta:
exrefis írta:
tulip írta:
A Szentlélekkel átjárt embereket nem igen tűri meg sem a Katolikus egyház, sem a Hit gyülekezete.

Haha :D
ex

Mivel a Hit gyülekezete ilyen, így most minimum eggyel több református lelkész van, mint lenne enélkül.


Tulip tudod az ember általánosít, és ha a többi írásodnak is ennyi a valóság alapja, akkor sokszor jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A szószátyárkodást úgy tudom az Örökkévaló nem dijjazza :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 19:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
GABRIEL777 írta:

Akinek olyan a kapcsolata Istennel, hogy a tőle kapott kijelentéseket ellenőrizgeti, az nem
nagy bizalommal van Isten iránt, és sokkal jobban bízik a saját értelmében mint, Isten
megtartó erejében.


Ezzel szemben mit ír Pál? „A próféták pedig ketten vagy hárman beszéljenek; és a többiek ítéljék meg.” (1Kor14,29). Ha valaki kijelentést vesz, vigye a gyülekezet elé, a gyülekezet ítélje meg. Milyen bizalmatlan ez a Pál.

GABRIEL777 írta:
A hívőnek nem magában kell hinnie hanem Istenben.


Pontosan. Éppen ezért kell a gyülekezet elé vinnie megítélésre a kapott kijelentést, mert éppen az a magabízás, ha ezt nem teszi, mert ő már csak tudja, hogy Isten kijelentése.


GABRIEL777 írta:
Nincs ellene kifogásom, hogy a gyülekezet véleményét kikérjem egy Istentől kapott kijelentéssel kapcsolatban, habár nem igazán ismerek olyan gyülekezetet ahol ez a gyakorlatban is megvalósul és a hívek a kijelentéseik valóságtartalmát tesztelgetik a gyülekezetben.


A gyülekezettel kapcsolatos kijelentéseket persze, jó ha elmondják és megbeszélik azt, Pál is szerintem erre gondolt.


Az biztos, hogy egyéni vezetésnél az embernek nagykorúvá kell válnia. Itt a veszély az, hogy az ember olyan módszereket használ, melyek úgymond Isten kényszerhelyzetbe akarják hozni. [Ajánlott előadás: 27. Sípos Ete Álmos: Hogyan tudhatom meg Isten akaratát?]

A gyülekezet dolgainak megbeszélése viszont maga a gyülekezeti élet motorja. Itt nem is a megbeszéléssel van szerintem baj, hanem a döntésekkel. Két negatív típus példa:
A cél szentesíti az eszközt, amikor is gyülekezeti életbe világi dolgokkal kísérünk meg embereket bevonni, mintha Isten nem adta volna meg nekünk, hogy az igehirdetés bolondsága által akarja az övéit elhívni. Nyilvánvaló, hogy ennek elkerüléséhez igaz Isten ismeretre és ezen ismerethez való szilárd ragaszkodás szükséges.
A másik, amikor udvariasságból és látszólagos lelkesedéssel belevágunk valamilyen „akcióba”, ami hamarosan hamvába hol. Itt lehet mondani, hogy ha valaki belevág valamibe vigye is végbe. Ám éppen mert nem viszi végbe mutatkozik meg, hogy a kezdeményezés emberi ötlet volt csupán.
Mindkét esetben van megbeszélés. Csak az elsőnél már az sem szempont, hogy Isten mit szól hozzá, a másiknál meg nincs igazán mélyen kitárgyalva.
Ha meggondoljuk egy-egy helyi ébredésnél alapvető tényező hogy tényleg az Úr indít valamire, s ezt a gyülekezet el is végzi. Ekkor valahogy Isten kegyelméből – s ez is mutatja mennyire minden kegyelem – minden a helyére kerül. Hogy azután mit hoz ki belőle a közösség az megint csak kegyelem. Az ébredések ugyanis szintén elhalnak. S attól is függ mi marad hátra, hogy milyen tanításban részesültek a felébredtek. S itt kanyarodunk vissza az egyéni vezetésre. Fontos, hogy minél több helyes példát lássunk, hogy ne essünk például azt Istent kényszeríthető bábúnak használók esetébe, és hogy a döntéseink megalapozottak lehessenek.
Valahol hiányolom a megtérés utáni mélyreható tanítást. Még ismeretek birtokában is könnyű elesni, ha nem tudatosul az egyes részletek fontossága egy-egy kérdésben. Mélyreható tanítás nélkül a hívő nem is igen tud a hívő mit kezdeni az egyetemes papság elvével.
Ez a témakör azonban csak akkor aktuális igazán, amikor bizonyos alapelvekben már egyetértés van.
Azaz ez csak azt vetíti előre, hogy milyen kérdések merülnek fel akkor, amikor már nem a reformátorai alapelvek, hitvallások a vita tárgyai.

GABRIEL777 írta:
Ugyanakkor mint mondtam, nem az emberek véleménye alapján fogom hitelesnek vagy hiteltelennek tartani azt a kijelentést amit Istentől kaptam, hisz ha így tennék akkor
ez azt jelentené, hogy nincs bizodalmam Istenben.


Ha egyéni vezetésre gondolsz, egyetértek – az imént említett előadás meghadja nagyjából a kereteket az egyetértésemhez - , a nagykorúság a hitben ezt követeli meg.

GABRIEL777 írta:
Egyébként nem tudok arról, hogy Jézus valaha is megkérdezett volna bármilyen gyülekezetet is, hogy amit az Atyától hallott az valóban az Atyától van-e.


Ez egy gyenge mondat, hisz Jézus a Gyülekezet feje. Ami ráadásul halála után alapult.

GABRIEL777 írta:
Ha pedig egy hívő Krisztust követi akkor az Atyához sem viszonyulhat másképp mint Jézus.


Ezzel óvatosan bánnék - a mondat előzményétől eltekintve -, hogy csak egy érvet adjak: Jézus teljes volt Szentlélekkel, mi meg csak egyes lelki képességeket kapjuk meg. Egy gyülekezetnek együtt van nagyjából az a státusza, amivel már lehet mit kezdeni.

GABRIEL777 írta:
Az ószövetség prófétáiról sem hallottam, hogy a gyülekezetekben teszteltették le, hogy amit hallottak az Istentől van-e vagy sem.


Nyilván itt gyülekezeti szintű kijelentésekről van szó. Tisztán kötözködésből: elő is fordult, hogy cirka 500 próféta állította az isteni kijelentést a leendő hadi sikerről, míg meg nem jelent Mikeás. Amúgy az Ószövetségi próféták nyilván elégé kilógnak a sorból. Akkor még nem volt mai értelemben vett gyülekezet. Bizonyosképpen ezen a próféták egy személyes gyülekezetet alkottak. Ma éppen a gyülekezeteknek a feladata, az ami akkor nekik volt. A hamisságok beszivárgása ellen pedig ma igenis a gyülekezetnek kell megítélnie az ilyen jellegű kijelentéseket.

GABRIEL777 írta:
Érdekes lett volna ha Mózes az őt követő emberek véleményétől teszi függővé, hogy Isten szólt e hozzá vagy sem.


Olvasmány élményeimből arra emlékszem mintha Isten nem kis energiát fektetett volna bele abba, hogy a Mózest követő embereknek is az legyen a véleménye, hogy Mózeshez Isten szólt. Mózesnek elhívásakor bizony egyik első dolga volt megkérdezni, hogy de miből fogják neki lehinni Isten küldte. Az egy bukástól eltekintve persze Mózes azért végül tényleg képes volt követőin felül emelkedni e téren.

GABRIEL777 írta:
A próféta pont azért lehet próféta mert inkább bízik Istenben mint az emberekben.


A Gyülekezet meg pont attól Gyülekezet, mert inkább bízik Istenben, mint emberekben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 29., péntek 23:08 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Zé írta:
Zé írta:

Fontos dolog a hitvallásunk védelme és annak tisztázása és hogy hová tartozunk és miért. Mindazonáltal ez nem kellene, hogy a legfontosabb kérdés legyen. A legfontosabb kérdés amit én megértettem a Biblia üzenetéből a "Szeres Istenedet..." "..szeresd embertársaidat mint saját magadat"


Tulip írta:
A hitvallások pontosan azokat a kérdéseket foglalják össze, mait a szerzőik a legfontosabbaknak tartottak, ahhoz, hogy a „Szeresd Istenedet ..” és a „Szereds felebarátodat...” parancsolatoknak a legjobban megfelelhessünk.


Zé írta:
Hiszem, hogy vannak Szentlélekkel átjárt emberek a katolikus egyházban, a hit gyülekezetében, evangélikusok közt és meg még kitudja merre. Nem jó szerintem a lélek nélküli liturgiák ismételgetése, Mária kultusz és még sorolhatnám. De ez nem zárja, ki, hogy onnan is sokan üdvösségre jussanak. Nem "értelmi versenyt" látok ebben.


Tulip írta:
A Szentlélekkel átjárt embereket nem igen tűri meg sem a Katolikus egyház, sem a Hit gyülekezete. Egyszerű hívőként még el lehet lenni, mondjuk csak Krisztushoz imádkozó, naponta Bibliát olvasó – s ezért gúny tárgyát képező – katolikusként, akiről cselekedetei alapján idős korára mindenki csak elismerően beszél. Ám olyan emberként, akinek már szava van, netán igehirdető már nincs maradás e két helyen. Hamarabb, mint később kiteszik a szűrüket.


Ez erős kedves Tulip. Pontos %-okakat te sem és én sem fogunk tudni mondani.


Róma esetében könnyű a dolgom. Elegendő hivatkoznom a római katolikus egyház hivatalos tanításaira, zsinati végzéseire, átok mondásaira a hitvalló keresztyénségre, hogy belátható legyen hitvallóként bennmaradni néhány kegyelmes és kivételes esettől eltekintve lehetetlen.
A Hit gyülekezete esetében kérdés, hogy van-e hivatalos hitvallás, vagyis legalább fő kérdésekben definiálták-e magukat.

Zé írta:
Zé írta:
Ezért meggyőződésem szerint borzasztó sok energiát erre elfecsérelni nem szabad. Ez nem zárja ki, hogy résen legyünk. Jó, hogy Luther és tsai résen voltak...:) de aki át van járva a Szentlélekkel belülről úgyis látja, hogy mi a helyes még abban is amiben a törvény nem ad tiszta útmutatást.


Tulip írta:
Így általánosságban ez rendben van.

Zé írta:
Ezért sztem nem az a jó, ha gyönyörűre kimunkált "hitvilágunk" tökéletességével foglalkozunk, hanem igyekszünk alázatos szívvel rendszeresen az Urunkhoz fordulni, hogy megkapjuk a Szentlélek ajándékait. Ezt hála Néki áldásként igen sokszor megtapasztaltam.


Tulip"Ez az ami nem megy. Igyekeznünk. Kegyelemre szorulunk. Róm4,5 „Ellenben, aki nem munkálkodik, hanem hisz abban, aki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul.” Hála azért ha egy-egy helyzetben Isten kegyelme megadta és megadja az alázatos szívet.


Az alázatos szív itt már a megtérés eredménye.


Fordítva. A kegyelem alázatos szívet ad, mert csak alázatos szívvel lehet megtérni. Augustinus vallomásai egy jó példa, hogy milyen hosszú folyamat volt, míg Isten alázatos szívre vezette.

[quote="Zé írta:
Zé írta:
Mivel a hit cselekedetek nélkül halott, az a fontos, hogy jó sok gyümölcsöt teremjünk.


Tulip írta:
Hogy ki mennyit terem az az Úr kezében van. Nincs rá befolyásunk, nem tudjuk erőlködésünkkel növelni. Mt13,8 „Némely pedig jó földre essék, és gyümölcsöt terme, némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harminc annyit.” Jn15,5 „Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: Aki én bennem marad, én pedig őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.” A termés valóban fontos, csak tudni kell, hogy egyedül a kegyelem az, ami folytán teremhetjük.


Ezt máshogy látjuk. A Biblia nem a fatalizmust írja le. Lehet, hogy beleakadunk a korábbi "eleve elrendelés" vitakörébe. Azt hiszem, hogy a megtérésben az ember is cselekszik. Számtalan ige van erre. De ez az Úr kegyelme, Ő vonzza a megtérendőt.
"Kérjetek és adatik", ha tehát kéred, hogy te többet szeretnél tenni a nyomorultakért és hiszed is, ugye: Hittel kérjétek.. akkor megkapod ezt áldásként.
Igenis van rá befolyásunk, kb. olyan mint a gyermeknek aki kér az édesapjától. Teljesen az apja kezében van, de odafigyel a kívánságaira, és ha valamit kér azt megadja neki.


Igével jöttem, így ezek szerint te az Igével vitázol. Miért mondta itt bárki, hogy a Biblia a fatalizmust írja le? Mit cselekszik az ember a megtérésben, ami tőle magától származik, azaz nem úgy kapta?

Zé írta:
Zé írta:
Az a fontos tehát, hogy megtérve, folyamatosan előrefeszülve fussunk a cél felé, hogy mások mibennünk felismerjék az Úr jóságát.


Tulip írta:
Eddig egy ember volt aki ezt képes volt megvalósítani. Jézus Krisztus. John Bunyan zarándokjára ellenben nem az volt a jellemző, hogy egyenesen futott volna a célba, minden kísértésen jót mulatva és azt kikerülve, s hogy ebből mások sorra ismerték volna fel az Úr jóságát.


Tökéletesen csak ő. Meg még sokan mások. Apostolok, szentek. Egyszerű emberek, akik igencsak előrehaladtak a megszentelődésben.


Istennek bennük és bennünk munkálkodó kegyelme művelendi ezt.

Zé írta:
Zé írta:
Tükröződjön a szeretet, a türelem, a szelídség, az önfeláldozás... Nekem ez az igaz keresztyén élet.


Tulip írta:
Ezzel egyetértek. S ez akkor az igazi, amikor nem is számítok rá. Amikor nem magam könyvelem el, hogy milyen szelíd, türelmes, önfeláldozó, szerető voltam, hanem éppen semmi ilyenre nincs miért gondolnom, de valaki mégis észrevett egy apróságot, s minden negatívum között éppen ez fogta meg.


Zé írta:
2Kor 3,6 A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.
1Tim 1,4 Se mesékkel és végehossza nélkül való nemzetségi táblázatokkal ne foglalkozzanak, a melyek inkább versengéseket támasztanak, mint Istenben való épülést a hit által
Tit 3,9 A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók


Tulip írta:
Pál maga vetekedett a zsidókkal, amit így nyilván nem tartott balgatag vitatkozásnak


Itt a fölösleges vitákról van szó. Nem érdemes vég nélküli szóharcokba bocsátkozni nekünk sem.


Hadd tanuljak, írd meg mit írtam, amiből azt vontad le, hogy fölösleges vitatkozás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 29., péntek 23:23 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
tulip írta:
A Szentlélekkel átjárt embereket nem igen tűri meg sem a Katolikus egyház, sem a Hit gyülekezete. Egyszerű hívőként még el lehet lenni... Ám olyan emberként, akinek már szava van, netán igehirdető már nincs maradás e két helyen.


a katolikusokkal közvetlen tapasztalatom nincs, bár van olyan barátom, aki végül a karizmatikus katolikusoknál "kötött ki", és bizony HAGYJÁK "érvényesülni", szolgálni és evangélizálni...

viszont a HitGyülit BELÜLRŐL volt szerencsém/áldásom megismerhetni (éspedig olyan emberként, akinek "szava van", mikor odakerültünk, eleve egy kb 20 fős csoport VEZETŐJEként "csapatostul" csatlakoztam hozzájuk...)

elmondhatom, hogy NEM EGYSZERŰ egy "nem helyben megtért" embernek "szóhoz jutni", viszont NEM IS LEHETETLEN! (a végén "hivatalos" házicsoportvezető voltam, mielőtt eljöttünk volna...)

de számos más példát is tudok, barátaimat, akik "máshonnan jövő"ként akár vidéki pásztor szintjéig is "emelkedtek"...

(természetesen NEM EZ a LÉNYEG az egészben, karrierizmusból télleg nem érdemes se a HGyben se a katolikusoknál nyomulni ;) ...de miután TÉNYÁLLÍTÁST mondtál, gondoltam szembeállítom vele a saját személyes - és egyáltalán nem egyedi – tapasztalatomat)


Nem egyéni érvényesülésről beszéltem, sem sajátosan értelmezett evangelizálásról. Az Ige érvényesüléséről, s evangelizációról, mely nem tűr meg idegen elemeket. A megtért emberben a Szentlélek rámutat, hogy ahol van mik ezek az idegen elemek. Minél több van és minél súlyosabbak, annál kevésbé lesz maradása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 10:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
net2rist írta:
tulip írta:
A Szentlélekkel átjárt embereket nem igen tűri meg sem a Katolikus egyház, sem a Hit gyülekezete. Egyszerű hívőként még el lehet lenni... Ám olyan emberként, akinek már szava van, netán igehirdető már nincs maradás e két helyen.


a katolikusokkal közvetlen tapasztalatom nincs, bár van olyan barátom, aki végül a karizmatikus katolikusoknál "kötött ki", és bizony HAGYJÁK "érvényesülni", szolgálni és evangélizálni...

viszont a HitGyülit BELÜLRŐL volt szerencsém/áldásom megismerhetni (éspedig olyan emberként, akinek "szava van", mikor odakerültünk, eleve egy kb 20 fős csoport VEZETŐJEként "csapatostul" csatlakoztam hozzájuk...)

elmondhatom, hogy NEM EGYSZERŰ egy "nem helyben megtért" embernek "szóhoz jutni", viszont NEM IS LEHETETLEN! (a végén "hivatalos" házicsoportvezető voltam, mielőtt eljöttünk volna...)

de számos más példát is tudok, barátaimat, akik "máshonnan jövő"ként akár vidéki pásztor szintjéig is "emelkedtek"...

(természetesen NEM EZ a LÉNYEG az egészben, karrierizmusból télleg nem érdemes se a HGyben se a katolikusoknál nyomulni ;) ...de miután TÉNYÁLLÍTÁST mondtál, gondoltam szembeállítom vele a saját személyes - és egyáltalán nem egyedi – tapasztalatomat)


Nem egyéni érvényesülésről beszéltem, sem sajátosan értelmezett evangelizálásról. Az Ige érvényesüléséről, s evangelizációról, mely nem tűr meg idegen elemeket. A megtért emberben a Szentlélek rámutat, hogy ahol van mik ezek az idegen elemek. Minél több van és minél súlyosabbak, annál kevésbé lesz maradása.


Érdekes elképzelés ha ég a ház hagyjuk leégni még csak meg se próbáljuk eloltani a tüzet.
Ha Isten is így gondolkozott volna,soha sem küldi el a bünös emberek közé Jézust,és ha így gondolkozna Isten,már rég elhagyta volna az emberiséget.

Pont ezért nem szabad a katolikus egyházat elhagyni annak
aki azt szeretné,hogy a katolikus egyház is letisztuljon a
Szentlélek segitségével.

Azok az emberek akik egyik egyházból a másikba,egyik gyülekezetből a másikba ugrálgatnak,azok számára sokkal fontosabb önmaguk mint a többi ember.

Aki pedig igy gondolkodik az nem Istent imádja hanem önmagát.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ha valakit a Szentlélek nem küld másik felekezetbe vagy gyülekezetbe akkor ne tegye azt,mert igen tegye ha a Szentléleknek az akarata ez,de csak akkor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen, az Úr Jézus Krisztus sem hagyta ott a zsidókat, egész a Szent Szellem káromlásig, akkor ment ki a házból - Máté ev. 12-13 fejezet.
Akkor pedig ott kell hagyni, mert szaladjatok ki belőle, mondja az ÍRÁS.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 11:22 
Zsidókhoz írt levél 10.

19.
Mivelhogy azért atyámfiai bizodalmunk van a szentélybe való bemenetelre a Jézus vére által,
20.
Azon az úton, a melyet ő szentelt nékünk új és élő út gyanánt, a kárpit, azaz az ő teste által,
21.
És lévén nagy papunk az Isten háza felett:
22.
Járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint a kiknek szívök tiszta a gonosz lelkiismerettől,
23.
És testök meg van mosva tiszta vízzel; tartsuk meg a reménységnek vallását tántoríthatatlanul, mert hű az, a ki ígéretet tett,
24.
És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,
25.
El nem hagyván a magunk gyülekezetét, a miképen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 11:56 
Magda!

A két fejezet nagyon gazdag és sok mindenről tesz bizonyságot!
Kérem írd le azt, hogy hol parancsolja meg Jézus, hogy szaladjanak ki az Övéi a házból?

Én azt ismerem Tőle, hogy az Atyjától azt kérte, hogy ne vegye ki az Övéit a világból, de őrizze meg őket a Gonosztól.
És az Atya TELJESÍTI a Fiú kérését!
Dicsőség az Ő nevére!

Gabriell kérdésére a Zsidókhoz írt levelet másoltam be.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 13:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter!

A hívőknek van felszólításuk a Bibliában arra, hogy ha egyházuk hitehagyóvá, paráznává válik, akkor fussanak ki belőle.

És ezek után láték más angyalt leszállani a mennyből, a kinek nagy hatalma vala; és a föld fénylett annak dicsőségétől.
És kiálta teljes erejéből, nagy szóval mondván: Leomlott, leomlott a nagy Babilon, és lett ördögöknek lakhelyévé, minden tisztátalan léleknek tömlöczévé, és minden tisztátalan és gyűlölséges madárnak tömlöczévé.
Mert az ő paráznasága haragjának borából ivott valamennyi nép, és a földnek királyai ő vele paráználkodtak, és a földnek kalmárai az ő dobzódásának erejéből meggazdagodtak. És hallék más szózatot a mennyből, a mely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:

Persze a Szentlélektől kell bölcsességet kérnünk arra, hogy felismerjük mikor van itt az ideje a maradásnak, és mikor a futásnak.

Az a helyzet is előállhat, hogy bár valaki szívesen maradna az "eredeti" egyházában, de annak valamely téves gyakorlata - pl. szentáldozás, szentekhez imádkozás stb - nem egyeztethető össze a már megismert igazsággal, és így jó lelkiismerettel nem maradhat valaki ott tovább. Persze itt is kaphat valaki egyéni vezetést, hogy mit tegyen, meg visszajárhat, imádkozhat az ottani emberekért.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 13:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Ide ez az igehely jobban illik:
3Jn1,9-10 „Írtam a gyülekezetnek; de Diotrefesz, a ki elsőséget kíván közöttük, nem fogad el minket. Ezért, ha odamegyek, felemlítem az õ dolgait, a melyeket cselekszik, gonosz szavakkal csácsogván ellenünk; sőt nem elégedvén meg ezzel, maga sem fogadja be az atyafiakat, és a kik ezt akarnák, azokat is akadályozza, és az egyházból kiveti.”

GABRIEL777 írta:
tulip írta:
net2rist írta:
tulip írta:
A Szentlélekkel átjárt embereket nem igen tűri meg sem a Katolikus egyház, sem a Hit gyülekezete. Egyszerű hívőként még el lehet lenni... Ám olyan emberként, akinek már szava van, netán igehirdető már nincs maradás e két helyen.


a katolikusokkal közvetlen tapasztalatom nincs, bár van olyan barátom, aki végül a karizmatikus katolikusoknál "kötött ki", és bizony HAGYJÁK "érvényesülni", szolgálni és evangélizálni...

viszont a HitGyülit BELÜLRŐL volt szerencsém/áldásom megismerhetni (éspedig olyan emberként, akinek "szava van", mikor odakerültünk, eleve egy kb 20 fős csoport VEZETŐJEként "csapatostul" csatlakoztam hozzájuk...)

elmondhatom, hogy NEM EGYSZERŰ egy "nem helyben megtért" embernek "szóhoz jutni", viszont NEM IS LEHETETLEN! (a végén "hivatalos" házicsoportvezető voltam, mielőtt eljöttünk volna...)

de számos más példát is tudok, barátaimat, akik "máshonnan jövő"ként akár vidéki pásztor szintjéig is "emelkedtek"...

(természetesen NEM EZ a LÉNYEG az egészben, karrierizmusból télleg nem érdemes se a HGyben se a katolikusoknál nyomulni ;) ...de miután TÉNYÁLLÍTÁST mondtál, gondoltam szembeállítom vele a saját személyes - és egyáltalán nem egyedi – tapasztalatomat)


Nem egyéni érvényesülésről beszéltem, sem sajátosan értelmezett evangelizálásról. Az Ige érvényesüléséről, s evangelizációról, mely nem tűr meg idegen elemeket. A megtért emberben a Szentlélek rámutat, hogy ahol van mik ezek az idegen elemek. Minél több van és minél súlyosabbak, annál kevésbé lesz maradása.


Érdekes elképzelés ha ég a ház hagyjuk leégni még csak meg se próbáljuk eloltani a tüzet.
Ha Isten is így gondolkozott volna, soha sem küldi el a bűnös emberek közé Jézust, és ha így gondolkozna Isten, már rég elhagyta volna az emberiséget.


A tűzoltókat éppen hogy gyújtogatóknak nézik – amiben van is valami, hiszen a Szentlélek tűzével szeretnének minél több emberi lelket megnyerni – így azután így is bánnak velük, a mai Diotrefeszek akadályozzák őket és kidobják őket.

GABRIEL777 írta:
Pont ezért nem szabad a katolikus egyházat elhagyni annak
aki azt szeretné,hogy a katolikus egyház is letisztuljon a Szentlélek segitségével.


Elhagyásról szó sincs. A megtért ember kezd inkább Istennek engedni, mint embereknek, s az emberek ezt nem tűrik, kidobják.

GABRIEL777 írta:
Azok az emberek akik egyik egyházból a másikba,egyik gyülekezetből a másikba ugrálgatnak,azok számára sokkal fontosabb önmaguk mint a többi ember.


Akiket viszont kidobnak, azok számára sokkal fontosabb az Egyházhoz tartozók közössége és ez által az Egyház feje Jézus, mint ...

GABRIEL777 írta:
Aki pedig így gondolkodik az nem Istent imádja hanem önmagát.


Vagy legalábbis az önmaguk elképzelését arról, hogy milyennek kellene lennie minimálisan egy gyülekezetnek. Ez pedig időzített bomba. Olyan mint egy léggömb. Csak fújódik és csak fújódik a keserű csalódásokkal, s mivel közben sehol nem ereszt – nem telik megbocsátásra, elengedésre -, egyszer csak felrobban.

GABRIEL777 írta:
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha valakit a Szentlélek nem küld másik felekezetbe vagy gyülekezetbe akkor ne tegye azt, mert igen tegye ha a Szentléleknek az akarata ez, de csak akkor.


Nincs itt egy felesleges nem szó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 13:29 
Kedves Indu!

Isten Igéje BABILONRÓL beszélt abban az idézetben, amit írtál.
Amiről én beszélek, abban az idézetben az Isten gyülekezetéről van szó!

Sajnos ezt több tanító és Igehirdető igyekszik összekeverni, több pásztor is a maga és felekezete erősítése céljából "lesátánozza", "lebabilonozza" a másik felekezet hívő embereinek csoportját. A kis szekták ebben élen járnak :-(

Akinek van szeme a látásra és nem vakult el ettől a tanítástól, az észreveszi Babilon és Isten gyülekezeti közötti különbséget.
Az látja, hogy hol dolgozik Isten Lelke, hol vannak szabadítások, hol kapnak emberek új életet és hol lesznek láthatóvá ennek gyümölcsei, a Lélek gyümölcsei!

Kedves Tulip!

Amit írtál ott arról van szó, hogy vettesék ki a gyülekezetből az az ember, aki gonosz szavakkal csácsog Isten Igéje ellen és ezzel még nem megelégedve nem fogadja be az atyafiakat, sőt akik szeretnék őket befogadni, azokat is akadályozza ebben.

Én SZERETEM azt a gyülekezetet, ahol hitre jutottam, ahol Jézus Krisztusban új életet kaptam, ahol hívő testvéreimmel együtt dícsérjük az Urat és együtt keressük az Ő vezetését, együtt adunk hálát Neki és együtt visszük bűneinket az Ő keresztje elé.
Milyen ez a gyülekezet? Tökéletes lenne tanításban, vagy a megélt Igében?
Nem tökéletes, de tökéletesen alkalmas arra, hogy ebben a közösségben megélhessem az Istentől kapott szeretetet, ezt gyakorolhassam és a testvéri közösségben intésekben és vígasztalásokban részesüljek.

Melyik az a felekezet, amelyik tökéletesen Biblikus?
Sok felekezet azért jön létre, mert egy adott felekezetben valamit elhanyagolnak, nem gyakorolnak.
Ilyenkor ebben a közösségben az adott dolgot túlzásba vihetik.
Isten a felekezeteket azért hagyja meg, hogy ezzel GAZDAGÍTSA az Ő országát.

Mi az ami megtartja bármelyik felekezet közösségét? Milyen törvény, vagy tett az, ami miatt az ott élő emberek nem ölik meg egymást, nem hagyják el azt a közösséget?
Én egyetlen ilyen tettről tudok, ez Isten kegyelme, amit a Fiában adott!

Én nem imádkozom Máriához és a Szentekhez, mert nem tartom Biblikusnak. Hitem szerint egy a közbenjáró Isten és ember között.
Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy valaki megéli a hitét egy katolikus közösségben, ahol ez nem téma, mert Jézushoz imádkoznak az ott élők.
Persze akkor kezdődhet konfliktus, ha ők ezt teszik és a vezetőség részéről utasítás jön, hogy Máriát kell imádni és ezt cselekedetekkel bizonyítani.
Ilyenkor viszont nem ezek az emberek hagyják el a gyülekezetet, hanem őket dobják ki - jó esetben - a gyülekezetből.

Luther nem akart új felekezetet! Ő a katolikus egyház reformálásába gondolkodott, soha eszébe nem jutott a református, vagy az evangélikus felekezet létrehozása.

Te mit gondolsz?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Csak átfutottam az előzményeket, mikor beírtam az utsó hsz-emet - és konkrétan csak arra idéztem, hogy VAN olyan, amikor ki kell futni, és nem ott maradni. Én ennyit kívántam állítani, nem többet. De ezért is írtam a körítést hozzá, senkit nem buzdítva semmire :)

Hogy mi Babilon (hitehagyó egyház) és mi Isten gyülekezete (nem látható, földi formáció) az igéből nyilvánvaló. Szerintem ez olyan világos, hogy nem is nagyon lehet összemosni.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Indu a válaszod én is azt gondolom vsz amit leírtál.
Péter a kérdésedre azt gondolom, hogy sürgősen vissza kell mennetek a katolikus egyházba, ha tényleg igaz, hogy az említett tört. személyeknek nem volt elhagyó gondolata.
Mert akkor ezzel, hogy nem mentek vissza, magukat az elindítókat negligáljátok.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:17 
Kedves Indu!

Ebből a fertőből tényleg jó, ha kifut az Úr népe! Nem kétlem, hogy Babilon a legborzasztóbb fertő a hívő embernek és azért parancsolja az Úr, hogy ezt tegyék meg, mert félő, hogy ők is ilyenné válnak. Paráznákká, bálványimádóvá.

Azonban a gyülekezetek között vándorlókról is ír az Úr Igéje!
Olyanokról, akik nem azért futnak ki egyik helyről a másikra, amit az Ige ír. ÖNMAGUK épülése miatt keresik a jobbnál, jobb gyülekezetet.

Babilon, hitehagyó egyház, hm....

Vannak gyülekezetek a református egyházon belül, ahol szabadulnak emberek a paráznaságból, az alkoholból, a bálványok imádásából.

Sajnos az új felekezetek abból gyűjtenek népet maguknak, hogy "kihívják" az embereket "Babilonból", hitük szerint a református egyházból. :-(

Aki azonban ezt teszi, az Úr Lelke munkájának az eredménye ellen cselekszik. Én LÁTOM Isten Lelkének erejét a gyülekezetünkben, ahol emberek változtak meg, tértek meg bűneikből, próbálva benne élni a világban, de szabadon a Gonosztól.

Ezek az emberek nem nézik a Lélek munkájának eredményét elvakultságukban. Nem veszik észre, mit küzdenek ezek az emberek a maguk felekezetén belül Isten Igéjének hírdetése miatt.
:-(

Nem áldják Istent, hogy a református felekezeten belül is vannak szabadulások, tisztulások, új életek!
Ki ellen vétkeznek ők?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:19 
Ki lettek átkozva!
Luther ki lett átkozva a katolikus egyházból és ezt az átkot azóta se vonta vissza senki :-(

A gyülekezetet, ahol megtértem SZERETEM, nem kívánok más gyülekezetet keresni, itt szeretném tovább SZOLGÁLNI a gyülekezet Fejét!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség