Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 18:31 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
Ha a tapasztalatok leírása alapján megtudtad tanulni, hogy mi is az a szeretet vagy szerelem, akkor Te egy nagyon különleges képességekkel bírsz.

Vagy csak szimplán nem tudod, hogy mi a különbség élmény szinten megtapasztalni valamit és aközött amikor valaki csak olvas róla.


Megtérésem táján eljutottam egy pontra, hogy vagy Jézus érdemli meg a Világ vezetését vagy senki. Körülbelül az aki első akar lenni az legyen a ti szolgátok mentalitás győzhetett meg. Ám komolyan felvetődött, de van-e aki mondjuk ezt tényleg komolyan is veszi, s mondjuk lelkész is nem utolsó sorban. Isten oda is rendelt gyorsan egy ilyet. Itt előbb volt az ismeret, de mint látható, semmit se ért volna ha nem jön utána a megtapasztalás, hogy működik is. Ezzel nem ellenérv nyilván legfeljebb árnyalja amit írtál.

Ellenérvet annyiban tudok adni, hogy bizony sokszor nem ártana ha nem magunk szeretet és szerelem elképzeléseivel felvértezve indulnánk el a világban, hanem komolyabban vennénk az ezekről szóló tanításokat, s ahogy ezt komoly hívők elénk élik. Főleg ma amikor otthon szinte senki sem láthatja a bibliai család modellt. Bizony jó megismerkedni, olyan személyekkel akik konzervatív, keresztyén nevelésben részesültek, ami bizony segített számukra számos csapdát elkerülni. Igaz, hogy azután magunknak kell megtapasztalni, de azért jobb ha nem nulláról indulunk, hanem itt is van illetve lenne megfelelő oktatás.

A fontos kérdéseink sorozatban néhány el\u0151adás Dr. Pálhegyi Ferenct\u0151l:

3. Mi végre házasodunk?
6. Kinek mi dolga a családban?
10. Hogyan neveljük gyermekeinket?
13.. Milyen hatással van házasságunk gyermekeinkre?
21. Szükséges-e papír a házassághoz?
91. Keresztyén, és szingli?

Illetve:
75. Sípos Ete Álmos: Mit tanít a Biblia a válásról?
100. Sípos Ete Álmosné: Kegyelem vagy fegyelem? - a gyermeknevelésről.
111. Dr. Veress Sándor és felesége: Miért vannak válságban a keresztyén házasságok?


Éppenséggel meglehetne tanulni könyvekből vagy más emberek példájából a "tökéletes"családmodellt, de ebben az esetben az értelmünk tartaná,vagy legalábbis próbálná összetartani a családot és nem a Szentlélek a lelkünkön keresztül.


Erről sajnos személyes tapasztalatom van. Pedig nekem volt alkalmam bőven tanítást hallani. Igaz utólag még többet tanítást kerestem, s így tudtam a történteket feldolgozni. Voltak jelek, amik arra mutattak, hogy ne nősüljek meg. Én azonban úgy voltam vele, hogy a Szentlélek a lelkünkön keresztül majd összetartja a családot. Szerinted összetartotta?

GABRIEL777 írta:
Vannak ilyen"példás életvitelű családok", ahol meglepődik a környezet amikor egyszer csak bejelentik, hogy elválnak egymástól.


Nem tartotta össze. Cseri Kálmánnak volt 2003-ban egy hat részes igehirdetés sorozata a családról. http://www.refpasaret.hu Nos ebből bőven megértettem, hogy miért nem tartotta össze.

GABRIEL777 írta:
Én jobban hiszek abban, amikor az emberi lélek a Szentlélek által megtisztul és ezért harmonikus a családi élet.


Kettőn áll a vásár. S én azon buktam a legnagyobbat, hogy ezt nem vettem komolyan. A zarándok út ezzel jár. Le-letérünk a keskeny útról. S pont ilyen helyzetekben, amikor a látszatra ítélünk.

GABRIEL777 írta:
Ez utóbbi stabilítása az Istenhez fűződő viszonyunk függvénye, ez pedig optimális esetben egyre erősebb kell, hogy legyen. "Az etalon ebben az esetben is mint mindig maga Jézus"


Ezzel semmi gond nincs is. Ezt Isten végzi. Ám ahogy példám is mutatja a bukások nem spórolhatóak meg. Ám igen csak lecsökkenthetők lennének összefogottabb oktatással és azok komolyan vételével. Kezdve a gyülekezetbe való befogadástól a szolgálatadáson át, az erkölcsi kérdéseken át lehetne sorolni.

Egy igehelyet idézek végül, illetve prophet ide feltett igehirdetéséből egy nagyon idevágó részletet.

2Kor 4,2 Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint a kik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten igéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.

Victor János írta:
Nem ismeri igazán Istent az, aki "félelemmel és rettegéssel" nem szemlélte még "pusztításait" a maga életében. Csak az támadt már új életre Isten kegyelmének érintésétől, akire nézve halálossá is vált már az Isten fensége és szentsége. Éppen ezért nem jut el a legtöbb ember az Istennel való élet viruló mezőire, mert megérzi, hogy oda emésztő tüzeken és halálos árvizek mélységein át vezet az út, - és ettől visszaretten. Az ember nem szívesen áll meg az Isten színe előtt a porba omlott önérdem és öndicsőség romjai felett, és rugódozik az ellen, hogy az életét vesztes csata színterének lássa, amelyen elhullott fegyverek hirdetik a "pusztítást" szerző Istennek egyedülvaló hatalmát. De aki tudja, mit jelent összetöretni és elnémulni a romhalmaz felett, - az megismerte Istent és örökké áldani fogja Őt érette.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 18:47 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
tulip írta:

Így a kérdésemre a válasz: véges, de megnevezhetetlen. Azaz még akkor se tudnád megnevezni, ha Isten lennél. A végesség kimondásához emberként is megy.


Jó neked, hogy tudod, hogy Isten mire nem képes. :*:


Ez „egyszerű” matematika. Ha kimondasz egy véges számot, akkor ennél eggyel nagyobbat is képes vagy kimondani. (Mondjuk a kimondás legyen az hogy megfelelő rovatkát húztál egymás után. Egy rovatkával megtoldani nyilván nem nehéz.)



Gondolom az fel sem merült benned, hogy az a fogalom, hogy szám, mennyiség, mind mind emberi fogalom, és Isten "szótárában"nem szerepel.

:wink:


Felmerült, de könnyű rá válaszolni. Mivel Isten kommunikál velünk, így nyilván ezen szavak is szerepelnek a velünk való kommunikációjának szótárában. Amúgy is mitől lennének már e fogalmak emberi fogalmak?

GABRIEL777 írta:
Azok a szavak amiket a próféták kapnak Istentől, mind olyan szó amire az embernek van szüksége, de Isten szintjén valószínűleg semmilyen információt nem tartalmaznak.


Jól is néznénk ki. Kicsoda az ember, hogy gondod van reá? - teszi fel a kérdést a Biblia. Szerinted erre Isten reakciója az, hogy mi az hogy „Kicsoda”? Sőt mi az, hogy „mi az hogy”? Sőt, mi az, hogy „reakció”? Mert abból amit leírtál ez következik. Ha az emberi nyelv szavai Isten számára semmilyen információval nem bírnának, akkor ez lenne a helyzet. Isten legfeljebb „kínai szobát” játszana velünk. (Kínai szoba egy olyan szoba, ahol ül egy ember előtte egy Kínai könyv. Beküldenek egy kínai „mondatot”. Kikeresi a könyvből. Ott talál egy választ. Az ennek megfelelő jelet/jeleket kikeresi majd összerakja és azt visszaküldi. Kívülről úgy tűnik, mintha kínaival beszélgetne egy kínai, mi közben a szobában levő valójában akár egy szót se ért az egészből, a jelek számára semmilyen információval nem bírnak.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 19:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tulip!

csak jelezni szeretném,hogy a 2:03 pm-i beírásodat elolvastam, de nincs időm válaszolni/nehogy megsértődés gyanúja merüljön fel a részemről/...

és mivel csak itt lehet veled találkozni, szeretnélek megkérni, látogass el a Nyári találkozós topicba, és nyilatkozz, neked melyik dátum felelne meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves tulip barátunk...

azt hiszem, minden igyekezetem ellenére be kell fejeznem veled kapcsolatosan a "zsidónak zsidó, görögnek görög" hozzáállást... van, amit nem lehet tolerálni...

én nem mondok semmit a BENNED munkálkodó szellemről...

ÉN félek attól, hogy esetleg Isten ellen harcolónak találtatok, és ÉRDEKBŐL valami másnak nyilvánítom a Szentlelket...

ezt hagyjuk is


csak egyetlen GONOSZ CSÚSZTATÁSODAT szeretném leleplezni:

tulip írta:
Pál nem hiába mondja, hogy bár minden címzettnél inkább tud nyelveken szólni, mégis inkább szól 5 szót értelemmel mint 10000 szót nyelveken.


Pál apostol írta:
8. Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;
19. De a gyülekezetben inkább akarok öt szót szólani értelemmel, hogy egyebeket is tanítsak, hogy nem mint tízezer szót nyelveken.


azt hiszem hiába kérnélek meg, hogy hagyd abba a Biblia TUDATOS FERDÍTÉSÉT... így nem is teszek ilyet... csak jelzem, mint a partjelző: LES VAN... a többi a BÍRÓ dolga

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 20:12 
még mindig a NYSZ
de jó, hogy a billentyűzeten betűk vannak :-)

a gyülekezetekben pedig mindenki arra törekszik, hogy 5-öt értelemmel inkább, akkor jó...

Ezt a 4 éves lányom üzeni:
lk ug6hfrtgvfdepooőáé njhbv,
(azt üzeni, hogy Petra elutazott és írtam egy levelet)
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 20:14 
Ábel is szeretne üzenni:
huhhhofdpős978a7a8aaasfglhhhhhhhjjjk.llllllllééééééátllrkejwhgjqjaklxyééééc
(Ő is azt írta, hogy Petra elutazott)

Miért figyelmeztet Isten Igéje arra, hogy NE TILTSÁTOk!
Emiatt a nyomulás miatt :-(
Nehezen megy de tartom magam.... :-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. júl. 10., kedd 20:29-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
: ))))))))))))))))))))))


szándékosan törlöm a törlendőt a mondatból, de a KÉRDÉSEM akkor is fennáll:

tulip írta:
Ma nincs például se biblikus ___________, se biblikus gyógyítás, se halott feltámasztás. Ezeknek ugyanis az első gyülekezetek alapításakor volt szerepük és ezt be is töltötték, s azután megszűntek. A karizmák egy része fennmaradt, például tanító, evangelista, pásztor, lelkek megítélése, és így tovább.


köszönjük, ismerjük, önök a szesszacionista teológia zanzásított összefoglalását hallották...

a halott-feltámasztást hagyjuk is, messze volt, afrikában, akárkimondhassa... de... a csőlátásos asszony gyógyulása OTT TÖRTÉNT A SZEMEM ELŐTT!!! (ahogy le is írtam a fórumon valahol, "rajongó lelkesedésemben")

kedves tulip barátunk! akkor én most egyenesen megkérdezem tőled:

a múlt hétvégén meggyógyult agyinfarktusos VAK asszonyt MILYEN LÉLEK gyógyította meg? (közben a Názáreti Jézus Krisztus evangéliumát hirdettük, a megtérők Őhozzá tértek meg, és minden DICSŐSÉGET is Őneki adunk mindezért...)

keressek sürgősen egy exorcistát?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 21:40 
Szia Net!

Ez mind rendben is van! Alá támasztom, hogy ahol az Úr Lelke munkál, ott GYÓGYULÁSOK vannak.

Ott van Lázár, aki feltámad a halálból, majd eltelik egy kis idő még és meghal a teste, por lesz belőle.
Meg a sánta, aki meggyógyul és eltelik egy kis idő és többet nem tud lábra állni, mert a lába elporlad...

Mire akarok kilyukadni?

Hogy KÉT alapvatő KEGYELMI ajándékot adott az Atya a Fia által.
BŰNBOCSÁNAT
ÖRÖK ÉLET

Kell ez valakinek? Bűnbocsánat? Minek? A szomszéd padban űlönek, neki kellene nagyon, de nekem? Meg különben is, azokra a bűneimre nem lehet bocsánat....
És hogy TELJES? Nem kell már ledolgozni semmit? Gyanus ez nekem, majd még ezerszer körül járom mielőtt elfogadom.
:cry:

És az örök élet, az meg olyan távoli, inkább csak egy kis gyógyulás, ha talán a hátam nem fájna, vagy a szememből egy-két dioptria, talán a szénanátha....
De hogy örök élet?

Ez lehet a baj, ha az ember csak azt szeretné kérni, amit el tud képzelni és nem fogadja el az Isten ajándékát.
Nem kétlem és ELHISZEM, hogy Isten ma is tud Lelke által csodákat tenni, sőt, még egyszer megerősítem, hogy ahol az Úr Lelke jelen van, ott gyógyulások vannak, Ördögtől szabadulnak lelkek, de nehogy elfelejtkezzünk a sok szép látvány mögött megbúvó bűnbocsánatról és örök életről.
Mert ebből fakad az a szép gyümölcs, amit én is szeretnék teremni.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 21:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Hogy KÉT alapvatő KEGYELMI ajándékot adott az Atya a Fia által.
BŰNBOCSÁNAT
ÖRÖK ÉLET

Ez már többedszer akarod szembeállítani a Szellem ajándékaival, de nem lehet. Mert ezek alap dolgok és feltételei annak, hogy a kilenc ajándékból kapjon valamit amit a Szsz ad szabadon.
Szsz ajándékai erre az életre adattak, nem az örök életre, ott már nem kell.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 21:59 
Kedves Ex!

Nem szembe állítani, hanem vissza adni az ALAP helyzetét és vissza REFORMÁLNI azt az alapot, hogy a bűnbocsánat és az örök élet KRISZTUS érdeméért adatik.
Az Ő haláláért és feltámadásáért!
Aki ezt hittel elfogadja, annak Isten ezt megadja.

Ha innen indulnánk ki, akkor nem lenne annyi feszültség a gyülekezetek között.
Akkor örülnénk annak, hogy lám, még XY.-nak is megadta Isten az Ő ajándékát.
És INNEN kiindulva, a kegyelmeből, örülnénk egymás Lelki kincseinek, ajándékainak, amikkel egymást szolgálhatnánk, egymást építhetnénk.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 22:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 10., kedd 22:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

tulipnak
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 22:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Tulip!

Te bölcselkedsz, de nem vagy bölcs Isten szerint. Ez pedig nem személyeskedés, hanem olyan tény, amely elszomorító. Az alap: Krisztus. De - ahogy az Ige mondja - "ki-ki meglássa mimódon épít rá." Mert a szalma, széna, pozdorja, megég. Az illető ugyan megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.
Mondtam neked, hogy nemcsak jobbra, hanem balra is el lehet térni az Igétől. Te balra térsz el, mégpedig alaposan. Nem lesz ennek jó vége, ha hiszed, ha nem.
Üdv.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 22:09 
Tudjátok egyre jobban villog egy felírat, mikor az utolsó hozászólást elolvasom, olyanná válik, mint egy neon reklám fénye:
Tartalomjegyzék->Keresők kérdései...


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 22:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Én mindenesetre továbra is azt tartom hitelesnek a nyelvekenszólással kapcsolatban amit Krisztus tanított a híveinek arról :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 05:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics írta:
Tudjátok egyre jobban villog egy felírat, mikor az utolsó hozászólást elolvasom, olyanná válik, mint egy neon reklám fénye:
Tartalomjegyzék->Keresők kérdései...



FOGÁST keresők kérdései....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség