Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 16:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
tavasz írta:
asszem a felelősség mindenkinek a magáé...


Hát, ez biza így van! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 16:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Zsolt írta:
Rajtunk a keresztvíz. Akár gyerekként, akár felnőttként, de rajtunk van. Ezért ne szedjük le egymásról, kérem szépen. :)


:D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Boglárka írta:
tavasz írta:
asszem a felelősség mindenkinek a magáé...

Hát, ez biza így van! :)


Lk 12,48 A ki pedig nem tudta, és büntetésre méltó dolgokat cselekedett, kevesebbel büntettetik. És valakinek sokat adtak, sokat követelnek tőle; és a kire sokat bíztak, többet kívánnak tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Figyelő barátom rajtam keresztül tudatja, hogy elege lett itt a fórumozásból, így nem jelentkezik többet.
Nem sértődött, csak nem látja értelmét tovább.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én azt gondolom, hogy egyre inkább kezdenek a hsz-ok eltérni a topic témájától.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Én azt gondolom, hogy egyre inkább kezdenek a hsz-ok eltérni a topic témájától.

Megint teljesen igazad van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 19:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem azért mondom, de már megint te kezdted a témát offolni, ezzel:

FM: "Ne legyetek személy válogatók, vagy még is?

Jn 21,15
Mikor aztán megebédelének,
monda Jézus Simon Péternek: Simon, Jónának fia:
jobban szeretsz-é engem ezeknél?
Monda néki: Igen, Uram; te tudod, hogy szeretlek téged!
Monda néki:
Legeltesd az én bárányaimat!"

és azóta sem hagyod abba, nem tudnál odafigyelni egy kicsit jobban ezekre az offolásokra és nem a személyekre irányulni, hanem a témához hozzászólni? Sokat segítenél.
NEM muszáj ITT válaszolni, van erre alkalmasabb topic is


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Tavasz neked teljesen igazad van :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 06:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Nem volt időm végigolvasni minden múlt heti hozzászólást, de az én véleményem: nem lehet bebizonyítani a Biblia alapján, hogy a csecsemőkeresztség nem biblikus! Pozitív módon csak felnőttkeresztségről olvasunk, de ez még nem jelenti azt, hogy csak felnőttet szabad keresztelni.

A másik: nem ez a keresztség üdvözít. Hanem az, amelyet a Szentlélek által visz végbe rajtunk Isten.

A harmadik: szerintem nem kellene emiatt civakodni. A nyitott szívűt Isten meggyőzi a maga igazáról a Szentírás alapján. És nem mi fogjuk megmondani, mi az abszolút igaz. Mert sajnos, nem tudjuk. Lehet, hogy csak én nem tudom ... Lehet, hogy mindenkinek megfelelő az adóvevő-készüléke, csak az enyémmel van valami gond.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 06:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Szeretem, hogy református vagyok ... ebben a dologban is. Mert őseink voltak olyan bölcsek, hogy azt írták: ha valaki az Ige alapján jobbra tanít minket, elfogadjuk a tanítását.

Még ha néha érzek is valami sántítást a tanításukban, még eddig nem győzött meg senki az ellenkezőjéről, legfeljebb nyitva maradnak bizonyos kérdések.

Egyébként hozzájuk képest hangya vagyok.

De ne bunkóval győzzük meg egymást ... Egyébként én nem győzködök senkit, csak felvetődött bennem néhány gondolat, meg akartam beszélni, gondoltam, erősebb hitűek majd segítenek engem útbaigazítást nyerni.

Egyébként a II. Helvét Hitvallás azt írja: a keresztségnek azt a formáját fogadjuk el, amit Krisztus is ... bocs, utánanézek a pontos szövegnek. Aztán folytatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 06:30 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
A keresztségnek a legtökéletesebb formája az, amivel Krisztus maga is megkeresztelkedett ...
Ezt írja a II. Helvét Hitvallás.
Valami miatt mégsem tartották fontosnak, hogy mindenkit, aki csecsemőkorban megkereszteltek, újra kereszteljenek. Vajon miért?
Szerintem nem meggondolatlanságból. Nem is istentelenségből. Nézzétek meg azt a kort, amikor írták ezeket a sorokat: XVI. század!
Valami miatt úgy gondolom, hogy valószínűleg nem a forma a lényeg ...

Esetleg együtt gondolkozhatunk az okok felett: mi vezérelte őket ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 06:33 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
A keresztség nem keresztyént a keresztyéntől választ el, különböztet meg, legalábbis így kellene lennie, hanem a pogánytól különböztet meg minket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 14:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
bogyoka írta:
valószínűleg nem a forma a lényeg ...
Én inkább úgy gondolom, hogy ami igazán lényeg, az nem a forma. Viszont erősnek tartom azt, hogy a forma nem lényeges. Mert ha így lenne, akkor akár Fantával és chipsszel is Úrvacsorázhatnánk... Semmivel sem lenne "értéktelenebb" a Fantával és chipsszel elfogyasztott úrvacsora a normál úrvacsoránál; ugyanúgy megbocsátja Krisztus bűneinket, ha őszinte bűnbánattal megyünk elé. Viszont valamennyire fontosnak tartom azt is, hogy Jézus a borra mondta azt, hogy az ő vére és a kenyérre (páska), hogy az ő teste, ezért egy úrvacsorának borból és kenyérből (néhény gyülekezetnél páskából) kell állnia, függetlenül attól, hogy nem a kenyér és a bor atomi szerkezetén van a hangsúly. Szerintem ugyanígy van a bemerítkezéssel is; pár csepp víz is jelképezheti a bűneimnek való meghalást és a Krisztus számára való feltámadást, de ha Krisztus bemerítkezett, ha keresztelő jános bemerített (baptizein), úgy gondolom, hogy felesleges megváltoztatnunk azt.
Ami viszont a formán túl van; egy csecsemő nem tud személyesen dönteni Krisztus mellett, ezért én felesleges dolognak tartom a csecsemők megkeresztelését. Már csak azért is, mert egy csekély részük az, aki valóban meg fog térni és tagja lesz a gyülekezetnek. Ha annyi tagja lenne gyülekezetünknek, ahány embert megkereszteltek ott az elmúlt 10 évben, akkor nem férnénk be a templomba. Ha úgy vesszük, hogy minden második héten van keresztelő (igazából többször), akkor 10 év alatt 10 * 52 / 2 = 260, no meg a két szülő; 260 * 3 = 780

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo!
Amen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is HANGOSAN AMMENEZEK!! (de csak akkor, ha ez nem rongálja súlyosan Teomo esélyeit az egyházon belüli elfogadásra, ha rongálja: akkor csak MAGAMBAN!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség