Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3383 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 226  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Lukács írta:
Lk9:28. És lőn e beszédek után mintegy nyolczadnappal, hogy maga mellé vevé Pétert, Jánost és Jakabot, és felméne a hegyre imádkozni.
29. És imádkozása közben az ő orczájának ábrázata elváltozék, és az ő ruhája fehér és fénylő lőn.

a döbbent tanítványok szeme láttára Jézus, akiről azt gondolták, hogy ISMERIK, hirtelen EGÉSZ MÁS lett!
Lukács írta:
30. És ímé két férfiú beszél vala ő vele, kik valának Mózes és Illés;
31. Kik dicsőségben megjelenvén, beszélik vala az ő halálát, melyet Jeruzsálemben fog megteljesíteni.

megjelent két férfi, két LEGENDÁS alak... a tanítványoknak ez már SOK(k) VOLT
Lukács írta:
32. Pétert pedig és a vele lévőket elnyomá az álom; de mikor felébredtek, láták az ő dicsőségét, és ama két férfiút, kik vele állanak vala.
33. És lőn, mikor azok eltávoztak ő tőle, monda Péter Jézusnak: Mester, jó nékünk itt lennünk: csináljunk azért három hajlékot, egy néked, Mózesnek is egyet, és egyet Illésnek; nem tudván mit mond.
34. És mikor ő ezeket mondá, felhő támada és azokat beárnyékozá; ők pedig megfélemlének, mikor azok bementek a felhőbe.

ez az EGYHÁZALAPÍTÁS pillanata: "IGEN, MESTER!!! Most MINDEN TÖKÉLETES!!! EZT A PILLANATOT kellene egy EGÉSZ ÉLETRE rögzíteni!!! ÉPÍTSÜNK SÁTRAT, nekünk nem is kell, mi elalszunk a szabad ég alatt, csak HADD MARADJUNK EBBEN A DICSŐSÉGBEN!!!!
Az Atya viszont... MEGVÉTÓZZA a brilliáns elképzelést:
Lukács írta:
35. És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok.
36. És mikor a szózat lőn, találtaték Jézus csak maga.


ez van... bármilyen "szomorú", nekünk CSAK JÉZUS az, akit hallgatnunk kell... Fantasztikus csodák, élmények, áldások után... a köd feloszlik, tovább kell menni... nem lehet KEMPINGEZNI A MENNYBEN!! De ahogy továbbmegyünk: JÉZUS VELÜNK JÖN, és ŐT HALLGATHATJUK :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ámen és Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:23 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Mát
6.És a tanítványok a mint ezt hallák, arczra esének és igen megrémülének.

Luk 9
33.És lőn, mikor azok eltávoztak ő tőle, monda Péter Jézusnak: Mester, jó nékünk itt lennünk: csináljunk azért három hajlékot, egyet néked, Mózesnek is egyet, és egyet Illésnek; nem tudván mit mond.

Idézet:
MEGVÉTÓZZA a brilliáns elképzelést:


Nekem nem ez jut az eszembe inkább az hogy megijedtek és nem tudták mit beszélnek.
--

Idézet:
De ahogy továbbmegyünk: JÉZUS VELÜNK JÖN, és ŐT HALLGATHATJUK


Nos ebben térünk el, én nem szeretnék önállóan saját utamat járva menni a fejem után és azt mondani hogy oda megyek ahova akarok úgy is velünk jön az Úr.
Persze jól is lehet érteni, de a többség bizony így érti hogy önmegvalósításunkban segít, olyan mint a szerencse talizmán elképzeléseinket valóra váltja.

Ez nem így van az Úr azt mondja köves engem, és nekünk kell oda menünk ahova Ő akarja, azt tennünk amit Ő akar.

Az nem engedelmesség Neki hogy mi megyünk és Ő követ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tiv írta:
.....Az nem engedelmesség Neki hogy mi megyünk és Ő követ.


Aki így cselekszik az rájön, hogy nem követi őt az AKI a KERESZT HALÁLT értünk halta.
Első a keresztre követés :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Persze jól is lehet érteni, de a többség bizony így érti hogy önmegvalósításunkban segít, olyan mint a szerencse talizmán elképzeléseinket valóra váltja.

Nos, ha lehet jól is érteni, akkor értsük jól! Én pl jól értettem. :)
Én biztos vagyok benne, hogy Net nem az önmegvalósítási projektjéhez csalogatná Jézust maga után, hanem Jézus mellett továbbhaladva Öt hallgatva stb. Rólad sem feltételezem, hogy a saját fejed után akarnál menni, magad után húzva Jézust. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Tiv írta:
.....Az nem engedelmesség Neki hogy mi megyünk és Ő követ.


Aki így cselekszik az rájön, hogy nem követi őt az AKI a KERESZT HALÁLT értünk halta.
Első a keresztre követés :)

Te is értsd jól! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:39 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ex a tidénél már jól értem de ehhez ez is kellet. :)

Idézem tőled nagy örömmel.

„Akkor egy kis friss rőzse a tábortűzre

Mt 16,24. Ekkor monda Jézus az ő tanítványainak: Ha valaki jőni akar én utánam, tagadja meg magát és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.
25 Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.
Mk 8,34 …… Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.
35 Mert valaki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; valaki pedig elveszti az ő életét én érettem és az evangéliomért, az megtalálja azt.

Lk 9,23 …Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.
24 Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt.

Lk 17,33 Valaki igyekezik az ő életét megtartani, elveszti azt, és valaki elveszti azt, megeleveníti azt.

Jn 12,24. Bizony, bizony mondom néktek: Ha a földbe esett gabonamag el nem hal, csak egymaga marad; ha pedig elhal, sok gyümölcsöt terem.
25 A ki szereti a maga életét, elveszti azt; és a ki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.

Amikor egy kijelentés ennyiszer olvasható a Bibliában, akkor tudhatjuk, hogy nagyon fontos dologról van szó. Hiszen már két-három bizonyságon is megállnak a dolgok, akkor ötön még inkább.
Jézus követésének a feltétele, hogy feladjuk régi életünket, akkor nyerjük meg az újat, aki pedig a régihez ragaszkodik, az elveszíti az életét.
Ezt el is szokták fogadni a keresztények és általában azt értik alatta, hogy a bűnös életüket fel kell adni. Ennek ellenére sok kudarctörténetet láttam és amikor ebbe az irányba tudakozódtam Istennél, akkor a következő gondolatokat kaptam.
Az élet veszni hagyása több mint a bűnök elhagyása, az minden elhagyását, feladását jelenti.
A minden azt jelenti, hogy minden. Vagyis Istennek a megtéréskor mindent fel kell tudni ajánlani és rábízni, bízni benne, hogy a számunkra nagyon kedves, értékes dolgokból a valóban értékeseket meghagyja Isten, illetve elfogadni tőle azt is ha nem hagy meg dolgokat amiket mi nagyon szeretünk. Tehát a legszebb, legdrágább legértékesebb dolgokra gondoljunk. Igazából a bűneit nem olyan nagyon sajnálja odaadni az ember(van aki azt is), ahhoz viszont sokkal nagyobb bizalom hit kell, hogy az ember szívében őszintén ezeket a leg… dolgokat feladja.
Sok kisiklást, vagy megrekedést láttam, amit pl rögeszmékhez, előítéletekhez, megszokásokhoz való ragaszkodások okoztak. Nem hülyeség? Pedig hol vannak az ilyen hiábavalóságok ahhoz, hogy Ábrahámnak a fiát kellet feltenni az oltárra.
Egyelőre ennyi.
üdv
ex”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi ex, ez JÓÓÓ :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Ex a tidénél már jól értem de ehhez ez is kellet. :)

Idézem tőled nagy örömmel.

Örülök, hogy emlékszik még valaki erre a bejegyzésemre. :) Nem sokreakció jött rá anno, pedig szerintem fontosabb téma mint pl. a most hétvégi huzakodás egymás félreértésével.
De továbbra sem gondolom, hogy Net a saját feje után akarna menni. Ott egyszerűen arról beszéélt, hogy abból a dicsőséges állapotból tovább kellett a tanítványoknak is lépni, bármennyire is cool volt, mert nem az volt a feladatuk, hogy ott hávájozzanak. Ezért Isten mondta, hogy hallgassátok a fiamat és felejtsétek el az ötleteket. Tehát tovább kellett menniük természetesen Jézus vezetése szerint. Net is ezt akarja tenni, meg még sokan, csak néha vitatkozgatunk azon, hogy mindenki ugyanazt az irányt hallotta-e a Vezetőtől? :)
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. jan. 22., hétfő 10:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Hát igen ezért jövök még mindig ide. :)
Mert ilyen beírások is vannak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 10:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Tiv írta:
Ex a tidénél már jól értem de ehhez ez is kellet. :)

Idézem tőled nagy örömmel.

Örülök, hogy emlékszik még valaki erre a bejegyzésemre. :) Nem sokreakció jött rá anno, pedig szerintem fontosabb téma mint pl. a most hétvégi huzakodás egymás félreértésével.
De továbbra sem gondolom, hogy Net a saját feje után akarna menni. Ott egyszerűen arról beszéélt, hogy abból a dicsőséges állapotból tovább kellett a tanítványoknak is lépni, bármennyire is cool volt, mert nem az volt a feladatuk, hogy ott hávájozzanak. Ezért Isten mondta, hogy hallgassátok a fiamat és felejtsétek el az ötleteket. Tehát tovább kellett menniük természetesen Jézus vezetése szerint. Net is ezt akarja tenni, meg még sokan, csak néha vitatkozgatunk azon, hogy mindenki ugyanazt az irányt hallotta-e a Vezetőtől? :)
üdv
ex

Legyen így Ex. :)
Bár én nem így látom. :) De te biztos valamit tudsz amit én még nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez a baj ÉLŐ emberek beírásával... lehet őket értelmezni, aztán úgy jár az értelmező, mint mikor Arany Jánost értelmezték, még életében... beült a hátsó sorba, hogy meghallgassa, mit beszélnek róla...
egy darabig bírta, aztán ... a sokadik "Itt arra gondolt a költő..." fejtegetés után már nem bírta tovább, felállt, és BESZÓLT:
"gondolta a FENE!"

nos... kedves Tiv: most hasonlatosképpen állunk...
tudom, hogy ez nem nagyon zavar meg gondolataidban, de azért...

legalább a többiek kedvéért: EX ÁLTAL LEÍRTAKKAL értek egyet, bizonyítani is tudnám, egy-két régebbi hanganyaggal, de Tiv nem hinném, hogy erre igényt tart... a többiek meg elhiszik nekem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Márk ev. 10 fejezet:

21. Jézus pedig rátekintvén, megkedvelé őt, és monda néki: Egy fogyatkozásod van; eredj el, add el minden vagyonodat, és add a szegényeknek, és kincsed lesz mennyben; és jer, kövess engem, felvévén a keresztet.


Az az indulat legyen bennünk, ami az Úr Jézus Krisztusban volt. szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 19:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3383 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 226  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség