Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 08:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 14:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
TEHÁT NEM MIND KIVÁLASZTOTT AKI ELHÍVATOTT

Na, ezt a mondatot én amúgy se értem... Nincs ennek egy kis pofáraejtés-hangulata? Hogy te elhívott vagy, de boccccs, nem mindenki kiválasztott. Ezt megmagyarázhatnák az okosok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Teomo írta:
Ami viszont a formán túl van; egy csecsemő nem tud személyesen dönteni Krisztus mellett, ezért én felesleges dolognak tartom a csecsemők megkeresztelését. Már csak azért is, mert egy csekély részük az, aki valóban meg fog térni és tagja lesz a gyülekezetnek.


Kedves Teomo

Igazad van egy csecsemő nem tud dönteni
tudatossan Krisztus mellet,de nem is ez
a lényeg,hisz nem csak a csecsemőről szól a gyermekkeresztség,hanem a szülők hitéről is.

Egy hívő szülő pedig a gyermeke megkeresztelésével ,elsősorban hálát ad Istennek,hogy megajándékozta egy gyermekkel,másod sorban kéri Istent,
hogy segitsen gyermekét Istennek tetsző
módon ,hitre nevelni.

Az így létrejött szövetséget pedig,közelről sem nevezném haszontalannak.

És látok párhuzamot Ábrahám és Izsák esetével.Ahol Isten,a gyermekkel megáldott
Ábrahámot próbára tette,és Ábrahám felajánlotta Izsákot Istennek.

És ez a felajánlás nem csak Ábrahámot hanem Izsákot is közelebb juttatta Istenhez.

Ezért mondom,hogy a gyermekkeresztség a hívő emberek részéről,hasznos,mind a szülő mind a gyermek számára.

Az pedig,hogy nem minden megkeresztelt gyermek válik hívővé,nem feltétlenül azt igazolja,hogy a gyermekkeresztség haszontalan,hanem inkább azt,hogy nem
egyforma kapocs köti Istenhez a megkeresztelt gyermekek szüleit.

Ahol megfelelő kapocs van Szülő és Isten között,ott a megkeresztelt gyermek ,Isten és a Szűlő segitségével,hívővé is válik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 06:27 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Én már megírtam, mit tartok logikusnak, de református vagyok. Lehetségesnek tartom, hogy valamit nem értettem meg abból, amit meg kellett volna. Több, mint valószínű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
bogyoka írta:
Én már megírtam, mit tartok logikusnak, de református vagyok. Lehetségesnek tartom, hogy valamit nem értettem meg abból, amit meg kellett volna. Több, mint valószínű.


Kedves Bogyóka, nagyon örülök neked, és annak is, hogy az Úr Jézus Krisztus neked is az Isten igazságának keresését jelenti naponta.

akinek van gyermeke az tudja mit jelent naponként a mindég változó feladatnak eleget tenni,
Jó ha tudjuk, hogy az Úr azt mondta, ami nehéz nektek adjátok nekem.
Szeretettel, amit Isten adott a szívembe
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 08., vasárnap 19:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Kedves FM!

Köszönöm, Isten áldása kísérjen minden nap!

Szeretettel, B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 11., szerda 17:36
Hozzászólások: 4
[1. Egy hívő szülő pedig a gyermeke megkeresztelésével ,elsősorban hálát ad Istennek,hogy megajándékozta egy gyermekkel,másod sorban kéri Istent,
hogy segitsen gyermekét Istennek tetsző
módon ,hitre nevelni.

2. Ahol megfelelő kapocs van Szülő és Isten között,ott a megkeresztelt gyermek ,Isten és a Szűlő segitségével,hívővé is válik.]

Kedves Gábriel, szerintem ahoz, hogy ezt a hálát és kérést elmond Istennek nem feltétlen kellmegkeresztelni a gyermeket. A gyülekezetemben nincs gyerekkeresztelés, de van gyermekbemutatás.
A lényege ugyanaz amit Te is leírtál.A szülők bemutatják a gyermeket Istennek és gyülinek,mi pedig imádkozunk érte.
Viszont a keresztség ( bemerítkzés) számomra fontos jelkép, azt jelenti, hogy meghalok a "hullám sírban" a bűneimnek, az óénemnek és új életet kezdek Jézussal.És ez saját döntésen alapul.( Nagyon röviden megfogalmazva)

A 2-ról csak annyit, hogy sajnos ismerek olyan családokat, akik hívők, és mégis az egyik gyerek hívő lett a másik nem.

Szerettel: meggy

ui: még új vagyok szóval bocsi, ha íram olyít ami már elhangzott :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 10:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
meggy írta:
....
A 2-ról csak annyit, hogy sajnos ismerek olyan családokat, akik hívők, és mégis az egyik gyerek hívő lett a másik nem.
...


én is tudok egyet: a TÉKOZLÓ FIÚ családja!

amúgy: üdv a fedélzeten, örülünk neked :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
meggy írta:
A 2-ról csak annyit, hogy sajnos ismerek olyan családokat, akik hívők, és mégis az egyik gyerek hívő lett a másik nem.
Szerettel: meggy

Te csak egy ilyet ismersz? Jól mehet felétek a csacsi. :)
üdv és szertettel
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 12:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
én is tudok egyet: a TÉKOZLÓ FIÚ családja!

Ne má', hogy te is csak azt az egyet! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 11., szerda 17:36
Hozzászólások: 4
Nem mondtam, hogy csak egyet ismerek. A családok nálam többesszámot jelent


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 14:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
Örvend és fáj a szívem egyszerre ...
És nem mondhatom el, miért.

Viszont ... a remény felgyúlt.

Bocsánat ezért az érthetetlen beírásért, még ha nektek nem is tűnik úgy: ide tartozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
bogyoka írta:
Örvend és fáj a szívem egyszerre ...
És nem mondhatom el, miért.

Viszont ... a remény felgyúlt.

Bocsánat ezért az érthetetlen beírásért, még ha nektek nem is tűnik úgy: ide tartozik.



Bogyóka, Marie von Ebner- Eschenbach/nem tudom, ki volt/,ezt mondta:


A kölcsönös bizalom fontosabb, mint a kölcsönös megértés.


én meg leszoktam már arról a luxus igényről, h. mindent meg akarjak érteni.
Biztosan jó okod volt ezt leírni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 18:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
meggy írta:
[1. Egy hívő szülő pedig a gyermeke megkeresztelésével ,elsősorban hálát ad Istennek,hogy megajándékozta egy gyermekkel,másod sorban kéri Istent,
hogy segitsen gyermekét Istennek tetsző
módon ,hitre nevelni.

2. Ahol megfelelő kapocs van Szülő és Isten között,ott a megkeresztelt gyermek ,Isten és a Szűlő segitségével,hívővé is válik.]

Kedves Gábriel, szerintem ahoz, hogy ezt a hálát és kérést elmond Istennek nem feltétlen kellmegkeresztelni a gyermeket. A gyülekezetemben nincs gyerekkeresztelés, de van gyermekbemutatás.
A lényege ugyanaz amit Te is leírtál.A szülők bemutatják a gyermeket Istennek és gyülinek,mi pedig imádkozunk érte.
Viszont a keresztség ( bemerítkzés) számomra fontos jelkép, azt jelenti, hogy meghalok a "hullám sírban" a bűneimnek, az óénemnek és új életet kezdek Jézussal.És ez saját döntésen alapul.( Nagyon röviden megfogalmazva)

A 2-ról csak annyit, hogy sajnos ismerek olyan családokat, akik hívők, és mégis az egyik gyerek hívő lett a másik nem.

Szerettel: meggy

ui: még új vagyok szóval bocsi, ha íram olyít ami már elhangzott :oops:


Kedves Meggy

Nekem nincs semmi problémám a gyermekkeresztséggel,ha Isten is úgy akarja és lessz gyermekem,akkor
"valószinüleg"gyermekként megkereszteltetem és ezt az alapján teszem amit már leírtam.

Affelöl pedig nincs semmi kétségem,hogy Isten nem azt foggja számonkérni tölem,hogy mennyire voltam képes értelmemmel megérteni a Bibliát,hanem azt,hogy szívemben mit éreztem íránta a
tetteim során.

Te azt mondod,hogy amikor bemeritkeztél felnött korodban akkor az jelképezte számodra,hogy meghalt a régi éned és feltámadt az új.

Én azt mondom,hogy minden egyes alkalommal meghal a régi énemből valami amikor imában átadom magam Istennek.

Isten Lélek,imádni pedig Lélekben kell.

Errről a fórumról is tudnék olyan példát hozni amikor a pár hete bemeritkezett úgyan úgy gunyolódik embertársán mint elötte..

Ezért sem hiszek abban,hogy a bemeritkezés során az ember bünös része teljessen "lemosódik"és helyette egy patyolattiszta lelkü ember lessz.

Nem az embernek van szüksége a bemeritkezésre hanem a gyenge lábakon álló hitének,ezért sok embert segithet a bemeritkezés hitének megerősítésében.

A gyermekkeresztség mellett ezért sem vetem el a felnött kori bemeritkezést sem.

Valójában minden ceremoniát jónak tartok
ami közelebb segítí az embert Istenhez.

És minden ceremoniát haszontalannak ami nem hitből van.

csak egy példa:Ha valaki elmond hittel egy asztali álldást akkor ezzel a ceremoniával megszenteődik az asztal tartalma.

Ha viszont szószerint ugyan azt az asztali áldást mondja el valaki "szokásból"hit nélkül,akkor semmi foganatja sem lessz annak.

Arra a megjegyzésedre,hogy bizony nem minden hívő gyermeke lessz szintén hívő,
csak annyit tudok mondani,hogy én ismerek egy egész fajt akik eredendően nem halgatnak a bölcs Atyára.

De úgye ez ezért még nem azt jelenti,hogy az Atya nem azt teszi amit tennie kell .

És ahogy egy megtért ember is letérhet a keskeny útról,hisz szabadakarata van,így természetessen egy hivő család gyermeke
is megteheti,hogy nem halgat szüleire és
természetessen Istenre.

De ettől még nem változik az az igazság ,hogy a hívő szülők gyermekeiket hivőkké nevelhetik,Isten segitségével.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség