Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 19., csütörtök 15:17 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Hit és hitetlenség, tudás és tudatlanság eme sajátos kombinációjával nincs miért versenyre kellnem. Mily kár lenne ha csak hitetlen tudósok, tudatlan hívők, tudatlan hitetlenek akarom mondani hitetlen tudatlanok népesítenék be e bolygót. Azért Newton, Maxwell, Faraday, Edison és a többiek elégé hiányoznának ha nélkülük szeretnél fórumozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 19., csütörtök 18:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Tulip írta:
Második kérdés: Hogy párosítod össze szabad akaratodat, vagyis, hogy elhagyhatod Istent , azzal az ígérttel, hogy 1Pt1,5 "A kiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen."

Hogy érvényesülhet egyszerre az én szabad akaratom (Isten elhagyása), és az Ö hatalma (megőriz az üdvösségre)? Hogyan állhatna készen, ha én eldobhatnám? Mitől lenne üdvbizonyosságom, ha bármikor feladhatnám?


Rosszul feltett kérdésre hogyan lehetne jó választ adni?

Ugyanis : Meglátva bűnös voltomat és hogy Isten Jézust küldte el érettem hogy megváltson, SZABAD AKARATOMBÓL ÉLETEM URÁNAK VÁLASZTOTTAM!
De innentől már az idézett Igeszakasz érvényes rám!
Hiszen az Ővéit megőrzi! és az Ő juhai halják , értik az Ő szavát és követik!
Így hallhatta meg aki megtért , mert az Övé, és szólította!
Nem az elhagyásra van szabad akarat, hanem a hívó szóra lehet nemet mondani!
/ Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 19., csütörtök 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Azért Newton, Maxwell, Faraday, Edison és a többiek elégé hiányoznának ha nélkülük szeretnél fórumozni.


A hitemhez egyik tudása sem szükséges :wink:

De azért szivessen fórumoznék velük :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 19., csütörtök 19:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
Tulip írta:
Második kérdés: Hogy párosítod össze szabad akaratodat, vagyis, hogy elhagyhatod Istent , azzal az ígérttel, hogy 1Pt1,5 "A kiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen."

Hogy érvényesülhet egyszerre az én szabad akaratom (Isten elhagyása), és az Ö hatalma (megőriz az üdvösségre)? Hogyan állhatna készen, ha én eldobhatnám? Mitől lenne üdvbizonyosságom, ha bármikor feladhatnám?


Rosszul feltett kérdésre hogyan lehetne jó választ adni?

Ugyanis : Meglátva bűnös voltomat és hogy Isten Jézust küldte el érettem hogy megváltson, SZABAD AKARATOMBÓL ÉLETEM URÁNAK VÁLASZTOTTAM!
De innentől már az idézett Igeszakasz érvényes rám!
Hiszen az Ővéit megőrzi! és az Ő juhai halják , értik az Ő szavát és követik!
Így hallhatta meg aki megtért , mert az Övé, és szólította!
Nem az elhagyásra van szabad akarat, hanem a hívó szóra lehet nemet mondani!
/ Tamás


Szerintem a kérdés továbbra is megfelelő. A válaszod is ki tudom venni. Immár nincs szabadságod arra, hogy Istent elhagyd. Jól értem? Ha igen, akkor egyetértek.

Továbbá, azzal is teljes mértékben egyetértek, hogy amikor az ember olyan állapotban van hogy látja bűnös voltát, s már tudja, hogy Isten Jézust küldte el érte hogy megváltsa, akkor már szabadsága van Jézus mellett dönteni. Ám nyilván ez az embereknek töredéke, a többiek nem jutnak el ide, s így nincs is szabadságuk Jézus mellett dönteni.


Amikor én eljutottam a bűntudatig, már nem csak hogy szabad voltam Jézus mellett dönteni, de nem is tehettem másképp. S ahogy észrevettem te se, hisz mellette döntöttél. S nem igen tudsz olyan embert mutatni, aki eljutott az igazi bűntudatig, és ne döntött volna Jézus mellett. A valódi bűntudat ugyanis már Isten munkája bennünk. Ő pedig nem végez félmunkát. Krisztushoz hajt. Megállíthatatlanul. Erről szól az ellenállhatatlan kegyelem. Vacillálás van, de a döntés nem kérdéses, ott már nincs lehetőség nemet mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 19., csütörtök 20:45 
2.kor.7
10. Mert az Isten szerint való szomorúság üdvösségre való megbánhatatlan megtérést szerez; a világ szerint való szomorúság pedig halált szerez.

MEGBÁNHATATLAN MEGTÉRÉS! :-)
Amikor Isten szerint vagyok szomorú, amikor a BŰNEIM meglátása miatt vagyok szomorú, akkor kész lettem belépni a megváltottak országába.
A világ szerint való szomorúság, az a düh, ami "méltó voltom" ellenére nem adja meg nekem, ami jár :-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 20., péntek 07:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
kavics írta:
2.kor.7
10. Mert az Isten szerint való szomorúság üdvösségre való megbánhatatlan megtérést szerez; a világ szerint való szomorúság pedig halált szerez.

MEGBÁNHATATLAN MEGTÉRÉS! :-)
Amikor Isten szerint vagyok szomorú, amikor a BŰNEIM meglátása miatt vagyok szomorú, akkor kész lettem belépni a megváltottak országába.
A világ szerint való szomorúság, az a düh, ami "méltó voltom" ellenére nem adja meg nekem, ami jár :-(


Így van. Azért a többiek miatt részletesebben kifejtem.

Nincs lehetőség a meggondolásra, ahogy pedig sokan hirdetik. A Szentek állhatatossága erről szól. S logikusan következik az Ellenállhatatlan kegyelemből. Minek hívna Isten magához ellenállhatatlanul, ha utána hagyná hogy elmenjünk? Nincs szabad akaratunk, hisz nem választhatjuk Isten elhagyását. S ez nagyon jól van így.
A kérdés persze eredetileg arra irányult, hogy Isten szuverenitása és az ember szabad akarata miként lehet meg egyszerre? (Az nem titok, hogy szerintem sehogy.) S ahogy a példa mutatja más se tud mellette igazán érvelni. Mert az ember vagy a bűnre szabad, s Istent nem választhatja Isten szuverén döntéséből, hogy ti. mindeneket bűn alá rekesztett, vagy Isten már annyira kijózanította, hogy akkor meg már csak Istent választhatja, vagyis akkor meg az elvetésére nem szabad, megint csak Isten szuverén döntéséből.)

Látott már valaki olyan embert aki elismerte mennyire bűnös, - mégpedig töredelmes szívvel, megbánóan - Istennek mennyire igaza van, tényleg csak Jézus az egyetlen menekülési út, meg is tehetné hogy őt válassza, de úgy döntött, elutasítja? Mert szerintem csak olyan van, akinek fejéhez „vágták” az evangéliumot, nem sokat értett belőle, de a szabad akaratra hivatkozva már meg is kondítják felette a vészharangot. Szabad akaratoddal elvetetted Istent, magadra vess! Nos igazából itt van a kérdés igazi fontossága. Mondja-e itt valaki, hogy az ilyen embernek valóban szabadsága lenne Isten mellett dönteni? Mert ha akad, azzal a törvényeskedővel bizony komoly nézeteltérésem van. Mert az evangélium hallgatójának kegyelemre van szüksége és nem a szabad akarat törvényére!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 20:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Állatorvosi lovunk napi kínjai igen csak megsokasodtak. Kinőtt e rovatból egy másik rovat a „Nyelveken szólás”. Állatorvosi ló szempontjából itt az ideje az elemzésének. Sajnos néhány értelmes hozzászólás törlésre került így pl. prophet-é. Továbbá 1vámszedő nagyjából ismertette azt az álláspontot, amit a Fontos kérdéseink sorozatban is képviseltek az előadók. (59. Alföldy-Boruss Dezsó: Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól? 18. Sípos Ete Zoltán: Ma is van nyelveken szólás?) Végül net2rist hozzászólásaiból a témába vágóak, mint olyan ellenvélemény, ami nem az egymás mellett elbeszélésben merül ki.

Elemezzük hát az adott rovatot, mint állatorvosi lovat. 2007. 07.25-i állapot.

h1. Gabriel777 megnyitja a témát.
h2. Kavics 1Kor14 versenkénti elemzését javasolja.
h3. Gabriel777 felveti a nyelveken szólással kapcsolatos igehelyek bemásolását.
h4. Gabriel777 önkéntest szeretne, aki nyelveken szól és elmondaná tapasztalatait.
h5. Teomo beidéz pár verset 1Kor14-ből, és párat máshonnan, Azt mondja a reformátusok gondolkodjanak el Mk16,17-en. Az előadásokon erről a versről is esik szó.
h6. -
h7. -
h8. exrefis beveti a „lélek által” kontra „értelemmel” érvet. Az persze azóta is várat magára, hogy ezek tényleg szemben állnak-e.
h9. kavics igyekszik helyretenni. Saját nyelvű ima is lélek általi. Nyelveken szólás címke mögött meg lehet lélektelen és értelmetlen hümmögés.
h10. net2rist is megerősíti nem minden nyelveken szólás származik a Szentlélektől. Példának hozza Ézs8,19-et.
h11. 1vámszedő nincs meggyőződve, hogy ez nyelveken szólási példa. Feltesz egy pár kérdést is: Mire való?, Nem lett-e visszavonva?
h12. net2rist megerősíti, hogy az, nyelvismeretére támaszkodva. Ám itt van egy kis egymás mellett elbeszélés. 1vámszedő az értelmes nyelveken szólásra gondolt, s ez először pünkösdkor fordult elő, ezért volt akkora meglepetés. Sátán csak ezután utánozhatta valamikortól. Így Ézs8,19 csak a ma karizmatikus körökben előforduló »értelmetlen” nyelveken szólás – akár állatok nyelvén is – körébe illeszthető csak. Körülbelül 1vámszedő azt érti nyelveken szóláson, amit net2rist Istentől származó nyelveken szóláson. Így Ézs8,19-en az eltérő megítélés érthető, hisz az net2rist szerint nem Istentől jövő, míg 1vámszedő szerint nem nyelveken szólás. (Ez egy példa amikor két nézőpont összeegyeztethető, ahogy a Bolyai és az euklideszi geometria is.)
h13. exrefis választ imitál 1vámszedő kérdéseire. Ismerteti a HGY tanait. A mire való kérdésre elmagyarázza hogy mi meg hogy miért. Azután valami bizonyságtevőkre hivatkozik, hogy ma is használható, hisz használják. Csak a gond az, hogy Ézs8,19-ét vagy ami pünkösdkor jelent meg?
h14. admin itt jelentette be innen takarított. Jó részt jogosan. Kár volt beírnia mert innentől erről szól a rovat. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h15. Gabriel777 azonnal felpanaszolja – jogosan! - az értelmes hozzászólások törlését. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h16. net2rist elkezd személyeskedni. Elérkezettnek látja az időt, hogy egy nyelveken szólást tagadóra rászálljon. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h17. Gabriel777 – rossz – szokása szerint felveszi a kesztyűt. Védekezik. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h18. net2rist a hálójába került áldozatba elhelyezi méregfogát. Kiemel egy mondatot, amit Gabriel777-től már megszoktunk, és már nem egyszer elmondtuk a református álláspontot. Net2rist azonban álszent módon elhatárolódást hiányol. Pedig Gabriel777-tel szemben ez bőven megvolt eddig is. Ez semmi másra nem jó, mint megpróbálja összeugratni mással is Gabriel777-et. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h19. Gabriel777 - sajnos immár sértődötten vissza is vágva - tovább védekezik. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h20. net2rist dicsekvése. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h21. termett@citromail.hu is beszáll. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h22. admin is beszáll. Kérdéseket intéz Gabriel777-hez. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h23. net2rist – jogosan - Péld26,2-re hivatkozik. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h24. Gabriel777 „rábólint”. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h25. Gabriel777 válaszol adminnak. Magas labdák triviális leütései. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h26. admin „megköszöni” a semmitmondást. admin bevette net2rist csaliját, Gabriel777 eltávolításán gondolkodik? (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h27. Gabriel777 tovább védekezik, ezúttal „célzást” tesz. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h28. net2rist a felszított parazsat megfújkálja. Ismételt felhívást tesz – amúgy nyilvánvaló - elhatárolódásra. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h29. exrefis aki maga is hamis nyelveken szóló – legalábbis érdemi hozzászólása mellébeszélés volt - , beszáll az „üzletbe”. megerősíti a lappangó sugallatot: Ki vele! Már két nyelveken szólás támogató egy akarattal próbálja Gabriel777- eltávolítását elérni. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h30. Erika is beszáll, azt hiszi az elhatárolódást „bizonyítania” kell. Pedig nem. Mindenki tud olvasni akit itt jár, Ez csak net2rist és immár exrefis praktikája. Törvényeskedés. Ez az elhatárolódás törvénye. Jó példa arra, hova jut a „hívő”, aki a kegyelmi kiválasztást becsmérli. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h31. exrefis újabb ráerősítése. Nem istenkereső! A kegyelmi kiválasztást tagadók gőgje szól belőle, mintha lenne egyetlen ember is aki istenkereső lenne, és nem Isten lenne emberkereső. Gabriel777-et csak apránként lehetne meggyőzni, hogy téved. A törvényeskedések átkai azonban nem ártanak a kegyelemnek se. Erre is igaz Péld26,2. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h32. netrist2 immár visszarezonálja exrefist. Ez tényleg nem kereső! Kéri minél többen erősítsék ezt meg. Aki érti a kegyelem miben létét nem dől be. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h33. Gabriel777 istenére bízza magát. Mi meg Isten kegyemére bízzuk őt, s nem a törvényeskedők ítélgetésére. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h34. Indu is beszáll. Tény és tárgyszerű választ ad. Ám amit ír az net2ristra és exrefisre éppen úgy áll. Ők is messze más eredményre jutottak. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h35. net2rist valamit megköszön. A véleményt nem igen, mert az rá is vonatkozik. Talán hogy volt újabb bedőlő, aki elhatárolódott Gabriel777-től. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h36. termett@citromail.hu a Biblia értelmezésének alapfogalmaira ad egy linket. Kérdés mennyire fedi ez hitvallásaink felfogását. Lehet, hogy igen, de ez külön vizsgálandó lenne. S az se világos, hogy ez is egy elhatárolódást erősítő hozzászólás-e. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h37. 1vámszedő is – jogosan - kifogásolja admin törlését. Ráadásul ő volt az egyetlen aki érdemben képviselt egy komoly antikarizmatikus álláspontot. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h38. net2rist tartalmatlan hozzászólása. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h39. Gabriel777 sajnos Erikának is válaszol. A sebzett medve módjára. Régi sebeit hánytorgatja fel. Hol a megbocsátás? (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h40. net2rist fényre hívja Gabriel777-et – amit ha megtenne növelhetné hitelét, vagy megalapozhatná, de itt messze nem erről van szó igazából. Mintha ő maga a fényen lenne. A fény a kegyelem, a törvényeskedés csak szeretne fénynek látszani! (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h41. Gabriel777 indu válaszában felfedezi, azt ami benne van, hogy ha tőle ez elválaszt, akkor vannak még itt egy páran, akikkel ugyanez a helyzet. Ráadásul – s ebben is igaza van – ő felvállalja, míg mondjuk exrefis úgy állítja be magát, mint aki sokkal biblikusabb, mint mi itt levő reformátusok, kinyilatkoztatva mondjuk az „újjászületés” bibliai értelmét. Gabriel777 legalább megmondja, hogy szerinte csak Jézus tiszta forrás. A kegyelem persze mindkettejüknél el kelne. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h42. net2rist lejáratja, s javaslatokkal látja el Gabriel777-et. Megy tovább a mérgezés. Gabriel777 ráadásul elég sokat írt, hogy a feltett kérdésekre találjunk gondolatot tőle. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h43. Prophet is beszáll. Nem érti mire föl a támadás, A Bibliát valóban vizsgálni kell. _ ez jogos! - csak nem azért amiért írja. A Biblia ugyanis teljes mértékben Isten ihletett igéje, s ezen semmilyen szövegkritikai, történetkritikai vagy irodalomkritikai módszer se változtat. Amiért vizsgálni kell az az, hogy értelemmel is az Urat kell szolgálnunk. Azért kell vizsgálni, mert a vizsgálat leleplezné, hogy ha hamis lenne. Vizsgáld csak meg a többi vallás szent könyveit. Nem igen állják ki ezt a próbát. A mai elképesztő állapotokat látva a kritikai módszerek negatív eredménye igen csak meglátszik. Sajnos Gabriel777 igen is megkülönböztet tisztasági forrás fokozatokat, így ezzel azt állítja a Bibliában van nem isteni sugalmazás is. Pedig tudni kell ez a forrásosdi oda nyúlik vissza, hogy a csodákat el kezdték képtelenségeknek tartani. Így például kitalálták, hogy Jézus „legendáit” az első keresztyének találták ki. A kritikai módszereket meg ha akarják úgy csavarják, hogy ez „ki is jöjjön”. Bultmann mint ismert addig jutott, hogy Jézus Péter napa meggyógyítását tényleg elvégezte, de minden más legenda. Ennyit a kritikai módszerekről. (Érdemi. MARAD.)
h44. Gabriel777 leleplezi net2rist h42 „hozzászólását”.(Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h45. Erika továbbfűzi azt, amit nem kellene. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h46. net2rist még prophet kirekesztését is lebegteti, persze „súlyoz”, hiszen neki átengedné zsámolyát, míg Gabriel777 csak a zsámolya mellett ülhetne. Tényleg úgy viselkedik, mint aki úgy véli kezében tarja a gyeplőt. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h47. Erika válaszol prophetnek Indut is belekeverve. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h48. Gabriel777 újabb „okossága” ezúttal Induról. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h49. A semmi. Gabriel777 már nagyon szeretne bentlakó lenni. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h50. Indu hozzászólása. Exrefis melletti kiállása. Válasz Gabriel777 neki feltett kérdéseire. Annyiban igaza van, hogy más az ihletettség elutasítása és más az elfogadás melletti egyet nem értés. Valóban más, de csak bizonyos fokig. Mert lehet csak álca az ihletettség elfogadása, miközben más lélek munkálkodik a háttérben, s mint itt is törvényeskedést szít. Várjuk az ebből való megtérést, ami hitelesítheti az egy platformot. Hiánya a más lélek jelenlétét.

Összefoglalva, a témakörhöz eddig h1-h13 szólt hozzá. Tartalmi miatt h43 még maradhatna, bár önmagában értelmetlen. Ez a összes hozzászólás 28%-a. Gondolom ez nem egyedi.

S egy nagyon fontos dolog. Ha ez egy nyitott fórum, akkor senki se kérje számon az elhatárolódást, főleg ne olyanok, akik maguk is kívülről jöttek. Ekkor mindenki áll a maga platformján. S lelke rajta minden reformátusnak is, ha külsők véleményére hajlik. Ha viszont zárt a rendszer, akkor a kegyelem kell ami az alapot adja hozzá, vagyis első számú közellenség a törvényeskedés. Mit keres itt Gabriel777? Szerintem maga sem tudja. Azt hogy tudni véli és ezt meg is írta már nem egyszer az világos, Ám mit keres itt exrefis? Mit keres itt net2rist? Ők se tudják jobban ezt, mint Gabriel777. A két bentlakó református tanok ellen tett felszólalásai vajon milyen célt szolgálnak? Miért rombolták szét a nyelveken szólásról szóló rovatot? S miért nem válaszolt például net2ris e rovatban az utolsó válaszomra? Miért kerüli az érdemi részt? Exrefis miért beszél mellé? Miért csak a sajátját hajtogatja, miért nem képes legalább a feltett kérdésben szereplő kérdő szónak megfelelő választ adni? Miért volt például képtelen felfogni, hogy MK végén elrendelt keresztség egy régi hagyomány új köntösben, s így a gyerekekre is vonatkozik. Miért engedte el ezt az érvet a füle emellett? Net2rist miért nem reagált érdemben erre #34.oldalon található kérdésemre, hogy :”Hol olvasunk a Bibliában olyat, hogy valaki nyelveken evangelizált volna?” Egyszerű. Ezek olyan dolgok, amikre nincs válaszuk. El kell hát hallgatni.

Félreértés ne essék Gabriel777 stílusa is veszélyes. Alapvetően konfliktuskereső. Ám ha mindig csak a témába vágó részre reagálunk megszelídül. Ahhoz hogy áttörés is legyen kegyelem kell. S nem szabad hogy személyválogatás legyen, csak mert valaki valakit ismer.

A TÖRLENDŐ helyett lehetne nyitni egy Kuka csoportot – csak bejelentkezés után lenne látható - a következő rovatokkal: Személyeskedjünk. Veszekedjünk. Sértegessünk. Kirekesztő. Így érdemi részek még vissza nyerhetőek lennének. Aztán aki akar oda beléphet. Sőt kitiltáskor ide léphet be csak.

Az innen kinőtt rovat tehát nagyon jól demonstrálja a kegyelmi kiválasztást tagadók lelkiségét. A szabad akarat törvényét itt az elhatárolódás törvénye követte. Szabályra új szabály... A kegyelem ellen azonban nincs szabály! Így net2rist erre nem is tudott válaszolni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. júl. 26., csütörtök 15:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
naccerű :D

pár dolgot nem értek, de még így is azt hiszem, én vagyok az egyetlen, aki VÉGIGOLVASTAM az alkotásodat (lehet cáfolni, ha más is végigolvasta figyelmesen :D)

lennél olyan jó, és leereszkedve hozzám, matematikai magaslatokban idegenül mozgó egyszerű gépészmérnökhöz, és feltennéd mégegyszer azt a kérdést, amire nem válaszoltam?

egy blődlire azért van egy kapás-válaszom:

tulip írta:
Net2rist miért nem reagált érdemben arra, hogy a Bibliában sehol se evangelizáltak nyelveken szólva? Egyszerű. Ezek olyan dolgok, amikre nincs válaszuk. El kell hát hallgatni.


nem olvastam ezt a kérdést, lehet, hogy feltetted valahol két halmazelméleti fejtegetés között, de bevallom: a matematikai levezetéseken nem küzdöttem végig magamat, EZÉRT nem vettem észre valószínűleg a kérdést

pedig egyszerű a válasz: a Bibliában is AZÉRT nem evangélizáltak nyelveken, amiért MA SE tesz ilyet épeszű ember
félreértés ne essék, TUDOK olyan emberről, aki ismerősei házába berontva nyelveken szónokolt, de ezügyben Pállal értek egyet:
Pál írta:
1Kor 14,23. Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 21:22 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tulip!

Elemzésed precíz, de magabiztosságodon, látszólagos csalhatatlanságodon meglepődtem.
NEM irigyellek a bátorságodért.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 21:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tulip!

Egy perccel a te beírásod előtt tettem egy általad bizonyára törlendőnek minősítendő javaslatot a másik topicban, hogy vitázzon Gabriellel Prophet azokról a kérdésekről, amiken mi Induval már végigmentünk/de jó lett volna akkor egy-egy besegítő testvéri biztatás!/,de most akkor megtoldom azzal a kérésemmel, hogy beszállhatnál te is ebbe az érdemi vitába. Hogy kiértékeljük-e majd a tőled bemutatott módon, azt menet közben eldöntjük/l


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Állatorvosi lovunk napi kínjai igen csak megsokasodtak. Kinőtt e rovatból egy másik rovat a „Nyelveken szólás”. Állatorvosi ló szempontjából itt az ideje az elemzésének. Sajnos néhány értelmes hozzászólás törlésre került így pl. prophet-é. Továbbá 1vámszedő nagyjából ismertette azt az álláspontot, amit a Fontos kérdéseink sorozatban is képviseltek az előadók. (59. Alföldy-Boruss Dezsó: Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól? 18. Sípos Ete Zoltán: Ma is van nyelveken szólás?) Végül net2rist hozzászólásaiból a témába vágóak, mint olyan ellenvélemény, ami nem az egymás mellett elbeszélésben merül ki.

Elemezzük hát az adott rovatot, mint állatorvosi lovat. 2007. 07.25-i állapot.

h1. Gabriel777 megnyitja a témát.
h2. Kavics 1Kor14 versenkénti elemzését javasolja.
h3. Gabriel777 felveti a nyelveken szólással kapcsolatos igehelyek bemásolását.
h4. Gabriel777 önkéntest szeretne, aki nyelveken szól és elmondaná tapasztalatait.
h5. Teomo beidéz pár verset 1Kor14-ből, és párat máshonnan, Azt mondja a reformátusok gondolkodjanak el Mk16,17-en. Az előadásokon erről a versről is esik szó.
h6. -
h7. -
h8. exrefis beveti a „lélek által” kontra „értelemmel” érvet. Az persze azóta is várat magára, hogy ezek tényleg szemben állnak-e.
h9. kavics igyekszik helyretenni. Saját nyelvű ima is lélek általi. Nyelveken szólás címke mögött meg lehet lélektelen és értelmetlen hümmögés.
h10. net2rist is megerősíti nem minden nyelveken szólás származik a Szentlélektől. Példának hozza Ézs8,19-et.
h11. 1vámszedő nincs meggyőződve, hogy ez nyelveken szólási példa. Feltesz egy pár kérdést is: Mire való?, Nem lett-e visszavonva?
h12. net2rist megerősíti, hogy az, nyelvismeretére támaszkodva. Ám itt van egy kis egymás mellett elbeszélés. 1vámszedő az értelmes nyelveken szólásra gondolt, s ez először pünkösdkor fordult elő, ezért volt akkora meglepetés. Sátán csak ezután utánozhatta valamikortól. Így Ézs8,19 csak a ma karizmatikus körökben előforduló »értelmetlen” nyelveken szólás – akár állatok nyelvén is – körébe illeszthető csak. Körülbelül 1vámszedő azt érti nyelveken szóláson, amit net2rist Istentől származó nyelveken szóláson. Így Ézs8,19-en az eltérő megítélés érthető, hisz az net2rist szerint nem Istentől jövő, míg 1vámszedő szerint nem nyelveken szólás. (Ez egy példa amikor két nézőpont összeegyeztethető, ahogy a Bolyai és az euklideszi geometria is.)
h13. exrefis választ imitál 1vámszedő kérdéseire. Ismerteti a HGY tanait. A mire való kérdésre elmagyarázza hogy mi meg hogy miért. Azután valami bizonyságtevőkre hivatkozik, hogy ma is használható, hisz használják. Csak a gond az, hogy Ézs8,19-ét vagy ami pünkösdkor jelent meg?
h14. admin itt jelentette be innen takarított. Jó részt jogosan. Kár volt beírnia mert innentől erről szól a rovat. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h15. Gabriel777 azonnal felpanaszolja – jogosan! - az értelmes hozzászólások törlését. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h16. net2rist elkezd személyeskedni. Elérkezettnek látja az időt, hogy egy nyelveken szólást tagadóra rászálljon. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h17. Gabriel777 – rossz – szokása szerint felveszi a kesztyűt. Védekezik. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h18. net2rist a hálójába került áldozatba elhelyezi méregfogát. Kiemel egy mondatot, amit Gabriel777-től már megszoktunk, és már nem egyszer elmondtuk a református álláspontot. Net2rist azonban álszent módon elhatárolódást hiányol. Pedig Gabriel777-tel szemben ez bőven megvolt eddig is. Ez semmi másra nem jó, mint megpróbálja összeugratni mással is Gabriel777-et. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h19. Gabriel777 - sajnos immár sértődötten vissza is vágva - tovább védekezik. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h20. net2rist dicsekvése. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h21. termett@citromail.hu is beszáll. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h22. admin is beszáll. Kérdéseket intéz Gabriel777-hez. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h23. net2rist – jogosan - Péld26,2-re hivatkozik. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h24. Gabriel777 „rábólint”. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h25. Gabriel777 válaszol adminnak. Magas labdák triviális leütései. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h26. admin „megköszöni” a semmitmondást. admin bevette net2rist csaliját, Gabriel777 eltávolításán gondolkodik? (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h27. Gabriel777 tovább védekezik, ezúttal „célzást” tesz. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h28. net2rist a felszított parazsat megfújkálja. Ismételt felhívást tesz – amúgy nyilvánvaló - elhatárolódásra. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h29. exrefis aki maga is hamis nyelveken szóló – legalábbis érdemi hozzászólása mellébeszélés volt - , beszáll az „üzletbe”. megerősíti a lappangó sugallatot: Ki vele! Már két nyelveken szólás támogató egy akarattal próbálja Gabriel777- eltávolítását elérni. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h30. Erika is beszáll, azt hiszi az elhatárolódást „bizonyítania” kell. Pedig nem. Mindenki tud olvasni akit itt jár, Ez csak net2rist és immár exrefis praktikája. Törvényeskedés. Ez az elhatárolódás törvénye. Jó példa arra, hova jut a „hívő”, aki a kegyelmi kiválasztást becsmérli. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h31. exrefis újabb ráerősítése. Nem istenkereső! A kegyelmi kiválasztást tagadók gőgje szól belőle, mintha lenne egyetlen ember is aki istenkereső lenne, és nem Isten lenne emberkereső. Gabriel777-et csak apránként lehetne meggyőzni, hogy téved. A törvényeskedések átkai azonban nem ártanak a kegyelemnek se. Erre is igaz Péld26,2. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h32. netrist2 immár visszarezonálja exrefist. Ez tényleg nem kereső! Kéri minél többen erősítsék ezt meg. Aki érti a kegyelem miben létét nem dől be. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h33. Gabriel777 istenére bízza magát. Mi meg Isten kegyemére bízzuk őt, s nem a törvényeskedők ítélgetésére. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h34. Indu is beszáll. Tény és tárgyszerű választ ad. Ám amit ír az net2ristra és exrefisre éppen úgy áll. Ők is messze más eredményre jutottak. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h35. net2rist valamit megköszön. A véleményt nem igen, mert az rá is vonatkozik. Talán hogy volt újabb bedőlő, aki elhatárolódott Gabriel777-től. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h36. termett@citromail.hu a Biblia értelmezésének alapfogalmaira ad egy linket. Kérdés mennyire fedi ez hitvallásaink felfogását. Lehet, hogy igen, de ez külön vizsgálandó lenne. S az se világos, hogy ez is egy elhatárolódást erősítő hozzászólás-e. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h37. 1vámszedő is – jogosan - kifogásolja admin törlését. Ráadásul ő volt az egyetlen aki érdemben képviselt egy komoly antikarizmatikus álláspontot. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h38. net2rist tartalmatlan hozzászólása. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h39. Gabriel777 sajnos Erikának is válaszol. A sebzett medve módjára. Régi sebeit hánytorgatja fel. Hol a megbocsátás? (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h40. net2rist fényre hívja Gabriel777-et – mait ha megtenne növelhetné hitelét, vagy megalapozhatná, de itt messze nem erről van szó igazából. Mintha ő maga a fényen lenne. A fény a kegyelem, a törvényeskedés csak szeretne fénynek látszani! (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h41. Gabriel777 indu válaszában felfedezi, azt ami benne van, hogy ha tőle ez elválaszt, akkor vannak még itt egy páran, akikkel ugyanez a helyzet. Ráadásul – s ebben is igaza van – ő felvállalja, míg mondjuk exrefis úgy állítja be magát, mint aki sokkal biblikusabb, mint mi itt levő reformátusok, kinyilatkoztatva mondjuk az „újjászületés” bibliai értelmét. Gabriel777 legalább megmondja, hogy szerinte csak Jézus tiszta forrás. A kegyelem persze mindkettejüknél el kelne. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h42. net2rist lejáratja, s javaslatokkal látja el Gabriel777-et. Megy tovább a mérgezés. Gabriel777 ráadásul elég sokat írt, hogy a feltett kérdésekre találjunk gondolatot tőle. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h43. Prophet is beszáll. Nem érti mire föl a támadás, A Bibliát valóban vizsgálni kell. _ ez jogos! - csak nem azért amiért írja. A Biblia ugyanis teljes mértékben Isten ihletett igéje, s ezen semmilyen szövegkritikai, történetkritikai vagy irodalomkritikai módszer se változtat. Amiért vizsgálni kell az az, hogy értelemmel is az Urat kell szolgálnunk. Azért kell vizsgálni, mert a vizsgálat leleplezné, hogy ha hamis lenne. Vizsgáld csak meg a többi vallás szent könyveit. Nem igen állják ki ezt a próbát. A mai elképesztő állapotokat látva a kritikai módszerek negatív eredménye igen csak meglátszik. Sajnos Gabriel777 igen is megkülönböztet tisztasági forrás fokozatokat, így ezzel azt állítja a Bibliában van nem isteni sugalmazás is. Pedig tudni kell ez a forrásosdi oda nyúlik vissza, hogy a csodákat el kezdték képtelenségeknek tartani. Így például kitalálták, hogy Jézus „legendáit” az első keresztyének találták ki. A kritikai módszereket meg ha akarják úgy csavarják, hogy ez „ki is jöjjön”. Bultmann mint ismert addig jutott, hogy Jézus Péter napa meggyógyítását tényleg elvégezte, de minden más legenda. Ennyit a kritikai módszerekről. (Érdemi. MARAD.)
h44. Gabriel777 leleplezi net2rist h42 „hozzászólását”.(Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h45. Erika továbbfűzi azt, mait nem kellene. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h46. net2rist még prophet kirekesztését is lebegteti, persze „súlyoz”, hiszen neki átengedné zsámolyát, míg Gabriel777 csak a zsámolya mellett ülhetne. Tényleg úgy viselkedik, mint aki úgy véli kezében tarja a gyeplőt. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ. A személyeskedés külön szankcionálandó.)
h47. Erika válaszol prophetnek Indut is belekeverve. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h48. Gabriel777 újabb „okossága” ezúttal Induról. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h49. A semmi. Gabriel777 már nagyon szeretne bentlakó lenni. (Nem érdemi hozzászólás: TÖRLENDŐ.)
h50. Indu hozzászólása. Exrefis melletti kiállása. Válasz Gabriel777 neki feltett kérdéseire. Annyiban igaza van, hogy más az ihletettség elutasítása és más az elfogadás melletti egyet nem értés. Valóban más, de csak bizonyos fokig. Mert lehet csak álca az ihletettség elfogadása, miközben más lélek munkálkodik a háttérben, s mint itt is törvényeskedést szít. Várjuk az ebből való megtérést, ami hitelesítheti az egy platformot. Hiánya a más lélek jelenlétét.

Összefoglalva, a témakörhöz eddig h1-h13 szólt hozzá. Tartalmi miatt h43 még maradhatna, bár önmagában értelmetlen. Ez a összes hozzászólás 28%-a. Gondolom ez nem egyedi.

S egy nagyon fontos dolog. Ha ez egy nyitott fórum, akkor senki se kérje számon az elhatárolódást, főleg ne olyanok, akik maguk is kívülről jöttek. Ekkor mindenki áll a maga platformján. S lelke rajta minden reformátusnak is, ha külsők véleményére hajlik. Ha viszont zárt a rendszer, akkor a kegyelem kell ami az alapot adja hozzá, vagyis első számú közellenség a törvényeskedés. Mit keres itt Gabriel777? Szerintem maga sem tudja. Azt hogy tudni véli és ezt meg is írta már nem egyszer az világos, Ám mit keres itt exrefis? Mit keres itt net2rist? Ők se tudják jobban ezt, mint Gabriel777. A két bentlakó református tanok ellen tett felszólalásai vajon milyen célt szolgálnak? Miért rombolták szét a nyelveken szólásról szóló rovatot? S miért nem válaszolt például net2ris e rovatban az utolsó válaszomra? Miért kerüli az érdemi részt? Exrefis miért beszél mellé? Miért csak a sajátját hajtogatja, miért nem képes legalább a feltett kérdésben szereplő kérdő szónak megfelelő választ adni? Miért volt például képtelen felfogni, hogy MK végén elrendelt keresztség egy régi hagyomány új köntösben, s így a gyerekekre is vonatkozik. Miért engedte el ezt az érvet a füle emellett? Net2rist miért nem reagált érdemben arra, hogy a Bibliában sehol se evangelizáltak nyelveken szólva? Egyszerű. Ezek olyan dolgok, amikre nincs válaszuk. El kell hát hallgatni.

Félreértés ne essék Gabriel777 stílusa is veszélyes. Alapvetően konfliktuskereső. Ám ha mindig csak a témába vágó részre reagálunk megszelídül. Ahhoz hogy áttörés is legyen kegyelem kell. S nem szabad hogy személyválogatás legyen, csak mert valaki valakit ismer.

A TÖRLENDŐ helyett lehetne nyitni egy Kuka csoportot – csak bejelentkezés után lenne látható - a következő rovatokkal: Személyeskedjünk. Veszekedjünk. Sértegessünk. Kirekesztő. Így érdemi részek még vissza nyerhetőek lennének. Aztán aki akar oda beléphet. Sőt kitiltáskor ide léphet be csak.

Az innen kinőtt rovat tehát nagyon jól demonstrálja a kegyelmi kiválasztást tagadók lelkiségét. A szabad akarat törvényét itt az elhatárolódás törvénye követte. Szabályra új szabály... A kegyelem ellen azonban nincs szabály! Így net2rist erre nem is tudott válaszolni.


Ez az első hozzászolásod amivel szinte teljessen egyet tudok érteni.

A célpont azonban nem én voltam,hanem a nyelveken szólás topic




Azt pedig,hogy kit zavar ez a topic annyira ,döntse el mindenki maga.

Én továbbra is azt állítom,hogy a nyelvekenszólás álcája alatt ,több hamis lélek bújhat meg.

Az pedig,hogy amikor a hitgyülekezetről vagy a nyelvekenszólásról inditanak egy topicot,az rendre személyeskedésbe torkollik ,az jól mutatja,hogy vannak erők akiknek nem érdekük ,hogy a nyiltszinen folyon vita a hitgyülekezetéről vagy a nyelvekenszólásról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:? SIKERÜLT úgy látom a tegnapi "viharos beszélgetés" lényegét megértened...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Azokat szólítom, akik keresők! Istent keresők! Itt vagytok még? Ez a topic nektek lenne fenntartva...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
net2rist írta:
:? SIKERÜLT úgy látom a tegnapi "viharos beszélgetés" lényegét megértened...


Még jó hogy dógoztam :-D

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Shuto írta:
Azokat szólítom, akik keresők! Istent keresők! Itt vagytok még? Ez a topic nektek lenne fenntartva...


sajnos néhányukat sikerült elriasztani :(

aki meg maradt... hát nem csodálom, hogy nem áll ki középre "ide lőjetek" jeligére :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség