Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Én arra gondoltam , hogy a Bibliában minden egyes szónak jelentős mondanivaló tartalma van, így átpakolgatni vagy akárcsak rosszul fordítani is nagy merészség, mert más értelmet ad a mondanivalónak!

A mi fülünknek "zagyva" a nyelveken szólás, mert akinek ajándéka az értése, és magyarázata, az tudná lefordítani!
De az Íge szerint ekkor az ember Istenhez beszél! Így számomra Szent dolgot cselekszik!
Nem zárom ki azt hogy lehetnek csalók akik a bizonyítási vágytól, hajtva kántálnak!
De ez csak feltételezés , olyannyira hogy vedd meg sem elítettnek!

Viszont létezik ez az ajándék mert írja az Ige és , ezért nem kételkedni kellene benne, hanem örülni neki!
Feltételezem, hogy aki kapja , az tudja hogy nem több annál mint aki más ajándékot kapott!
No ennyit a hitetlenség tárgyában!
Én mondom mégegyszer nem rendelkezem ezzel az ajándékkal, de nagyon örülök és hálát adok az Úrnak , hogy Exék családjában megdicsőítette Magát!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
exrefis írta:
A helyezet az, hogy már évekkel ezelőtt megtért és tényleg Istenben gondolkodva él. Szentszellemtől is újjászületett már, nyelveken is tud imádkozni, csak a vízkeresztsége volt még hátra, de nem akartam soha erőltetni, még befolyásolás szintjén sem.


Hát akárhogy is nézzük a fentiek egy 11 évnél kisebb gyerek részéről valóságos csoda számban mennek, főleg, ha azt nézzük, hogy a hasonló lelki készségeket felmutató 12 éves Jézusnál ugyanezt csodaként könyvelte el az avangélium. Kicsi szarkazmus kétségtelenül tetten érhető nálam, de rosszindulat talán azért nem.

Merthát csupán arra a szokásos szülői attitüdre próbáltam felhívni a figyelmedet, amely a saját csemetét mindenben a legcsodálatosabbnak látja, és teljesítményben bizonyos a világelsőségben sok dologban.

Másrészt viszont kétségtelenül az vezérelt, hogy rámutassak arra a kínos magatartásodra, amellyel a református ifjak konfirmációjának hiteltelenségét ecseteled évek óta, szinte minden gátlást félretéve azok csepülésénél, ugyanakkor ezzel szemben látható, hogy a saját csemetédnél mennyire elfogult vagy.

Ez szerintem mindenkinél szembetűnt, csak mások nem vállalták azt a kínos szerepet, hogy ebben az örömmel teli alkalomban megmutassák neked a csőlátásodban rejlő kínos részleteket. Én is csak azért tettem ezt, mert az eseted szorosan hozzátartozik ehhez a topic-hoz. Tipikus példaként lehet vele láttatni a felnőttkeresztelők viselkedését.

Kedves Rosta
Nem ugyan abba a környezetben nevelkedik mint a tied.
Így nem tudod össze hasonlítani a tieiddel.

Itt nem a nyelveken szólás a probléma, hanem az Úrnak való engedelmesség.
Ha látja Ex életébe az Úr munkáját és megszokta hogy apjának engedelmeskednie kell.
Nagyon könnyen elfogadja hogy az Úrnak is és amikor más 10 évesek már nem szüleikhez akarnak ragaszkodni bizony elkezdenek az Úrhoz. Önállósodás helyet átadják magukat az Úrnak.

Ennek is van egy kis hátul ütője fóliasátras keresztény ifijak.
Kevesebb próbán estek át mint a felnőtt korukban megtértek, így lehet hogy sokan ki szédelegnek a világba és csak tékozlófiú ként térnek vissza.

De ez nem törvényszerű sőt zöme a próbákban is kitart.

Ilyen ifijak vannak olyan helyen is ahol nem beszélnek nyelveken, pl, Ó utcaiak.

Az erős tanításnak és otthon jól látható Úrban lévő életnek köszönhető hogy fiatalon az Urré lesznek.

Ez nem jellemző egy református gyülekezetre.
Némely lelkész még megtérve sincs igazán nem még komoly otthoni élet lenne látható a gyülekezetben lévőknél.
A tanítás gyenge, az Úr követése meg hagyományokra silányul.

Nagyon ritka hogy valóban gyerek és ifijósági közösségek alakuljanak ki.
Még ritkább az igazán megtért oktató. (inkább szakma lett belőle)
Egyben az életükben is silányan látható az Úr munkája, vagy a gyereke még csak nem is ismerik az illetőt.

Összegezve: sem otthon nem látja, sem a közösségben, sem nem tanul megfelelően róla.
De mégis nagy cirkusz egy falú életében, varrják a ruhákat kész buli.
Épp olyan mint a falusi bál.

Tisztelet a kivételnek mert olyan is akad, jelen esetben jó ideje nem láttam már ilyet.
Csak bízom benne hogy van, mert volt jó példa is ami még a falun is meglátszót.
--
Eljártak egymáshoz volt olyan testvérnő aki német anyanyelvű volt és ingyen tanította a gyerekek németre. Míg a másik az öregeket kereste fel és minden hivatalos probléma (levél, kérvény, segély, stb) megírását intézését bizony magára vállalta.

És csak kettőt emeltem ki. a gyerekek úgy jártak egyik tesótól a másikhoz mintha azaz mennének.

Nos ott volt igazi megtérés, de igazi tanítás is.

Lelkész csere után darabokra hullt minden, nem tudom helyre állt-e, de sokan elköltözte és sokan más hová mentek. (gyülekezetbe)

Sok múlik azon mit lát a gyerek, és mit él meg, és mire tanítják.
Ha környezete világi ne várd hogy megtérjen.
Ezért meg nem érdemes a másiknak neki ugrani mert te nem ezt látod otthon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 14:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Én arra gondoltam , hogy a Bibliában minden egyes szónak jelentős mondanivaló tartalma van, így átpakolgatni vagy akárcsak rosszul fordítani is nagy merészség, mert más értelmet ad a mondanivalónak!

A mi fülünknek "zagyva" a nyelveken szólás, mert akinek ajándéka az értése, és magyarázata, az tudná lefordítani!
De az Íge szerint ekkor az ember Istenhez beszél! Így számomra Szent dolgot cselekszik!
Nem zárom ki azt hogy lehetnek csalók akik a bizonyítási vágytól, hajtva kántálnak!
De ez csak feltételezés , olyannyira hogy vedd meg sem elítettnek!

Viszont létezik ez az ajándék mert írja az Ige és , ezért nem kételkedni kellene benne, hanem örülni neki!
Feltételezem, hogy aki kapja , az tudja hogy nem több annál mint aki más ajándékot kapott!
No ennyit a hitetlenség tárgyában!
Én mondom mégegyszer nem rendelkezem ezzel az ajándékkal, de nagyon örülök és hálát adok az Úrnak , hogy Exék családjában megdicsőítette Magát!
Szeretettel Tamás


Kedves Tamás!

A Pál féle értelmezés szerint a nyelveken való szólás lélek beszéd, amely kívülálló számára nem értelmezhető. A zene hasonló eszköz, amely értelem nélkül szól Istenhez, vagy más művészetek is sokszor teszik ugyanezt művészeti eszközökkel, csak ezek általában mindnyájónk számára úgy rögzíthetőek, hogy ezek Istenhez szólnak. A nyelveken való szólás viszont személyes ügy.

Pál ennél sokkal fontosabbnak tartja az értelmes beszédet, sokkal, de sokkal. Részemről csak erre hívnám fel a figyelmet, miszerint nem kellene ezt a nyelveken való szólást annyira túldimenzionálni, ahogy egyes felekezetekben ezt teszik....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Az erős tanításnak és otthon jól látható Úrban lévő életnek köszönhető hogy fiatalon az Urré lesznek.

Ez nem jellemző egy református gyülekezetre.
Némely lelkész még megtérve sincs igazán nem még komoly otthoni élet lenne látható a gyülekezetben lévőknél.
A tanítás gyenge, az Úr követése meg hagyományokra silányul.

Nagyon ritka hogy valóban gyerek és ifijósági közösségek alakuljanak ki.
Még ritkább az igazán megtért oktató. (inkább szakma lett belőle)
Egyben az életükben is silányan látható az Úr munkája, vagy a gyereke még csak nem is ismerik az illetőt.

Összegezve: sem otthon nem látja, sem a közösségben, sem nem tanul megfelelően róla.
De mégis nagy cirkusz egy falú életében, varrják a ruhákat kész buli.
Épp olyan mint a falusi bál.

Tisztelet a kivételnek mert olyan is akad, jelen esetben jó ideje nem láttam már ilyet.
.
.
.
Sok múlik azon mit lát a gyerek, és mit él meg, és mire tanítják.
Ha környezete világi ne várd hogy megtérjen.
Ezért meg nem érdemes a másiknak neki ugrani mert te nem ezt látod otthon.


Kedves Tivadar!

Olyan felemelők azok a testvéri sorok, amelyekkel más vitájába ékesszólóan belebeszélsz, és kéretlenül leteszed a voksot. Köszönjük ezt a nagy igyekezetet, bár szerintem olyan nagyon nem érdemeljük ezt a nagy odafigyelést. Kétségtelenül érdekes, amikor ostorozod az általad állítólag hitelesnek tartott felekezet, a reformátusság tagjait, de úgy érzem ezek a hozzászólások kicsit túl cizelláltak. Egyszerűbben is üzenhetsz.

A fenti idézet csak a magja a mondandódnak. Magyarul arról beszélsz, hogy a reformátusság sem hitben, sem szellemben, sem szokásban nem érhet fel más, jobb felekezetekhez. Természetesen én sem, és a családom sem.

Mint mondtam a hosszát jól megadod a hozzászólásaidnak. Ez mindenképpen dícsérendő, hiszen ez plusz munkát jelent neked. Ugyanakkor kicsit megkeseríti mondanivalód élvezetét, hogy a veled való párbeszéd érdekes módon részedről mindig személyeskedésbe torkollik már régóta. Lásd a fenti idézetet is, és az utolsó sorát.

Én voltaképpen akkor szeretem a cizellált beszédet, ha örömmel lehet azt olvasni. Ugyanakkor azt a fránya személyeskedést elhagyhatnád, mert mint mondtam ez sokat levon a mondandód élvezeti értékéből...

( A fentiekben a rosszul alkalmazott idézőjeleket javítottam egy alkalommal/rosta)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2006. dec. 30., szombat 16:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 15:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:

Kedves Tivadar!

Olyan felemelők azok a testvéri sorok, amelyekkel más vitájába ékesszólóan belebeszélsz, és kéretlenül leteszed a voksot. Köszönjük ezt a nagy igyekezetet, bár szerintem olyan nagyon nem érdemeljük ezt a nagy odafigyelést. ...

Kedves Rosta
Ez fordítva volt én kérdeztem Ex, hogy írjon bővebben fiáról.
És te ezt használtad fel ellene és vontad kétségbe örömét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 15:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Esetleg válaszolnátok a kérdésemre, vagy az is füstbe ment terv :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Kedves Rosta
Ez fordítva volt én kérdeztem Ex, hogy írjon bővebben fiáról.
És te ezt használtad fel ellene és vontad kétségbe örömét.


Nem az örömét vontam kétségbe Exnek kedves Tivadar. Rosszul látod a dolgot. Bárkinek a látható érzelmét miképpen lehetne kétségbe vonni? Miért kellene a tényt bárkinek is kétségbe vonni? Az valami másik történet, ebből jó lenne, ha kihagynál.

Én arra az ellentmondásra hívtam fel Ex figyelmét, amellyel Ex a református konfirmandusok, és a hitgyülis bemerítkezők személyét, hitét megkülönböztető módon kezeli. Mintegy kirekesztve a megigazulásból a reformátusságot.

Kétségtelen, hogy te ehhez a megkülönböztetéshez segítettél be neki odáig menve, hogy a református lelkészek megtértségét kérdőjelezed meg végül, nem csak a konfirmandusokét. Ugyanakkor, mint valami idióta virtcsaftról beszélsz a reformátusságról, aki csak a mulatságot látja a konfirmációban.

Ezt én egy nagyon silány hozzáállásnak tartom, hiszen úgy általánosít, hogy az empátia jelét sem mutatja, nemhogy a cselekvő segítőkészség látszódna belőle.

Ami meg azt illeti, hogy ki kinek a párbeszédébe szólt bele, hát ti már megbeszéltétek a dolgaitokat, jelenleg viszont az Ex nem válaszolt nekem, helyette te koptatod itt a billentyűzetet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 17:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Én nem akarok válaszolni kedves Magda!
Mért mindíg én legyek egy vita okozója!

Vedd lécci úgy hogy elfogult lennék? ha válaszolnék ,mert mint írtam nem rendelkezem ezzel az ajándékkal! :)

Pedig nemisazért!

Szeretettel Tamás

Net?
Nehogy elmenjen ez a dolog abba hogy gépelje le amit nyelveken mond! :oops: :)

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Mivel a téma erre kanyarodott, szeretnélek megkérdezni benneteket, ha esetleg van róla gondolatotok, miért tartotta Pál szükségesnek, hogy megjegyezze, hogy mindenkinél jobban tud nyelveken imádkozni?
És ezt mikor alkalmazta?
Valamint azt is, hogy miért alkalmazta?

1Kor 14,18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;


Kedves Magda!

Szerintem azért tartotta fontosnak Pál hangsúlyozni, hogy mindenkinél jobban tud nyelveken szólni, mivel alátámasztotta ezzel a mondandóját. Voltak akik a nyelveken való beszélést tartották fontosnak, és meg akarta mutatni, hogy ő bár a legjobban beszél nyelveken, mégis az értelmes beszéd mellett áll ki:

"14,18 Hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban tudok nyelveken szólni,
14,19 de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken"

Ezt az ellenpontozást mindnyájan gyakran használjuk. Bár nagyon jó vagyok valamiben, mégsem tartom fontosnak ennek a dolognak a központba emelését. Stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ez így meg is áll idáig!

Idézet:
Szerintem azért tartotta fontosnak Pál hangsúlyozni, hogy mindenkinél jobban tud nyelveken szólni, mivel alátámasztotta ezzel a mondandóját. Voltak akik a nyelveken való beszélést tartották fontosnak, és meg akarta mutatni, hogy ő bár a legjobban beszél nyelveken, mégis az értelmes beszéd mellett áll ki:


De gondolom Ex nem méri magát Pál apostolhoz így engedtessék meg neki az Öröm! :)
Bár ez az én személyes véleményem,nem is szólok többet ! :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm a részleges választ, mivel még van pár kérésecske, kérdésecske ott, gondolom kapok részletest is. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
De gondolom Ex nem méri magát Pál apostolhoz így engedtessék meg neki az Öröm! :)


Természetesen nem akarjuk Ex örömét megkeseríteni, csak éppen jeleztem, hogy gondolkodjon el bizonyos dolgokon.

Már csak azért is, mert Ex a levegővétel természetességével jelenti ki általában máskor, hogy a gyerekeim konfirmálása egy nagy nulla, egy nagy igaztalan, hit nélküli humbug, semmi más. Egyáltalán a reformátusok hite általában egy nagy nulla.

Nem árt néha észrevenni, hogy akit pofoznak, annak is van lelke. Amint Ex kapott egy kis legyintést, rögtön kiderült, hogy ez fáj neki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Köszönöm a részleges választ, mivel még van pár kérésecske, kérdésecske ott, gondolom kapok részletest is. :cry:


Gondolom majd a nyelveken való szólás kérdésében illetékesek majd elmondják Neked, hogy Pál hogyan, és miért szólt nyelveken. Ők a kérdés szakértői.

Szerintem te is többet tudsz nálam a kérdésről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
Kedves Rosta
Ez fordítva volt én kérdeztem Ex, hogy írjon bővebben fiáról.
És te ezt használtad fel ellene és vontad kétségbe örömét.


Nem az örömét vontam kétségbe Exnek kedves Tivadar. Rosszul látod a dolgot. Bárkinek a látható érzelmét miképpen lehetne kétségbe vonni? Miért kellene a tényt bárkinek is kétségbe vonni? Az valami másik történet, ebből jó lenne, ha kihagynál.

Én arra az ellentmondásra hívtam fel Ex figyelmét, amellyel Ex a református konfirmandusok, és a hitgyülis bemerítkezők személyét, hitét megkülönböztető módon kezeli. Mintegy kirekesztve a megigazulásból a reformátusságot.

Kétségtelen, hogy te ehhez a megkülönböztetéshez segítettél be neki odáig menve, hogy a református lelkészek megtértségét kérdőjelezed meg végül, nem csak a konfirmandusokét. Ugyanakkor, mint valami idióta virtcsaftról beszélsz a reformátusságról, aki csak a mulatságot látja a konfirmációban.

Ezt én egy nagyon silány hozzáállásnak tartom, hiszen úgy általánosít, hogy az empátia jelét sem mutatja, nemhogy a cselekvő segítőkészség látszódna belőle.

Ami meg azt illeti, hogy ki kinek a párbeszédébe szólt bele, hát ti már megbeszéltétek a dolgaitokat, jelenleg viszont az Ex nem válaszolt nekem, helyette te koptatod itt a billentyűzetet.

Kedves Rosta

Ha tudom hogy te ezt hozod ki belőle, nem kérdezem.
Sajnos én szolgáltattam alkalmat, hogy megkérdőjelezd gyermeke hitét.


Ezt írtad:
Idézet:
Ez szerintem mindenkinél szembetűnt, csak mások nem vállalták azt a kínos szerepet, hogy ebben az örömmel teli alkalomban megmutassák neked a csőlátásodban rejlő kínos részleteket.


Miben is van cső látása?
Abban hogy megossza velünk örömét és mi lebaltázzuk a helyet hogy vele örülnénk az Úrban.

Vagy fúj nem hiszek neked mert nem tartod megfelelőnek a mi hagyományunkat.
(én sem látok egy Igét sem ami alátámasztaná ezt a hagyományt, de elfogadom hogy lehet áldás ha valóban az Úrban van az illető. Mint ahogy minden javára van)
--

Idézet:
Én arra az ellentmondásra hívtam fel Ex figyelmét, amellyel Ex a református konfirmandusok, és a hitgyülis bemerítkezők személyét, hitét megkülönböztető módon kezeli.


Nem ő „kezeli” hanem a reformátusok kezelik másképp.
Erről ő nem tehet.

Pont egy református hölgytől vettük mostani otthonunkat és pont konfirmálásra készültek.
Nem járnak templomba és Isten hitük is enyhén szólva is hagy kívánni valót.

De a ruha és a ceremónia az kell mert vissza lehet emlékezni a gyereknek hogy milyen szép volt.
Ha rá kérdezel mi a véleménye Jézusról jobb ha nem teszed, mert kiröhögnek. (persze finoman, ezek a Pestiek milyen maradinak képzelnek minket.)

10 gyerekből szerinted mennyi ilyen?
Ha csak egy lenne akkor aranykorát élné a Református egyház.
--

A téma meg nem a nyelveken szólásról szól. ( „keresztelés vs. bemerítkezés” topik)
Pláne hogy ez csak egy kifogás volt.
Ami egy gyerek estében nem mutat mást csak azt hogy nagyon is érdekli az Úr Jézus.
Inkább dicsőítse nyelveken az Urat mint meg sem térjen vagy teljesen elmenjen az Úrtól.

Senkinek nem árt a nyelveken szólás ha nem száll el tőle (hú én valaki vagyok mert tudok nyelveken szólni), ha meg elszáll csak magának árt vele. Erre is van példa pont a Korinthusbeliek.

Ezért írtam hogy az Ó utcában is bemerítenek (nem szólnak nyelveken) és ha 10-en valahány évest is bizony élő hitű emberkéről van szó különben 30 évesen sincs bemerítve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Miben is van cső látása?
Abban hogy megossza velünk örömét és mi lebaltázzuk a helyet hogy vele örülnénk az Úrban.


Kedves Tivadar!

Jó lenne, ha végigolvasnád, amit itt ma délután kemény munkával benyomtam a számítógépbe, és akkor képet kapsz arról, hogy miről is szól a történet.

Ha mégsem jutnál dűlőre, hát sajnos én ennél többet nem tudok neked segíteni a tisztánlátásod érdekében. Ez esetben valószínüleg valamiféle tolvaj, lump, és garázda református család történetével fogsz megörvendeztetni bennünket, de ehhez már hozzászoktunk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség