Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 21:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bocs :) és a lótusz ülés, meg a légzés technika :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 17:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
A bárka - Krisztus kereszthalálába és feltámadásába vetett hit által, vagy - a „meridián expressz.”


Gabriel írta:
Kedves Fony,a Sátán is tuddja ,hogy kereszthalált halt Jézus és feltámadott,még
sem fog ezért üdvözülni .
Az üdvözülés feltétele a Hit,kapcsolat Istennel,hallás álltal.

Kedves Gabriel!

Te is tudod, hogy ebben nem ez a lényeg, sőt talán tudsz is Róla, mi a lényeg, mert az hogy módszeresen kikerülöd az arról való színvallást és bizonyságtételt, arra enged következtetni.
„ a sátán is tudja….”
Mit is tud? És honnan.......?

Mert tudod (?) hogy Jézus Krisztus kereszthalált halt és feltámadt, és arról is tudsz(?), hogy az üdvözülés feltétele a Benne való hit és ami „bárka”-ként megtartja, megmenekíti üdvözíti az Embert ebből a világból, az a keresztség, mégsem ezt hirdeted.
Miért is?

Hanem azt hirdeted, amit „hallasz”.
Mit is „hallasz”, és hirdetsz Jézus Krisztus Evangéliuma HELYETT?
Gabriel írta:
A meridiánok ismerete pedig pont annyira káros,mint a nyirokrendszer ismerete.
vagy az elektomágneses tér ismerete.


Róm. 10,16
Csakhogy nem mindenki engedelmeskedett az evangéliumnak, ahogyan Ézsaiás mondja: „Uram, ki hitt a mi beszédünknek?” [ Ézs 53,1]
Róm. 10,17
A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
:D :D :D :D :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 18:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Álljatok meg egy pillanatra! Fony - GABRIEL777, fénykardok a levegőben, úgy, tripla szaltó megáll... Pillanatképet készítünk!

Úgy látom, hitbéli különbségekbe botlottunk. Ami nem baj, sőt. Örüljünk neki, hogy nem egymást és a betanult maszlagot szajkózzuk, hanem mindenki a meggyőződéséből beszél.

De ne állítsuk azt, hogy ugyanabban hiszünk, és ugyanarról beszélünk.
Öntsünk tiszta vizet a pohárba, derítsük fel a különbségeket úgy, hogy közben kölcsönösen tiszteljük a másik ember hitét.
Ebből mindenki csak tanulhat.

Próbáljátok meg valahogy úgy elmagyarázni a különbséget, hogy én is értsem...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
:D :D :D :D :D :D :D



Nos, kedves Gabriel?

Mi is a különbség?
Miről is szól Jézus Krisztus Evangéliuma szerinted?
Hogy a topik témájánál maradjunk: mit jelent a keresztség számodra?
Így talán tisztázódhatnak a félreértések.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 19:44 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Persze ha jól sejtem a fő gondolkodásbeli ellentét ott van köztünk,hogy számodra a hit a vallás átadását jelenti,számomra viszont magát a kapcsolatot Istennel.


Ez kemény volt, bravó Gabriel, csak így tovább!
Látom jól figyelsz, mi itt Puritánnal a betű szerinti vallásosak csoportját erősítjük... :) Ne is olvass utána, így sokkal meggyőzőbb az érvelésed.

Mesélj inkább a gyerekeidről: Hányan vannak, hány évesek, és hogy vált be a gyakorlatban, amit ilyen okosan kifejtettél nekünk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
32ezüst írta:
Álljatok meg egy pillanatra! Fony - GABRIEL777, fénykardok a levegőben, úgy, tripla szaltó megáll... Pillanatképet készítünk!

Úgy látom, hitbéli különbségekbe botlottunk. Ami nem baj, sőt. Örüljünk neki, hogy nem egymást és a betanult maszlagot szajkózzuk, hanem mindenki a meggyőződéséből beszél.

De ne állítsuk azt, hogy ugyanabban hiszünk, és ugyanarról beszélünk.
Öntsünk tiszta vizet a pohárba, derítsük fel a különbségeket úgy, hogy közben kölcsönösen tiszteljük a másik ember hitét.
Ebből mindenki csak tanulhat.

Próbáljátok meg valahogy úgy elmagyarázni a különbséget, hogy én is értsem...


Kedves Ezüst!
Egyetértek, mert én már rég nem értek semmit, mármint hogy miről folyik a vita? :D
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 20:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Gabriel írta:
Idézet:
Azt hiszem félre értettél én a hitre nevelésről írtam ,ez pedig azt jelenti,hogy a gyermek megtanulja meghallani Isten hangját.
Aki pedig hallja Isten hangját azt nem olyan könnyű befolyásolni a környezetének káros irányba. .

Hitre nevelés , az nem a megtérítés! Aki megtéríti gyermekét az egyben tanítja a hitben élésre is!
Idézet:
Jézus sem arról volt híres,hogy a környezete befolyásolása szerint cselekedett,hanem arról,hogy az Atyára hallgatott. .

Jézusról így nekem pejoratív , ha beszélnek!!!
Idézet:
Persze ha jól sejtem a fő gondolkodásbeli ellentét ott van köztünk,hogy számodra a hit a vallás átadását jelenti,számomra viszont magát a kapcsolatot Istennel..

Megtérés , hitből való "keresztelkedés"nélkül halott a hit!
Idézet:
Ezt a fajta elképzelést már Puritánnál is tapasztaltam amikor azért birált mert azt mondom az embereknek,hogy inkább halgassanak Istenre mint könyvekre és emberekre..

Sokmindenre a hitet mártíromsággal megélt emberek taníthatnak meg , pl Watchman Nee , Bunyan, stb. Akik maguk is elszenvedték a kínzásokat de kitartottak Jézusban való hitük mellett, és erről bizonyságot is tettek! Őket tartod olyannak akiket nyugodtan mellőzni lehet?
Idézet:
Számomra a Hit továbbra is kizárólag hallásból van és nem olvasásból és emberi magyarázatokból,ez persze még véletlenül sem azt jelenti ,hogy haszontalan az olvasás vagy mások véleményének meghallgatása.
Hisz azokon keresztül is kaphatunk választ Istentől.

Ezért továbbra is csak azt tudom mondani,hogy az aki a gyermekének csak a világnézetét tuddja át addni ne lepödjön meg azon,hogy ha a gyermek más utat választ mint amit a szülő "szeretett "volna.
Ha a "világnézetem" az Hogy mindent Kárnak ítélek Jézusért , amit a világ adhat az nem ítélhető el olyanoktól , akik a maguk megtéréséről még egy szót sem írtak!
Ha viszont a szűlű segítségével a gyermek "megtanulja"hallani Isten hangját,akkor a gyermek kapcsolata az Atyával már képes lehet az üdvőzítő hitre.
Fából vaskarika!
Isten kegyelméből van a hit , én csak elmondhatom az Evangéliumot, és az Ő munkálya a szív meglágyítása!
Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
GABRIEL777 írta:
Persze ha jól sejtem a fő gondolkodásbeli ellentét ott van köztünk,hogy számodra a hit a vallás átadását jelenti,számomra viszont magát a kapcsolatot Istennel.


Ez kemény volt, bravó Gabriel, csak így tovább!
Látom jól figyelsz, mi itt Puritánnal a betű szerinti vallásosak csoportját erősítjük... :) Ne is olvass utána, így sokkal meggyőzőbb az érvelésed.

Mesélj inkább a gyerekeidről: Hányan vannak, hány évesek, és hogy vált be a gyakorlatban, amit ilyen okosan kifejtettél nekünk?


Kedves Tamás

A hívő nem önmaga erejére támaszkodik hanem Istenére,ezért ne dühöngj,az nem vezet sehova.

Jézus sem nemzett gyermeket még sem hinném,hogy többet tudsz te,én vagy bárki más a gyermeknevelésről mint Ő.

Nem nekem kell értenem a gyermekneveléshez,mert akkor a saját erőmre támaszkodnék,hanem Istennek,és Ő ért is hozzá.

A hívőnek egy "dolga"van Istenre hallgatni.

Ha viszont kétségbe vonod,hogy a hívő Istenre halgatval képes gyermekét hívővé nevelni,akkor ezzel vagy Isten mindenhatóságát kérdőjelezed meg vagy a Hívő hitének a lehetőségeit vonod kétségbe.

Én viszont nem fogom sem Isten mindenhatóságát sem a hívők hitének erejét kétségbe vonni.

És ha úgy alakul,hogy lessz gyermekem és nem lessz belőle hívő,akkor is ugyan ezt fogom hirdetni
mint eddig,mert inkább vonom kétségbe saját hitem erejét,mint Isten mindenhatóságát.

És nem fogok mást mondani egy másik hívőnek csak azért mert a hitem ereje
gyenge volt,és nem fogom csak azért meggyengíteni az ő hitének erejének a lehetőségeit,hogy a saját lelkiismeretemet megnyugtassam,és azt mondhassam,hogy
azért nem sikerült gyermekemet hitre nevelnem mert az nem lehetséges.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:23 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gabriel!

Az nem baj, hogy ennyire buta vagy, de talán nem kellene Jézushoz hasonlítod magad.
Én a magam részéről inkább követni igyekszem.

Idézet:
Ha viszont kétségbe vonod,hogy a hívő Istenre halgatval képes gyermekét hívővé nevelni,akkor ezzel vagy Isten mindenhatóságát kérdőjelezed meg vagy a Hívő hitének a lehetőségeit vonod kétségbe.


Igen, kétségbe vonom.
Ezzel nem Isten mindenhatóságát, hanem éppen a magam mindenhatóságát vonom kétségbe.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára admin 2007. ápr. 16., hétfő 21:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kérlek töröld :wink:

róka fogta csuka esete


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. ápr. 16., hétfő 21:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
Kedves Gabriel!

Az nem baj, hogy ennyire buta vagy, de talán nem kellene Jézushoz hasonlítod magad.
Én a magam részéről inkább követni igyekszem.


Kedves Tamás.

Pont annyira vagyok nagyon buta mint te és minden ember aki nem halgat 100%-ossan
Istenre.

Nem nekem kell bölcsnek lennem ,elég ha Isten az,nekem csak rá kell hallgatnom.

Sem én sem te sem más ember nem lehet bölcs Isten nélkül.

Aki pedig nem tartja magát butának annak Istenre sincs szüksége.

Ezért jól mondod ,én nagyon,nagyon buta vagyok,ezért van szükségem Isten bölcsességére nagyon,nagyon.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:

Igen, kétségbe vonom.
Ezzel nem Isten mindenhatóságát, hanem éppen a magam mindenhatóságát vonom kétségbe.


Kedves Tamás én a hitről beszéltem és nem a magam lehetőségeíről,úgye,hogy jól mondtam és nem ugyan azt jelenti számunkra az a szó,hogy Hit.

Számomra semmi köze a hitnek a magam erejéhez.

A hit magát a lelki kapcsolatot jelenti Istennel
és ennek az erejét nem én adom,hanem Isten,én csak elfogadhatom azt bizalommal.

Ezért,minnél nagyobb a bizodalmunk Istenben annál nagyobb a hitünk ereje.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 22:00 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Ezt írtad,

Idézet:
a hívő Istenre halgatval képes gyermekét hívővé nevelni


és én erre reagáltam.

Mert szerintem egyetlen hívő sem képes senkit hitre nevelni, vagy megtéríteni (ahogy pl. Tamás12 írta). Arra törekedhetem és törekszem, hogy az életem hiteles példa legyen a gyermekeim (és mások) számára, a célt kitűzöm, de az eredményt Isten adja - ha adja -, semmiképpen sem az erőfeszítéseim gyümölcseként, hanem mindent meghaladó kegyelméből.
---
A gondolat egyébként összhangban van az önmegváltás-tannal, amit hirdetsz, de tőlem idegen. Én az Isteni megváltás híve vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 23:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
Ezt írtad,

Idézet:
a hívő Istenre halgatval képes gyermekét hívővé nevelni


és én erre reagáltam.

Mert szerintem egyetlen hívő sem képes senkit hitre nevelni, vagy megtéríteni (ahogy pl. Tamás12 írta).
---
A gondolat egyébként összhangban van az önmegváltás-tannal, amit hirdetsz, de tőlem idegen. Én az Isteni megváltás híve vagyok.


Kedves Tamás

Én azért jobban hiszek a Bibliának és annak amit abból hallok.

A Biblia egyértelműen jelzi,hogy képes egy hívő egy bünös lelket megtéríteni,vagyis hitre juttatni.

Jak 5.20. Tudja meg ,hogy aki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról,lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez


Valószinüleg nem a véletlen műve,hogy a keresztények előszeretettel imádkoznak
környezetükben levő emberek hitre jutásáért.

Ha egy ember nem lenne képes Isten ereje álltal egy másik ember hitre jutását
segíteni,akkor ennek az imának sem lenne semmi értelme.

Volt idő amikor kétségbe vontam ezt a lehetőséget,de megértettem,hogy
nem tőlem függ hanem Istentől,számára pedig nincs lehetetlen.

Ennek a gondolatnak pedig semmi köze az önmegváltáshoz amivel előszeretettel vádólnak bírálóim.

Üdvözülni a hit álltal lehet ami Isten Igéjének a hallásból van,és nem én váltom meg önmagam,hanem az Istenbe vetett hitem álltal tartatok meg.

Aki viszont továbbra is önmegváltással vádol az vezesse már le ebből,hogy mi ebben az önmegváltás.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség