Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
exrefis írta:
FM írta:
Bocsánat a kemény szóért, de itt az ideje, hogy felébredjetek.

De az ilyen kemény szónak nem a felébredés a következménye, hanem teknőcállásba való rendeződés, sorok összezárása, elzárkózás a gondolattól is, merevebb ellenállás.
Kinek az akarata ez?
üdv
ex


Neked biztos igazad van,
engem a másféle szokott abba kényszeríteni, de mindég mondom, mindenki önmagából indul ki.
Örök igazság :)

Én nem szeretem, sőt útálom a becserkésző taktikát,
az igen igen a nem pedig nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 13:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Net az írásod nem értem, ha lennép szíves kibontani.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké, szívesen megmagyarázom...

de előbb te jössz... fejtsd ki, miért kényszerítené ex-et "a másféle", ki a csuda akar téged becserkészni, és főleg MI CÉLBÓL...

vagy akkor mondd ki ("igen igen / nem nem" jeligére), hogy "az előző hozzászólásommal nem volt célom, hogy bárki is megértse"....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
oké, szívesen megmagyarázom...

de előbb te jössz... fejtsd ki, miért kényszerítené ex-et "a másféle", ki a csuda akar téged becserkészni, és főleg MI CÉLBÓL...

vagy akkor mondd ki ("igen igen / nem nem" jeligére), hogy "az előző hozzászólásommal nem volt célom, hogy bárki is megértse"....

Kedves Net!
Magda nem az ő becserkészéséről, hanem az én módszeremről beszél, vagyis becserkészős, bekerítős, azaz sumák úton akarom eladni az alámerítés "portékámat" a csecsemősöknek, ezzel szemben ő nyílt sisakos szemtől-szembe nekirontása az egy karakán egyenes dolog. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
éééétem :D

Magda Jézusa nem tökölne: belelökné a samáriai asszonyt a kútba :D:D:D :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
Szomjas ment a sivatagban. Már halálosan szomjas volt, de nem csak testileg,. lelkileg is. Találkozott exrefissel. Exrefis előadta neki, az evangéliumot. Szomjas szomjasan itta szavait és hittel elfogadta. Meglkérdezte végül utolsókat rugva mit tegyen. Exrefis válasza: Higyj és merítkezz be Jézus Krisztus nevében a bünök bocsánatára. Mit jelent bemerítkezni? MIvel a baptizmuis szó azt jelenteni vízben alámerülni, így ez nyilvánvaló, vízben teljesen el kell magad lepni volt a válasz. Víz azonban nem volt. Így azután mivel Szomjas nem merítkezett be, szomjan halt és elkárhozott. Ennyit exrefis evangéliumáról.

ÁÁÁ Kedves Tulip!
Csak most látom, hogy erre még nem reagáltam. :)
Tudod egy hasonlat, vagy példázat akkor ütős, ha a lényegbe talál. Ha mellé durrantanak vele, akkor semmi. :)
A te példázatod abból a nevetséges magyarázatból ered, hogy a csecsemő keresztség szokás azért alakult ki mert nagy vízhiány volt stb.
Ez az elmélet több sebből vérzik, de leginkább az a baja, hogy semmi alapja nincs, soha senki nem igazolta, hogy valóban volt ilyen helyzet.
A másik seb az, hogy ha igaz lett volna valamikor, akkor is a vízhiány elmúltával vissza kellet volna állni a nagyvízigényes alámerítésre, pláne felnőttnek mégtöbb kell. Pláne érthetetlen, hogy akkor most nálunk a vízbőségben miért nem az originál példát követjük?:)
Harmadik seb. Isten nem gonosz, tehát nem állít olyan feledat elé üdvösségi ügyben, amit nem tudsz megtenni. Na meg akkor hova tűnne a lényeg, a hitből/kegyelemből metódus, amit Ő talált ki, nem mi.
Negyedik seb. A jobb latorral az ilyen esetekre is megmutatta, hogy nem kell aggódni. Neki ugyanis ott a kereszten nem volt alkalma sem alámerülni sem leloccsantódni, oszt mégis a paradicsomba lett beutalva. :)
Tehát kérlek ne adj olyan evangéliumot az én számba, ami a te fejedben született. Én maradtam a bibliainál. :)
üdvözlettel és szeretettel
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 14:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
éééétem :D

Magda Jézusa nem tökölne: belelökné a samáriai asszonyt a kútba :D:D:D :'(

Oszt jónapot! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 14:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
tulip írta:
A csecsemőket már a pogányból lett zsidók esetében megkeresztelték. Így azután amikor egy háznép megkersztelkedéséről olvasunk, ott a csecsemők megkeresztelése tiszta ügy volt.

Kedves Tulip!
Ez csak neked tiszta ügy, akinek Isten igéjén kívül a felekezeti hagyományokat is figyelembe kell venned.(Hová lett a sola scriptura?)
Az "és háza népe" kifejezésre fontos teológiát alapozni éltveszélyes vállalkozás. Abszolut távol áll a Biblia szellemétől.
Az Írásban minden fontos dolog többször kihansúlyozódik, mert minden két, vagy három bizonyságon áll meg.
Így van ez a kereszténnyé válás alaplépéseivel is. Egyértelműen többször le vannak írva az újjászületés lépései. Egy üdvösségi kérdésben nem hagy minket Isten egy homályos "és háza népe" kifejezésre alapozni.
A te logikáddal ebbe akár a háziállatok megkeresztelését is bele lehetne érteni, hisz az ószövetségi zsidók amikor buzgón keresték Istent, akkor a háziállataikat is megböjtöltették.s
üdv
ex


Kettő biztosan van:

Ap. csel.16: 31-33

1. Kor. 1: 16


Ex, a régi fórumon ezt már áttárgyaltuk, hogy a református szülő nem ilyen indíttatásból keresztelteti meg a gyermekét, ahogy te tálalod.
Sajnálom, hogy te csak így akarod látni.

Az meg felettébb érdekes, hogy a nem történelmi egyházak jelenlévő tagjai, nyilván hívő emberek: FM, Net,Ex mekkora egységben, szeretetben nyilvánulnak meg.
Valóban jó lenne felébredni, mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 15:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Igen, pont ezért csapdás ez a téma. Mert elméletben beszélni róla semmi értelme, ha meg aktualizáljuk, akkor az lesz belőle, hogy reformátusok kontra nem reformátusok, és ereszd el a hajam.

Lehet, hogy az a megoldás, hogy aktualizálni kell, csak nem általában a reformátusokra meg a nem reformátusokra, hanem még ennél is kisebb egységekre, például emberekre. És akkor nem lesz belőle veszekedés. Mert ilyen az ember, egyedüli példány...
Tulajdonképpen ezt írta Ex is, csak kevésbé hülyén fogalmazta :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 15:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:

Kettő biztosan van:
Ap. csel.16: 31-33
1. Kor. 1: 16

Ex, a régi fórumon ezt már áttárgyaltuk, hogy a református szülő nem ilyen indíttatásból keresztelteti meg a gyermekét, ahogy te tálalod.
Sajnálom, hogy te csak így akarod látni.

Kedves Erika!
Kétszer van említve a házanépe, de mint fentebb írtam az egyáltalán nem bizonyíték a csecsemőkre, azaz nulla hivatkozás, említés.
A ref. szülők indíttatásáról nem mondtam semmit, ugyanis érdektelen az indíttatás, ha a cselekedet nem bibliai. Egy bibliai csekedetnél érdekes az indíttatás, ott nem mindegy. Például alámerítkezhetek hitből és szokásból, adakozhatok jószívvel és számításból, stb.
Nem tudom mit értel azon, hogy ahogy te tálalod.
Sajnálom, hogy te csak így akarod látni
?
Én egy bibliai szemüvegen keresztül nézem ezt is, meg úgy általában a világot.
És továbbra sem szeretném, ha egy teológiai vitát bárki személyes sértésnek kezelné. Ha valamiről azt mondom, hogy szerintem nem igei, az nem azért van, hogy valakit megbántsak vele. És magam is így állok az eltérő véleményekhez.
Ha valamiről azt mondjátok, hogy nem igei módon művelem, akkor nem megsértődni fogok, hanem megkérdezem hogy miért, kérem a vonatkozó igéket, és el fogok rajta gondolkodni
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 15:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 15:26 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Úgy tudom azon a helyeken ahol nem volt víz ott engedte meg a Szent Lélek hogy csak hintsék , és ne merítsék a követőket!
Ez a pásztorom tanítása alapján a tudásom!
A cscsemő keszresztség szó szerinti megemlítése :
Apcs 16:31 Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!
Apcs 16:32 És hirdeték néki az Úrnak ígéjét, és mindazoknak, kik az ő házánál valának.
Apcs 16:33 És az magához vévén őket az éjszakának azon órájában, megmosá az ütésektől; és megkeresztelkedék azonnal ő és az övéi mindnyájan.

és a:
1Kor 1:16 Megkereszteltem azonban Stefana házanépét is, ezenkívül nem tudom, hogy valakit mást kereszteltem volna.

Valamint még számos helyen hasonlóképp:
Apcs 2:39 Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.

Én hiszem hogy minden szónak van jelentősége és van rá bizonyítékom, hogy szószerint teljesednek be az ígéretek, maga a Biblia, Isten írott kijelentése!
Ezért írom , hogy az első esetbeni kivétel, erősíteni kellene hogy erősítse magát a szabályt, nem hogy gyengítenie!
A második esetben pedíg éppen a hit , vagy annak hiánya ami döntő, és Isten számára pecsételi el az embert!
Mi az Üdvösség egyedüli reménysége?
Az egyedüli reménységünk Krisztus! Az Ő érdeme az Atya előtt!
Az ebben való hit alapján mehetünk az Atya elé jogosan!
E nélkül nem mondhatjuk, Abba-> Atyám!
Enélkül hogyan pecsételne el?!
Nem folytatom a "gondolatmetetet", mert a következményei , Élet, vagy halál!
Pár hsz-al feljebb valaki írta hogy , nem elvetet gyakorlat a ref részéről, hogy valaki felnőtt bemerítkezést vallja és a maga számára ez a kövés útja!
Debrecenben találkoztam a hajduböszörményi VOLT ref lekipásztorral, és gyülekezeti taggal , akik ki lettek RÚGVA mert az Ige ellen cselekedtek!!! Meleg szeretettel üdvözölnek minden testvért!
40-en voltak bíróság előtt ezzel a váddal és az ítélet alapján 40-el kevesebb hívő van most ott a ref egyházban!
Akarjuk/ják az éberedést?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 15:42 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika ha egy ház önmagával meghasonlik, ugye ismered, egységet mindenáron ugye ismered,
szép szellemi idézeteket bemásolni ugye ismered.

Isten beszédét félre tolni nem azt nem ismered.

Kedves Tulip barátom nem is tudtam, hogy ilyen idős vagy és ott voltál amikor körül hajózták, meg amikor mellé álltak.

Én csak 1956-ról tudok beszámolni, hát az minden más volt, mint amiről manapság beszámolókat olvasok.
Na ennyit a történelem körülményeiről.

Mást is kiforgat a kiforgató, márt miért ne a történelmet.

Összezavar az összezavaró, miért ne azt ahol közel vannak Isten igazságához.

A szeretet hangja meg van amikor szirén hang, csak győzze kapkodni a fejét az ember, hogy ne véletlenül mán a hazugság suttogjon a fülébe, mert azt szereti a fül, a körülmetéletlen szívűek főle is körül metéletlen.

Amennyiben van füled a hallásra akkor meghallod.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség