Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 11:54 
Sziasztok!

Lk 7,29 És mikor ezt hallotta az egész nép és a vámszedők, igazat adának az Istennek, megkeresztelkedvén a János keresztségével;

Csel 19,4 Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.

Mt 21,25 A János keresztsége honnan vala? Mennyből-é, vagy emberektől? Azok pedig tanakodnak vala magukban, mondván: Ha azt mondjuk: mennyből, azt mondja majd nékünk: Miért nem hittetek tehát néki?

Apcsel 19. 3.-5.
És monda nékik: Mire keresztelkedtetek meg tehát? Azok pedig mondának: A János keresztségére.Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.
Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.

Róma 6.
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?

4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.

5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.

6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:

7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
net2rist írta:
azt lehetne mondani, hogy igazad van... ha Jézus is IGAZAT ADOTT VOLNA a Jn4-ben a samaritánusokkal szemben a zsidóknak... TÉNYSZERŰEN igazuk volt, Jézus MÉGSE lökte bele a nőt a kútba...


Ez ide tökre nem érv szerintem. Nyilván másképp értékelődik az egyes emberek tudatlanság ideje, meg amikor már volt módjában biblikusan megvizsgálni, és mondjuk elnyomja a lelkiismeretét az atyai hagyományok ápolgatására, és ezt után hirdeti. Nekem nagy megerősítés, hogy több református ismerősöm, azzal együtt, hogy református marad, felismerte ezt a dolgot, itt a fórumon is van ilyen.

Ha ezt érvnek vennénk, akkor az 4 férj + 1 szerető modellt is ajánlhatjuk, hiszen tényszerűen ugyan nem jó, de Jézus nem lökte a nőt a kútba.

Való igaz, hogy a 13 éves baptisa "kényszerkeresztelés" sem egyenlő felnőtt hitbeli döntésből fakadó keresztséggel, de ettől még nem ad bibliai alapot a másikra.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kínos helyzetbe hozol... miközben aktívan SEGÍTEM református testvéreim (tudatlanság idején túljutván igényként felmerülő) bemerítkezését, azért TELJES MELLSZÉLESSÉGGEL hadd VÉDJEM is azokat, akiknek MÁS a meggyőződése!! lehet, hogy ez SZÁMODRA képmutatásnak vagy a jó ég tudja minek tűnik, de én EBBEN NŐTTEM FEL!

"baptistának neveltek", de anyám saját döntése alapján bemerített REFORMÁTUS volt... és LÁTTAM az értékeket az ő "hátterében" is, MENTEM vele a Gyulai Pál utcába Farkas Jóska bácsit hallgatni, stb... Zimányi bácsit minden (amúgy érthető) antikarizmatikussága ellenére szeretem, stb...

hadd ne legyen nekem kötelező arra az álláspontra helyezkedni, h aki nálam KEVESEBBET lát a Bibliából az minimum a tudatlanság idejét tölti, de inkább egyfajta megtérni-nem-hajlandó státuszú, aki meg nálam netán TÖBBET lát a Bibliából az meg RAJONGÓ...

lécci... hadd ne kelljen nekem ide besorolnom!!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 13:02 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Biztos elfogyott a türelmem, ne is figyeljetek ide.
De mégis, komolyan:
(M)ekkora a jelentősége számotokra a FORMÁNAK a találkozás TÉNYE szempontjából?
Kérem, hogy jelezze egyértelműen, aki a keresztelés/bemerítés fizikai megvalósulását és időpontját üdvösséget eldöntő kérdésként kezeli, és EZÉRT vitatkozik erről itt hetek óta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm!!! eléggé EGY SZELLEMBEN vagyunk (mégha léleknek is nevezik ezt egyesek ;) :P )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 13:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Igazad van kedves Admin, tényleg meddő is a dolog, többször próbáltam már kiszállni, csak a nagy forgás vissza-vissza rántott. Tényleg le lett már írva pró és kontra is minden, amit le lehetett.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Net,

A te álláspontod tényleg kevésbé érthető nekem, mint egy református álláspont, de ez egyéni szoc problémám, és OK lépjünk túl rajta.

Viszont mit értesz az alatt hogy Zimányi Józsi bácsi érthető módon volt antikarizmatikus?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 14:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Indu írta:
Idézet:
Esetünkben viszont van még egy esély a feloldásra. Ki kell gyűjteni az összes igeverset, ahol mosakodás, fürdő, keresztség, meghintés szerepel, s összevetni őket, hogy nem-e ugyanazon árnyképei-e az egy valóságnak, Krisztusnak.


És ha találok olyat ami nem, akkor én nyertem meg a vitát? vagy mi a konzekvencia? (Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megtisztítjátok a pohárnak és tálnak külsejét, belől pedig rakvák azok ragadománynyal és mértékletlenséggel Mt 23,25)


Jellegénél fogva itt aki a szűkebb értelmezést veszi nem nyerhet. Egyszerűen azért, mert a tágabb értelmezés felé mindig meg van az esély az ismeret bővülésének.

Indu írta:
Nekem van egy másik megoldási javaslatom. Gyűjtsük ki az összes Újszövetségi keresztelésről szóló igét, amikben nagyon sok utalás lesz a mikéntre: pl

Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből;
És azonnal feljővén a vízből, látá az egeket megnyilatkozni.
Mikor pedig a vízből feljöttek, az Úrnak Lelke elragadá Filepet
Eltemettetvén Ő vele együtt a keresztségben, -> ez a jelképes jelentése, mikor teljesen belemerítenek a vízbe
Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba:


Az utolsó kettő sokkal inkább, arra a keresztségre vonatkozik, amire Keresztelő János ezt mondta: „Ő Szentlélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.” (Mt3,11b)

Indu írta:
És te is hozzál olyan újszövetségi igéket, amiben a konkrét emberek keresztelésére nézve meghintés, vagy egyéb módszer van. Ezeket összevetve meglátjuk, hogy az apostolok idejében hogy állt ez a gyakorlat.


Ezen már túl voltunk. Mt28,19-20. Megadtam hozzá a történelmi hátteret is. Erre jött az érv, hogy a baptidz...(?) csak egy jelentésű. Most ennek körbejárása folyna ha nem kanyarodtál volna vissza.

Indu írta:
A Victor János fejtegetésre inkább nem is akartam reagálni, de ha már így újból felhozódott, megteszem. Az, hogy egy szó jelentése módosul ezzel párhuzamba állítva, hogy egy bibliai gyakorlat eltorzul - ne legyen már erény. Így alakult ki a sok szép szenthagyomány is a katolikus egyházban.


Az hogy JennyT-nek a tanárai a többi jelentést katolikus betoldásnak vélik, lényegtelen a mi szempontunkból. Victor János nem a katolikusok által kitalált új jelentésre céloz, hanem bibliai időkben kialakult új jelentésekre. S tény, hogy, amikor János kezd keresztelni, akkor nem egy új dolgot talál fel, hanem egy már meglevő gyakorlatnak ad új jelentést. S ahogy már említettem, Jézus is a már meglevő gyakorlatot – a pogányok áttéréskori családostul történő megkeresztelését – ülteti át a missziós parancsba, Mt28,19-20.

Indu írta:
Az is tökéletesen mellékes, hogy hogy mosták meg a nyoszolyáikat. A kérdés, hogy kereszteltek az apostolok? Meghintettek vagy alámerítettek?


A vita szempontjából kétségtelen ez a leggyengébb láncszem lenne, ha nem ismernénk a gyakorlatot, hogy Isten a formától függetlenül adja áldásait. Isten árnyékokkal nem törődik, ha ott van Krisztus a valóság, adja az áldását. Ha meg Krisztus nincs ott, semmilyen forma nem fogja áldását kiváltani.

Indu írta:
A legrosszabb a gyerekkeresztség gyakorlatában nem is a módszer, szerintem, hanem az, hogy a hitbeli döntés örömét veszi el. Mintha a szüleid előre csinálnának neked egy esküvőt Katival gyerekkorodban, akibe aztán tényleg szerelmes is leszel később, de már nem tudod elvenni feleségül, mert a szüleid még mielőtt döntöttél volna mellette, már elvették neked. Ettől még lehet boldog a házasságod, csak nem tudtad Isten és ember előtt kimondani az Igent, mert ezt már a szüleid kimondták neked.


Erről is volt már szó. Aki megtérésekor – ami hitbeli döntése – szembesül vele, hogy már meg van keresztelve, az csak akkor érzi magát megfosztva bármitől is ha ezzel beetetik. Kitartó munkával ez szokott menni, a kételkedés magját elültetve benne. Éppen ezen téves gyakorlatotok ellen tiltakozom! Zsid6,2! (baptidz...(?) = mosakodások) Az ismételt keresztség akár olyan lélek vételével is járhat, amit Pálék nem hirdettek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 14:47 
Én nem.

EGYEDÜL HIT ÁLTAL,
EGYEDÜL A JÉZUS KRISZTUS ÉRDEMÉÉRT

És ez nem jelenti azt, hogy nem akarok bemerítkezi, mert HIT által egyre beljebb szeretnék kerülni Jézus halálába és feltámadásába.
A KEGYELEMBE!

Ez célom és kérdezem én, hogy ebből fakadhat-e olyan cselekedet, ami Istent dícsőiti, dícséri?

De nem szeretném BIZTOSÍTANI az üdvösségem, mint ha az Úr Jézus halála és feltámadása KEVÉS lenne ahhoz, hogy bekerüljek az Ő Országába....
Ezért NEM!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 15:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Indu írta:
net2rist írta:
azt lehetne mondani, hogy igazad van... ha Jézus is IGAZAT ADOTT VOLNA a Jn4-ben a samaritánusokkal szemben a zsidóknak... TÉNYSZERŰEN igazuk volt, Jézus MÉGSE lökte bele a nőt a kútba...


Ez ide tökre nem érv szerintem. Nyilván másképp értékelődik az egyes emberek tudatlanság ideje, meg amikor már volt módjában biblikusan megvizsgálni, és mondjuk elnyomja a lelkiismeretét az atyai hagyományok ápolgatására, és ezt után hirdeti. Nekem nagy megerősítés, hogy több református ismerősöm, azzal együtt, hogy református marad, felismerte ezt a dolgot, itt a fórumon is van ilyen.


Csakhogy itt éppen az az atyai hagyomány, mely szerint csak a felnőttek keresztsége az egyedül biblikus. Ez a hagyomány egy olyan korban született meg, amikor Mt28,19-20 történelmi környezete homályba borult. Ez megesik. Az Ószövetségben érdekes olvasni ilyen mondatokat, hogy „Sámuel ideje óta nem volt ilyen páska ünneplés, mint Jósiás idejében, azaz még Dávid se tartotta meg ilen módon! Említett református ismerőseid meg nem ismertek fel semmit, csupán engedtek a csoport nyomásnak. Ha itt vannak a fórumon, akkor talán valamelyik tudna reagálni a történelmi háttér ismeretében, hogy vajon melyik is atyai hagyomány a két verzió közül. Amúgy ez a vitát úgy látom eldöntötte, mivel két eset maradt. A történelmi háttér cáfolata, ami láthatólag nem megy. A történelmi háttér elfogadása, ami szintén a vita vége. Amit műveltek, hogy a történelmi háttér ismertetése után is kinyilatkoztatjátok, hogy Mt28,19-20 nem szól gyermekkeresztségről, az a vita fogalmának a megcsúfolása, tehetetlenségetek biztos jele, megint csak a vita fő kérdésének a református oldalra való eldőlése. Erre írtam, hogy elfogyott a muníciótok.

Indu írta:
Való igaz, hogy a 13 éves baptisa "kényszerkeresztelés" sem egyenlő felnőtt hitbeli döntésből fakadó keresztséggel, de ettől még nem ad bibliai alapot a másikra.


Hitbeli döntés nem a keresztséghez kell, hanem a megtéréshez. Megkeresztelt ember, nem hitbelileg dönt újrakereszteltetése mellett, hanem éppen ellenkezőleg, a benne felnövesztett kétségeskedésnek engedve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 15:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
üdítően nem veszed a lapot... pedig... nem mondhatod, h NEM PRÓBÁLTAM MEG... még full a TE OLDALADRA ÁLLVA is....

marad a GYÜMÖLCS-teszt...

háááát... izgalmas "megújulás" lesz ez...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 19:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Erre írtam, hogy elfogyott a muníciótok.

Nekem tényleg elfogyott :*: de ezt igazán nem is bánom.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tulip írta:
Hitbeli döntés nem a keresztséghez kell, hanem a megtéréshez. Megkeresztelt ember, nem hitbelileg dönt újrakereszteltetése mellett, hanem éppen ellenkezőleg, a benne felnövesztett kétségeskedésnek engedve.


Elég vicces vagy, mert hitbeli döntés minden pillanatban szükséges, a megtartatáshoz.

1Pt 1,5 A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

A tegnapi hitbeli döntésedhez való ragaszkodásod makacsságnak hívják, a mi utunkon, az Úton.

Persze van aki gyökeret ereszt :? :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 20:58 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
FM írta:
tulip írta:
Hitbeli döntés nem a keresztséghez kell, hanem a megtéréshez. Megkeresztelt ember, nem hitbelileg dönt újrakereszteltetése mellett, hanem éppen ellenkezőleg, a benne felnövesztett kétségeskedésnek engedve.


Elég vicces vagy, mert hitbeli döntés minden pillanatban szükséges, a megtartatáshoz.

1Pt 1,5 A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

A tegnapi hitbeli döntésedhez való ragaszkodásod makacsságnak hívják, a mi utunkon, az Úton.

Persze van aki gyökeret ereszt :? :(


A hitbeli döntés egyszeri és visszavonhatatlan. Hiszen ebben a döntésben lemondasz az eredendő bűn által megkaparintott jogodról, hogy magad mond meg mi jó, mi rossz, mi helyes, mi helytelen. Innentől ez a jog visszaszáll Istenre, a mi Megtartónkra. Mi lehet, hogy nem ragaszkodnánk már ehhez a döntéshez és hűtlenkedünk, de az Úr mindörökké hű marad, és megtart. Jézus Krisztus tegnap és ma és mindörökké ugyanaz. „Makacs” egy Isten, hiszen akit egyszer megtérített, ahhoz nem hogy holnap, de mindörökre ragaszkodik, senki ki nem ragadhatja őt a kezéből, sem magasság, sem mélység … (Jn10,28 és Rm8,38-39) Ezért a református tanítás bátran hirdeti a biblikus üdvbizonyosságot. Ehhez persze biblikus bűnlátás és biblikus megtérés is társul.

ui. Közben látom beszúrtál egy igeverset. Ez pont azt mondja amit írtam, hogy Isten megőriz éspedig az által, hogy a hitet bennünk mindvégig megvédi! Ahogy imádkozott Péterért, hogy a hite el ne fogyatkozzon, s ahogy Jn17-ben imádkozott mindazokért, akik majd az apostolok és az őt követő szentek szavára hinni fognak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 09., szombat 03:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
1. :)

:idea: Szóval ti nem azt mondjátok meg mi a jó, és mi a rossz?

Akkor mit csináltok? :oops:

2.

Ti nem azt mondjátok, hogy a teljes Írás a mi taníttatásunkra iratott?

Mert az eddigiekből azt láttam meg, hogy nálatok:
csak az íratott a taníttatásra, amely kiállja a ma emberének értelmi próbáját?

3.

Miért maradt meg Józsué és Káleb?
Miért vesztek el hitetlenség miatt a többiek?
Ők is döntöttek a kijövetel mellett, a lábukkal, de nem a szívükkel :wink:
Itt pedig mások döntenek helyetted, vagy tévedek? :cry:

:) Dicsőség az Örökkévalónak :) Szüntelenül örüljetek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség