Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 11:24 
Kedves Erika és JennyT!

Köszönöm a választ, nagy érdeklődéssel várnám a nők véleményét továbbra is!
A férfiak is a szívüket adják az Úrnak és a nők is.
Még is a nőknek van olyan vagyonuk, amivel ők szolgálják Jézus Krisztust!

Én erre lennék kiváncsi, mint férfi.

Érdekes amit írtál, tehát első renden nem keresetükkel, gazdaságukkal (állatok, földek, stb) szolgáltak, hiszen ez akkor a férfiak tulajdona volt.
Akkor mi az a VAGYON?

Segítsetek, kérem mint férfi!

Köszönöm

off:
a higgadságomért egyedül a halálból és sírból szabadító Krisztusé a dícséret és dícsőség örökké


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Kavics,

ezt találtam az idézett igéről:


Idézet:
Mária, akit Magdalainak neveztek, akiből hét ördög ment ki,
Johanna, Kuzának, Heródes egyik főemberének felesége, és Zsuzsánna, de sok más asszony is, akik szolgáltak neki vagyonukból.


Másszóval ezek az asszonyok követték a tanítványokat, és a vagyonukból töltötték be a szükségleteiket. Ők adták nekik az ételt, és minden egyebet, amire szükségük volt.
Biztos vagyok benne, hogy ezek az áldozatvállaló asszonyok akik Jézus szükségleteire figyeltek az Ő földi szolgálata során különleges helyet foglalnak el a mennyországban.


és egy másik igemagyarázat hasonlóan:

Idézet:
8,1-3 Jézust asszonyok kísérik. Jézus ezúttal olyan igehirdető útra indul, melynek során módszeresen, városról városra és faluról falura halad a tizenkettő, néhány asszony, és még mások kíséretében, akik gondoskodtak róluk. Ezeket az asszonyokat Jézus gyógyította meg, és ily módon fejezték ki hálájukat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 23., kedd 17:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kavics írta:
Kedves Erika és JennyT!

Köszönöm a választ, nagy érdeklődéssel várnám a nők véleményét továbbra is!
A férfiak is a szívüket adják az Úrnak és a nők is.
Még is a nőknek van olyan vagyonuk, amivel ők szolgálják Jézus Krisztust!

Én erre lennék kiváncsi, mint férfi.

Érdekes amit írtál, tehát első renden nem keresetükkel, gazdaságukkal (állatok, földek, stb) szolgáltak, hiszen ez akkor a férfiak tulajdona volt.
Akkor mi az a VAGYON?

Segítsetek, kérem mint férfi!

Köszönöm

off:
a higgadságomért egyedül a halálból és sírból szabadító Krisztusé a dícséret és dícsőség örökké



Szia Kavics,


szabad a gazda, áruld már el, h. mire gondoltál? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 19:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kikka!

1 Ha nincs lehetőséged szolgálni hitoktatóként, ahogyan szeretnél egy gyülekezetben, menj el egy másik gyülekezetbe, ahol pont erre van szükség.
2. Maradj a gyülekezetben, tudd meg, mi az a szolgálat, amire alkalmasnak tartanak, s tedd azt.
3. Bízzál az Istenben, ő fog nyitni neked kaput, amit nem kell majd döngetned.

Szeretettel: :-)

Eszter

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:19 
Szia Zsó!

Pont azért írtam nektek, mert én is bizonytalan vagyok ebben, hogy mivel szolgálhatják Jézust az Őt követő NŐK?
Miben más az ő szolgálatuk, mennyivel TÖBB, mint a férfiaké. (főleg azok a nők, akikből Jézus annyi ördögöt kiűzött, de a többiek is)

Főzés, ok.... (Márta ezzel szolgált, de Jézus leszólta őt.)
Ennyi? Nincs más specialitás, amit az Úr a nőknek adott?


Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
De van!
Miért érzékel, pl. lát meg mindent hamarább?
Miért reagál, pl. mozdul gyorsabban?
Timoteusz a hitét kitől örökölte?
Miért kell befedezni a fejét?
Miért kell csendességben maradnia?
Kivel fejeződött be a teremtés?
Mindenkinek szolgálnia kell miért?

Egy csomó miért, és még sorolható, de a legérdekesebb, hogy belőle születik az új emberi lény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
törölve


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 16:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kedves Kavics!

Boldog az én szívem! Amig az Úr egy másik tesót is küldött ebben a témában, közben Te is válaszoltál, és nem is akárhogyan, valóban a Lélek által! :)
Nagyon elgondolkoztam rajta..és tényleg...ha tanulhat, csendben és engedelmességgel, akkor fel is használhatja az Úr, azt a forrást, amit belé helyezett Igéje, Szentlelke által.

A hétvégén több ifis-tesómmal beszélgettem a témáról. És közben voltam ifi-bizottsági, munkatársi megbeszélésen is. 9 éve mohón szívtam magamba mindent, amit az Úrról hallottam /ma is így van, de már adok is, nem csupán kapok!/, és volt köztük asszony testvér is, aki nagy példával járt előttem. Mindig is azokra a bibliai alapokra tanítottak, amelyből megszületett a szívemben, hogy az Úrnak szerelmetes gyermeke, szolgáló tanítványa, és a leendő férjem jó segítőtársa szeretnék lenni. Sosem gondoltam volna "uralkodásra". Ők maguk is jó példával jártak előttem, és mai napig áldott asszonyok, akiknek munkásságuk által /is/ gyarapodott a gyülekezetünk, létszámban /fiatalok, párok, egyedüállók/, és hitben is.
Persze természetemből fakadóan, /és ehhez az életkörülményeim is hozzájárultak/ határozott, temperamentumos, "vidámító lány vagyok", de ezzel mindig csak adtam, és sosem úgy, hogy bármely férfi testvéremtől "elvettem volna" bármit is.
Tiv, kavics, bátorításotok sokat jelent!
közben múlt szerdán a Noé történetéből kaptam üzenetet, egy barátom ifijében, és többször megerősített az Úr, hogy az Ő ígérete szerint haladok, és ne csügesszen el semmilyen "támadás". Bár nem annak vettem, hiszen alázattal faggattam az Urat, hogy ha valóban "helytelen-helyen" vagyok, akkor mielőbb mutassa meg. De nem így történt :)

A másik érdkes észrevételem: amikor a lelkészünk bátorítja a női ifi vagy gyerekmunkásokat, sokkal inkább azt érzem, hogy a vezetőnk, vagy a férfi testvérek által megbecsült szolgáló-társak vagyunk, és nekem méginkább alázat gyarapodik a szívemben, hogy egyre inkább az Úrnak tetsző módon tevékenykedjek az ifiben, a gyülekezetben.
Amikor a másik gyüliben keményen lobogtatják, hogy "hol az asszony helye, és még ha véleményem is lenne, közben a nők "csitt-elnek", akkor megkeményedek, és szomorúság fog el, gyomor-remegéssel együtt.
Tehát valószínüleg nekem a farizeusi igemagyarázattal van gondom.

Ettől függetlenül nagyon is egyetértek veletek, hogy a férfi legyen a vezető. :)



folyt.köv. :)


kavics írta:
Sziasztok!

1.) A nő ne tanítson.

1. Tim. 2,

11. Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.

>> Ezt megtetted Kikka! Hűséges vagy a TE Uradhoz!

12. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

>> Akkor minek tanuljon? Ha nem adhatja tovább, amit tud, akkor minek tanulnia? Komolyan kérdezem, Isten milyen formában és kinek szeretné, hogy a nő a tudását tovább adja, amire elhívta, hogy megszerezze?
Milyen tudásról beszél Isten Igéje, amit a nő megtanult?
A nő ne uralkodjék a HÍVŐ férfin, azon a férfin akinek maga az ÚR az ura!
Ne akarjon Isten szerepébe kerülni és a férfi fejének lenni, mert ebbe mind a ketten belepusztulnak.
Ha hibát követ el a férje, legyen csendességben, ne pereljen vele, mert az Úr maga fog perelni a férfivel, ha a nő nem veszi ki az Úr kezéből az ítéletet. Legyen imában a nő!


13. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

>> A férfié a felelőség! Aki vezető, azé a nagyobb döntési jogkör, de - bármennyire nem hiszik egyesek - a végén övé a számonkérés is. Ezért kell elfogadni az Úrtól rendelt felsőbbségeket.
Évának jobb helyzete van. :-)


14. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:

>>Olvasd el a bűnesetet. Ádám egy szót nem szól! Mulya és csöndben figyeli az eseményeket, a nő lett a vezető! Kinek a bűne ez? Első renden ÁDÁMÉ! A mulya férfié!

15. Mindazonáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben, és a szent életben mértékletességgel.

>> Dicsőség a könyörülő Istennek, a Szabadító Messiásnak, a Báránynak, az én Uramnak! Erre hív el és ezt munkálja ki azok életében, akik képesek bűnt vallani, bűneik felett sírni, elfogadni az Úr megoldását erre nézve, ami EGYEDÜL a Fia halála és feltámadása.
Meghalhat-e egy hívő asszony a gyermekszülés közben?
Fizikálisan igen, lelkileg NEM! Ez az én véleményem....


2.) A nő fejének befedése

1.Kor. 11,

4. Minden férfiú, a ki befedett fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét.
5. Minden asszony pedig, a ki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyiretett volna.
6. Mert ha az asszony nem fedi be fejét, nyiretkezzék is meg, hogy ha pedig éktelen dolog asszonynak megnyiretkezni, vagy megberetváltatni, fedezze be az ő fejét.
7. Mert a férfiúnak nem kell befednie az ő fejét, mivel ő az Istennek képe és dicsősége; de az asszony a férfiú dicsősége.
8. Mert nem a férfiú van az asszonyból, hanem az asszony a férfiúból.
9. Mert nem is a férfiú teremtetett az asszonyért, hanem az asszony a férfiúért.
10. Ezért kell az asszonynak hatalmi jelt viselni a fején az angyalok miatt.
11. Mindazáltal sem férfiú nincs asszony nélkül, sem asszony férfiú nélkül az Úrban.
12. Mert a miképen az asszony a férfiúból van, azonképen a férfiú is az asszony által, az egész pedig az Istentől.
13. Magatokban ítéljétek meg: illendő dolog-é asszonynak fedetlen fővel imádni az Istent?

>>Erre csak annyit írok, hogy voltunk Hollandiában, ahol a nők nem járnak fedetlen fővel templomba, helyette hatalmas szebbnél szebb kalapokat hordanak. :-(
A lényeg, hogy a nő ne vegye el a férfi tekintetét az Úr Igéjéről a szépségével, aminek a hajzuhatag egy kirívó példája lehet.
Számomra ezt jelenti ez a rész.


Péter

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 16:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kedves Eszter!
Nem a gyülekezetemmel van a gond. Ott vagyok helyemen addig, amig férjhez nem megyek és ott is szolgálok, ifjúságban.
Szóval azt teszem.
Ezek szerint nem olvastad végig a hozzászólásokat. Ha van időd tedd meg, és akkor össze áll a kép :) Illetve sok értékes gondolattal gyarapodsz.

Szeretettel
Kikka
/ja, és jó látni "új" arcot :wink:



eszter írta:
Kedves Kikka!

1 Ha nincs lehetőséged szolgálni hitoktatóként, ahogyan szeretnél egy gyülekezetben, menj el egy másik gyülekezetbe, ahol pont erre van szükség.
2. Maradj a gyülekezetben, tudd meg, mi az a szolgálat, amire alkalmasnak tartanak, s tedd azt.
3. Bízzál az Istenben, ő fog nyitni neked kaput, amit nem kell majd döngetned.

Szeretettel: :-)

Eszter

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

kincsek
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 16:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kavics kérdésére:

most nem folynék ige-magyarázatba :) de szívesen megosztom a gondolataimat, hogy pl. én mivel tudok szolgálni, mint nő.

Pl. azzal, hogy ahol perszelő vita van, ott csitítok. Ahol a férfiak felforranak, ott igyexek csendben hűteni. Csak annyira, hogy tiszta fejjel, és imádságos szívvel folytassák a megbeszélni valókat.
Nekem ez is a vagyonom. Isten sok helyen "villám-hárítóként" használ. Igaz, belémcsap a "villám", kicsit fáj is, de legalább nem a "ház" megy tönkre :) Ha érteni a példát.
Aztán vagyonom a hangom, és a beszédem. Nem mindegy, hogy tékozlom-e vagy jóra használom. A nyelv kísértései /bűnei/ méginkább vonatkoznak rám, hiszen amivel nagyon tudok "építeni", azzal annyira tudok rombolni is :cry: ha nem az Úr szól általam, hanem a "felpaprikázott-önző énem".

És a szívem minden kincse is, amiből Neki szolgálhatok...ez pl. mennyei kincsekett is jelent, amit eddig "gyűjtöttem" az évek alatt. Ebből fakadnak a Róla szóló bizonyságok hol dalok, hol szavak formájában.

És JennyT véleményét is osztom.

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 17:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
NEM!
Olvasd el a korábbi magyarázatot, már más is kérdezte :wink:
Megnyugtatlak, ilyen ál-üzenet senkiben nem rejlik!

Nem megbarátkozásról van szó, hanem Isten igéje szerint való alkalmazásról, értelmezésről...két szélsőség is uralkodhat Krisztus testén belül: vagy női vezetőség, vagy "a nő neve=halgass" , és mindkét irányzat a Bibliára hivatkozik /és sajnos helytelenül/. De az Ige egyértelmű mércét akar nekünk ebben megadni...Erről beszélgetünk.



exrefis írta:
Visszekérdeznék a topiccímre.
Az a téma, hogy hogy barátkozzunk meg az egyházban a női vezetéssel, meg a női szolgálatokkal?
üdv
ex

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 17:15 
Kedves Kikka!

Most értettem meg, hogy mit jelent nőként szolgálni a férfiak mellett.
Köszönöm!

Ismerem magam - azt az énem, aminek a rothadását kívánom - és egy-két parázs presbiteri gyűlést is végig ültem.
Amit írtál arról, hogy a nő a csendes szelídségével, kedves szavával, éleket kicsorbító "mindent elfed szeretetével" szolgál, arra jöttem rá, hogy ez így igaz!

Azok a nők, akikből Jézus annyi ördögöt kiűzött és csendes, békés szívvel követték őt, biztosan komoly szolgálatot végeztek a versengő, vitatkozó férfi tanítványi csapat körében.
Azért én a főzést még bele veszem :-)

Nekem a hívő nő - látva a gyülekezetünk életét - annyival több, mint egy hívő férfi, mint amit leírtál. Csendessége sokszor komolyabban megítél, mint akár egy bölcs és kellően átgondolt férfiúi feddés.

Ez most is így történt és köszönöm neked:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Drága Kavics,

ez így mind szép, de szerintem az evangéliumi ige nem pontosan erről szól :)
nem gondolom, hogy békítőként voltak a nők köztük
szerintem a szolgálatuk sokkal konkrétabban meghatározható
(na még valami)
Meg aztán Jézus mellé nehogymá asszonyokra lett volna szükség békítőként :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 17:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
:oops: :oops:
ez komoly? Hiszen annyi féle megélése van az Úr szerinti nőiességnek :)
Én ezt saját életemre nézve gondoltam végig. :oops:

De hiszem, hogy amikor a bűnös nő, a megtakarított, összekuporgatott "vagyonát", /benne a olajban/mind Krisztus lábára áldozta, az is egy fajta "szolgálat" volt. A hálaadásé, az imádaté.

Ugyanakkor nagy szükségünk van Krisztusi lelkületű férfiakra, akik úgy szeretik Őt, mint Péter, ha vehemensen is, de szívből, és formálódásra hajlandóan. Pálokra, akik vehemensen, de tiszta kezekkel az Úr oldalán harcolnak...és sorolhatnám.
Nekünk nőknek ilyen, követhető férfiakra van szükségünk :) És ha látom ezt, én olyankor úúúúúgy tudok örülni, hogy nő lehetek. :) Csak legyenek ilyenek a férfiak...
Talán ezért sem ártana a hölgyeknek kicsit vissza húzódniuk bizonyos területekről...

:wink:


kavics írta:
Kedves Kikka!

Most értettem meg, hogy mit jelent nőként szolgálni a férfiak mellett.
Köszönöm!

Ismerem magam - azt az énem, aminek a rothadását kívánom - és egy-két parázs presbiteri gyűlést is végig ültem.
Amit írtál arról, hogy a nő a csendes szelídségével, kedves szavával, éleket kicsorbító "mindent elfed szeretetével" szolgál, arra jöttem rá, hogy ez így igaz!

Azok a nők, akikből Jézus annyi ördögöt kiűzött és csendes, békés szívvel követték őt, biztosan komoly szolgálatot végeztek a versengő, vitatkozó férfi tanítványi csapat körében.
Azért én a főzést még bele veszem :-)

Nekem a hívő nő - látva a gyülekezetünk életét - annyival több, mint egy hívő férfi, mint amit leírtál. Csendessége sokszor komolyabban megítél, mint akár egy bölcs és kellően átgondolt férfiúi feddés.

Ez most is így történt és köszönöm neked:
Péter

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség