Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
arany virág exrefis barátom... VAGY hallgasd meg, h mit akartam mondani...

VAGY akkor mondd azt, h bazira nem érdekel a véleményem az egészről, vagy olyannak tartasz, aki Istennel és az Igével ellentétes dolgokat hirdet...

de hogy azt mondjad: "biztos lehet sokféle dolgot mondani, de ez engem nem érdekel"... na EZ piccikét... pláne egy FÓRUMON... hogy is mondjam... nem éppen kulturált véleményalkotás...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 12:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Miért kell kétségbevonni azt, hogy Isten szuverén Úrként valakinek valamit kijelent, mond, akármi?
És mindig azt szokták persze kétségbevonni, amivel nem sikerül egyetérteni.
Ahogyan az én női lelkészségemet is számtalan kritika éri, pedig kevés dologban vagyok olyan biztos, mint abban, hogy az Úr Isten engem lelkészi szolgálatra hívott el.
Ezüst! Sztm nem tévedtél, és jól tetted, hogy megkereszteltétek a gyermeket. Amíg ti nevelitek, a ti felelősségetek, hogy milyen hitbeli alapokat kap. Aztán ha felnő, majd önkétn vallást tesz a Szentháromság Istenbe vetett hitéről - ahogy azt meg is ígértétek a keresztelő alkalmával.
Én a konfirmációt látom problémásabbnak. Tutira kitolnám az életkort 18-20 évre.
De hogy magamnak is ellentmondjak: akik most Rákoscsabán konfirmáltak, egy nagyon jó kis csapat, Kikka vezeti azt a csoportot, ahová konf. után összegyűjtötték őket, mint ifit, és nagyon jól érzik magukat, egyre közelebb kerülnek az Úr Istenhez. Mi kell még? :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 13:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
JennyT írta:
Ezüst! Sztm nem tévedtél, és jól tetted, hogy megkereszteltétek a gyermeket.


Ennél azért sokkal egyszerűbb a helyzet, mint hogy tévedni tudtam volna. Egyszerűen nem hagyott nekem más lehetőséget. És így utólag is látom, hogy nagyon jó "választás" volt.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 13:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
arany virág exrefis barátom... VAGY hallgasd meg, h mit akartam mondani...

VAGY akkor mondd azt, h bazira nem érdekel a véleményem az egészről, vagy olyannak tartasz, aki Istennel és az Igével ellentétes dolgokat hirdet...

de hogy azt mondjad: "biztos lehet sokféle dolgot mondani, de ez engem nem érdekel"... na EZ piccikét... pláne egy FÓRUMON... hogy is mondjam... nem éppen kulturált véleményalkotás...

Meglehetősen félreértettél. Nem arról beszéltem, hogy a te(ti) véleményed nem érdekel.
Hanem arról, hogy sokmindent hallhat az ember (ld. ezüst), ami nem biztos hogy az Úrtól jön. Az ilyen hallomásokat pedig az Igével kell hitelesíteni, vagy elvetni.
Egy csecsemőkeresztelésre való felhívás nem igazolható Isten szavaként a Bibliából. Ezt mondtam nem a véleményedet söpörtem le az asztalról. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Egyszerűen nem hagyott nekem más lehetőséget.

Hideg vas a tarkón? Vagy hogy értsük? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 17:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
32ezüst írta:
Egyszerűen nem hagyott nekem más lehetőséget.

Hideg vas a tarkón? Vagy hogy értsük? :)
üdv
ex

Ha így tetszik, így is értheted. :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
32ezüst írta:
Egyszerűen nem hagyott nekem más lehetőséget.

Hideg vas a tarkón? Vagy hogy értsük? :)
üdv
ex


Hideg vas a tarkón azoknak, akik nem akarják érteni.
Mert ha megértenék, kénytelenek lennének aszerint cselekedni, amit megértettek.
Ezüst így tette, jól tette.

Jól is nézne ki egy HIT-es, ha megkeresztelné a gyermekét, másnap már kívül lenne.
Így inkább nem akarja megérteni, s a mások hitét rombolja, hogy a saját "igazát" bizonyítsa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
.....Így inkább nem akarja megérteni, s a mások hitét rombolja, hogy a saját "igazát" bizonyítsa.


Bizony le kell rombolni teljesen azt a hitet, amit nem a Szent Szellem épített ki, mert az botcsinálta hit.

Az EGYHÁZ lényege, hogy a SZENT SZELLEM vezetése alatt van és sóbálványokat nem raknak bele.

A teljes Írás ...... , és hasznos a tanításra.
Lótné is azért került bele, hogy tanuljuk meg mi történik, ha hátra nézünk, hiszen mi vagyunk a sók.

Aztán van aki még ezt a bálványt imádja is.

ÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ! :!: :!: :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Nem akarod érteni...
A Te bajod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:47 
Kedves Ex!

A csecsemő keresztségnek a lényege, hogy Krisztus vérébe, halálába keresztelik, merítik be a hívő szülők gyermekét.
Abba a kegyelembe ajánlják fel az új életet, ami mindenkiért adatott.
Természetesen ezt hittet át kell venni, felnőtt fejjel, különben nem ér semmit.

Egyébként van testvér felekezet a protestáns egyházon belül, ahol nincs csecsemő keresztelés.
Isten Lelke ÉL a protestáns egyházban, mert egy baptista emberrel testvérként tudok együtt lenni.

Látod milyen hatalmas az Úr!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Isten Lelke ÉL a protestáns egyházban, mert egy baptista emberrel testvérként tudok együtt lenni.

Látod milyen hatalmas az Úr!
:-)

Ez természetes, Kedves Péter!
Majdnem mindenki protestáns, aki nem katolikus, tehá én is protestáns vagyok és jól el is vagyok veletek. Ha figyelsz nem én nem bítom a gyűrődést, hanem "véresszájú testvér" nem bírja a szagomat. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 06:09 
Kegyelem Istentől!

Ez a topic nem arról szól, ami a címe, kérlek most se ezzel a szemüveggel olvassátok a soraim, mert nem erről fogok írni!

Csúsztatás és hazugság azt a látszatot kelteni, hogy arról folyik a beszélgetés, hogy csecsemő keresztelés, vagy felnőtt keresztelés, vagy bemerítkezés.

Mivel arra az Igére hivatkoztott Net, ami így szól:
Márk 16.16. A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.

Innen kezdve arról folyik a beszélgetés, hogy ki üdvözül és ki kárhozik el!
Mivel az üdvösségre - örök életre, Isten Országába való bekerülésre - nézve sok Ige van, engedjétek meg, hogy azt idézzem, ami hitvallásunk alapja:
János 3.16.
"..., mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz Őbenne el ne vesszék, hanem örök élete legyen!"

Ebben az Igében benne van az Atya szeretete a Fiú által és ha valaki értheti és élheti már ezt a szeretetet, akkor a Lélek is jelen van benne.
A lehetőség, hogy valaki elhiggye, hogy Isten úgy szereti őt, hogy a Fiát beküldte ebbe a nyomorult világba és halálra adta, hogy az adós levélre rákerüljön a "kifizetve" felirat. Isten nem kárhoztatja azokat, akik a Fia haláláért igazak.
Ezért a Krisztusi tettért Isten üdvösséget ad MINDENKINEK, aki ezt hittel elfogadja.
Mert aki hisz a Fiúban, annak örök élete VAN!

Azok élete, akik ebben a hitben élnek és halnak, naponként tisztul.
Naponként szentelődik meg az életük.
Egyre teljesebben dícsérik Istent a tetteikkel és szeretik az embereket, mint magukat.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 06:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Péter neked teljesen igazad van, mert te így hiszel.

Engedd meg, hogy egy vulgáris példázattal világítsam meg arról az oldalról, ahogy én látom.
A mosóporgyártónak elege volt abból, hogy szédítsék az embereket, és kiadott egy különleges mosóport.
Részletes használati utasítással.
Az emberek mint minden újdonságot felemás módon fogadták.
Volt aki elutasította.
Volt aki gyorsan örömmel, volt aki fenntartással, de a többi is vett, hát ő is, volt aki fenntartás nélkül örült, hogy van egy új, és volt aki vett a biztonság kedvéért majd meglátom jó e.
Két szomszéd is vásárolt.
Pár nap mulva beszélgettek és akkor kiderült, hogy nagyon jó a mosópor, a másik mondta még nem is próbáltam, de van itthon.
Bekapcsolódtak többen is, ki ezt ki azt mondta róla.
Aztán a gyártó összehívott egy megbeszélést azoknak akik tudtak róla, és azoknak külön akik, vásároltak is, mert azok biztos elhitték, hogy jó.
A beszélgetés megmutatta, hogy azok között akik vásároltak, volt aki pontról pontra elolvasta a használati utasítást és volt aki kezébe sem vette azt, hanem régi szokásai alapján mosott.
Azok közt akik pontról pontra elolvasták volt aki pontról pontra ,lépésról lépésre betartotta a menetrendet, de volt aki kihagyott belőle, mert feleslegesnek tartotta, a régi szokásai alapján, és volt aki az olvasást arra használta, hogy megkritizálja és elvesse, mert nagyon más volt mint amit ő gondolt.

Amit leírtam hasonló minden dologban ahogy reagál a természetes ember.
Ez az emberi természet reakciója, persze leszűkitve.

Ha valaki azt mondja, ezek közül sokan nem hittek, annak igaza van, és ha valaki azt mondja, hogy mindenki hitt annak is igaza van.

Ez nem csúfolkodás tényleg így van.

De a mosópor gyártójának a hitét ki követte?
:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Innen kezdve arról folyik a beszélgetés, hogy ki üdvözül és ki kárhozik el!

Igen, egy üdvösségi kérdés erről szól. Márpedig a kereszténnyé válás és annak lépései üdvösségi kérdés.

Idézet:
ami hitvallásunk alapja:
János 3.16.
"..., mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz Őbenne el ne vesszék, hanem örök élete legyen!"

OK. Amikor azt mondja valaki, hogy hisz Őbenne, pláne szereti, akkor abból a hitből konkrét cselekedetek, parancsainak megcselekvése következik.
14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?
...
17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.
18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

Tehát mindenki aszerint cselekszi amit/amiben/akiben hisz.

Ha valaki abban hisz, hogy tud járni a vizen, akkor átsétál a Dunán, ha nem, akkor megy a többiekkel a hídon.
Tehát:
Idézet:
"..., mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz Őbenne el ne vesszék, hanem örök élete legyen!"

aki pedig hisz Benne az engedelmeskedik, alámerítkezik, az üdvözül; a ki pedig nem hisz, elkárhozik. Ez van az Írásban. Tudom, kemény ez egy "történelmi" fülnek, de ez van. Baromi veszélyes félremagyarázni.

A hit éppen a cselekedetekkel méretik meg.
A Hiszekegyet minden keresztény gond és ellenmondás nélkül elmondhatja, de utána éppen a cselekedetekben való különbözőség azt mutatja, hogy sokan egész mást értenek, azon, hogy miben is hisznek.
És ha Jézus egy dolgot olyan fontosnak ítélt, hogy személyesen példát mutatott benne, annak ellenére, hogy neki nem is kellett volna alámerítkezni, akkor én ezt úgy értem, hogy kiemelkedően fontos dologról van szó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 08:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Igen érdekes ez a példa.Nekem, csak egy gondom van vele, hogy egyre több mosóporgyártó jelenik meg, egyre több mosóporral, és mindegyik azt állítja, hogy az ő mosópora a legjobb.Azután kiderül, hogy bizony mindegyikből hiányzik valami.Az egyik nem fehérít, a másik nem zsíroldó, a harmadik pedig egyáltalán nem mos.Kiderül, hogy egyik sem tökéletes.
Mi történik?Sokan visszatérnek a régi mosóporhoz, sokan újabbakat keresnek, sokan pedig nem mosnak.Pedig milyen egyszerű a megoldás, hiszen a Főmosóporgyártó már kiadta a tökéletes mosóport, és ezt kellene helyesen használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség