Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 10:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tamás!

Itt nem pusztán a gyermekkeresztségről van szó.
Kár lenne tagadni, hogy léteznek olyan gyülekezetek, ahol újrakeresztelik az embereket.
A hit nélkül megkeresztelkedni pedig nálam olyan, mint a fából vaskarika.
Merthogy azok keresztelkednek meg, akik hisznek, és azok nem keresztelkednek meg, akik nem hisznek.

A HIT mértékén pedig lehet vitatkozni, de ez már olyan terület, amibe ha az ember akar igazságot tenni, annak igaztalan ítélkezés lesz a vége.

Mint ahogy a keresztség sakramentumát és Igazságát nem tette érvénytelenné az, hogy Simon mágus is bemerítkezett,

- a gyermekkeresztséget sem teszi érvénytelenné az, ha egy megkeresztelt gyermek később megtagadja azt a hitet és kegyelmet, melyet Isten a szülei hitén keresztül előlegezett meg neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 11:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Aztán van itt egy aprócska titok, megtérés keresztségében miért kellett, hangsúlyozom KELLETT részt vegyen Jézus?

Mi az az igazság amit így illik betölteni?

vsz.
Oda szánta magát a halálra, ahogy a Noé idejében elmerült a világ a régi.

Akkor most úgy elmerül a vízben az én régi világom és vagyok Új.

Nem az az érdekes, hogy mit hisz az engem keresztelő, az érdekes, hogy én mit hiszek, miért teszem amit teszek, mert ami hitből nincs az bűn.
Nem akármilyen hitből, hanem Isten Írott beszédén alapoló hitből.

A ti gyermekeitek azért szentek, mert ti szentek vagytok, nem azért amit csináltok velük, ha ti nem vagytok szentek (mert nem vagytok Isten számára elkülönítettek), akkor csinálhatnak akármit attól a helyzet nem változik.

Aki hisz és megkeresztelkedik (ebből a hitből fakadóan) az üdvözüla többi marad ott ahol a világban levő kívülvalók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 11:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
megkeresztelkedés = baptizmus.
újramegkeresztelkedés = anabaptizmus.

A református egyházban megkeresztelkedés van.

Kedves Tulip!
A te értelmezésed szerint sincs a református egyházban megkeresztelkedés. Megkeresztelés van.
A bibliai baptizmus=alámerítkezés meg egyáltalán nincs.
Ez tény, nem vélemény.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
A hit nélkül megkeresztelkedni pedig nálam olyan, mint a fából vaskarika.
Merthogy azok keresztelkednek meg, akik hisznek, és azok nem keresztelkednek meg, akik nem hisznek.

Elvben az első mondatoddal egyetértek. A hit nélküli megkeresztelkedés (megkeresztelés is) fából vaskarika. Ezért vannak nagyon nagy bajok a ref. teológiával, mert emiatt a Bibliai baptízó parancsot a reformátusok elhagyják.
Hogy lehet hit nélkül is alámarítkezni arról bármelyik felnőtt alámerítő keresztény tudna neked mesélni. Kérdezd meg pl. Netet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Aztán van itt egy aprócska titok, megtérés keresztségében miért kellett, hangsúlyozom KELLETT részt vegyen Jézus?

Mi az az igazság amit így illik betölteni?

vsz.
Oda szánta magát a halálra, ahogy a Noé idejében elmerült a világ a régi.



Mármint,milyen halálra szánta rá magát az akiben az Örök élet van ?

Többször hallottam,hogy Jézus azért kereszteltette meg magát Jánossal,hogy ezzel példát mutasson.

Na de mire ?

Hisz büntelen volt,számára egyértelmű,hogy nem jelenthette ugyan azt a bemerítés mint egy bünös embernek.

Ha pedig valóban az lett volna a cél,hogy az emberek akik Őt elfogadják,azok vizben is keresztelkedjenek meg,akkor miért nem keresztelte meg példaként a tanítványait vizzel ?

Nem tudok róla,hogy Jézus valaha is keresztelt volna vizzel,max.ott volt ahol a tanítványai vizzel kereszteltek.

A vsz.azért kereszteltette meg magát Jánossal Jézus vizzel,mert előszőr is ez volt megjövendölvel,Ő pedig ismerte
a jővőt amit a sorsában bekellett töltenie,
másodsorban pedig ezzel a gesztussal jelezte,hogy Ő szolgálni jött az embereket és nem uralkodni felettük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 18:19 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Péld 1:7 Az Úrnak félelme feje a bölcseségnek; a bölcseséget és erkölcsi tanítást a bolondok megútálják.


Kik megvetik a bölcsességet, járják a maguk értelme szerinti utat!

Kutatják az írásokat azt hiszik abban van az örök életük , de Jézus Magáról mondta Ő az Élet!

Isten jól érthetően fogalmazta meg mik az elvárásai!
Nem kell különösebb iskolázottság , ahoz hogy megértse a legegyszerűbb értelem is!
A belemagyarázás már emberi csinálmány!
Ján 14:10 Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.
Ján 14:11 Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.
Hiszed vagy nem? Ha hiszed bízol is abban Aki ígéri! És teszed amit kér! Ha nem , akkor magadra vess! Ennyi :!:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 18:49 
Nyolc lélek tartatott meg víz által!

1Pt 3,21
A mi minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, a mi nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;

Efézus 4.3.-7.
Igyekezvén megtartani a Lélek egységét a békességnek kötelében.
Egy a test és egy a Lélek, miképen elhívatástoknak egy reménységében hívattatok el is;
Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;
Egy az Isten és mindeneknek Atyja, a ki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik.

Mindenikünknek pedig adatott a kegyelem a Krisztustól osztott ajándéknak mértéke szerint.

Kedves Admin!

Kérem ennek a topicnak a bezárását, miután mindenki még egyszer hozzászólt, akik eddig is tették!
Ennek oka, hogy minden fontos vélemény elhangzott ebben a témában, pro és kontra.
Azt is kérem, hogy ha bármelyik topicban felüti a fejét ebben a témában a vita, kérem ezen írások törlését, hivatkozva előbbi indokomra.

Köszönettel:
Kavics


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
A hit nélkül megkeresztelkedni pedig nálam olyan, mint a fából vaskarika.
Merthogy azok keresztelkednek meg, akik hisznek, és azok nem keresztelkednek meg, akik nem hisznek.

Elvben az első mondatoddal egyetértek. A hit nélküli megkeresztelkedés (megkeresztelés is) fából vaskarika. Ezért vannak nagyon nagy bajok a ref. teológiával, mert emiatt a Bibliai baptízó parancsot a reformátusok elhagyják.
Hogy lehet hit nélkül is alámarítkezni arról bármelyik felnőtt alámerítő keresztény tudna neked mesélni. Kérdezd meg pl. Netet. :)
üdv
ex


Kedves Ex!

Ha valaki nem hisz, miért is merítkezik alá?
Nem logikus, amit mondasz. Vagy fejtsd ki bővebben.
Általánosítani sem szerencsés.
Nálunk spec. a konfirmandusokat elnézve akik megkeresztelkednek, hitből teszik, nincs tiltva a bemerítkezés sem, aki a teljes bemerítést szeretné, arra is van lehetőség.

Kedves Net!
Tudnál valami bővebbet a hitetlenül történő bemerítkezésről írni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Kavics!

Ezt most komolyan gondoltad?
Egy keresztény fórumon a "keresztség" témaköre ezentúl tabu lesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Kedves Ex!

Ha valaki nem hisz, miért is merítkezik alá?
Nem logikus, amit mondasz. Vagy fejtsd ki bővebben.

Jó kérdés. Az egyszerű válasz az lenne, hogy azért mert hülye, de mégsem ilyen egyszerű. Bármilyen élő hitgyakorlatból az emberi lélek, a tradíciók, a szokások, a csoportnyomás képes kiüresedett rituálét csinálni. Így bizony egy bibliai felnőtt alámerítkezés is válhat üres tradicionális rituálévá. Tehát, miért kérdésedre az a válasz, hogy ilyen az emberi természet és a szokások működése. Nagyon erős sodrása van az élő hittel szemben az üres vallásosságnak és ha nem vigyáznak nem figyelnek rá, kialakul és pusztít.
Idézet:
Nálunk spec. a konfirmandusokat elnézve akik megkeresztelkednek, hitből teszik, nincs tiltva a bemerítkezés sem, aki a teljes bemerítést szeretné, arra is van lehetőség.

Nézd én nem tudom megmondani, hogy jelen pillanatban a ref. konfirmálások hány %-a hitbeli cselekedet, és hány %-a üres szokás.
Azt tudom neked mondani, hogy az én időmben nagy % az utóbbi volt.
És szerintem a helyzet nem sokat javult.
Vagy mikor én a Refi-be jártam, akkor a 30 fős osztályunkból egy főre lehetett azt mondani, hogy keresztény volt. És ezek, mi refisek voltunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 19:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
Kedves Net!
Tudnál valami bővebbet a hitetlenül történő bemerítkezésről írni?



nem tudom, hogy ex PONTOSAN mire gondolt, ha arra amire én, akkor a jelenség a következő:

mikor a kedves fiatalok elérnek egy bizonyos kort (13-14-15 éves kor általában), akkor BIZONYOS gyülekezetekben van egy ilyen elvárás, hogy "száraz baptista" életüket fejezzék már végre be (így mondják, télleg...)

ennek az ELVÁRÁSNAK köszönhetően előfordul, hogy - ha nem is HITETLENÜL (mert akkor ugye mit keresnének a gyülekezetben), de - megtérés/döntés/újjászületés NÉLKÜL kerül sor az alámerítésre...

ez valóban elég tragikus, bár nem látok jelentős különbséget eközött és az "illemből és tradiciótiszteletből" konfirmáló reformátusok között...

most volt ennek a "szezonja", és bizony hallom vissza, hogy mekkora munka (és mekkora áldás), hogy a konfirmandusok körében minél többen ne csak a FORMÁJÁVAL, hanem a TARTALMÁVAL is találkozzanak az Isten felé fordulásnak :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
Ám van a másik fele, a tegyetek tanítványokká, minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának a Fiúnak és a SZentlélekek nevében. S így kapjuk a teljes képet, mert itt az emebr elszenvedő. "Tanítván úőket ..." folytatódik az ige. Vagyis ahogy a gyerekkersztségnél történik is,. Először a keresztség, majd a tanítás hogy mit is jelent, hogy eljussonm a megtéréshez.

ui. Ez egyben válasz extrefisnek is, aki szerint a ref egyházban tény, hogy csak megkeresztelés van, megkeresztelkedés nincs. Van mindkettő. Felnőtteknek megkersztelkedés.

Kedves Tulip!
Amit idéztél, az továbbra sem csecsemő alámerítésről szól.
A tanítványoknak az alámerítés parancsa szól, az alámerítkezők alámerítésére. Tanítvánnyá tételhez pedig előtte is meg utána is kell tanítani, hogy képbe jöjjön az a tanítvány.
Csecsemő alámerítésről még mindig nincs szó a Bibliában.
Felnőttek merítkeztek alá. A csecsemők leloccsintása vízzel egy később kialakult hamis szokás (sok egyébbel együtt).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség