Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
net2rist írta:
Shuto írta:
Azokat szólítom, akik keresők! Istent keresők! Itt vagytok még? Ez a topic nektek lenne fenntartva...


sajnos néhányukat sikerült elriasztani :(

aki meg maradt... hát nem csodálom, hogy nem áll ki középre "ide lőjetek" jeligére :(


Jó téma!!!

Ki riasztotta el őket?

Mivel?

Mi céllal?

Mért fórumozhat ?

Kapásból ezek merültek fel :-(

Számomra elfogadhatatlan :arrow: felfoghatatlan!

Általánosító választól kíméljetek :!:

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 16:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
Shuto írta:
Azokat szólítom, akik keresők! Istent keresők! Itt vagytok még? Ez a topic nektek lenne fenntartva...


sajnos néhányukat sikerült elriasztani :(

aki meg maradt... hát nem csodálom, hogy nem áll ki középre "ide lőjetek" jeligére :(



http://www.cab.u-szeged.hu/WWW/books/Bi ... ap018.html
Mt18,1-7
# Abban az órában menének a tanítványok Jézushoz, mondván: Vajjon ki nagyobb a mennyeknek országában?
Márk. 9,33., Márk. 9,34., Luk. 9,46., Luk. 22,24.
# És elõhíván Jézus egy kis gyermeket, közéjök állítja vala azt,
# És monda: Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképen nem mentek be a mennyeknek országába.
Mát. 19,14., Márk. 10,15., Luk. 18,17.
# A ki azért megalázza magát, mint ez a kis gyermek, az a nagyobb a mennyeknek országában.
# És a ki egy ilyen kis gyermeket befogad az én nevemben, engem fogad be.
Mát. 10,40., Mát. 25,40., Luk. 9,48., Márk. 9,37., Ján. 13,20.
# A ki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, a kik én bennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék.
Luk. 17,1., Luk. 17,2.
# Jaj a világnak a botránkozások miatt! Mert szükség, hogy botránkozások essenek; de jaj annak az embernek, a ki által a botránkozás esik.
Luk. 17,1.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szabad akarattal rémítették, de Isten kegyelme megőrizte!
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 08:36 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Egy másik rovatból áthozva:

Dolovai Béla írta:
Ha Isten segít nekem az egyéni törekvéseimben, akkor én is segítek neki.


Isten el tudja végezni , hogy lemondj egyéni törekvéseidről, és neki szolgálj. Ismered ezt a verset? Weöres Sándor: Én is

Én is világot hódítani jöttem,
S magamat meg nem hódíthatom.
Csak ostromolhatom nehéz kövekkel,
Vagy ámíthatom és becsaphatom.
Valaha én is úr akartam lenni,
Ó bárcsak jó szolga lehetnék,
De jaj, szolga csak egy van: az Isten,
S uraktól nyüzsög a végtelenség.


Dolovai Béla írta:
Ő neki nem kötelessége, hogy bárminemű dologban megtámogasson, amely nem az Ő dicsőségét hívatott előmozdítani.


Sőt! A nem kötelessége még jelentheti, hogy mégis megteszi, pedig nem, Isten mindent(!!!) saját dicsőségére cselekszik.

Dolovai Béla írta:
Ámde kötöttem vele egy alkut, - ha és amennyiben Ő ezt egyáltalán meghallgatta - amelynek eredménye nemsokára napvilágra kerül.


Jn9,31 „Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.
Ha ez meg van benned, akkor nincs kétség, valamilyen formában válaszolni fog.

Dolovai Béla írta:
Hajlandó lennék Istennek szolgálni, noha tudom, hogy ez a választható legnehezebb alternatíva, melyet a valóságban nem én választok magamnak.


Majdnem. Le tudnád ezt mondjuk így is írni: Hajlandó vagyok Istennek szolgálni?


Dolovai Béla írta:
17 évvel ezelőtt, nagyon fiatalon, azért mentem el egy közösségbe, hogy megnyugodjak a szorongásaimból. Ez nem történt meg; amit kaptam: ha nem térsz meg bűneidből, a Jézus nevében, elveszel. Vagyis kaptam a meglévő mellé egy újabb púpot a hátamra. Így aztán soha nem is lettem keresztyén.


Á hirdették neked a szabad akaratot, hogy ha TE nem térsz meg, (MAGADRA vess) TE elveszel?
Ez így tényleg csak egy újabb púp. Ha egy beteg egyre csak kapja az újabb és újabb gyógyszereket az orvosától, de az nem közli vele a miértet, csak púpnak fogja érezni. Ám amikor közlik vele, hogy mi a betegsége, akkor már nem fogja tehernek venni. Feltétlen olvasd el ezt a hozzászólást – Ray Comfort tanítása: http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... mfort#8296

Ezért hirdetjük mi elsőnek az ember teljes romlottságát (T), hogy az ember tudja a miértet. S persze nem állunk meg itt, de már itt eltérünk a „szabad akarat” törvényeskedésétől.


Dolovai Béla írta:
Idővel rájöttem, hogy a szabadítás és a nyugalom ígérete nem feltétlen nekem szól. Azt nem tudhatom, hogy felülről el vagyok-e választva a megtérésre és üdvösségre.


Az alapvető kérdés, hogy mit szólsz a ember teljes elveszettségéhez. Ha ezt elfogadod, – miután megismerted, ha még nem ismered, pl: http://tulip.tag.hu - akkor a szabadítás és a nyugalom ígérete feltétlenül neked szól, amiről a többi része szól a tanításnak (ULIP).
Továbbá a Fontos kérdéseink sorozatban elhangzott előadást ajánlom figyelmedbe:
34. Sípos Ete Álmos: Tud-e mindenki hinni?


Dolovai Béla írta:
Ildi írta:
Nekem kicsit ilyesztő, amit írsz, Béla.


Jómagam a Reformáus egyház követőjének vallom magam(jóllehet évek óta nem járok templomba) és mint ilyen tiszteletben tartom ezen egyház értelmi szerzőjének, Kálvinnak az álláspontját, az üdvösségről. Sem ő, sem korábban Luther nem osztotta azt az egyébként nem biblikus álláspontot, hogy az egyén szabad akarati döntésén múlna az üdvösség.


S ezzel csak csatlakoztak azon elődeikhez (Husz, Augusztinusz, …), akik a Biblia alapján addig is elvetették Pelagius kitalációját.

Dolovai Béla írta:
Az üdvösségre való eleve elrendelés felülről jövő meghívás, amelynek ellenállni nem lehet, mivel azt Isten végigviszi az ember életében. Amikor valaki tehát azzal érvel, hogy ez abszurdum, mert ha ki van kiválasztás az üdvösségre, akkor minden úgyis el van rendelve, minek csinálni bármit is?-akkor bárgyúságot kérdez. Ha ugyanis a hívő üdvössége biztos tudatában leülne karba tett kézzel, esetleg bűnben élve, akkor saját magának bizonyítaná be, hogy valójában nincs is kiválasztva.
Az érem másik oldala, hogy van kárhozatra való örök elvettetés is, mint például Júdás esetében.
Az üdvösség a felülről adományozott hitből származik, nem mindenkinek adatik. Nem egyenlő azonos vallásos hittel.


Ef2,10 leírja a lényeget. Aki a hit ajándékát kapja, az egyben kap hozzá jó cselekedeteket is, hogy azokban járjon! Járjon! Nem pedig járhat! Isten az övéiben elvégzi az akarást! A parancsnokság át van adva, a Lélek termi a maga – kegyelmi – gyümölcseit. Aminek nem lehet ellenállni az két dolog: egyrészt miután az ember elismerte teljes romlottságát (T), hogy ezután ne fogadja el a felkínált – és éppen emiatt ellenállhatatlan – kegyelmet (I); másrészt a megszentelődés (P).

Dolovai Béla írta:
Ha valakit a fentebb vázolt lehetőség megrémít, akkor áltassa magát is továbbra azzal, hogy sorsa és üdvössége egyaránt szabad akarati döntésein múlik! A magam részéről azonban ebből az eszméből nem kérek. Egyébiránt a dolog másokban is félelmet keltett, Luther évekig rettegett, mígnem fel nem ismerte, hogy maga is az Isten kegyeltje. Fölismervén, hogy üdvözüléséért semmit nem tehet, megírta a "De Servo Arbitrio" c. vitairatát (magyarul is megjelent Szolgai akarat címmel), amelyben sikeresen cáfolta Erasmus szabad akaratot taglaló írását. Nem hitt a szabad akaratban Kálvin sem, az eleve elrendelés bibliai tantételét az "Instutittio"(A keresztény tanítás rendszere) című életművében ismertette;
Isten örök tanácsvégzését az üdvösségről és a kárhozatról, az egyes emberekkel illetően ebben a megállapításban összegezte:
"Horrobile Pactum"(Szörnyű végzés).


Sátán akármennyi konkolyt is vetett a búza közé, Isten ismeri az övéit és hiánytalanul megszabadítja őket, míg a konkoly hiánytalanul megég. Nincs az a praktika, amivel Sátán eszméi Istenhez férkőzhetnének. Aki a szabad akarattal törvényeskedik, az a konkolynak (=harag edényei) is adna lehetőséget a beférkőzésre, s a búzának (=irgalom edényei) is Istent otthagyni.

Dolovai Béla írta:
Aki az "Isten akarata, hogy minden ember üdvözüljön..." igére hivatkozik, annak tisztában kell lennie azzal is, hogy az egyes bibliai igehelyeken, a "minden" , "mindenki" kifejezések, kiket takarnak. De az sem haszontalan, hogy nevezett igehelynek mi lenne a pontos fordítása. Mózes ötödik könyve 30:19 sem szól a szabad akarati választás lehetőségéről, mint ahogy az kiderül a szövegkörnyezetből, főleg a 30:1,2 versből(Ez valójában prófécia).A 30:19 negyedik sora pusztán egy felszólítás, amely elősegíti az üdvösségre kijelölteknek a helyes irányban való haladást. Néhány verssel korábban a 30:8,11 taglalja, hogy ez nem megfoghatatlan előtted - tehát járható út, nyilván egyeseknek, nem az egész népnek és főleg nem a következő generációknak:30:20,20-21.Az egész témakör sem az ötödik könyvben, sem korábban nem szól arról, hogy a zsidóknak választási szabadságuk lenne, pusztán azt közli, hogy ha ezt teszed ez lesz, ha meg azt teszed amaz. Hasonlóképpen az egész Szentírásban sehol sem található olyan igehely, ami minden kétséget kizáróan az emberi szabad akaratot igazolná. Az pusztán fikció marad mindig, az előfeltevések belemagyarázása az Írásba, mindig a Biblia félreértéséhez vezet: a Júdaizmus például nem pusztán csak hitt a szabad akaratban, hanem az eredendő bűn létezését sem ismerte fel.


Minden ember üdvözülni fog. Ám egyetlen egy sem, aki minden embernek ellenségei közül való! (1Thess2,14-15)!

Dolovai Béla írta:
Istennel lehet alkut kötni, ha ő az értelmi szerző!


Igaz. Ember azt gondolja ő köt szövetséget, miközben Isten köt saját magával. Ahogy Ábrahám esetében is, amikor is a kettévágott állatok között nem Ábrahám és Isten mentek keresztül átkot véve magára, aki szövetséget szeg, hanem csak Isten. (1Móz15,17) Mi hűtlenkedünk, de ő mindörökre hű marad. Mi ugyanis képtelenek vagyunk az alkut megtartani, megígérheted Istenek, hogy te is segítesz neki, de ezt soha se fogja rajtad számon kérni, magára vette e szövetség megszegéséből fakadó halálos ítéletedet is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 10:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm, tulip! ilyesmire gondoltam a LúdasMatyis felszólítással

most már csak EGY dolog van hátra: mit szól ehhez Béla?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 11:05 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ján 16:24 Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


Kicsit beszélhetnénk az "alku" kapcsán , miért és hogyan kell IMÁDKOZNI, mért is szükséges az Atyának, hogy mi kérjük , amikor megtehetné anélkül is!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 11:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
köszönöm, tulip! ilyesmire gondoltam a LúdasMatyis felszólítással

most már csak EGY dolog van hátra: mit szól ehhez Béla?


A „szabad akarat” volt, aminél ez az egy dolog volt hátra, s láttuk Béla mit szólt hozzá.
A kegyelem Isten felől jön, ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tulip írta:
...

A kegyelem Isten felől jön, ...


"... a hibákra rámutatás pedig mitőlünk, fiainktól és fiainknak fiaitól" /NEM LÉTEZŐ helyről idézve.../

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 11:29 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
Ján 16:24 Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


Kicsit beszélhetnénk az "alku" kapcsán , miért és hogyan kell IMÁDKOZNI, mért is szükséges az Atyának, hogy mi kérjük , amikor megtehetné anélkül is!

Szeretettel Tamás


Rendben, járjuk körül. Néhány kérdés:

Első kérdés: Kell?
Második kérdés: Az Atyának van rá szüksége? (Nem inkább nekünk?)
Harmadik kérdés: Enélkül tényleg nem teszi meg?

(Fontos kérdéseink előadás: 101. Sípos Ete Álmos: Kényszeríthető-e Isten imádsággal?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 11:34 
Kedves Net!

Keresztelő János a hibákra mutatott rá.
A hibákra minimum két féle képpen lehet rámutatni. (a hiba is lehet két féle, vagy általam kitalált, vagy valós)

Két lelkület létezik, az egyik a pusztító, az embertársam fölé kerülni vágyó, a másikat elnyomó, lenyomó, gyilkoló.
A másik a mentő, a féltő, az irgalommal teljes.

De ez két egymással harcoló lelkület. Az egyik emberi születésünktől fogva mindannyiunké!

Jézus Krisztus az Úr azt mondja, hogy ha rá akarsz mutatni a másik hibájára, akkor ezt ne ott kezd.
Azt mondja, hogy először Isten Lelkére van szükséged, először alázatra van szükséged, hogy az intésed életet szüljön.

Az Úr így szólitja meg a másikon segíteni akarót:
"Képmutató!" Alázatra vezet Jézus, hogy Isten hatalma csodát tehessen!

Majd azzal folytatja, hogy ha olyan lélekre vágysz, ami alkalmassá tesz arra, hogy másoknak segíts, akkor mielőtt bármibe is belekezdesz a másik emberrel kapcsolatban tégy bűnvallást Isten előtt, vedd észre a saját szemedből meredező gerendákat, lásd meg hogy milyen nehéz ezektől szabadulni, milyen nagy hatalom kell az ezektől való szabaduláshoz és ha ezen túl jutottál és volt részed az Úr Jézus Krisztus által adott szabadulásban, és ennek örömét éled, akkor erre tekintettel kezdj el másoknak segíteni az ő szálkájuk kiszedésében.

Én is osztálytársatok vagyok ezen az Úton, szeretném tanulni az Úr Országát!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 11:35 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Leszögezném:

Az Ige igen is bíztat hogy kérjük! És innen 101. Sípos Ete Álmos: Kényszeríthető-e Isten imádsággal?)nenm biztos hogy mérv adó számomra!
Attól függ hogy ennek az Igének ellénre megy , vagy megmagyarázva a nemjól-t helyesen értelmezi!
Jak 4:3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.


Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
Az Ige igen is bíztat hogy kérjük!

Szeretettel Tamás


Rendben. Az első kérdés megválaszolva: biztat, de nem kötelez. Vagyis: Lehet, de nem kell. Nem törvényi kötelezettség, hanem kegyelmi lehetőség. Atyánkhoz szólunk, nem a Bíránkhoz.
Maradt két kérdés:
Kinek van rá szüksége? (Isten, én)
Enélkül Isten nem mozdul?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
tulip írta:
Kinek van rá szüksége? (Isten, én)
Enélkül Isten nem mozdul?


Ha tőlem vársz választ!
Több Ige is írja hogy Isten ügyének munkásai vagyunk!
Így közös üggyé válva közös érdek!
Máté 9:38 Kérjétek azért az aratásnak Urát, hogy küldjön munkásokat az ő aratásába.

Máté 20:1 Mert hasonlatos a mennyeknek országa a gazdaemberhez, a ki jó reggel kiméne, hogy munkásokat fogadjon az ő szőlejébe.
Máté 20:2 Megszerződvén pedig a munkásokkal napi tíz pénzben, elküldé őket az ő szőlejébe.


Ha jól kérünk, az az Isten ügyét előremozdítani szolgál, mivel előre mozdúl az Ügye, és kérésünk halgattatik meg újból és újból medícsőíti Isten magát, minden meghalgatott imádsággal!
Ez a hitem szerint való közös érdek! Hitünk újból és újbóli megerősítése, hálaadásra és alázatra sarrkalló dolog , amiért tudjuk , hogy Istennek tartozunk hálát adni!
Seretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Kedves Net!

Keresztelő János a hibákra mutatott rá.
A hibákra minimum két féle képpen lehet rámutatni. (a hiba is lehet két féle, vagy általam kitalált, vagy valós)

Két lelkület létezik, az egyik a pusztító, az embertársam fölé kerülni vágyó, a másikat elnyomó, lenyomó, gyilkoló.
A másik a mentő, a féltő, az irgalommal teljes.

De ez két egymással harcoló lelkület. Az egyik emberi születésünktől fogva mindannyiunké!

Jézus Krisztus az Úr azt mondja, hogy ha rá akarsz mutatni a másik hibájára, akkor ezt ne ott kezd.
Azt mondja, hogy először Isten Lelkére van szükséged, először alázatra van szükséged, hogy az intésed életet szüljön.

Az Úr így szólitja meg a másikon segíteni akarót:
"Képmutató!" Alázatra vezet Jézus, hogy Isten hatalma csodát tehessen!

Majd azzal folytatja, hogy ha olyan lélekre vágysz, ami alkalmassá tesz arra, hogy másoknak segíts, akkor mielőtt bármibe is belekezdesz a másik emberrel kapcsolatban tégy bűnvallást Isten előtt, vedd észre a saját szemedből meredező gerendákat, lásd meg hogy milyen nehéz ezektől szabadulni, milyen nagy hatalom kell az ezektől való szabaduláshoz és ha ezen túl jutottál és volt részed az Úr Jézus Krisztus által adott szabadulásban, és ennek örömét éled, akkor erre tekintettel kezdj el másoknak segíteni az ő szálkájuk kiszedésében.

Én is osztálytársatok vagyok ezen az Úton, szeretném tanulni az Úr Országát!

Péter


Köszönöm, teljes mértékben egyet értek.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eredetileg én is egyetértettem, de most, hogy Magda egyetért... hát... el kell gondolkodnom ;)

Magda: ÖRÜLÖK neked (tudom, nem számít, majd elmúlik, neked csak a SzentLélek számít, de azé... akkor is örülök :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
eredetileg én is egyetértettem, de most, hogy Magda egyetért... hát... el kell gondolkodnom ;)

Magda: ÖRÜLÖK neked (tudom, nem számít, majd elmúlik, neked csak a SzentLélek számít, de azé... akkor is örülök :D)


RÓÓÓÓsszul tudod :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség