Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 22:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Péterrel mindenben egyetértek, kivéve egy kis fogalom értelmezést.
A pulya és a férfiszeplősítő, az én fogalmaimban mindkettő homoszexuális, csak más szerepet játszik.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 22:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
ÖÖÖ, most ne haragudj meg, de arra gondolsz, ha egy fiú és lány nincsenek
házasságban, és úgy élnek és szexuális kapcsolat van közöttük, az nem házasságtörés szerintem, mert nincsenek házasságban.
Ha valaki összevissza mindenkivel, az sem házasságtörő, mert mondjuk nem él házasságban.

Kedves Cilla!
Először is ne szórtj hamut a fejedre, egyáltalán nem baj, ha tisztázzuk ezeket a fogalmakat. :)
Szerintem, a Biblia azt mondja, hogy a házasság akkor kezdődik, mikor egy pár szexuálisan egyesül, nem egy emberi szertartással.
Ezért az Ósz-ben ha egy fiú és egy hajadon összejöttek, az akkor nem volt bűn, ha utána együtt is maradtak és összeházasodtak. Egyébként, ha elválnak útjaik az aktus után, bármelyik, ha később összejön valaki mással, azonnal házasságtörőnek számít. Értelem szerűen az is aki fűvel fával, de nem házasságban teszi.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 23:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszönöm kedves Exrefis a válaszod.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 08:24 
Szia Cilla!

Én köszönöm neked ezeket a kérdéseket, mert nekem is segít átgondolni ezeket a fontos kinyilatkoztatásokat.

Azon gondolkodtam még tegnap este, hogy amikor az Úr Jézus nem a "házasságtörő" szót használja, hanem a paráználkodik szót, akkor ezzel nem állít kevesebbet, mint hogy az az ember, aki a másik ember ellen vétkezik nem csupán ezt teszi.

A házasság törés magában foglalja az Isten elleni bűnt, a bálvány imádást.
Ezért ha valaki ezt teszi, akkor annak a házastársa megbocsájthat - a házasság törést -, de az Isten ellen elkövetett bálvány imádást csak maga Isten bocsájthatja meg.

pl. ha valaki megcsalja a feleségét/férjét akkor e mögöt bálványimádás áll. Ha más nem is ÖNMAGAM bálványszobrának az imádása!

Kedves Ex!

Hadd kötekedjek, bocs.. :wink:
Ha a házasság a szexuális közösülésnél kezdődik, akkor ennek megtörése akkor törénik, amikor idegen nővel szexuálisan egyesülök?

Szép napot nektek!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Hadd kötekedjek, bocs.. :wink:
Ha a házasság a szexuális közösülésnél kezdődik, akkor ennek megtörése akkor törénik, amikor idegen nővel szexuálisan egyesülök?
Nem veszem kötekedésnek, még egyszer mondom, az Ósz-ben ha egy fiú és egy hajadon összejöttek, az akkor nem volt bűn, ha utána együtt is maradtak és összeházasodtak. Így ebből az következik, hogy a házasságtörés ebben az esetben akkor következett be, az egyik fél egy idegennel egyesült szexuálisan.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 08:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
exrefis írta:
kavics írta:
Hadd kötekedjek, bocs.. :wink:
Ha a házasság a szexuális közösülésnél kezdődik, akkor ennek megtörése akkor törénik, amikor idegen nővel szexuálisan egyesülök?
Nem veszem kötekedésnek, még egyszer mondom, az Ósz-ben ha egy fiú és egy hajadon összejöttek, az akkor nem volt bűn, ha utána együtt is maradtak és összeházasodtak. Így ebből az következik, hogy a házasságtörés ebben az esetben akkor következett be, az egyik fél egy idegennel egyesült szexuálisan.
üdv
ex


Bibliából, ha megmutatnád!
Örülnék neki. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Lucius írta:
exrefis írta:
kavics írta:
Hadd kötekedjek, bocs.. :wink:
Ha a házasság a szexuális közösülésnél kezdődik, akkor ennek megtörése akkor törénik, amikor idegen nővel szexuálisan egyesülök?
Nem veszem kötekedésnek, még egyszer mondom, az Ósz-ben ha egy fiú és egy hajadon összejöttek, az akkor nem volt bűn, ha utána együtt is maradtak és összeházasodtak. Így ebből az következik, hogy a házasságtörés ebben az esetben akkor következett be, az egyik fél egy idegennel egyesült szexuálisan.
üdv
ex


Bibliából, ha megmutatnád!
Örülnék neki. :)

2M22,16. Ha valaki hajadont csábít el, a ki nincs eljegyezve, és vele hál: jegyajándékkal jegyezze azt el magának feleségül.
de még keresek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 10:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Lucius írta:
exrefis írta:
kavics írta:
Hadd kötekedjek, bocs.. :wink:
Ha a házasság a szexuális közösülésnél kezdődik, akkor ennek megtörése akkor törénik, amikor idegen nővel szexuálisan egyesülök?
Nem veszem kötekedésnek, még egyszer mondom, az Ósz-ben ha egy fiú és egy hajadon összejöttek, az akkor nem volt bűn, ha utána együtt is maradtak és összeházasodtak. Így ebből az következik, hogy a házasságtörés ebben az esetben akkor következett be, az egyik fél egy idegennel egyesült szexuálisan.
üdv
ex


Bibliából, ha megmutatnád!
Örülnék neki. :)

2M22,16. Ha valaki hajadont csábít el, a ki nincs eljegyezve, és vele hál: jegyajándékkal jegyezze azt el magának feleségül.
de még keresek.
üdv
ex

Vagy csak lehetősége volt arra hogy helyre hozza. Így nem kövezték meg.
De ha nem tette volna akkor mi lett volna?
5Móz 22,25
28. Ha valaki el nem jegyzett szűz leánynyal találkozik, és megragadja azt, és vele hál, és rajta kapják őket:
29. Akkor a férfi, a ki vele hált, adjon a leány atyjának ötven ezüst siklust, a leány pedig legyen feleségévé. Mivelhogy meggyalázta azt, nem bocsáthatja el azt teljes életében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
exrefis írta:
Lucius írta:
exrefis írta:
kavics írta:
Hadd kötekedjek, bocs.. :wink:
Ha a házasság a szexuális közösülésnél kezdődik, akkor ennek megtörése akkor törénik, amikor idegen nővel szexuálisan egyesülök?
Nem veszem kötekedésnek, még egyszer mondom, az Ósz-ben ha egy fiú és egy hajadon összejöttek, az akkor nem volt bűn, ha utána együtt is maradtak és összeházasodtak. Így ebből az következik, hogy a házasságtörés ebben az esetben akkor következett be, az egyik fél egy idegennel egyesült szexuálisan.
üdv
ex


Bibliából, ha megmutatnád!
Örülnék neki. :)

2M22,16. Ha valaki hajadont csábít el, a ki nincs eljegyezve, és vele hál: jegyajándékkal jegyezze azt el magának feleségül.
de még keresek.
üdv
ex

Vagy csak lehetősége volt arra hogy helyre hozza. Így nem kövezték meg.
De ha nem tette volna akkor mi lett volna?
5Móz 22,25
28. Ha valaki el nem jegyzett szűz leánynyal találkozik, és megragadja azt, és vele hál, és rajta kapják őket:
29. Akkor a férfi, a ki vele hált, adjon a leány atyjának ötven ezüst siklust, a leány pedig legyen feleségévé. Mivelhogy meggyalázta azt, nem bocsáthatja el azt teljes életében.


Már épp ez utóbbi igéket akartam bemásolni, de aztán láttam, hogy te már megtetted.
Kedves Tiv!
Azt nem mondtam, hogy ez normál hétköznapi eljárás, de mégsem azt vonta maga után mint egy házasságtörés.
Idézet:
De ha nem tette volna akkor mi lett volna?
Igen, azt mondtam én is hogy akkor házasságtörés, paráználkodás, mert ...
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 10:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
ÖÖÖ, most ne haragudj meg, de arra gondolsz, ha egy fiú és lány nincsenek
házasságban, és úgy élnek és szexuális kapcsolat van közöttük, az nem házasságtörés szerintem, mert nincsenek házasságban.
Ha valaki összevissza mindenkivel, az sem házasságtörő, mert mondjuk nem él házasságban.


Kedves Cilla!
Először is ne szórtj hamut a fejedre, egyáltalán nem baj, ha tisztázzuk ezeket a fogalmakat. :)
Szerintem, a Biblia azt mondja, hogy a házasság akkor kezdődik, mikor egy pár szexuálisan egyesül, nem egy emberi szertartással.

ex


Szia kedves Ex!

A házasság alatt én sem arra gondoltam, hogy az emberi szertartással kezdődne.Tudod ismertem egy házaspárt, akik úgymond hivatalosan nem voltak megesküdve, Ők mondták, hogy Isten előtt Ők házasok.

Amúgy biztos nem jól tettem fel a kérdést, de ha sikerül jobban megfogalmaznom, majd visszatérek rá. :D

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
exrefis írta:
cilla írta:
ÖÖÖ, most ne haragudj meg, de arra gondolsz, ha egy fiú és lány nincsenek
házasságban, és úgy élnek és szexuális kapcsolat van közöttük, az nem házasságtörés szerintem, mert nincsenek házasságban.
Ha valaki összevissza mindenkivel, az sem házasságtörő, mert mondjuk nem él házasságban.


Kedves Cilla!
Először is ne szórtj hamut a fejedre, egyáltalán nem baj, ha tisztázzuk ezeket a fogalmakat. :)
Szerintem, a Biblia azt mondja, hogy a házasság akkor kezdődik, mikor egy pár szexuálisan egyesül, nem egy emberi szertartással.

ex


Szia kedves Ex!

A házasság alatt én sem arra gondoltam, hogy az emberi szertartással kezdődne.Tudod ismertem egy házaspárt, akik úgymond hivatalosan nem voltak megesküdve, Ők mondták, hogy Isten előtt Ők házasok.

Amúgy biztos nem jól tettem fel a kérdést, de ha sikerül jobban megfogalmaznom, majd visszatérek rá. :D

Üdv szeretettel cilla

:) Nem volt a kérdéseddel semmi baj.
Akkor most pontosítok.
A házasság pontosabban akkor kezdődik, amikor a két fél egymásnak elkötelezi magát és tökéletes esetben ezt Isten előtt teszik (ha nem Isten előtt, hanem csak egymásnak teszik, szerintem Isten akkor is érvényesnek tekinti).
Ha ezt a szex megelőzi, az nem kóser, de nincs elrontva teljesen a dolog, a házasságkötéssel lehet korrigálni, illetve helyrehozni a dolgokat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fentiekkel együtt sem ajánlanám jegyespároknak, hogy szex előleget vegyenek fel a leendő házasságra, mert elég rossz bizonyságok származhatnak belőle a későbbiekre.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 11:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Fentiekkel együtt sem ajánlanám jegyespároknak, hogy szex előleget vegyenek fel a leendő házasságra, mert elég rossz bizonyságok származhatnak belőle a későbbiekre.
üdv
ex

Kedves Ex egyetértek veled.
-----
Az előző Ige is azt írja „ meggyalázta”. Ez azért mutat valamire..
Viszont ha együtt maradnak és összeházasodnak, gyakorlatilag megoldódik.

A legnagyobb gond hogy meggondolják magukat és szét mennek így már gondok vannak.
Feleslege akadályokat nem jó görgetni az Úr és magunk közzé.
Pláne ha családunkra is kihathat.

3Móz 25
13. Hajadont vegyen feleségül.
14. Özvegyet, elűzöttet, megszeplősítettet, paráznát: ilyeneket el ne vegyen, hanem hajadont vegyen feleségül az ő népe közül,
15. Hogy meg ne fertőztesse az ő magzatát az ő népe között; mert én, az Úr vagyok az ő megszentelője.

Ha valaki minél közelebb szeretne lenni az Úrhoz annál jobban oda kell figyelnie mit csinál, ha pedig nem lényeges számára akkor ha nem csinál semmit akkor is probléma van.
1Kor 6,
15. Nem tudjátok-é, hogy a ti testeitek a Krisztusnak tagjai? Elszakítva hát a Krisztus tagjait, paráznának tagjaivá tegyem? Távol legyen.
16. Avagy nem tudjátok-é, hogy a ki a paráznával egyesül, egy test vele? Mert ketten lesznek, úgymond, egy testté.
..
18. Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de a ki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik.
19. Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?

--
Ha egyszer oda adtuk magunkat az Úrnak akkor azt is tudnunk kell kié vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 19:27 
Sziasztok!

Kedves Ex!

A házasság számomra egy SZÖVETSÉG! Még hozzá egy speciális szövetség abból a szempontból, hogy nincs tagfelvétel a szövetségkötés után.
:-)

A szövetségkötés pedig nem hiszem, hogy a szexualitás talaján áll. Fontos része a szexualitás a házasságnak, hiszen Pál maga tanít arra, hogy a férj ne vonja meg a testét a feleségtől és viszont és hogy egymás testét gondozzák a házasok, de azt gondolom, hogy a szövetségkötésnek ez csak egy - fontos - területe.

Kedves Tiv!

Azt írja a mózesi törvény, hogy csak akkor kell elvennie feleségül, ha lebuknak. :-)
Milyen jó, hogy a törvény Mózes által adatott és a kegyelem és igazság Jézus Krisztus által.

De egyet értek veled!
Nagyon tudom tanácsolni fiatal olvasóinknak, hogy ne menjenek egy bizonyos határon túl a szexualitás terén, amíg párt keresnek, ismerkednek, mert olyan erőt bocsájtanak magukra, ami egy szakítás alkalmával nagyon mély sebeket okoz. A "járás" idejében pedig a szakítás lehetősége benne van a pakliban.

Hallottam egy bölcs tanácsot:
Meddig lehet elmenni a testi ismerkedésben?
Max. a gombokig és a cipzárokig!
:-)

Sőt, a házas és hívő testvéreimnek mondom, hogy nagyon védjék és őrizzék a házasságuk tisztaságát. A legkisebb sexuális megingást is vigyék mindig az Úr elé és kérjenek Tőle szabadítást. Azokkal az elnémító gondolatokkal ne értsenek egyet, amik azt mondják, hogy nem gond, ha * oldalakat nézegetsz akár a neten, ez nem olyan nagy baj.
Az Úr Jézus tud és akar ezekből szabadítani.
Egyedül Ő Úr a bűn felett!
Harcra hivatattunk el!

Kedves Cilla!

Az a jó, ha az ember összehívja az ismerőseit, szeretteit, rokonait és nyíltan a szemükbe nézve kijelenti, hogy szereti a férjét/feleségét és hűséges kiván hozzá lenni.
Ez papír nélkül is lehetséges. A házasság kötésnek (maga az aktusra gondolok) a bizonyság tétel fontos része! Ezt viszont egyre kevesebben vállalják.
Sajna!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 19:45 
Sziasztok!

Kedves Ex!

A házasság számomra egy SZÖVETSÉG! Még hozzá egy speciális szövetség abból a szempontból, hogy nincs tagfelvétel a szövetségkötés után.
:-)

A szövetségkötés pedig nem hiszem, hogy a szexualitás talaján áll. Fontos része a szexualitás a házasságnak, hiszen Pál maga tanít arra, hogy a férj ne vonja meg a testét a feleségtől és viszont és hogy egymás testét gondozzák a házasok, de azt gondolom, hogy a szövetségkötésnek ez csak egy - fontos - területe.

Kedves Tiv!

Azt írja a mózesi törvény, hogy csak akkor kell elvennie feleségül, ha lebuknak. :-)
Milyen jó, hogy a törvény Mózes által adatott és a kegyelem és igazság Jézus Krisztus által.

De egyet értek veled!
Nagyon tudom tanácsolni fiatal olvasóinknak, hogy ne menjenek egy bizonyos határon túl a szexualitás terén, amíg párt keresnek, ismerkednek, mert olyan erőt bocsájtanak magukra, ami egy szakítás alkalmával nagyon mély sebeket okoz. A "járás" idejében pedig a szakítás lehetősége benne van a pakliban.

Hallottam egy bölcs tanácsot:
Meddig lehet elmenni a testi ismerkedésben?
Max. a gombokig és a cipzárokig!
:-)

Sőt, a házas és hívő testvéreimnek mondom, hogy nagyon védjék és őrizzék a házasságuk tisztaságát. A legkisebb sexuális megingást is vigyék mindig az Úr elé és kérjenek Tőle szabadítást. Azokkal az elnémító gondolatokkal ne értsenek egyet, amik azt mondják, hogy nem gond, ha * oldalakat nézegetsz akár a neten, ez nem olyan nagy baj.
Az Úr Jézus tud és akar ezekből szabadítani.
Egyedül Ő Úr a bűn felett!
Harcra hivatattunk el!

....és ebben a harcban a feleségnek is fontos szerepe van és viszont.

Kedves Cilla!

Az a jó, ha az ember összehívja az ismerőseit, szeretteit, rokonait és nyíltan a szemükbe nézve kijelenti, hogy szereti a férjét/feleségét és hűséges kiván hozzá lenni.
Ez papír nélkül is lehetséges. A házasság kötésnek (maga az aktusra gondolok) a bizonyság tétel fontos része! Ezt viszont egyre kevesebben vállalják.
Sajna!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség