Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 20:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
:oops:
GABRIEL777 írta:
...De ettől még nem változik az az igazság ,hogy a hívő szülők gyermekeiket hivőkké nevelhetik,Isten segitségével.l


:?: :roll: :wink: :oops:

:cry:


:)

Ef 2,8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 21:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 11., szerda 17:36
Hozzászólások: 4
Gabriel amit a keresztségről, bemerítkezésről írtál azzal teljesen egyetértek :D
És azzal is ha a szülők megtért hívők és ezt példaként gyerek elé élik, és imádkoznak érte az nagyon, nagyon sokat számít, de ez a gyerek szabad akarati kérdése, és lehet hogy rossz társaságba keveredik vagy akármi , és nem lesz hívő.
A Te szavaidból nekem az jön le a logika során, hogy ha hívő szülők gyereke nem tér meg , akkor ők nem voltak igazi hívők?! (bár lehet hogy csak túl fáradt vagyok és túl gondolkodtam, na mindegy)


Jó éjt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 23:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
meggy írta:
A Te szavaidból nekem az jön le a logika során, hogy ha hívő szülők gyereke nem tér meg , akkor ők nem voltak igazi hívők?! (bár lehet hogy csak túl fáradt vagyok és túl gondolkodtam, na mindegy)


Jó éjt


Kedves Meggy

Igen jól értetted valóban arra céloztam ,hogy ha egy hivő család gyermeke nem válik hívővé akkor
ebben szerepe lehet a szülők gyenge, inkább vallásos jellegű hitének.

Ugyan akor értelemszerűen nem mindegy,hogy milyen korú a gyermek akit a szülei hitre szeretnének juttatni.

Ha a szülők már kisgyermek kortól kezdve elültetik a Hit csíráját a gyermekük lelkében akkor az ki is fog kelni.

A szülők elsősorban abban tudnak segíteni gyermeküknek,hogy hitre jusson,de abba már kevés bele szólásuk van,hogy a kialakult hitet a gyermek mennyire foggja ápolni,erősíteni,mivel ez csak két személyre tartozik elsősorban Istenre és a hívő gyermekre.

A gyermek kora pedig elsősorban azért fontos,mert a kisgyermekek lelkét még értelemszerűen nem terheli annyi szerzett bűn mint az idősebb társaikét.Igy befogadóképessebbek Isten Lelkével szemben.

Ezért,a hívő szülők esetében nem azt tartom
valószínűnek,hogy a gyermek nem fog hitre jutni,hanem inkább azt,hogy a gyermek nem ápolja a hitét és a gyenge hit következtében
letér a keskeny útról.

Ebben az esetben már természetessen nem
a szülőkön múlik a bukás hanem a gyermek szabadakaratán.

Szeretettel Gabriel

-------------------------------------
Hát igen, talán nincs is ehhez jogom, adminként sem.
Ugyanakkor mégis, adminként engedem meg magamnak, mégpedig a gyanútlan fórumolvasók - és nem a beszélgetésben részt vevők - kedvéért:
Amit itt Gabriel777 ilyen szépen levezetett, szerintem bizony szörnyű nagy butaság. Nem, talán mégsem adminként, hanem a gyermeknevelést gyakorlatból ismerő szülőként, és szülőkért ez most nagyon kikívánkozott belőlem.

Igen a példa nagyon fontos. Igen, alapvető kérdés mit élünk a gyermekeink "elé". Mégis...
Én azt tapasztaltam, hogy ez a szép világ amiben Isten éltet minket, távolról sem nyalóka-automata, amiből MINDÍG az jön ki, amire a pénzt bedobtuk. És ez nem panasz, sőt nem is baj. Az a baj, ha ezt figyelmen kívül hagyjuk.

admin


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 14., szombat 09:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 09:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engedjétek el egymás haját szépen, másszatok ki a homokozóból, üljetek le ide a sarokba, és akkor mesélek nektek... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
engedjétek el egymás haját szépen, másszatok ki a homokozóból, üljetek le ide a sarokba, és akkor mesélek nektek... :(



Szia Net!
Én itt ülök, és mesélj, hallgatlak.... :D

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na jóóóó :D

EGY "jó gyereknek" is ÉRDEMES mesélni :)

az Ézsaiás (katolikusoknak Izajás :P) 64:5 naggyon AKTUÁLIS a "kinek van igaza" kérdésben!!!
Ézsaiás írta:
És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink


ez a "megfertéztetett ruha" az angolban "mocskos rongyok (filthy rags)" néven fut, és ha ALAPOSAN UTÁNANÉZÜNK, az idézet szó szerint így néz ki: "... mint a HASZNÁLT LIBERÓ, olyan minden igazságunk..." (ha még mindig nem érti vki: 1Móz 31,35. szerinti rongyokról van szó...)

és akkor nézzétek meg, MI erről a véleménye ISTENNEK?!?

mármint 1-2 feltétel teljesülése után, de erre most hadd ne térjek ki, nem akarván a Cserfa-féle "TE térjé meg HOZZÁM" utcába belekeveredni:

Idézet:
Zak 3:4. És szóla és monda az előtte állóknak, mondván: Vegyétek le róla a szennyes ruhákat! És monda néki: Lásd! Levettem rólad a te álnokságodat, és ünnepi ruhákba öltöztetlek téged!
5. Azután mondám: Tegyenek fejére tiszta süveget! Feltevék azért fejére a tiszta süveget, és ruhákba öltözteték őt, az Úrnak angyala padig ott áll vala.
6. És bizonyságot tőn az Úrnak angyala Jósuának, mondván:
7. Ezt mondja a Seregeknek Ura: Ha az én útaimban jársz, és ha parancsolataimat magtartod: te is ítélője leszel az én házamnak, sőt őrizni fogod az én pitvaraimat, és ki- s bejárást engedek néked ez itt állók között.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Én mint "jó gyerek", hát ez nagyon jól esett. :*:


A "meséd" viszont nagyon jó volt.

Ölellek sok szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 09:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
meggy írta:
A Te szavaidból nekem az jön le a logika során, hogy ha hívő szülők gyereke nem tér meg , akkor ők nem voltak igazi hívők?! (bár lehet hogy csak túl fáradt vagyok és túl gondolkodtam, na mindegy)


Jó éjt


Kedves Meggy

Igen jól értetted valóban arra céloztam ,hogy ha egy hivő család gyermeke nem válik hívővé akkor
ebben szerepe lehet a szülők gyenge, inkább vallásos jellegű hitének.

Ugyan akor értelemszerűen nem mindegy,hogy milyen korú a gyermek akit a szülei hitre szeretnének juttatni.

Ha a szülők már kisgyermek kortól kezdve elültetik a Hit csíráját a gyermekük lelkében akkor az ki is fog kelni.

A szülők elsősorban abban tudnak segíteni gyermeküknek,hogy hitre jusson,de abba már kevés bele szólásuk van,hogy a kialakult hitet a gyermek mennyire foggja ápolni,erősíteni,mivel ez csak két személyre tartozik elsősorban Istenre és a hívő gyermekre.

A gyermek kora pedig elsősorban azért fontos,mert a kisgyermekek lelkét még értelemszerűen nem terheli annyi szerzett bűn mint az idősebb társaikét.Igy befogadóképessebbek Isten Lelkével szemben.

Ezért,a hívő szülők esetében nem azt tartom
valószínűnek,hogy a gyermek nem fog hitre jutni,hanem inkább azt,hogy a gyermek nem ápolja a hitét és a gyenge hit következtében
letér a keskeny útról.

Ebben az esetben már természetessen nem
a szülőkön múlik a bukás hanem a gyermek szabadakaratán.

Szeretettel Gabriel

-------------------------------------
Hát igen, talán nincs is ehhez jogom, adminként sem.
Ugyanakkor mégis, adminként engedem meg magamnak, mégpedig a gyanútlan fórumolvasók - és nem a beszélgetésben részt vevők - kedvéért:
Amit itt Gabriel777 ilyen szépen levezetett, szerintem bizony szörnyű nagy butaság. Nem, talán mégsem adminként, hanem a gyermeknevelést gyakorlatból ismerő szülőként, és szülőkért ez most nagyon kikívánkozott belőlem.

Igen a példa nagyon fontos. Igen, alapvető kérdés mit élünk a gyermekeink "elé". Mégis...
Én azt tapasztaltam, hogy ez a szép világ amiben Isten éltet minket, távolról sem nyalóka-automata, amiből MINDÍG az jön ki, amire a pénzt bedobtuk. És ez nem panasz, sőt nem is baj. Az a baj, ha ezt figyelmen kívül hagyjuk.

admin


Kedves Admin"Tamás"

Azt hiszem félre értettél én a hitre nevelésről írtam ,ez pedig azt jelenti,hogy a gyermek megtanulja meghallani Isten hangját.
Aki pedig hallja Isten hangját azt nem olyan könnyű befolyásolni a környezetének káros irányba.

Jézus sem arról volt híres,hogy a környezete befolyásolása szerint cselekedett,hanem arról,hogy az Atyára hallgatott.

Persze ha jól sejtem a fő gondolkodásbeli ellentét ott van köztünk,hogy számodra a hit a vallás átadását jelenti,számomra viszont magát a kapcsolatot Istennel.

Ezt a fajta elképzelést már Puritánnál is tapasztaltam amikor azért birált mert azt mondom az embereknek,hogy inkább halgassanak Istenre mint könyvekre és emberekre.

Számomra a Hit továbbra is kizárólag hallásból van és nem olvasásból és emberi magyarázatokból,ez persze még véletlenül sem azt jelenti ,hogy haszontalan az olvasás vagy mások véleményének meghallgatása.
Hisz azokon keresztül is kaphatunk választ Istentől.

Ezért továbbra is csak azt tudom mondani,hogy az aki a gyermekének csak a világnézetét tuddja át addni ne lepödjön meg azon,hogy ha a gyermek más utat választ mint amit a szülő "szeretett "volna.

Ha viszont a szűlű segítségével a gyermek "megtanulja"hallani Isten hangját,akkor a gyermek kapcsolata az Atyával már képes lehet az üdvőzítő hitre.

Azért bizom benne,hogy van olyan ember is a fórumon aki érti is amit irok és nem csak olyanok akik folyamatossan olyat magyaráznak bele az irásaimba amit soha sem állítottam.

Kedves Tamás ezért sem értem a nyalóka automatás
példád,mivel én nem azt mondtam,hogy a szűlőnek kell hitre nevelni a gyermekét,hanem azt,hogy a szülőnek,Istenre hallgatval kell a gyermekét hitre nevelni.

E két elképzelés között peddig annyi a különbség mint a tűz és a víz között.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 14., szombat 10:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
...... Ha viszont a szűlű segítségével a gyermek "megtanulja"hallani Isten hangját,akkor a gyermek kapcsolata az Atyával már képes lehet az üdvőzítő hitre.


Jn 3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

Csak a hitben járásra adhat a szülő példát!

2Tim 1,5 Eszembe jutván a benned levő, képmutatás nélkül való hit, a mely lakozott először a te nagyanyádban Loisban és anyádban Eunikában; meg vagyok azonban győződve, hogy benned is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 19:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ritka nagy zagyvaság az idézett szöveg!
Idézet:
G7 írta:A szülők elsősorban abban tudnak segíteni gyermeküknek,hogy hitre jusson,de abba már kevés bele szólásuk van,hogy a kialakult hitet a gyermek mennyire foggja ápolni,erősíteni,mivel ez csak két személyre tartozik elsősorban Istenre és a hívő gyermekre.

A gyermek kora pedig elsősorban azért fontos,mert a kisgyermekek lelkét még értelemszerűen nem terheli annyi szerzett bűn mint az idősebb társaikét.Igy befogadóképessebbek Isten Lelkével szemben.

Ezért,a hívő szülők esetében nem azt tartom
valószínűnek,hogy a gyermek nem fog hitre jutni,hanem inkább azt,hogy a gyermek nem ápolja a hitét és a gyenge hit következtében
letér a keskeny útról.

Ebben az esetben már természetessen nem
a szülőkön múlik a bukás hanem a gyermek szabadakaratán.


1/ Minden hívő tudja a különbséget az Üdvözülés , és a kárhozat között így a gyermekét persze hogy üdvözülők között szeretné tudni!
Hívő nem azért él Istennek engedelmeskedve mert ez vagy az lenne a gondolata, célja , hanem mertMaga engedelmes Istennek!Ebbe ez is beletartozik , hogy elmondja az Evangéliumot a gyermekének, de élni már a saját hite miatt éli!
2/ Gyermek kora , szerint egy idő után képes felfogni a Bűn és a Megváltó érte tett áldozathozatala , miért történt!Ezért kell egy szellemi érettség a gyermek részéről is ! Ez korhoz van kötve!A bűn eredendő így nem a szerzett bűnök , hanem az édeni bűn miatt van szüksége Jézushoz való menekülésének!
3/Hívő szülő nem hagyja ápolatlanul a hívő gyermeke hitét!

Isten szuverinitása, és az emberi felelőssége egy Antinómia!
Krisztus nélkül az ember elveszett bűnös , akinek számot kell adnia Isten törvényeinek megszegéséről! Ezért van szükségünk az Evangéliumra! Tehát valóban igen komolyan kell vennünk , az ember felelősségét , mind az evangéliumot hírdető, mind az azt halgató részéről! Bár mindíg észben kell tartanunk a kötelességünket az üdvösség hírdetésére,sosem szabad elfelejtenünk, hogy Isten üdvözíti az embert! Isten viszi az embereket oda ahol az evangelizáció hangzik, és Ő juttatja el a Krisztusban való hitre! A mi evangelizációs tevékenységünket használja fel e cél érdekében , de az üdvözítő erő , nem az eszközben( bennünk) , hanem az eszközt használó Személy, Isten kezében van!
Ha ugyanis elfelejtjük, Isten kiváltsága az evangelizációs munkát eredménnyel koronázni, azt fogjuk hinni , hogy nekünk kell ezeket az eredményeket biztosítani! Ha pedíg elfelejtjük , hogy csak Isten adhat hitet azt hihetjük , hogy a megtérés, nem Istenen múlik, hanem a mi evangelizációnk, általunk megcselekedett módja a döntő a hitrejutásban!

Részlet!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 21:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
egy hasonlatosságot mindenesetre már találtam az én írásaim és a Biblia között,
egyiket sem értik sokan :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
egy hasonlatosságot mindenesetre már találtam az én írásaim és a Biblia között,
egyiket sem értik sokan :D :D :D


Vagy pedig nagyon is értik mindkettőt, csak nem úgy, ahogy te "gondolod".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
egy hasonlatosságot mindenesetre már találtam az én írásaim és a Biblia között,
egyiket sem értik sokan :D :D :D


Vagy pedig nagyon is értik mindkettőt, csak nem úgy, ahogy te "gondolod".




Vagy pedig nagyon is "értik" mind kettőt,csak nem úgy ahogy te "gondolod",kedves Fony :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 20:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
egy hasonlatosságot mindenesetre már találtam az én írásaim és a Biblia között,
egyiket sem értik sokan :D :D :D


Vagy pedig nagyon is értik mindkettőt, csak nem úgy, ahogy te "gondolod".




Vagy pedig nagyon is "értik" mind kettőt,csak nem úgy ahogy te "gondolod",kedves Fony :wink:


Éppen erről van szó, kedves Gabriel.

Ki miben reménykedik.
Ahogy ”én” gondolom:

1Pt. 3,18
Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, az Igaz a nem igazakért, hogy Istenhez vezessen minket, miután halálra adatott test szerint, de megeleveníttetett Lélek szerint.
1Pt. 3,19
Így ment el a börtönben levő lelkekhez is, és prédikált azoknak,
1Pt. 3,20
akik egykor engedetlenek voltak, amikor az Isten türelmesen várakozott a Nóé napjaiban a bárka készítésekor. Ebben kevés, szám szerint nyolc lélek menekült meg a vízen át. [1Móz 6,1-7,24]
1Pt. 3,21
Most pedig titeket is megment ennek képmása, a keresztség, amely nem a test szennyének lemosása, hanem könyörgés Istenhez jó lelkiismeretért a feltámadt Jézus Krisztus által,


A bárka - Krisztus kereszthalálába és feltámadásába vetett hit által, vagy - a „meridián expressz.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:

A bárka - Krisztus kereszthalálába és feltámadásába vetett hit által, vagy - a „meridián expressz.”


Kedves Fony,a Sátán is tuddja ,hogy kereszthalált halt Jézus és feltámadott,még
sem fog ezért üdvözülni .

Az üdvözülés feltétele a Hit,kapcsolat Istennel,hallás álltal.

A meridiánok ismerete pedig pont annyira káros,mint a nyirokrendszer ismerete.

vagy az elektomágneses tér ismerete.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség