Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
lükedék... ez NEM női szem

ez a következő New Age-es gondolkodás: "a keresztények is TUDNAK VALAMIT, de ennél SOKKAL MAGASABBRENDŰ dolgok is vannak, nekik EGYSZER sikerült a szűznemzés, ha egyáltalán sikerült, nálunk meg MINDENNAPOS"... köszi... EZT a gondolatmenetet ismerem....

Szerintem Ezüst azért mondta ezt, mert G777 korábban írta, hogy a hinduknál a meditáci(ima) átcsaphat szexbe. Ilyetén formán lehet igaz az hogy a hinduknál gyakori dolog, hogy valaki (imádkozás)meditáció közben teherbe esik.
Na persze nem megváltók születnek. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a SOMLÓI BOR tényleg nagyon különleges!!

ENNYI pozitívumot feltétlenül elmondhatok az idézettel kapcsolatban :D

tudom, KAPÁLTAM somlón, ISMEREM a talajt is :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kavics írta:
Szia Tamás!

A kérésedre, pont ma volt a napi Ige:

A Jézust követő asszonyok

Lukács 8.1.-3.
Ezután városról városra és faluról falura járt, és hirdette az Isten országának evangéliumát. Vele volt a tizenkettő és néhány asszony, akiket gonosz lelkektől szabadított meg, és betegségekből gyógyított meg: Mária, akit Magdalainak neveztek, akiből hét ördög ment ki, Johanna, Kuzának, Heródes egyik főemberének felesége, és Zsuzsánna, de sok más asszony is, akik szolgáltak neki vagyonukból.

Mi lehet egy nőnek a VAGYONA, amivel Jézusnak szolgálhat?

Ez engem nagyon érdekel.
Főleg nőket kérdezek - ha nem sértődnek meg férfi társaim -, most a nők szóljanak!
:-)

Köszönöm:
Péter



Az első vagyon, ami aztán végül is mindent meghatároz a szívem:

Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet. pl.4:23

vagy :

Ahol van a ti szívetek, ott van a ti kincsetek is.Máté6:21

Tehát, ha a szívem Jézusé, minden figyelmem, időm, érdeklődésem, anyagi javam is az övé, ezekre igényt tarthat,ezekkel szolgálhatok/szolgálnom kell/ felé- azok felé, akik felé indít, akikkel a nap folyamán összehoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
tudom, KAPÁLTAM somlón, ISMEREM a talajt is :)

Van olyan amit te még nem csináltál? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
IGEN!!! a TEXTILIPARBAN nem dolgoztam :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kavics kedves! Nagyon örültem a beírásodnak!!!! Higgadt, őszinte, nyugodt. Semmi ítélkezés, hanem őszinte, nyitott szívű keresése Isten akaratának.
Azt hiszem, ezt kérte / kéri Kikka tőlünk.

kavics írta:
Szia Tamás!

A kérésedre, pont ma volt a napi Ige:

A Jézust követő asszonyok

Lukács 8.1.-3.
Ezután városról városra és faluról falura járt, és hirdette az Isten országának evangéliumát. Vele volt a tizenkettő és néhány asszony, akiket gonosz lelkektől szabadított meg, és betegségekből gyógyított meg: Mária, akit Magdalainak neveztek, akiből hét ördög ment ki, Johanna, Kuzának, Heródes egyik főemberének felesége, és Zsuzsánna, de sok más asszony is, akik szolgáltak neki vagyonukból.

Mi lehet egy nőnek a VAGYONA, amivel Jézusnak szolgálhat?

Ez engem nagyon érdekel.
Főleg nőket kérdezek - ha nem sértődnek meg férfi társaim -, most a nők szóljanak!
:-)

Köszönöm:
Péter

Pont ezen gondolkodtam el ma én is! Micsoda "véletlen"!! :D
Ma ez egy viszonylag könnyen megvalósítható szolgálat, mert a nők nagy része dolgozik, önálló keresettel rendelkezik. Na de AKKOR ez nem így volt. A nők nem dolgoztak, teljes mértékben a férjüknek és fiaiknak voltak kiszolgáltatva megélhetési téren.
Szóval én is kíváncsian várom, hogy miféle vagyonukból tudtak ők szolgálni.
Erikával ellentétben én nem hiszem, hogy lelki síkra kéne terelni a dolgot. Ha a szívükkel szolgáltak volna, akkor azt írták volna le szvsz.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Hozzászólók az utóbbi fél órában!

Javasoltam lejjebb a gépház környékén az "aktív tag" árnyalását. Már jelöltjeim is vannak. :?

Sajnos ezekből a válaszokból csak az jön le, hogy a nő szép lehet, de okos nem. Vigasztalásul: a férfi a fej, a nő a nyak. És hová néz a fej? Amerre a nyak fordul.

Tehát hölgyek, főleg Kikka, legyetek jó nyakak és nyakaskodjatok is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Egyetértek Jennyvel, szerintem is mást jelenthet itt a vagyon szó.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 19., péntek 09:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Na gyorsan megnéztem a görögöt. A hüparkhó szó szerepel itt. Nem lehet egy szóval visszaadni a jelentését. Kb annyit tesz: mindene, amije csak van; amije van neki, anyagi javai; vagyona
Hmmm...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a Hamvas Béla idézetről (egyebek mellett) ez jutott eszembe:

Idézet:
1. Mikor pedig Sittimben lakozik vala Izráel, kezde a nép paráználkodni Moáb leányaival.
2. Mert hívogaták a népet az ő isteneik áldozataira; és evék a nép, és imádá azoknak isteneit.
3. És odaszegődék Izráel Bál-Peórhoz: az Úr haragja pedig felgerjede Izráel ellen.
4. És monda az Úr Mózesnek: Vedd elő e népnek minden főemberét, és akasztasd fel őket az Úrnak fényes nappal; hogy elforduljon az Úr haragjának gerjedezése Izráeltől.
5. Monda azért Mózes Izráel bíráinak: Kiki ölje meg az ő embereit, a kik odaszegődtek Bál-Peórhoz.
6. És ímé eljöve valaki Izráel fiai közül, és hoza az ő atyjafiai felé egy midiánbeli asszonyt, Mózes szeme láttára, és Izráel fiai egész gyülekezetének láttára; ők pedig sírnak vala a gyülekezet sátorának nyilásánál.
7. És mikor látta vala Fineás, Eleázár fia, Áron papnak unokája, felkele a gyülekezet közül, és dárdáját vevé kezébe.
8. És beméne az izráelita férfi után a sátorba, és általdöfé mindkettőjöket, mind az izráelita férfit, mind az asszonyt hason. És megszünék a csapás Izráel fiai között.
9. De meghaltak vala a csapás miatt huszonnégy ezeren.


egy kis fehér-izzás :S

"vagyonukból szolgáltak" kérdésre pedig:
1Sámuel 25

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
Hát nem egészen erre gondoltam amire válaszoltál kedves Tiv.
Azt egyformán valljuk, hogy az új teremtés 3-as egység.
Gondolom ebben nincs különbség a nemek között.
Mind a három résznek sajátos szükségletei vannak, ezeket a szükségleteket elsődlegesen egymás felé kell kielégíteni.
Amikor másnak az asztalánál jóllaktam akkor otthon már nem kívánok táplálkozni, vagy ha még is az már nem ua, mintha hiányban szenvednék.

Én azt tartom paráznaságnak, ha nem egymással élik a teljességet az Úrban.

A hármas kötél nehezen szakad el, de azért mert a harmadik nem kívülvaló, hanem az Úr.
Mindég mindenki kivülvaló, még a gyermekek is, csak a ffi+nő az összetartozó.

Bizony a közös imádkozás vezethet el oda, hogy elmondjuk egymásnak ami a probléma, mert mielőtt az ajándékodat az oltárra teszed, és megemlékezel, ... tehát meg kell emlékeznünk.

Igaz, hogy a nő feladatától indulunk, de nincs a kettő egymás nélkül.

Azt nem tudom, hogy jelenleg mi a teendő egy-egy közösségben, de azt tudom, hogy a FEJ mondja meg és nem a kéz, láb stb.
A FEJ pedig kérdésre mindég válaszol, és a válasz mindég konkrét.
VELE kell helyre állítani a kapcsolatot.


Kedves Magda kezdünk elszakadni a tárgytól.

Én a lelkész családra vonatkozó szerepét és ha azt nem megfelelően használják annak veszélyét szeretem volna bemutatni.

Egészséges család amiről beszélsz nem szorul lelki gondozásra.
Tehát ha róluk beszélünk az valóban az Úr, Férj, feleség, gyerekek.
De ebben még a gyerekeknek is van beleszólásuk nem csak feleségnek. És bizony ezt is az Úr elé kell vinni. Mindez az Ige fényében az Úr előtt tisztázni ha félreértések vannak.
Viszont a férjnek joga van leállítani a feleséget még ha hibásan dönt is.

Ezt a jogot nem ismerik el sokan még családban sem.
Nálunk ez nem probléma. A feleségem a felém való engedelmességében is az Urat szolgálja.
Tehát nem olyan éles ez a döntési jog mint aminek látszik.

De például a felességem gyerekeim nem tartozhatnának más gyülekezethez mint én.
Ez az én felelősségem ebben én döntök természetesen az ő hitét is figyelembe véve.
De mivel rajtam keresztül táplálkozik hite azonos az enyémmel.
Ilyen problémánk nincs, jobban bizik hitemben (ebből eredő döntéseimben) mint bármelyik gyülekezetében.
--

De ha hitük nem egyezik és ezt mindketten érvényesíteni akarják hát az érdekes.
Ebben az esetben a nő alárendelt helyzetben van.
Kénytelen akár a gonosz vagy hitetlen férjének is engedelmeskedni, úgy mintha ezt az Úrnak tenné.


1Pt 3,1 Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;


Ef 5,22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.


--

Ha mégis másképp dönt nem hinném hogy jó házaságuk lesz. Hiszen harcban áll férjével.

A férj dolgát most nem írnám le, mivel a topik a nő problémáit tárgyalja.
Ez pedig a férj cselekedetétől független.
Mert a rosszul bánó férj nem menti fel a nőt az engedelmesség terén.

Mégis ezzel próbálnak mentegetőzni pedig ez mutat rá leginkább mennyire híján vannak férjükkel szembeni engedelmességben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 10:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv:
Idézet:
De ha hitük nem egyezik és ezt mindketten érvényesíteni akarják hát az érdekes.
Ebben az esetben a nő alárendelt helyzetben van.
Kénytelen akár a gonosz vagy hitetlen férjének is engedelmeskedni, úgy mintha ezt az Úrnak tenné.


Ez érdekesen hangzik :wink: , már értem miért félted annyira a férjemet... egy nő legyen az ura (rab)szolgája :*:
bocs, nem akarok semmiféle vitába szállni veled, csak eszembe jutott


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megálltam valahogy, hogy tiv-re ne reagáljak... maradnék is ennél...

ezüstke!

okosBácsi írta:
Gondoljátok meg, ha nem lennének kihívóak, nem akarnának soha elcsábítani, ha nem volnának kacérak és nem figyelmeztetnének sohasem hangjukban türelmetlen forrósággal, hogy mikor vetkőztetitek le őket? Mi lenne? Mint minden nagy dolog, tapasztalatom szerint, ez is kétféle: jó, vagy rossz. A rossz: ateista. Így is meg merném fogalmazni: ez a nő ateizmusa. Ez a rossz kurvaság.


háááát... OPTIMÁLIS ESETBEN ez egy életben EGYETLEN EGYSZER jelentkezik, és a vágytól lihegve rohannak az anyakönyvvezetőhöz, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak... igen, EBBEN AZ ESETBEN ül a megjegyzésed...

én az ÉLETBEN előforduló esetekkel foglalkozom, nem rózsaszínfedelűekből szerzem a "hiteles információt" .... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség