Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 16:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 13:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kiforgatás nagymestere vagy, erre írják arra mondod, arra írják erre mondod :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 16:17 
A szent Keresztségről

XXVI. ÚRNAPJA.

69. K.: Hogyan emlékeztet és biztosít a szent Keresztség téged a felől, hogy Krisztusnak a keresztfán való egyetlenegy áldozata neked javadra szolgál?

F.: Úgy, hogy a vízzel való külső leöntést maga Krisztus szerezte és azzal megígérte, hogy az Ő vére és lelke épp olyan bizonyosan lemossa lelkem tisztátalanságát, azaz minden bűnömet, mint amilyen bizonyos az, hogy külsőleg leöntetem a vízzel, mely a test tisztátalanságát mossa le.

Mt. 28: 19; 1. Pét. 3: 21; Tit. 3: 5; Márk 16: 16; Csel. 2: 38; Ján. 1: 33; Róm. 6: 3-4; Márk 1: 4; Luk. 3: 3.

70. K.: Mit jelent a Krisztus vérével és Lelkével való megmosatás?

F.: Azt, hogy Isten kegyelemből megbocsátja a bűnöket Krisztus véréért, melyet keresztfán való áldozatában érettünk ontott ki. Továbbá (jelenti) a Szent Lélek által való megújítást és a Krisztus tagjaivá szentelést. hogy így minél jobban meghaljunk a bűnnek és istenfélő, feddhetetlen életet éljünk:

Zsid. 12: 24; Jelen. 1: 5; Kol. 2: 12; 1. Pét. 1: 2; Zak. 13: 1; Ezék. 36: 25; Ján. 1: 33; 3: 5; 1. Kor. 6: 11; 12: 13; Róm. 6: 4.

71. K.: Hol ígérte meg nekünk Krisztus, hogy olyan bizonyosan megmos vérével és Lelkével, mint ahogy a Keresztség vize megmos minket?

F.: A Keresztség szereztetésekor, mely így hangzik: Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében (Máté 28: 19.). És: Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül, aki pedig nem hiszen, elkárhozik (Márk 16:16.). Meg is ismétlődik ez az ígéret akkor, mikor a Szentírás: az újjászületés fürdőjének és a bűnök lemosásának nevezi a Keresztséget (Tit. 3: 5. Csel. 22: 16.).



XXVII. ÚRNAPJA.

72. K.: Tehát egyenlő a vízzel való külső leöntés a bűnök lemosásával?

F.: Nem! Mert egyedül csak Jézus Krisztus vére és a Szent Lélek tisztít meg minket minden bűntől.

1. Kor. 6: 11; 1. Ján. 1: 7; Mát. 3: 11; 1. Pét. 3: 21; Ef. 5: 26.

73. K.: Miért mondja hát a Szent Lélek a Keresztséget az újjászületés feredőjének és a bűnök elmosásának?

F.: Nagy oka van erre Istennek. Ugyanis ezzel nemcsak arra akar minket megtanítani, hogy miképen a víz a test tisztátalanságát, azonképen mossa le Jézus Krisztus vére és Lelke a mi bűneinket. Sőt még többet is! Mert ezen isteni zálog és jegy által akar megbiztosítani afelől, hogy olyan biztosan megmosattunk lelkileg bűneinktől, amiképen külsőleg vízzel mossuk meg magunkat.

Gal. 8: 27; Jelen. 1: 5; 7: 14; 1. Kor. 6: 11; Márk 16: 16.

74. K.: A kisgyermekeket is meg kell keresztelni?

F.: Igenis. Mert miként a felnőttek, úgy ők is Isten szövetségéhez és gyülekezetéhez tartoznak. És mert nekik éppen úgy megígértetett a bűnökből való váltság Krisztus vére által és a hitet munkáló Szent Lélek, mint a felnőtteknek: így őket is be kell avatni a Keresztség - mint a szövetség jegye - által a keresztyén Anyaszentegyházba. És meg kell őket különböztetni a hitetlenek gyermekeitől; amint ez az Ószövetségben, vagy Testamentumban a körülmetélkedés által történt, melynek helyébe a Keresztség szereztetett az Újszövetségben.

1. Móz. 17: 7, 12-13; Márk 10: 14, 16; Csel. 2: 38, 39; 10: 47; Csel. 10: 48; 16: 3, 15; 1. Kor. 1: 16; Eféz. 5: 25, 26; 1. Móz. 17: 12, 13; Máté 19: 14; Luk. 1: 15; Zsolt. 22: 11.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
A szent Keresztségről

XXVI. ÚRNAPJA.
69. K.: Hogyan emlékeztet és biztosít a szent Keresztség téged a felől, hogy Krisztusnak a keresztfán való egyetlenegy áldozata neked javadra szolgál?

F.: Úgy, hogy a vízzel való külső leöntést maga Krisztus szerezte és azzal megígérte, hogy az Ő vére és lelke épp olyan bizonyosan lemossa lelkem tisztátalanságát, azaz minden bűnömet, mint amilyen bizonyos az, hogy külsőleg leöntetem a vízzel, mely a test tisztátalanságát mossa le.

Mt. 28: 19; 1. Pét. 3: 21; Tit. 3: 5; Márk 16: 16; Csel. 2: 38; Ján. 1: 33; Róm. 6: 3-4; Márk 1: 4; Luk. 3: 3.

70. K.: Mit jelent a Krisztus vérével és Lelkével való megmosatás?

F.: Azt, hogy Isten kegyelemből megbocsátja a bűnöket Krisztus véréért, melyet keresztfán való áldozatában érettünk ontott ki. Továbbá (jelenti) a Szent Lélek által való megújítást és a Krisztus tagjaivá szentelést. hogy így minél jobban meghaljunk a bűnnek és istenfélő, feddhetetlen életet éljünk:
Zsid. 12: 24; Jelen. 1: 5; Kol. 2: 12; 1. Pét. 1: 2; Zak. 13: 1; Ezék. 36: 25; Ján. 1: 33; 3: 5; 1. Kor. 6: 11; 12: 13; Róm. 6: 4.

71. K.: Hol ígérte meg nekünk Krisztus, hogy olyan bizonyosan megmos vérével és Lelkével, mint ahogy a Keresztség vize megmos minket?

F.: A Keresztség szereztetésekor, mely így hangzik: Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében (Máté 28: 19.). És: Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül, aki pedig nem hiszen, elkárhozik (Márk 16:16.). Meg is ismétlődik ez az ígéret akkor, mikor a Szentírás: az újjászületés fürdőjének és a bűnök lemosásának nevezi a Keresztséget (Tit. 3: 5. Csel. 22: 16.).



XXVII. ÚRNAPJA.

72. K.: Tehát egyenlő a vízzel való külső leöntés a bűnök lemosásával?

F.: Nem! Mert egyedül csak Jézus Krisztus vére és a Szent Lélek tisztít meg minket minden bűntől.

1. Kor. 6: 11; 1. Ján. 1: 7; Mát. 3: 11; 1. Pét. 3: 21; Ef. 5: 26.

73. K.: Miért mondja hát a Szent Lélek a Keresztséget az újjászületés feredőjének és a bűnök elmosásának?

F.: Nagy oka van erre Istennek. Ugyanis ezzel nemcsak arra akar minket megtanítani, hogy miképen a víz a test tisztátalanságát, azonképen mossa le Jézus Krisztus vére és Lelke a mi bűneinket. Sőt még többet is! Mert ezen isteni zálog és jegy által akar megbiztosítani afelől, hogy olyan biztosan megmosattunk lelkileg bűneinktől, amiképen külsőleg vízzel mossuk meg magunkat.
Gal. 8: 27; Jelen. 1: 5; 7: 14; 1. Kor. 6: 11; Márk 16: 16.

74. K.: A kisgyermekeket is meg kell keresztelni?

[b]F.: Igenis. Mert miként a felnőttek, úgy ők is Isten szövetségéhez és gyülekezetéhez tartoznak. És mert nekik éppen úgy megígértetett a bűnökből való váltság Krisztus vére által és a hitet munkáló Szent Lélek, mint a felnőtteknek: így őket is be kell avatni a Keresztség - mint a szövetség jegye - által a keresztyén Anyaszentegyházba. És meg kell őket különböztetni a hitetlenek gyermekeitől; amint ez az Ószövetségben, vagy Testamentumban a [size=12]körülmetélkedés által történt, melynek helyébe a Keresztség szereztetett az Újszövetségben[/size].


1. Móz. 17: 7, 12-13; Márk 10: 14, 16; Csel. 2: 38, 39; 10: 47; Csel. 10: 48; 16: 3, 15; 1. Kor. 1: 16; Eféz. 5: 25, 26; 1. Móz. 17: 12, 13; Máté 19: 14; Luk. 1: 15; Zsolt. 22: 11.[/b]



Jóel 1,15 Jaj ez a nap! Bizony közel van az Úrnak napja, és mint a pusztítás, úgy jön el a Mindenhatótól.

Jóel 2,1 Fújjátok a kürtöt a Sionon, és rivalgjatok az én szent hegyemen! Rémüljenek meg e föld minden lakói; mert eljő az Úrnak napja; mert közel van az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 17:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Kedves Erika ha egy ház önmagával meghasonlik, ugye ismered, egységet mindenáron ugye ismered,
szép szellemi idézeteket bemásolni ugye ismered.

Isten beszédét félre tolni nem azt nem ismered.



Amennyiben van füled a hallásra akkor meghallod.
Szeretettel:
Magda


Kedves Magda!

Van, amit értek a mondanivalódban, de ezt pl. nem, h. mire érted a meghasonlott házat, konkretizáld, légy szíves.
Egységet minden áron nem kívánok, nagyon jól tudod, ha a hozzászólásodat akadékoskodásnak, kötözködésnek ítéltem, kitöröltem.
Nem szégyellem, hogy gyakran bemásolok idézeteket, azt sajnálom, hogy nincs több időm még többet bemásolni. Nem kötelezlek, hogy elolvasd, sőt véleményezd.
Isten beszédét félretolom?- ez így elég súlyos vád, nem kérem, hogy megmagyarázd, mikor? hol?- a tetteimért nem neked kell majd felelned,így az ócsárlásommal sem kell a drága idődet töltened.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 17:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Ex, FM és .....nem tudom, Net hogy viszonyul a csecsemőkeresztséghez

.....az eddigieket figyelembe véve egy kérdés

Az Úr Jézus mennybemenetele óta minden csecsemőkeresztségbe részesült ember elkárho(zik)zott, ha nem merítkez(ik)ett alá újra felnőttkorban?

ill. a kérdés szóljon mindenkihez


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika tedd jogot kaptál hozzá.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 17:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
Kedves Ex, FM és .....nem tudom, Net hogy viszonyul a csecsemőkeresztséghez

.....az eddigieket figyelembe véve egy kérdés

Az Úr Jézus mennybemenetele óta minden csecsemőkeresztségbe részesült ember elkárho(zik)zott, ha nem merítkez(ik)ett alá újra felnőttkorban?

ill. a kérdés szóljon mindenkihez


Az ILLETÉKES válaszol, nekem is Ő szokott :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 17:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Fony írta:
Kedves Ex, FM és .....nem tudom, Net hogy viszonyul a csecsemőkeresztséghez

.....az eddigieket figyelembe véve egy kérdés

Az Úr Jézus mennybemenetele óta minden csecsemőkeresztségbe részesült ember elkárho(zik)zott, ha nem merítkez(ik)ett alá újra felnőttkorban?

ill. a kérdés szóljon mindenkihez


Az ILLETÉKES válaszol, nekem is Ő szokott :)


Kedves Magda!

Akkor légy szíves, segíts nekünk alvó reformátusoknak felébredni azzal, hogy közlöd velünk, erre a kérdésre neked mit mondott az ILLETÉKES.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
:) Kedves Fony :) nekem ez még nem volt kérdés, és amig nem lesz rá hitem, hogy ilyen kérdést feltegyek addig nem is várhatom rá a választ,
mert,
akik
éhezik és szomjazzák az igazságot azok megelégítettnek.

Nekem a gyermek keresztség és vízkeresztség volt a kérdésem és ami választ kaptam erre azt

próbálom átadni, annak akinek

van füle a hallásra :idea:

Ezenkívúl még a pogányokból lett hívőknek adott feladat a törvények helyett, amit a Szent Szellem, és az apostoli gyűlés adott tovább.

Akinek van erre füle meghallotta, ill meghalja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
FM írta:
Kedves Erika ha egy ház önmagával meghasonlik, ugye ismered, egységet mindenáron ugye ismered,
szép szellemi idézeteket bemásolni ugye ismered.

Isten beszédét félre tolni nem azt nem ismered.



Amennyiben van füled a hallásra akkor meghallod.
Szeretettel:
Magda


Kedves Magda!

Van, amit értek a mondanivalódban, de ezt pl. nem, h. mire érted a meghasonlott házat, konkretizáld, légy szíves.
Egységet minden áron nem kívánok, nagyon jól tudod, ha a hozzászólásodat akadékoskodásnak, kötözködésnek ítéltem, kitöröltem.
Nem szégyellem, hogy gyakran bemásolok idézeteket, azt sajnálom, hogy nincs több időm még többet bemásolni. Nem kötelezlek, hogy elolvasd, sőt véleményezd.
Isten beszédét félretolom?- ez így elég súlyos vád, nem kérem, hogy megmagyarázd, mikor? hol?- a tetteimért nem neked kell majd felelned,így az ócsárlásommal sem kell a drága idődet töltened.


Kedves Erika tedd jogot kaptál hozzá.
Szeretettel:
Magda

Magda, te ezt korrekt válasznak tartod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika!
Mindenki képessége szerint teljesít, nekem erre futotta.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 18:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rendben, legközelebb, ha nem értem, mit mondasz, nem kérdezek rá, mert lehet, hogy te sem érted. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 18:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Nekem a gyermek keresztség és vízkeresztség volt a kérdésem és ami választ kaptam erre azt
próbálom átadni, annak akinek
van füle a hallásra


Kedves Magda!

Éppen azért kérdem tőled (is) mert ha volt füled a fentiek meghallására, akkor kellene hogy legyen erre is.
Merthogy ezek után kézenfekvő a kérdés:
Mindenki elkárhozik, aki nem úgy cselekszik, ahogyan te hallottad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Fony írta:
Kedves Ex, FM és .....nem tudom, Net hogy viszonyul a csecsemőkeresztséghez

.....az eddigieket figyelembe véve egy kérdés

Az Úr Jézus mennybemenetele óta minden csecsemőkeresztségbe részesült ember elkárho(zik)zott, ha nem merítkez(ik)ett alá újra felnőttkorban?

ill. a kérdés szóljon mindenkihez


Az ILLETÉKES válaszol, nekem is Ő szokott :)



az Illetékes válaszolT már :)

Idézet:
Márk 16,16. A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.


láttok VALAHOL arra vonatkozó utalást, hogy "a ki pedig nem (helyesen) keresztelkedik meg, elkárhozik"????? mert ÉN BIZONY NEM látok ilyet....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség