Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 19:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 12:34 
Kedves Tavasz!
Hidd el, nekem is fáj, amikor tapasztalom, hogy a hívők nem jobbak a nem hívőknél, amikor magamon is tapasztalom, hogy nem vagyok különb a nem hívőknél. Mégis: a Biblia azt mondja, hogy ez nem üdvkérdés.
A Biblia, mint te is idézed, a Lélek gyümölcseiről ír, a Lélekéről, nem a hívőéről. Az hogy mennyit tud teremni a Lélek bennem, attól függ, hogy mennyire vagyok engedelmes. A hívő ember élete sem egyenletes, mindig egyformán gyümölcsöző élet, hiszen a megtéréssel együtt nem hal meg a régi természete. A megtérés csak kiindulópontja a megszentelődésnek, amikor munkatársává szegődöm az Isten Szent Lelkének, hogy a régi természetemmel szembemenve olyanná alakítson, amilyennek Isten megálmodott. De e folyamat célja nem az én tökéletesedésem (és itt látom a különbséget a keresztyénség és más vallások, filozófiák között), hanem Jézus Krisztus megismerése. A tökéletesedés mintegy ráadásul megadatik, de tudjuk, hogy hogyan: szenvedéseken, megaláztatásokon keresztül. Sok megtért ember nem vállalja a megszentelődést kényelemből, lustaságból stb. De ha elfogadta Krisztust megváltójának, üdvössége akkor is van, egyedül a Krisztus érdeméért. Lehet, hogy szégyent hoz Atyjára, a keresztyén névre, Krisztusára, megbotránkoztat sokakat, s odaát nagyon fogja szégyellni magát, de nem ezen múlik az üdvössége. Klasszikus példa: Róma 5.

Jakab levelével kapcsolatban én ennyire jutottam:
A cselekedetek a felebarátnak szólnak, amelyekkel jelzést adhatok arról, hogy van egy másik törvény, mint a világ törvénye. Egyszóval vízszintesen hatnak. De az Úrhoz én csak a hit függőlegesével közeledhetem, annál is inkább, mivel tudom, hogy Ő az, aki munkálja bennem ezeket a gyümölcsöket, a legtöbb, amit tehetek, hogy hálás szívvel elfogadom.

A Biblia mindenkihez szól, hívőkhöz és hitetleneknek egyaránt. De olykor azért ad okot félreértésre, mert egyes üzenetei a hívőknek szólnak, mások a keresőknek, ismét mások a hitetleneknek. Egyedül Isten Szent Lelke (vagy Szelleme, ahogy jobban tetszik) az, ami nekem személyesen élővé tesz egy-egy üzenetet, amit sem hívő, sem hitetlen nem tud aztán tőlem elvitatni.

A hívőkkel életével kapcsolatban kétféle vélekedés van. Egyesek azt mondják, hogy nem őket kell nézni, hanem a pásztorukat. Mások meg azt, hogy rajtuk keresztül ismerhető meg Jézus. Én úgy gondolom, mindkettő igaz.

Szeretettel: nemosinex


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Nemosinex,

köszönöm, hogy együtt gondolkoztál velem, és örülök, hogy vannak dolgok, amiket hasonlóan látunk. :)

üdv.
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 12:45 
tavasz írta:
Kedves Nemosinex,

köszönöm, hogy együtt gondolkoztál velem, és örülök, hogy vannak dolgok, amiket hasonlóan látunk. :)

üdv.
Tavasz


Én is köszönöm. :D
Áldott szép napot!
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm én is, hogy olvashattam ezt a beszélgetést!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Nemosinex,

engedd meg, hogy még erre válaszoljak:
Idézet:
Sok megtért ember nem vállalja a megszentelődést kényelemből, lustaságból stb. De ha elfogadta Krisztust megváltójának, üdvössége akkor is van, egyedül a Krisztus érdeméért. Lehet, hogy szégyent hoz Atyjára, a keresztyén névre, Krisztusára, megbotránkoztat sokakat, s odaát nagyon fogja szégyellni magát, de nem ezen múlik az üdvössége. Klasszikus példa: Róma 5.

(nem értek azzal egyet, hogy csak a hit egyedül már "révbe érést" jelent, hisz az ige is a hit mellé társítja a cselekedeteket is, azaz a hitből való dolgok megcselekvését.)

Róma 6 verseivel válaszolnék:
Idézet:
6,1 Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?
6,2 Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?
6,3 Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus [Gal. 3,27. Kol. 2,12.] Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
6,4 Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: [Kol. 2,12.] hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben [Eféz. 4,22-24.] járjunk.
6,6 Tudván azt, hogy a mi ó [Gal. 5,24.] emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:
6,12 Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, [1 Kor. 9,27. Gal. 5,16.19-21.] hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:
6,19 Emberi módon szólok a ti testeteknek erőtlensége miatt. Mert a miképen oda szántátok a ti tagjaitokat a tisztátalanságnak és a hamisságnak szolgáiul a hamisságra: [1 Pét. 4,3.] azonképen szánjátok oda most a ti tagjaitokat szolgáiul az igazságnak a megszenteltetésre.


Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 16:30 
Kedves Tavasz!
Megírtam a választ, de elszállt.
Kis türelmet kérek,
nemosinex


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 19:13 
Kedves Tavasz!

Ha az örök életet nézem, az „egyedül hit által” bizony révbe érés. Ha a földi életet nézem, a Krisztusban való hit kiindulópont, / és sokaknak sajnos végpont is egyben :cry: /.
Ha az Úr valakinek adott még időt megtérése után, nyilvánvalóan azért tette, mert volt még valami célja vele itt a földi életben, különben elragadta volna az örökkévalóságba. Szégyen, hálátlanság, Krisztus megcsúfolása, ha ezt az időt a saját önző céljaimra akarom használni. De megtehetem, mert az Úr nem akarja gyermekeit hálára (sem) kényszeríteni.
Én így látom: az Úr azt akarja, hogy szabad emberekként önként tartsunk ki mellette, miközben az üdvösség felől a végső szót Ő maga mondja ki. Még a hitünk is, amire sokan olyan nagyra vagyunk, amellyel meg tudjuk ragadni az Ő előre elkészített ajándékát, az is tőle van, hiszen hogy tudnék én egyébként hinni, aki mindenestül bűnben születtem?
A cselekedetek üdvtörténeti fontosságáról sok idézetet lehetne hozni pro és kontra a Bibliából. Magam is sok álmatlan éjszakát töltöttem e kérdéssel küszködve. De azt tudom, hogy egy evangélium van, amely így szól.”Úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Minden, ami látszólag ellene mond ennek a Bibliában, nem az üdvösségről szól. Szólhat ugyanakkor intésként, figyelmeztetésként a hitetlenekhez, visszaesőkhöz, célt tévesztettekhez, a kegyelmet olcsón keresőkhöz, vallásosokhoz, képzelt megtértekhez stb. Hiszen kimeríthetetlenül gazdag az Ige és mindenkihez van mondandója.
A cselekedeteket Krisztus keresztje mellé tenni hiba volna. Örök életem Krisztus áldozatáért van, ingyen, kegyelemből, és ez az önmagában tökéletes áldozat elegendő bűneim bocsánatára, amennyiben hittel elfogadtam. A cselekedetek a földi élethez, az időhöz, a felebaráthoz kötődnek és leginkább azt jelzik, hogy mennyire vagyok hálás az én Megváltómnak ezért az áldozatért. De nem ezeken múlik az én üdvösségem. Valahogy úgy képzelem el a hitből való cselekvést, mint amikor az egészen pici gyerek, bármilyen ügyetlenül is, de viszonozni akarja szülei szeretetét, ezért „segítkezik”.
De hála az Úrnak, nem ezen a segítségen múlik az ő üdvössége.

Szeretettel üdvözöllek:
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves NemosineX!

A cselekedetek terén arra jutottam, amiről Jakab levele szól. A hit halott cselekedetek nélkül.
DE:
Vallom reformátor őseim tanítása alapján, Isten Igéjét ismerve, hogy egyedül HIT által van üdvössége az embernek. Egyedül a Jézus Krisztus érdeméért és egyedül kegyelemből, hogy senki se dicsekedhessen.

Amikor valaki hitre jut, akkor Isten mindig ad lehetőséget, hogy legalább egy lépést tegyen, mert a hit akkor él, ha nem elmélet. A lator a kereszten is cselekedett. Azt cselekedte, amit Jézus Krisztus korábban már tanított az Ő követését illetően.
Megtagadta nyílvánosan magát, vállalta a keresztjét és követte Jézust a paradicsomba.
Hitt Jézus Krisztusban, ezért már a Lélek által cselekedett, maga Isten cselekedett benne és általa, hiszen vallást tett a Fiúról.

A Biblia sok esetben nem is választja külön a hitet és ennek következményét. Azt állítja, hogy elég Krisztusban hinni, mert a cselekedet utána már Belőle fakad. Ezért nem mondja, hogy cselekedj TE valamit. Te csak BÍZZ Jézusban és engedd, hogy ennek a gyümölcse megteremjen, de ezt már nem TE teszed, hanem a tőle kapott hited és Ő maga a Lelke és Igéje által.
Higgy az Úr Jézusban! Ez önmagában elég arra nézve, hogy az ember képes legyen önmagát megtagadni és akkor már Ő fog cselekedni általa.

Ezt tanulja egy megtért ember. Aki megtért annak már voltak olyan cselekedetei, amik hit által történtek és nem ő cselekedett, hanem rajta keresztül Jézus Krisztus. Ez pedig nagyon változatos, ahány ember szinte annyi féle.
Pálnak pl. az első hitbeli cselekedet volt, hogy még is csak elment abba a városba, ahova üldözni indult a keresztyéneket. Gondolj bele, már nem üldözi a keresztyéneket, de még is közéjük megy vakon, kiszolgáltatva, azok közé, akiket annyit bántott!
Ehhez valóban hit kellett! Ehhez valóban meg kellett tagadnia magát!
Az Úr Jézus vitte már őt a városba!

Milyen egyszerű lenne, ha a Biblia azt mondaná, hogy tedd ezt meg azt és akkor üdvözülsz.
Csak hogy akkor nem lenne az ÉLET könyve. Akkor egy halott irodalom lenne, amiből van elég. Sajnos az emberi pici tudat időnként ide akarja beskatulyázni az Istent.

Van még egy szomorú Ige rész, ami azokról beszél, akik megmenekülnek, mert az örök élet lakozást vett bennük a megtérésükkel, de csak úgy, mint akik tűzön mentek át.

1.Korintus 3.
11. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
12. Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
13. Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
14. Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
15. Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.
16. Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?

Tehát lehet haszontalanságokat is építeni a jó alapra és lehet értékes dolgokat is ráépíteni, ebben az embernek már része van, hogy mennyire akarja megtagadni régi természet szerinti önző, irigy, gőgös, gonosz énét és mennyire engedi az Úr Jézust munkálkodni az életén keresztül.

Én ezt gondolom és áldást kívánok az életedre, az Úr veled!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 23:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosineX írta:
A megtérés csak kiindulópontja a megszentelődésnek, amikor munkatársává szegődöm az Isten Szent Lelkének, hogy a régi természetemmel szembemenve olyanná alakítson, amilyennek Isten megálmodott. De e folyamat célja nem az én tökéletesedésem (és itt látom a különbséget a keresztyénség és más vallások, filozófiák között), hanem Jézus Krisztus megismerése. A tökéletesedés mintegy ráadásul megadatik, de tudjuk, hogy hogyan: szenvedéseken, megaláztatásokon keresztül.




--Kedves nX !

-Igazán öröm volt olvasni hozzászólásaidat ! - Bibliai és evangéliumi tar-
talmuak.- Bizonyára másoknak is nagy hasznára lesz,- nemcsak nekem.-

-A fenti kiemelt résszel kapcsolatban azonban gondom van.- Lehet, hogy
csak fogalmazásbeli, vagy értelmezésbeli,... de nem értek vele egészen
egyet.

-Máté 5,48-ban ezt olvassuk: "TI AZÉRT LEGYETEK TÖKÉLETESEK, MINT
AHOGY MENNYEI ATYÁTOK TÖKÉLETES."

-Ezzel szemben tehát nem mondhatni azt, hogy a keresztyén ember célja
"nem az én tökéletesedésem." --- Abban az értelemben igaz ez az állitás,
hogy NEM az ÉN tökéletesedésemről van szó, tehát a természeti embe-
rem TÖKÉLETESRE VÁLTOZTATÁSÁRÓL,- mert Isten nem az Ó-embere-
met "foltozgatja",- hanem UJAT hoz létre a Krisztusban.-

-"... HA VALAKI KRISZTUSBAN VAN, UJ TEREMTÉS AZ, a régi elmult és ime
uj jött létre." 2.Kor.5,17 -

-Mivel a TÖKÉLETES ISTEN teremt ujjá a KRISZTUSBAN,- ugy hogy eggyé
leszek Vele,---- ebben az értelemben az UJ EMBER = TÖKÉLETES. -

-Az igaz, hogy ez eltérő a más vallások tökéletesedési törekvéseitől, mert
ott mindenkor a jelenlegi ember tökéletesre "csiszolásáról" vagy "fejlő-
déséről" van szó.

Üdv.szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 00:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Nemosinex,

Annyira jókat írsz, alig tudok hozzászólni...

nemosineX írta:
Ugyanakkor érthető, hogy a meg nem tértnek fáj, ha azt látja, hogy a hívők, meglehet hangyányival sem jobbak nála, mégis boldog bizonyosságuk van. És éppen ennek a boldog bizonyosságnak a hiánya az, ami igazán elválasztja a meg nem tértet tőlük. De én ebben is Isten végtelen kegyelmét látom, ahogy elülteti a szívében a vágyakozást, ahogy ráirányítja a figyelmét, hogy nem a jóság az, amit hajszolnia kell, ahogy nyugtalanságot ad a szívébe egészen addig, amíg nem szembesül a testi és lelki dolgok szétválasztására irányuló kérdéssel: „Van-e örök életem?”


Köszönöm, hogy ezt így megfogalmaztad.

Nekem az egész dologban az volt a legkeményebb, amikor rájöttem arra, hogy Istennek nem kellek, mert nem vagyok jó. Hiába szeretem, hiszek benne, és hiába szeret Ő engem végtelenül, nem kellek neki, mert nem vagyok méltó hozzá. Pedig nagyon igyekeztem, de sehogy sem akart sikerülni... Emlékszem, ahogy láttam másokat "boldog bizonyosságban" élni - akkor nem tudtam, mitől - ott álltam és nem értettem, az én életem miért nem ilyen? Miért van a szívemben az állandó nyugtalanság, mit keresek még, miért érzem magam ennyire elveszettnek?

Olvastam a Bibliát, sőt jártam hittanra is, mégsem értettem meg a lényeget. Aztán beszélgettem keresztényekkel, akik egyszerűen közölték, hogy Jézus azért halt meg, hogy megváltson, és a bűneim többé ne válasszanak el Istentől. Hogy senki nem jó - egyedül az Isten - és mindenki elveszett addig, amíg ezt a váltságot el nem fogadja. Én nem értettem, hogy ha valaki rendes ember, jószándékú, akkor ez miért nem elég? De elfogadtam, hogy ezt nem én döntöm el. Ha Isten - az egyedül JÓ - így intézi a dolgait, akkor az bizonyosan így helyes.

És hozzátenném, nagyon rafinált is, mert megvárta, amíg ezt elfogadom, és csak aztán engedte, hogy megértsem: nem az a lényeg, hogy mennyire vagyok jó, mert pontosan úgy kellek neki, amilyen vagyok. És nem azért adta a kegyelmet, mert hiszek benne - mert azt is tőle kaptam - hanem egyedül Jézus érdeméért.

Jó dolog ez a boldog bizonyosság :D hálás lehetek Neki örök életemben.

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 06:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Nemosinex!

Én is nagy örömmel olvastam és olvasom írásaid. Amit írtam inkább csak kiegészítés.

Kedves Loisz!

Egyet értek veled, olyan nehéz jól megfogalmazni, amiben a keresztyén ember él.
Az ÉN halálát kívánhatom az Úrral együtt, de ezt már ÉN nem tudom kimondani valóságosan, csak a Lélek által, mert ehhez új alap kell, egy olyan, amire biztonságosan ráállhatok. Lehetetlenség az embernek magát megtagadni, ha nincs másik alap amire rááljon. Ez az alap az EMBER Jézus Krisztus, aki Isteni erejénél fogva megcselekszi ezt az ember életében.

Így igaz, hogy nem cél az én tökélesítése, sőt Jézus Krisztus szembe megy ezzel. A keresztyén élet célja az ÉN pusztulása, hogy egy új ÉN jöjjön létre, ami már KÉPES arra, hogy tökéletes legyen, mert felülről született.

Kedves Shanon!

Azt kívánom, hogy egész földi életed ezt a bizonyosságot hordozza, mert ez által vívhatsz győztes hit harcokat, míg szemeink által is egyszer látható lesz a teljes valóság! A világ mindig ezt fogja támadni, de ezt a boldog bizonyosságot az Úr adta neked és senki ki nem ragadhatja a szívedből, mert az Ő hatalma őrzi ezt!
Növekedj a kegyelemben és a mi Urunk Jézus Krisztus ismeretében.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Nemosinex,
köszönöm a válaszod.
üdv.
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 11:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!

Köszönöm a biztató soraidat. Legyen áldás a munkádon és a gyülekezeteden.

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 11:30 
Kedves Loisz, kedves Péter!
Nincs vitám veletek. Köszönöm, hogy segítetek pontosabban fogalmazni, és köszönöm minden kedves szavatok.

Kedves Tavasz!
Szeretettel üdvözöllek:

nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség