Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 74  Következő
 

Re: tulipnak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:06 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
prophet írta:
Kedves Tulip!

Van Kálvinnak valahol az Instutitioban egy olyan eszmefuttatása, amelyben arról elmélkedik, hogy mi van olyankor, amikor vitatkozunk valamin (vagy tanítunk valamiről), és sok olyan ember van itt, aki nem érti, mert nem értheti, stb. Arra a konklúzióra jut, hogy az Isten által ránk bízottakat akkor is mondani kell, mert szinte biztos, hogy van ott valaki a hallgatók (vagy olvasók) között, akinek hasznos lesz azt meghallani, mert hitbeli megerősödésére, épülésére fog szolgálni.
Hát így vagyok én is Veled.
Meggyőződésem szerint nagyon nehéz eset vagy lelkileg, mert annyira ortodox álláspontot képviselsz, hogy a Szent Lélek már szóhoz sem tud jutni benned és általad.
Amúgy Isten humora tényleg valódi, és izgalmas humor. Ugyanis én annak a "karizmatikus" embernek vagyok a fia, akit a Te általad idézettek oly nagyon elítéltek, kitagadtak, ördögnek kiáltottak ki, stb. Valóban, sok hibája volt Édesapámnak. De én jól ismertem Őt, és Isten kegyelméből megkaptam azt az ajándékot, hogy helyesen, az Isten előtti igazságnak megfelelően tudtam őt megítélni. Nagyon becsülöm így holtában is, mint olyan embert, akinek életében [/b]valóságosan működött az Isten kegyelme, és bár engem nagyon szigorúan fegyelmezett pietistaságából kifolyólag (no meg "jó magaviseletemből"), és én amikor hívővé lehettem, nagyon hálás lettem neki ezért. Hogy miért? Éppen azért, amiről Robertson az általam legutóbb idézett prédikációjában a János keresztségével kapcsolatban írt. Mert nagyon jót tett nekem a szigorú, "tökéletességre" való törekvésből eredő fegyelmezés Édesapám részéről, mert nagyon jó szolgálatot tett arra nézve, hogy megértsem: mi a Törvény lényege. Persze tovább kellett menni a Kegyelemhez, de volt honnan tovább menni!
Nem hiszem, hogy van értelme Veled vitatkozni. Legfeljebb 20 év múlva, De akkor sem biztos. Nagyon sajnállak, mert Te aztán - szerintem - nem lehetsz valami örömteli keresztyén, aki - az Igét idézem! - "telve van hittel és Szentlélekkel."


Kedves Prophet

Úgy érzem sok igazság van abban amit Tulipnak írtál ,én is leírtam már ezt neki,hogy úgy érzem,hogy inkább
bizik az értelme erejében mint ,hogy alázattal bízna a
Szentlélekben.

ugyanakkor azt nem állítanám,hogy nincs hite Tulipnak
és azt sem,hogy ne lenne kapcsolata Krisztus lelkével.

Ezért is határozottan visszautasítom"habár nem nekem cimezted" a "legfeljebb 20 év múlva" kifejezést.

Mint hívő,Te is tudod ,hogy ahhoz,hogy valaki elfogadja a Szentlelket ill. közelebb kerüljön hozzá a lelkében
az "csak" egy pillanat műve.

És nem éveké vagy évtizedeké.

Az,hogy mikor jön rá arra a hívő,hogy az "egyszerűen"
hittel megélt hívőség ezerszer többet ér minden teológiai tudástól amit a fejünkbe gyömöszölhetünk,
hívőként változó.

Van aki kevesebbet van aki több kör fut ,mire erre rájön.

Szeretettel gabriel


Csak jelzem, hogy karizmatikus tévtanítás, hogy a Szentlelket külön el kell fogadni, miután valaki Jézus már elfogadta és bűnbocsánatot nyert. Amit ilyenkor vesznek az más lélek. Ezt hiányolják belőlem itt egyre többen, Szentléleknek nevezve a hiányt. Erika írta, hogy a református egyház elfogadja a karizmatikus lelkészeket. Alföldy-Boruss Dezső előadásában - Fontos kérdéseink: Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól? - említ egy lelki gondozói beszélgetést, ahol is karizmatikus lelkész nő így beszél – tartalmilag idézve - : Az Atyáról gyermekkorod óta hallasz, Jézust is megismerted már, nem azért vannak bűnök és bukások az az életedben, mert a Szentlelket még nem fogadtad el?” Ez hamis tanítás, s célja hogy a más lelket vonjon be, ezért kellene a Református egyház vezetésének e kérdést is komolyan venni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:14 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:
engem már úgyis "elástál", minden voltam már, talán nem sokat árt ezért nekem ha megkérdezem tőled így egyenesen:

NAGYON KÍNOS lenne, ha kiderülne rólad, hogy KI VAGY VALÓJÁBAN?


2 éve fórumozok a parókia portálon,aki ez idő alatt nem ismert meg az,"talán"már nem is fog.

Persze azt akit a külsőségek érdelkik és a megnyilvánulásai is a külsőségekben tükröződnek vissza ,az tényleg nem sokat tudhat rólam.

Aki viszont bele lát az emberi lelkekbe az pontossan tuddja,hogy milyen is vagyok valójában.

Ez utobbinak nem kell "magamról írni"anélkül is ismer,
az elöbbinek pedig bármit is irnék,úgyis abba a skatulyába tesz amibe eddig is voltam nála az értelmében.


Kedves Gabriel!

Hitelessé engem a szavaim és az életem összhangja tehet.
Én így látom.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 22., vasárnap 06:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:
engem már úgyis "elástál", minden voltam már, talán nem sokat árt ezért nekem ha megkérdezem tőled így egyenesen:

NAGYON KÍNOS lenne, ha kiderülne rólad, hogy KI VAGY VALÓJÁBAN?


2 éve fórumozok a parókia portálon,aki ez idő alatt nem ismert meg az,"talán"már nem is fog.

Persze azt akit a külsőségek érdelkik és a megnyilvánulásai is a külsőségekben tükröződnek vissza ,az tényleg nem sokat tudhat rólam.

Aki viszont bele lát az emberi lelkekbe az pontossan tuddja,hogy milyen is vagyok valójában.

Ez utobbinak nem kell "magamról írni"anélkül is ismer,
az elöbbinek pedig bármit is irnék,úgyis abba a skatulyába tesz amibe eddig is voltam nála az értelmében.


Kedves Gabriel!

Hitelessé engem a szavaim és az életem összhangja tehet.
Én így látom.

admin


Kedves Tamás

Ezt én is így látom


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a SZAVAIDAT ismerjük....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
a SZAVAIDAT ismerjük....


A többit meg ismeri Isten,ezért is mondtam,hogy aki a lelkembe lát a Szentlélek álltal az pontossan tuddja,hogy milyen vagyok :D

Nem az a lényeg,hogy ki mit mond vagy ki mit cselekszik,hanem hogy mi van az általa kimondott szó és az általa megtett cselekedet
mögött.

mert nem kell ahhoz a Szentlélek,hogy valaki emberi erőből irányítsa a kimondott szavait és a megtett cselekedeteit,ezt bárki megteheti önerőből.

És aki csak a felszint érzékeli az nem fogja tudni,hogy amit a másik emberből lát az a
Szentlélektől van-e vagy csak emberi erölködés.

Aki viszont belelát egy másik ember lelkélbe,az pontossan látja,hogy mi az ami azt az embert irányítja,motiválja,mozgatja.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 16:58 
Kedves Gabriell!

Köszönöm a válaszod, kértem valamit és helyette ezt kaptam.
:-(

Semmi féle törvényre nem hivatkozok, hacsak nem arra, hogy kérjetek és adatik, de ha nem adatik, akkor keressetek és találtok. :-)
Megyek keresni......

Igen én is ismerek olyan forumozót, aki kedvesebb, mint én.
Ez nem volt eddig se kérdés a számomra.

Azt meg nem értem, hogy "MOST IS keményen pénz keresettel foglalkozom", de pár itt írogatónak köszönhetően rájöttem, hogy vannak dolgok, amiket jobb ha nem értek, sőt!

Honnan is indult a vitánk? Emlékszel még?

Onnan, hogy idéztem tőled egy mondatot és szembe állítottam ezt az ISTEN MEGOLDÁSÁVAL és megállapítottam a mondatod alapján, hogy nem vagy még benne a kegyelembe, mert törvény alatt élsz, törvények betartása által akarsz igaznak látszani Isten előtt.
Innen kezdve váltam agresszivvá a szemedben.

Amíg az életedről semmit nem tudunk, csak a szavaidról, addig meg azt mondasz, amit akarsz előttünk.

Ugye eljössz a találkozóra?
Én nagyon szívesen látnálak!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 17:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Indu írta:
uhhhh... Ki az a mi? (gondolom nem a Református Egyház, hiszen a "ti" álláspontotok bizonyos pontokon eltér a Református Egyházétól.)


Egyrészt. Mivel nem idéztél vissza így csak sejtem, honnan vetted a mi szót, Alföldy-Boruss Dezső előadásának a címéből? Mi választ el minket az úgy nevezett karizmatikus mozgalomtól. (Az előadáson így hangzik le, ezért írtam le a címet most ezen alakban.) Ha erre céloztál a megérzésed jók. Az előadáson ugyanis a karizmatikus mozgalom történetének és jelenének ismertetése után az előadó is felteszi a kérdést, de kit takar a minket kitétel. S elmondja, hogy elsősorban a Biblia Szövetséget, mert más szervezeti szinten nem igen veszi komolyan. Illetve a BSZ-en kívül sok antikarizmatikus hívőt.
Másrészt az is világos, hogy a Református Egyház álláspontja a hitvallásainktól jelentősen eltér, így
ha valaki a refomrátus hitvallásokhoz ragaszkodik, könnyen a hivatalos állásponttal találja szembe magát. S ha jól emlékszem már kérdeztem tőled, valami hasonlót: Mi az erősebb? A jelenlegi álláspont, vagy az eredeti, amikor a”reformátusnak lenni” a kérdés. E kérdéssel is számos előadás foglalkozik. (Válságban van-e az egyház? Mi bajunk a modern teológiával, és így tovább.)

Indu írta:
>S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni.
Vigyázz, nehogy ítéletet mondj magadra ezzel. Mert mi van, ha történetesen neked is be kell látnod majd, hogy mely pontokon tértél el.


Visszaolvasva az állításom, azt csak Jézus tudta betartani, így pontosítom:
S tulajdonképpen elég akár egyetlen lényeges ponton eltérni.

Amúgy az egész egy logikai tényre épült. Az abszolút igazságok halmazában elég egyetlen igazságot a tagadására cserélni és máris összeomlott a rendszer. Ezért vannak előnybe egy individualista vita fórumon azok akik tagadnak valamely örök igazságot. Az egyik ezt tagadja a másik azt, a harmadik megint mást. S lám milyen sok eltérő, fórumot színesítő vélemény. Aki meg ragaszkodik az összes igazsághoz, azt meg kikiáltható nem gondolkodónak, akinek úgymond nincs saját véleménye.

Ugyanakkor fontos tudni, hogy az összeomlott rendszere mind hamisak. Így a hamisság atyja ezeket könnyen egy táborba fogja egyszer terelni. Ezért is érdemes komolyan venni, hogy itt az egyénieskedés nem kifizetődő, a lényeges pontokon bizony akármit vetnek az ember szemére a Szentíráshoz kell ragaszkodnia.

S mik a lényeges pontok? Amik az üdvösségünkhöz lényegesek. A Váltságban van-e az egyház című előadás - http://www.bibliaszov.hu/index.php?open ... /allaspont - felsorol ilyeneket is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 17:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Teomo írta:
Indu írta:
S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni.

És akkor mi történik, ha valaki egy ponton eltér a református egyház tanításaitól? Én több ponton is eltérek tőle. De szerintem nincs olyan ember, aki mindig mindenben egyetért a "hivatalos álláspont"-tal. A lelkészek is vitatkoznak, és megvan a saját véleményük. Ez itt a református egyház! Itt mindenkinek meg lehet a saját véleménye.


A hivatalos álláspont is egy a sok lehetséges közül. Ami ténylegesen fontos a lényeges kérdésekhez vagyis az üdvösséggel kapcsolatos kérdésekhez való viszony.

Teomo írta:
Indu írta:
S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni.
Visszatérve erre a mondatodra; Azt is meg kell vizsgálni, hogy a református egyház mennyiben tér el a Biblia tanításától. Ha netán valamiben eltérne, akkor inkább legyünk hűek a Bibliához, mint a látható egyházhoz.


Ezzel egyetértek, még ha erre rögtön lenne jelentkező, aki ezt vagy azt szeretne bevezettetni, mert az szerinte biblikus. Megtehetik, de ne feledjék kiindulási alap: hitvallásaink Biblia értelmezése. Ez a mérce, azoknak, akik esetleg jobbra szeretnének tanítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: tulipnak
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 17:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:

Csak jelzem, hogy karizmatikus tévtanítás, hogy a Szentlelket külön el kell fogadni, miután valaki Jézus már elfogadta és bűnbocsánatot nyert. Amit ilyenkor vesznek az más lélek. Ezt hiányolják belőlem itt egyre többen, Szentléleknek nevezve a hiányt. Erika írta, hogy a református egyház elfogadja a karizmatikus lelkészeket. Alföldy-Boruss Dezső előadásában - Fontos kérdéseink: Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól? - említ egy lelki gondozói beszélgetést, ahol is karizmatikus lelkész nő így beszél – tartalmilag idézve - : Az Atyáról gyermekkorod óta hallasz, Jézust is megismerted már, nem azért vannak bűnök és bukások az az életedben, mert a Szentlelket még nem fogadtad el?” Ez hamis tanítás, s célja hogy a más lelket vonjon be, ezért kellene a Református egyház vezetésének e kérdést is komolyan venni.


Kedves Tulip

Nem erről írtam,a Német Sándor féle hitgyülis tanítás teljessen távol áll számomra a hitelességtől.

Nincs külön Krisztus Lelke és Szentlélek .

Viszont amit az általad idézett karizmatikus lelkésznő mondott az nem tévtanítás.

Hisz az,hogy valaki hall az Atyáról,olvas Jézusról,pld a Bibliában ,még nem jelenti azt,hogy hívő is lenne,vagy is,hogy megtért.

Amikor a hívő veszi a Szentlelket"és nem hall róla,nem olvas róla,hanem veszi" akkor válik tudatossan hívővé.

feltételezem,hogy erre gondolt a karizmatikus lelkésznő.

de úgye,azért nem egy hitgyülis lelkésznőről van szó :D

Aki elfogadta Krisztust az elfogadta a Szentlelket és általa az
Atyát is.

a Szentháromság egy Lélekben van jelen és nem három különbözőben.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Köszönöm a válaszod, kértem valamit és helyette ezt kaptam.
:-(

Semmi féle törvényre nem hivatkozok, hacsak nem arra, hogy kérjetek és adatik, de ha nem adatik, akkor keressetek és találtok. :-)
Megyek keresni......

Igen én is ismerek olyan forumozót, aki kedvesebb, mint én.
Ez nem volt eddig se kérdés a számomra.

Azt meg nem értem, hogy "MOST IS keményen pénz keresettel foglalkozom", de pár itt írogatónak köszönhetően rájöttem, hogy vannak dolgok, amiket jobb ha nem értek, sőt!

Honnan is indult a vitánk? Emlékszel még?

Onnan, hogy idéztem tőled egy mondatot és szembe állítottam ezt az ISTEN MEGOLDÁSÁVAL és megállapítottam a mondatod alapján, hogy nem vagy még benne a kegyelembe, mert törvény alatt élsz, törvények betartása által akarsz igaznak látszani Isten előtt.
Innen kezdve váltam agresszivvá a szemedben.

Amíg az életedről semmit nem tudunk, csak a szavaidról, addig meg azt mondasz, amit akarsz előttünk.

Ugye eljössz a találkozóra?
Én nagyon szívesen látnálak!


Kedves Péter

Igen emlékszem,hogy honnan indult a vitánk,és attól ,hogy nem ölelgetlek orbaszájba,azért még szeretlek :D

Ami a találkozót illeti azt Istenre bízom.

Ha ott kell lennem akkor ott leszek ha nem akkor nem.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 17:54 
Idézet:
kavics írta:
Sziasztok!

Idézet:
Aki megcsalja Istent és a lelkében paráznává válik az kiesik a
kegyelemből.


Ez egy TÖRVÉNYNEK való megfelelni vágyás, ami azt jelenti, hogy az illető NINCS BENNE a kegyelemben.
Kiesni a KEGYELMEBŐL azt jelenti, hogy az Istenhez tartozásom, a Vele való kapcsolatom törvények betartásához kötődik ISMÉT.
Aki egyszer megízlelte Isten SZERETETÉT és rájött arra, hogy ISTEN tette meg azt az Ő Fiában, hogy kapcsolatom VAN Vele a megváltás által, az próbálozhat visszatérni a törvény uralma alá, de a "pofára esések" mindig is vissza fogják vinni a KERESZTHEZ.


Kedves Péter

az utobbi napokban ,úgy érzerm megint az értelmed írányít és azzal vitatkozol egyfolytában,ha elfogadsz egy jó tanácsot,vonulj egy kis időre vissza,csendesedj el és imában közelíts Istenhez,mert ha így fojtatod akkor olyanná válsz mint tulip.
És csak értelmetlen szócsatákban mutatkozik meg a hited.


Kedves Gabriell!

Innen kezdve kéred, hogy csendesedjek el. :-(
Amit beírtál az arról szól, hogy Istennek vannak törvényei, vannak parancsolatai. Az első parancsolatod idézted - nem szó szerint - de még is csak azt....
"Ne legyenek idegen Isteneid én előttem....."
Teljesen logikus, hogy ha valaki attól fél, hogy ha nem tartja be a törvényeket, akkor kiesik a kegyelemből, az még a törvény uralma alatt él.
Igyekszik betartani és betartatni a törvényeket és fél, hogy ha ezeket nem tartja be, akkor nem lesz kapcsolata Istennel!

A kegyelembe kerülés és az ottani törvényszerűségek már egy egészen más világ! Isten Országa!

Galata 3.
3,1 Ó, esztelen galaták, ki igézett meg titeket, akiknek szeme előtt úgy írtuk le Jézus Krisztust, mintha közöttetek feszítették volna meg!
3,2 Csak azt szeretném megtudni tőletek: a törvény cselekvése alapján kaptátok-e a Lelket, vagy az ige meghallásából származó hit alapján?
3,3 Ennyire esztelenek vagytok? Amit Lélekben kezdtetek el, most testben akarjátok befejezni?
3,4 Hiába tapasztaltatok ilyen nagy dolgokat? Ha így volna, valóban hiába.
3,5 Tehát az, aki a Lelket adja nektek, és hatalmas erőkkel munkálkodik közöttetek, vajon a törvény cselekedetei, vagy a hit igéjének hallása által teszi-e ezt?


Vissza a tetejére
  
 

Re: tulipnak
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 18:06 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Ezt írtad korábban:

Gabriel777 írta:
Ugyanakkor azt nem állítanám,hogy nincs hite Tulipnak és azt sem, hogy ne lenne kapcsolata Krisztus lelkével.

Mint hívő, te is tudod, hogy ahhoz, hogy valaki elfogadja a Szentlelket ill. közelebb kerüljön hozzá a lelkében az "csak" egy pillanat műve.


S ezt most:

Gabriel777 írta:
Aki elfogadta Krisztust az elfogadta a Szentlelket és általa az Atyát is.


Most melyik?

Református lelkésznő – mivel hivatalosan ahogy Erika is írta elfogadottak - volt. Megtért embernek mondta, amit mondott. Egyértelműen a második megtapasztalásról, a külön Szentlélek keresztségről volt szó, amik ismert karizmatikus fogalmak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: tulipnak
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Ezt írtad korábban:

Gabriel777 írta:
Ugyanakkor azt nem állítanám,hogy nincs hite Tulipnak és azt sem, hogy ne lenne kapcsolata Krisztus lelkével.

Mint hívő, te is tudod, hogy ahhoz, hogy valaki elfogadja a Szentlelket ill. közelebb kerüljön hozzá a lelkében az "csak" egy pillanat műve.


S ezt most:

Gabriel777 írta:
Aki elfogadta Krisztust az elfogadta a Szentlelket és általa az Atyát is.


Most melyik?

Református lelkésznő – mivel hivatalosan ahogy Erika is írta elfogadottak - volt. Megtért embernek mondta, amit mondott. Egyértelműen a második megtapasztalásról, a külön Szentlélek keresztségről volt szó, amik ismert karizmatikus fogalmak.


Kedves Tulip

Attól,hogy valaki ismeri a királyt,és van vele kapcsolata,még nem jelenti azt,hogy arra is halgat a döntéseiben .

Nálad úgy érzem,hogy az emberi értelemben való bizalom ,túlsúlyban van Istenlelkébe vetett bizalommal szemben.

De ezzel nem azt mondom,hogy nem halgatsz a Szentlélekre,de
inkább hallgatsz az emberi értelmedre mint a Szentlélekre,
"szerintem".

Nem az emberi értelemmel van a gond,hanem azzal amire használja az ember,a hívő elsősorban a lelkében a Szentlélekre halgat,és amit ott hall azt "fordítja"le számára az értelem.

Míg Te"szerintem"egyszerűen a logika alapján megkeresed az összefüggéseket a Bibliában ill.Biblia magyarázatokban és ez alapján,mondasz át vagy bét.

tehát pont "fordítval"használod az emberi értelmed,mint ahogy azt "szerintem" kellene.

Számomra az elsődleges információ "mindig" az amit a lelkemben hallok és csak a második helyen van a racionális értelmem.

Számodra viszont szerintem a racionális értelem van az első
helyen,így elnyomod a benned levő Szentlélek hangját.

Talán ezért tünik némely hozzászolásod "lelketlennek".

Ezzel nem azt akarom monani,hogy amit "teológiailag"mondasz az hamis lenne,vagy hamisabb lenne mind bárki másé ezen a fórumon."beleértve természetessen magamat is",habár sok mindennel amit írtál nem értek egyet,de az igazság még mindig Istennél van és nem nálam.

Ha megérted,hogy a Szentlélekhez "legkönyebben "úgy lehet közel kerülni,hogy mérhetetlen alázattal viseltetünk iránta,és nem a teológiai ismereteink révén,akkor azt is megérted,hogy
most mit akartam neked mondani.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 19:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
kavics írta:
Ugye eljössz a találkozóra?
Mikor lesz? (tudom, hogy ez nem nekem szólt, de érdekelne)

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség