Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 20:05 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 20:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 20:39 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Mt28,19-20 például jó a gyerekkersztségre.


Mát.28.20"tanítván öket,hogy megtartsák mindazt"

Akkor talán magyarázd el,hogy egy párhónapos csecsemőnek,hogy magyarázod meg,hogy mit is kell
megtartania ,hogy tanítod,hogy teszed tanítvánnyá
párhónapossan.

Ettől függetlenül nem zárnám,ki,hogy van olyan Ige,amely a gyermekkeresztségre utal,de az nem a Mt.28,19-20.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 06:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Amit a csecsemővel csináltak kedves tulipka azt másként hívták, de ffi ezt jobban tudja.
Ez a szövetség jele.
Na ezt koppintották, de fröcsköléssel, mert ha a vért lehet a Szent Szentjében, akkor miért ne mán a vizet.
Mint a tégla épületek tagolása, is koppintotta a Jeruzsálemi TEMPLOMOT.
Meg a naponkénti mise is a napi áldozatot, szo-szo másoljunk, másoljunk, ja még a kereszt hordozás is a rézkígyöt, meg az imasál a palástot, meg kitudja még mit mismásoltak, csak hogy mindenki a saját izlése szerint, de egy kapal alatt legyen,
Csak az a lényeg, hogy az egyetlen áldozatával tökéletessé tette a megszentelteket, na hogy ettől jó messzire essen mindenki, és már gondoskodjunk a 8 napos gyermek megkeresztelésével, hogy ne Isten által adott szövetségbe kerüljön, hanem eltántoríthassuk az értelmével, mert ugye Isten ellen vét, ha újra keresztelkedik.

Pontosan isten ellen de az az isten hála az Úr Jézus Krisztus halálának és feltámadásának már nem az én istenem.
Az ATYA ISTEN gyermeke lehetek, ha elfogadom az Ő ÚTJÁT.
Elfogadtam 1988-ban


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 06:57 
Kedves Mindenki!

Mint református ember írom, hogy a csecsemő keresztség nem ugyan az, mint a felnőtt keresztség.

Református hitünk szerint a kettőt nem szabadna egymás ellen kijátszani.

Csecsemőként a hívő család gyermekére vízet öntünk, aminek a KÉPE, hogy Krisztus életét adta nem csak azokért, akik hisznek benne - hogy hihetne egy kis csecsemő Krisztusban, akiről nem is tud -, hanem Ő a világ bűnéért szenvedett. (annak a pici csecsemőnek a bűneiért is)
Amikor egy hívő református megkereszteli a gyermekét, akkor egy ÍGÉRETBE keresztelei bele. Komolyan veszi Isten ígéretét és ennek egy szép képe a csecsemő keresztség.
Ez azonban olyan, mint egy bankba betett hatalmas összeg, amit fel kell még venni.
Mert fogadást teszek az Úr színe előtt, hogy úgy nevelem és neveltetem, hogy ha majd felnő, ő maga ÖNKÉNT tegyen bizonyságot a Szent, Szent Szent Istenbe vetett hitéről. Arról, hogy Jézus Krisztus tanítványa kíván lenni.
És ez még mindig kevés, mert egyszer el kell jutnia oda ennek a léleknek - és ez lehet nem a konfirmáció, vagy bemerítkezés napján történik - hogy bűneim bocsánatát elfogadom Jézus kereszt áldozatáért.
Hiszem, hogy Jézus feltámadt és él és AKAROM, hogy életem Ura Ő legyen.

Örülök lányom konfirmációjának. Nem neveltem minden esetben úgy, hogy ez Istenhez vezette volna őt, ezért tudom, hogy a konfirmációja KEGYELEMBŐL van, Isten jósága és írgalma miatt.
Tudom, hogy tizenéves fejjel sok mindent ért és imában már kérte az Urat, hogy vezesse az életét, de azt is tudom, hogy az élete folyamán Jézus Krisztus gondoskodni fog arról, hogy a belé vetett hite, bizodalma méllyüljön.

Egyedül Jézusért reménykedek ebben.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 07:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
A csecsemőket már a pogányból lett zsidók esetében megkeresztelték. Így azután amikor egy háznép megkersztelkedéséről olvasunk, ott a csecsemők megkeresztelése tiszta ügy volt.

Kedves Tulip!
Ez csak neked tiszta ügy, akinek Isten igéjén kívül a felekezeti hagyományokat is figyelembe kell venned.(Hová lett a sola scriptura?)
Az "és háza népe" kifejezésre fontos teológiát alapozni éltveszélyes vállalkozás. Abszolut távol áll a Biblia szellemétől.
Az Írásban minden fontos dolog többször kihansúlyozódik, mert minden két, vagy három bizonyságon áll meg.
Így van ez a kereszténnyé válás alaplépéseivel is. Egyértelműen többször le vannak írva az újjászületés lépései. Egy üdvösségi kérdésben nem hagy minket Isten egy homályos "és háza népe" kifejezésre alapozni.
A te logikáddal ebbe akár a háziállatok megkeresztelését is bele lehetne érteni, hisz az ószövetségi zsidók amikor buzgón keresték Istent, akkor a háziállataikat is megböjtöltették.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 07:44 
Kedves Ex!

A ma olvasott Ige örömét szeretném veled megosztani:

Apcsel 2.
38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.
39. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.

Ez egy ígéret, amivel az ember két dolgot tehet. Hisz benne vagy nem.
A református hívők ebbe az ígéretbe keresztelik bele a gyermekeiket. Hiszik, hogy a keresztelés nem csak az övék, hanem gyermekeiké is. Természetesen csak a hívők hiszik ezt, ki venné kézpénznek ezt az ígéretet, látva a világ erejét?

Ma is szeretnék megtérni a bűnös dolgaimból, elfordulni a világ gonoszságaiból, belemerülni még teljesebben Krisztus halálába és az ezért kapott kegyelembe, ill. feltámadásába és az ezért adott megszentelődésbe.
Nagyon nagy vágy van bennem az ebben való bemerülésbe, sőt az egyre mélyebb bemerülésbe!

Még egy gondolat:
Minden vizzel történő dolog lehet nem élő.
A lényeg, hogy ahol hiányzik a SZERETET, ott emberek kényszerből, félelemből, hagyományból, anyagi számításból bemerítkezhetnek, vagy keresztelkedhetnek, vagy konfirmálhatnak.

Ezért a leglényegesebb minden közösségben a SZERETET!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 08:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kedves Ex!

A ma olvasott Ige örömét szeretném veled megosztani:

Apcsel 2.
38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.
39. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.

Ez egy ígéret, amivel az ember két dolgot tehet. Hisz benne vagy nem.
A református hívők ebbe az ígéretbe keresztelik bele a gyermekeiket. Hiszik, hogy a keresztelés nem csak az övék, hanem gyermekeiké is.

Kedves Péter!
Pont erről szól a vita. Szerintem az ígéretbe nem lehet senkit belekeresztelni.
Bele lehet meríkezni saját döntés, hit alapján.

Idézet:
Hiszik, hogy a keresztelés nem csak az övék, hanem gyermekeiké is.
Az ígéret az ami a gyermekeké is, vagyis nekik is meg van a lehetőségük, hogy belekeresztelékedjenek, pontosabban alámerítkezzenek.
Ha bele lehetne keresztelni csecsemőket az üdvösségbe, akkor később bármit is csinál a gyerek egész életében, mivel csecsemőként résztvett egy rituálén, az üdvössége nem kerülhet veszélybe.
Azt állítod, hogy egy csecsemőként megkeresztelt ember garantáltan üvözül, függetlenül a későbbi életvitelétől?
Szerintem ezt nem gondolod, holott az igéretbe való belekeresztelésből egyértelműen ez következne. Ráadásul ez üti a református alaptanítást a hitből való megigazulást.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 11:23 
Kedves Ex!

Én azt gondolom, hogy elhihetem, hogy ha én megtérek a bűneimből, megtagadom magam és belemerítkezek Krisztus halálába és feltámadásába, akkor nem csupán annyi történik, hogy én veszem a Szent Lélek ajándékát, hanem ennél sokkal több, mert a gyermekeimé is ez az ígéret.
Azoké, akik még semmit sem tudnak Krisztus értük is adott drága életéért. De ez velünk is így volt felnőtt fejjel...
A gyermek keresztség a szülőknek egy kép arra nézve, hogy ne felejtsék Isten a Fia életét a teljes család üdvösségére adta.

A hívő ember életében nagyon nehéz gondolat, hogy a gyermeke elkárhozik, tönkre megy az élete és Istentől elszakadva hal meg.
A református gyakorlatunk abban egy megerősítés a szülők felé, hogy ne felejtsék Krisztus ezért a csöpp emberért is az életét adta.
Az Ő oldaláról nézve elvégeztetett a gyermek üdvössége.

Persze, igazad van abban, hogy egykor nekik ezt az előre elkészített drága ajándékot személyesen át kell venniük.
Isten azonban azt ígéri, hogy ha én kijövök bűnös életemből és bemerítkezek az Ő halálába és feltámadásába, akkor ez az ígéret a gyermekeimé lesz.
És nem csak a gyermekeimé, hanem a most még egész messze élőké...

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Péter!

Kösz, hogy ezt így megfogalmaztad. Már ezért megérte továbbfolytatni a topikot.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 12:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom aki így gondolkodik még nem fogadta el a keresztet úgy ahogy azt Isten felkínálta.

Elfogadta a maga vagy a környezete gondolata szerint (talán), de ehhez az Írott igéhez nincs az égvilágon semmi köze.

Sokszor és sokféleképp szólt Isten az Úr Jézus Krisztus előtt, utolsó időben szólt a FIA által, aki a földi létében mindenben példát adott a hívőknek.

A családi kapcsolatok értékelésében is.

Aki még előtérbe helyezi a kis családját az még nincs az oltáron.

Bocsánat a kemény szóért, de itt az ideje, hogy felébredjetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kedves Ex!
A gyermek keresztség a szülőknek egy kép arra nézve, hogy ne felejtsék Isten a Fia életét a teljes család üdvösségére adta. ...
A református gyakorlatunk abban egy megerősítés a szülők felé, hogy ne felejtsék Krisztus ezért a csöpp emberért is az életét adta.

Akkor azt mondod, hogy egy baptistának nincs erre nézve képe és emiatt mertörténhet, hogy elfelejti, hogy Jézus a gyerekeiért is meghalt? Ugyan!
Ennek a józan tények is ellentmondanak. Csecsemőt keresztettető szülők is nagyon gyakran elfeledkeznek még arról is, hogy ő értük(szülőkért) is meghalt.
Felnőtten kereszteltek meg nagyon is odafigyelnek, hogy a gyereküket kereszténynek neveljék. Statisztikám nincs a kettő közötti gyümölcsbéli különbség (hatékonyság) mérésére.
Idézet:
A hívő ember életében nagyon nehéz gondolat, hogy a gyermeke elkárhozik, tönkre megy az élete és Istentől elszakadva hal meg.

Ez így van, de amit tennie kell a gyermekéért az nem a csecsemőként való megkeresztelése. Hanem úgy kell nevelni a gyereket, bibliai világlátást, értéket adni neki, hogy amikor döntési korba kerül akkor jól döntsön. Addig pedig a szülő hite, szellemi fennhatósága tartja meg a gyereket és valójában ez az az ígéret ami a gyerekeimre vonazkozik az én újjászületésem következtében. Vagyis az, hogy hitem, szellemi hatalmam van őt megtartani míg a saját kompetenciája el nem jön. Utána minden az ő sara és te nem tehetsz semmit csak imádkozhatsz érte.
Idézet:
Az Ő oldaláról nézve elvégeztetett a gyermek üdvössége.

Nos az ebben való hit az amiért a csecsemő keresztség kifejezetten káros.
Emiatt valóban megfeledkezhet arról, hogy a gyerekét Isten útjára vezesse. És ez meg is történik nagyon sűrűn. A másik hatása, pedig az alanynak az a tévhite, hogy a csecsemőkori keresztségével el van rendezve a dolga Isten felé és nyugodtan menetel a kárhozat felé.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Bocsánat a kemény szóért, de itt az ideje, hogy felébredjetek.

De az ilyen kemény szónak nem a felébredés a következménye, hanem teknőcállásba való rendeződés, sorok összezárása, elzárkózás a gondolattól is, merevebb ellenállás.
Kinek az akarata ez?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Magda!

örömmel hallottam, hogy FELÉBREDTÉL :) és jársz valamilyen keresztény közösségbe, sőt mást is hívogatsz oda ... EZ a JÓ IRÁNY...

szeretnénk a POZITÍV ÉLMÉNYEIDről hallani :)

tudod: mindent szabad, de nem minden ÉPÍT!!


hogy ne érezd, h én ezt csak MÁSOKTÓL várom el, bár nyilván azt fogod mondani, hogy te csak a vezetés szerint cselekedtél:

a NIKOLAITA-kérdésben valóban ÉRTÉKES üzenetet-információt juttatott el rajtad keresztül hozzám a Mindenható :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség