Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 16:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Tamás12 írta:
Ján 16:24 Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


Kicsit beszélhetnénk az "alku" kapcsán , miért és hogyan kell IMÁDKOZNI, mért is szükséges az Atyának, hogy mi kérjük , amikor megtehetné anélkül is!

Szeretettel Tamás


Rendben, járjuk körül. Néhány kérdés:

Első kérdés: Kell?
Második kérdés: Az Atyának van rá szüksége? (Nem inkább nekünk?)
Harmadik kérdés: Enélkül tényleg nem teszi meg?

(Fontos kérdéseink előadás: 101. Sípos Ete Álmos: Kényszeríthető-e Isten imádsággal?)


Igen imádkozni kell.

Igen az Atyának van rá szüksége akkor ha az ima,nem kéregető ima,hanem Isten imádása imában,hisz ez segítí a lelki tisztulásunk és így kerülünk közelebb az Atyához,így értjük meg egyre jobban az Ő akaratát.

Isten mindenkinek megad mindent ima nélkül is,amire szüksége van a sorskeresztjének az elhordására,ezért a kéregető ima elhagyható,mert az nem Istenért hanem az ember vágyaiért van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 17:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
tulip írta:
Kinek van rá szüksége? (Isten, én)
Enélkül Isten nem mozdul?


Ha tőlem vársz választ!


Legyen.

Tamás12 írta:
Több Ige is írja hogy Isten ügyének munkásai vagyunk!
Így közös üggyé válva közös érdek!
Máté 9:38 Kérjétek azért az aratásnak Urát, hogy küldjön munkásokat az ő aratásába.

Máté 20:1 Mert hasonlatos a mennyeknek országa a gazdaemberhez, a ki jó reggel kiméne, hogy munkásokat fogadjon az ő szőlejébe.
Máté 20:2 Megszerződvén pedig a munkásokkal napi tíz pénzben, elküldé őket az ő szőlejébe.


Ha jól kérünk, az az Isten ügyét előremozdítani szolgál, mivel előre mozdul az Ügye, és kérésünk hallgattatik meg újból és újból megdicsőíti Isten magát, minden meghallgatott imádsággal!
Ez a hitem szerint való közös érdek! Hitünk újból és újbóli megerősítése, hálaadásra és alázatra sarkalló dolog , amiért tudjuk , hogy Istennek tartozunk hálát adni!
Szeretettel Tamás


Közös érdek rendben. De vajon ki nyer rajta többet, és ki veszít kevesebbet, ha nincs imádság?
Szerinted Isten nem küldene munkásokat, ha nem kérnénk? Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben? Szerinted például, az hogy valaki meggyógyul nem egyedül Isten kezében van, hanem mondjuk függ az érte való imádkozástól is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 18:42 
Tulip írta:
Idézet:
Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben?


Tamás írta:
Idézet:
Hitünk újból és újbóli megerősítése, hálaadásra és alázatra sarrkalló dolog , amiért tudjuk , hogy Istennek tartozunk hálát adni!


Ha valamiben egyet értetek ugye annak is hangot fogtok adni.....
:wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
Tamás12 írta:
Ján 16:24 Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


Kicsit beszélhetnénk az "alku" kapcsán , miért és hogyan kell IMÁDKOZNI, mért is szükséges az Atyának, hogy mi kérjük , amikor megtehetné anélkül is!

Szeretettel Tamás


Rendben, járjuk körül. Néhány kérdés:

Első kérdés: Kell?
Második kérdés: Az Atyának van rá szüksége? (Nem inkább nekünk?)
Harmadik kérdés: Enélkül tényleg nem teszi meg?

(Fontos kérdéseink előadás: 101. Sípos Ete Álmos: Kényszeríthető-e Isten imádsággal?)


Igen imádkozni kell.

Igen az Atyának van rá szüksége akkor ha az ima, nem kéregető ima,hanem Isten imádása imában,hisz ez segíti a lelki tisztulásunk és így kerülünk közelebb az Atyához,így értjük meg egyre jobban az Ő akaratát.

Isten mindenkinek megad mindent ima nélkül is,amire szüksége van a sorskeresztjének az elhordására,ezért a kéregető ima elhagyható,mert az nem Istenért hanem az ember vágyaiért van.


Valaki egyszer azt mondta, hogy a „jó” imádság olyan, mint amikor az ember a király elé járul. Először dicsőíti, magasztalja majd hálát ad neki, és csak a legvégén jön elő a kérésével.

Fontos kérdéseink sorozatban elhangzott: Sípos Ete Álmos: Válságban van-e az egyház?
http://www.bibliaszov.hu/index.php?open ... /allaspont

Imádsággal kapcsolatos részletek:

Munkáját pedig Igével, a Bibliával, mint eszközével végzi. Jézus Krisztus Igéje és Lelke által egybegyűjti, táplálja és kormányozza egyházát. Ezért az igaz egyház tagjai mindig imádkozó emberek, akiknek szüntelenül ismétlődő imádsága ez: "Mit akarsz Uram, hogy cselekedjem?". Ha az egyház életét nem járja át ez az imádság, akkor hogyan tud engedni a fejnek? Hiszen az igaz egyház egy valakinek keresi az akaratát, és engedelmeskedik csupán: Krisztusnak.

Ha tehát egy magát egyháznak nevező földi szervezetnek nincs kapcsolata az élő Krisztussal, nem történik benne egybegyűjtés, tagjai nem engedelmeskednek Krisztusnak és az Ige igazságának, és megszűnik az imádság, akkor az a szervezet bibliai értelemben nem nevezhető egyháznak.

Törekvéseik annak demonstrálására irányulnak, hogy az egyházra szükség van a társadalomban, és hogy az a kulturális vagy karitatív tevékenység, amit végez, mennyire hasznos. A legnagyobb gondjuk pedig az, hogy milyen módon biztosíthatják egy-egy gyülekezet anyagi jövőjét. Az egyházak eljuthatnak oda, hogy az imádság lelke eltűnik, jelentősége megszűnik vezetői és tagjai számára; hiszen erre már nem érnek rá a sok elfoglaltság (aktivitás) miatt, így az imádság is formalitássá válik.
Ha ezek a jelenségek megnövekednek valamelyik rész-egyházban, akkor beszélünk annak, vagy ami a leggyakoribb, a rész-egyház igehirdetőinek, vezetőinek, gyülekezeteinek válságáról. Ami egyébként a vezető testületek, vagy, ahogy nálunk nevezik, a zsinat válságát is jelezik.

Mivel az egyháztagok döntő többségének semmi köze az élő Krisztusban gyökerező igaz hithez, ezért ennek a helyzetnek következménye az, hogy ezek az egyháztagok választanak többségi szavazat alapján presbitereket, lelkipásztorokat, sőt közülük lesznek presbiterek, vagy egyházi vezetők. Szavazataik alapján születnek presbiteri döntések, zsinati határozatok, illetve választanak lelkészi és egyházi tisztségekre embereket. De a válság jele az is, hogy a gyülekezetek imádkozó tagsága a legtöbb helyen néhány emberre zsugorodott. Egyházunk és gyülekezeteink imaélete alig mutat életjeleket, a kétes értékű "jeleket" pedig legtöbbször a pénz körül támadt viszályok jelentik.

3.) A mozgalom legfontosabb eszköze az imádság lenne, amiben az a hitünk jutna kifejezésre, hogy minden megújulás csakis a szuverén Isten kegyelméből kezdődhet. Ezért a mozgalomhoz csatlakozók vállalnák, hogy rendszeresen imádkoznak egyházunkért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Idézet:
3.) A mozgalom legfontosabb eszköze az imádság lenne, amiben az a hitünk jutna kifejezésre, hogy minden megújulás csakis a szuverén Isten kegyelméből kezdődhet. Ezért a mozgalomhoz csatlakozók vállalnák, hogy rendszeresen imádkoznak egyházunkért.


Csatlakozom :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
kavics írta:
Tulip írta:
Idézet:
Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben?


Tamás írta:
Idézet:
Hitünk újból és újbóli megerősítése, hálaadásra és alázatra sarkalló dolog , amiért tudjuk , hogy Istennek tartozunk hálát adni!


Ha valamiben egyet értetek ugye annak is hangot fogtok adni.....
:wink:


A témafelvetésével is egyet értettem. A keretet amire gondolt úgy látszik nem találtam el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:42 
Erre majd Tamás testvéri szívvel válaszolni fog :-)


Vissza a tetejére
  
 

net2rist ige tagadásai
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 19:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
NINCS a Bibliában olyan kérdés, amiért ÉRDEMES LENNE két TESTVÉRNEK egymásnak ugrani

(nyilván lehet brilliáns logikai levezetéseket kreálni, meghagyom a matematika avatott szakembereinek, hogy pl ugye, aki "kiesik a kegyelemből" az benne se volt, mert a megtérése ÁLMEGTÉRÉS volt, ez valahol amúgy a hitGyüli "aki elment az meghalt" gyakorlatára emlékeztet, mikor elkutyult szolgálóknak a kazettáit kellett KIDOBNI-ELÉGETNI... mintha Salamon életének VÉGE miatt a három nevéhez kapcsolódó könyvet ki kéne dobni a Bibliából....)

SAJNÁLOM, hogy nincs jobb dolgunk...


Sajnálom, de ezek szerint nem hiszed, hogy
akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.
akié a Fiú azé az élet.
semmilyen teremtmény nem szakaszthat el minket Isten szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Jézus örök életet ad nekik, soha öröké el nem vesznek, és senki ki nem ragadhatja őket Jézus kezéből, mert az Atya aki neki adta őket, nagyobb mindeneknél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: net2rist ige tagadásai
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tulip írta:
net2rist írta:
NINCS a Bibliában olyan kérdés, amiért ÉRDEMES LENNE két TESTVÉRNEK egymásnak ugrani

(nyilván lehet brilliáns logikai levezetéseket kreálni, meghagyom a matematika avatott szakembereinek, hogy pl ugye, aki "kiesik a kegyelemből" az benne se volt, mert a megtérése ÁLMEGTÉRÉS volt, ez valahol amúgy a hitGyüli "aki elment az meghalt" gyakorlatára emlékeztet, mikor elkutyult szolgálóknak a kazettáit kellett KIDOBNI-ELÉGETNI... mintha Salamon életének VÉGE miatt a három nevéhez kapcsolódó könyvet ki kéne dobni a Bibliából....)

SAJNÁLOM, hogy nincs jobb dolgunk...


Sajnálom, de ezek szerint nem hiszed, hogy
akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.
akié a Fiú azé az élet.
semmilyen teremtmény nem szakaszthat el minket Isten szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Jézus örök életet ad nekik, soha öröké el nem vesznek, és senki ki nem ragadhatja őket Jézus kezéből, mert az Atya aki neki adta őket, nagyobb mindeneknél.


net2rist írta:
...

miközben próbálok zsidónak zsidóvá, görögnek göröggé válni...

leírtam, hogy ISMEREM, milyen kellemetlen "lenézett másodrendű kereszténynek" ("ha egyáltalán kereszténynek") lenni
...


nem sátánoznál mingyá le? sokkal egyszerűbb lenne mindnyájunknak...

vagy kezdjem én? (annyira fárasztó és UNDORÍTÓ ez az igyekezet, hogy a MÁSIKHOZ KÉPEST bizonygassam, én milyen tuti keresztény vagyok):

Idézet:
Róm 8,9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben (NEMMMM pszüché), ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


kezdjek én is - jobb meggyőződésem ellenére - OKOSKODNI, hogy MIVEL "ti" ugye ... nem fogadjátok el a Szentlélek munkáját, akkor NINCS bennetek a Krisztus Lelke, és akkor pedig ugye...

UGYE MILYEN FELHÁBORÍTÓ?

én mindössze INVERTÁLTAM, amit TE csináltál VELEM, én úgy gondolok rád, mint Krisztusban TESTVÉREMRE

(deductio ad absurdum... ELSŐ ÉS UTOLSÓ matematikai levezetésem a fórumon!!!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 20:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
tulip írta:
kavics írta:
Tulip írta:
Idézet:
Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben?


Tamás írta:
Idézet:
Hitünk újból és újbóli megerősítése, hálaadásra és alázatra sarkalló dolog , amiért tudjuk , hogy Istennek tartozunk hálát adni!


Ha valamiben egyet értetek ugye annak is hangot fogtok adni.....
:wink:


A témafelvetésével is egyet értettem. A keretet amire gondolt úgy látszik nem találtam el.
Nos valóban nem tetszik ahogy kiforgatod a szavaim, és utánna cáfolod magad! :-)

Idézet:
Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben? Szerinted például, az hogy valaki meggyógyul nem egyedül Isten kezében van, hanem mondjuk függ az érte való imádkozástól is?

Idézet:
A mozgalom legfontosabb eszköze az imádság lenne, amiben az a hitünk jutna kifejezésre, hogy minden megújulás csakis a szuverén Isten kegyelméből kezdődhet. Ezért a mozgalomhoz csatlakozók vállalnák, hogy rendszeresen imádkoznak egyházunkért.


Nekem az első idézet szerint a véleményed úgy jött le hogy nem kell imádkozni, a másodikban meg helyesled hogy imádkozzunk!
Vagy az egészség van csak Isten kezében , a megújulás nincs?
De ez badarság!
Tényleg szeretlek Tulip!
Csak annyit tudok , hogy NEKÜNK SZÜKSÉGÜNK van az imádságra!
Zak 10:1 Kérjetek esőt az Úrtól a késői eső idején! Az Úr villámlást szerez, és záporesőt ad nékik, [és] kinek-kinek füvet a mezőn.
[Máté 7:7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.
Máté 7:8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
Luk 11:9 Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.
Ján 15:7 Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek.
Ján 15:8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.


Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: net2rist ige tagadásai
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 15:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
tulip írta:
net2rist írta:
NINCS a Bibliában olyan kérdés, amiért ÉRDEMES LENNE két TESTVÉRNEK egymásnak ugrani

(nyilván lehet brilliáns logikai levezetéseket kreálni, meghagyom a matematika avatott szakembereinek, hogy pl ugye, aki "kiesik a kegyelemből" az benne se volt, mert a megtérése ÁLMEGTÉRÉS volt, ez valahol amúgy a hitGyüli "aki elment az meghalt" gyakorlatára emlékeztet, mikor elkutyult szolgálóknak a kazettáit kellett KIDOBNI-ELÉGETNI... mintha Salamon életének VÉGE miatt a három nevéhez kapcsolódó könyvet ki kéne dobni a Bibliából....)

SAJNÁLOM, hogy nincs jobb dolgunk...


Sajnálom, de ezek szerint nem hiszed, hogy
akit a Fiú megszabadított, az valósággal szabad.
akié a Fiú azé az élet.
semmilyen teremtmény nem szakaszthat el minket Isten szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Jézus örök életet ad nekik, soha öröké el nem vesznek, és senki ki nem ragadhatja őket Jézus kezéből, mert az Atya aki neki adta őket, nagyobb mindeneknél.


net2rist írta:
...

miközben próbálok zsidónak zsidóvá, görögnek göröggé válni...

leírtam, hogy ISMEREM, milyen kellemetlen "lenézett másodrendű kereszténynek" ("ha egyáltalán kereszténynek") lenni
...


Nem sátánoznál mindjárt le? Sokkal egyszerűbb lenne mindnyájunknak...


Tehát ennyire nem hiszel a megadott igeverseknek.

net2rist írta:
Vagy kezdjem én? (annyira fárasztó és UNDORÍTÓ ez az igyekezet, hogy a MÁSIKHOZ KÉPEST bizonygassam, én milyen tuti keresztény vagyok):

Idézet:
Róm 8,9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben (NEMMMM pszüché), ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


kezdjek én is - jobb meggyőződésem ellenére - OKOSKODNI, hogy MIVEL "ti" ugye ... nem fogadjátok el a Szentlélek munkáját, akkor NINCS bennetek a Krisztus Lelke, és akkor pedig ugye...


Ezzel csak tettél egy lapáttal a tévedésedre, hiszen ha ez igaz lenne, akkor egyenesen abban lakna Krisztus Lelke, aki nem fogadná el Krisztus már idézett ígéreteit. Pedig éppen ezek elfogadása erős érv amellett, hogy valakiben Krisztus Lelke van.

net2rist írta:
UGYE MILYEN FELHÁBORÍTÓ?


Azt hiszem itt a józanság lelkére van szükség, a felháborodás nincs a játéktéren.
net2rist írta:
én mindössze INVERTÁLTAM, amit TE csináltál VELEM, én úgy gondolok rád, mint Krisztusban TESTVÉREMRE


Szép szavak. Ha igazak, akkor most miért nem egy tartalmi és miért egy érzelmi hozzászólásra kell reagálnom? Melyik érzelmi hozzászólásom invertálása is ez?

net2rist írta:
(deductio ad absurdum... ELSŐ ÉS UTOLSÓ matematikai levezetésem a fórumon!!!!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 15:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez EGYES...

gyere vissza a jövő héten!

de szólj, ha nem érted, szívesen elmagyarázom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 16:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
tulip írta:
kavics írta:
Tulip írta:
Idézet:
Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben?


Tamás írta:
Idézet:
Hitünk újból és újbóli megerősítése, hálaadásra és alázatra sarkalló dolog , amiért tudjuk , hogy Istennek tartozunk hálát adni!


Ha valamiben egyet értetek ugye annak is hangot fogtok adni.....
:wink:


A témafelvetésével is egyet értettem. A keretet amire gondolt úgy látszik nem találtam el.
Nos valóban nem tetszik ahogy kiforgatod a szavaim, és utána cáfolod magad! :-)


Nem értem. Itt se kiforgatás, se cáfolatot nem olvasok, itt Kavics által egymás mellé tett egy-egy mondatunk olvasható.

Tamás12 írta:
Idézet:
Szerinted nem Isten adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát teljesítésével, mi meg erősödjünk a hitben? Szerinted például, az hogy valaki meggyógyul nem egyedül Isten kezében van, hanem mondjuk függ az érte való imádkozástól is?

Idézet:
A mozgalom legfontosabb eszköze az imádság lenne, amiben az a hitünk jutna kifejezésre, hogy minden megújulás csakis a szuverén Isten kegyelméből kezdődhet. Ezért a mozgalomhoz csatlakozók vállalnák, hogy rendszeresen imádkoznak egyházunkért.


Nekem az első idézet szerint a véleményed úgy jött le hogy nem kell imádkozni, a másodikban meg helyesled hogy imádkozzunk!


Ezt nem értem. Az „Isten a adja az imádságot is, hogy azután megdicsőítse magát a teljesítésével”-ből hogy jöttél arra a következtetésre, hogy „véleményed úgy jött le, nem kell imádkozni”?

Tamás12 írta:
Vagy az egészség van csak Isten kezében , a megújulás nincs?De ez badarság!


Olvashattad: „Minden megújulás csakis a szuverén Isten kegyelméből kezdődhet”, erre hogy kérdezheted, hogy a „megújulás nincs Isten kezében”?

Tamás12 írta:
Csak annyit tudok , hogy NEKÜNK SZÜKSÉGÜNK van az imádságra!


Így van nekünk van rá szükségünk. Erre akart rávezetni az első idézet, amiből a „ne imádkozzunk” jött le neked, de felfoghatatlan, miként.

Tamás12 írta:
Zak 10:1 Kérjetek esőt az Úrtól a késői eső idején! Az Úr villámlást szerez, és záporesőt ad nékik, [és] kinek-kinek füvet a mezőn.
[Máté 7:7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.
Máté 7:8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.
Luk 11:9 Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.
Ján 15:7 Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek.
Ján 15:8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.



Igen a hívőt Isten biztatja az imádságra. Ám mint sok minden másban a hívő ebben is hullámzó „teljesítményt” nyújt. Így azután például Isten maga esedezik értünk. Ismert például Hudson Taylor története. Ő naponta kérte el Istentől az aznapit. Gyakran ez a betevő falatra is igaz volt, meg, hogy hol fog megszállni. Ám ilyen imádságos lelket kevesen kapnak. Müller György volt még hasonló az árvaházával. John Knox, amikor Skóciáért imádkozott. Stb. Nem saját érdemük, hanem Isten munkálta ki bennük.
Amire ki akarok lyukadni az a következő: nem elég a felszólítást tovább adni, hogy „kérjetek és megadatik néktek”, de bennünk kell lenni annak a hitnek, hogy Isten képes kimunkálni, hogy aki hallja a felszólítást, az komolyan is vegye. Magyarul a hangsúly Istenen van. Ő munkálja ki, hogy kérjünk, hogy keressünk. Nála nélkül semmit se cselekedhetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 16:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
ez EGYES...

gyere vissza a jövő héten!

de szólj, ha nem érted, szívesen elmagyarázom...


Rendben jöhet a magyarázat, miért nem hiszel a megadott igeversekben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 30., hétfő 19:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tulip a feltett kérdésed , ahogyan feltetted :arrow:
Idézet:
Szerinted például, az hogy valaki meggyógyul nem egyedül Isten kezében van, hanem mondjuk függ :?: az érte való imádkozástól is?


Nem mondjuk, kérdezve, hanem így van!
Benne van abban hogy :arrow: Kérjetek.......!

De lezárnám! :-)

Legyen neked a te hited szerint! :-)
(nekem is)

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség