Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3411 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 228  Következő
 

Re: Csendes percek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 09., vasárnap 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Zsolt 34,18-23.
18 Akik az ÚRhoz kiáltanak, azokat meghallgatja, és kimenti őket minden bajból.
19 Közel van az ÚR a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti.
20 Sok baj éri az igazat, de valamennyiből kimenti az ÚR.
21 Megőrzi minden csontját, egy sem törik el közülük.
22 Halálos veszedelem éri utol a bűnöst, megbűnhődnek, akik gyűlölik az igazat.
23 Az ÚR megváltja szolgái életét, és nem kell bűnhődnie senkinek, aki hozzá menekül.


A NAGY SZÍVGYÓGYÁSZ
Közel van az Úr a megtört szívűekhez, és a sebzett lelkűeket megsegíti. (Zsolt 34,19)

Voltunk már valaha megtört szívűek? Legtöbben már átéltünk olyan eseményt, mely után sebzetten, elcsüggedve és reménytelenül éreztük magunkat. Olykor szinte szó szerint érezzük a fájdalmat. Ezt akkor tapasztaltam meg, amikor néhány évvel ezelőtt váratlanul elveszítettem édesapámat. A halála által okozott megrázkódtatás és szomorúság olyan fájdalmat keltett bennem, amit azelőtt még soha nem éreztem.
Miért kellene Istennek a mi fájdalmunkkal törődnie? Nincs neki fontosabb dolga? A válasz Isten irántunk való mélységes szeretetében rejlik. "Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok." (1Pt 5,7). Isten annyira szeretett bennünket, hogy elküldte Jézust. És Jézus könnyekre fakadt Lázár sírjánál (Jn 11,35), valószínűleg nem annyira Lázár miatt, hanem inkább a családját ért fájdalom láttán.
Ha sérül a szívünk és sebződik lelkünk, Isten közel von magához, hogy megvigasztaljon. Nincs olyan szívfájdalom vagy szomorúság, mely Isten megértését és könyörületét ne vonná magára. Most, amint felidézem az édesapámmal töltött éveket, az emlékek és az általa mutatott istenkövető példa felett érzett örömmel teszem. Az Örökkévaló, aki megalkotta szívünket, képes meggyógyítani azt, ha megbetegszik.

Imádság: Istenünk, te vagy az igazi orvos. Adj gyógyító erődből és békességedből a megtört szívűeknek. Ámen.

Nincs oly megtört szív, melyen Isten ne segíthetne.
Michael J. Reynolds (Florida, USA


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 11., kedd 12:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szeret az Úr, azért nincs még végünk, mert nem fogyott el irgalma: minden reggel megújul. Nagy a Te hűséged! (JSir 3,22-23)

A könyvtárba indultam tanulni. Ahogy közeledtem a megszokott parkolóhelyemhez, észrevettem, hogy eltűnt az autóm. Hogy lehet ez? - csodálkoztam. Millió gondolat sepert végig az agyamon: Valaki ellopta? Ha igen, akkor miért büntet Isten? Miért nem vigyázott rám? Hiszem, hogy Isten hű és szerető Atyám, de akkor mégis miért engedte ezt megtörténni?
Felhívtam a biztosítómat, azután pedig a rendőrséget, hogy bejelentsem az esetet. A rendőr elmondta, hogy az autómat nem ellopták, hanem elvontatták. Egész biztos voltam abban, hogy a szokásos parkolóhelyemre álltam, de igazából a szomszédos parkolóhelyre, ahová nem lett volna szabad.
Az én figyelmetlenségem miatt vontatták el a kocsimat, semmi köze nem volt Isten büntetéséhez. Gyakran vádolom Istent hűtlenséggel, amikor igazából én követek el hibát. Pedig szeretete, kegyelme és hűsége minden percben kísér: jó és rossz napokon, akár észreveszem, akár nem. Amikor jönnek a bajok, könnyű kételkedni, és azt hinni, hogy Isten nem törődik velünk. Azonban az ő szeretete, kegyelme és hűsége nem változik. Örökkévaló és megújul minden nap!

Imádság: Bocsásd meg, drága Istenünk, amikor elfelejtjük, mennyire szeretsz minket. Hadd érezzük a szívünkben mindig biztosnak a te hűségedet. Ámen.

Istent hűtlenséggel soha nem vádolhatjuk!
Dylan SeokJin Hyun (Kalifornia, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 13., csütörtök 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Zsolt 89,1-3.
1 Az ezráhi Étán tanítókölteménye.
2 URam, kegyelmes tetteidről éneklek örökké, nemzedékről nemzedékre hirdetem hűségedet.
3 Mert ezt mondom: Örökké tart kegyelmed, hűséged szilárd, akár az ég.


BIZTONSÁGBAN ISTENNÉL
Mert jó az Úr, örökké tart szeretete, és hűsége nemzedékről nemzedékre. (Zsolt 100,5)

17 éves koromban elváltak a szüleim. Anyukám elköltözött, és otthagyott engem apukámmal, aki nagyon nehéz időszakon ment át a válás miatt. Úgy éreztem, összecsapnak felettem a hullámok, érzelmileg teljesen összetörtem a szüleim és magam miatt is. Egyedül voltam, nem tudtam senkire se támaszkodni.
Miután egy ideig önpusztító életet éltem, Istenhez fordultam kétségbeesésemben. Arra kértem, hogy segítsen, mentsen meg és gyógyítson meg. Ez több mint 20 éve történt, és azóta minden áldott nap dicsérem az Urat hűségéért.
Ahogy telt az idő, megtanultam megérteni és elfogadni, hogy azok az emberek, akik felé szeretettel, törődéssel és bizalommal fordulok, néha nagyon nagy csalódást okoznak. Most már azt is tudom, hogy a legjobb szándékom ellenére én is csalódást okozok nekik. De Isten soha nem hagy cserben. Tudom, hogy rábízhatom magam, mert ő hűséges. És mivel Isten hű, soha többé nem kell erőtlennek, reményvesztettnek és magányosnak éreznem magam. Biztonságban lehetek Isten szeretetében, aki meggyógyított és megáldott.

Imádság: Istenünk, segíts meglátnunk milyen csodálatos a szereteted irántunk. Taníts minket függni tőled, bízni benned, és kincsként őrizni, hirdetni hűségedet. Ámen.

Elkerülhetetlen, hogy az emberekben csalódjunk, de Istenben sosem fogunk.
Susan Driscoll (New Jersey, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 16., vasárnap 09:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
ÉHSÉG ISTEN IGÉJE UTÁN
A lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek, lélek és élet. (Jn 6,63)

Általában jó evő vagyok, de egyszer, mikor hosszabb ideig beteg voltam, egyáltalán nem volt étvágyam. Bármennyire ízletes volt is az étel, akármilyen finoman is készítették el, csak egy pár falatot voltam képes megenni. Egyszerűen nem voltam éhes. Természetesen a súlyomból is veszítettem. A fogyás nem nagyon segített a helyzetemen. Amint gyógyulni kezdtem, az étvágyam is kezdett megjönni. Azóta is előfordul időnként, hogy éhes vagyok, de a felkínált ételt nem kívánom. Valami egészen más után vágyakozom. Talán ezt az érzést mindannyian megtapasztaltuk már.
Ezek az élmények párhuzamba állíthatók a lelki élettel is. Az Úr gazdagon gondoskodik számunkra lelki eledelről, de időnként mégsem érzünk igazi éhséget. Nem akarjuk kinyitni Bibliánkat, és nem vágyakozunk az Istennel való imádságos közösségre. Ekkor kezdünk el "lelki súlyunkból" veszíteni. Máskor a vágy megvan bennünk igeolvasásra, imádságra, de úgy tűnik, képtelenek vagyunk elcsendesedni. Ahogyan az ételre szüksége van testünknek, ugyanúgy szükséges a lelki táplálék is.

Imádság: Drága Istenünk, segíts felismernünk irántad való lelki éhségünket, hogy te betölthesd azt. Ámen.

Nem csak kenyérrel él az ember, hanem mindazzal él az ember, ami az Úr szájából származik. (5Móz 8,3)
J. L. Kyriacou (Essex, Egyesült Királyság)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 22., szombat 17:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lk 18,15-17.
15 Ezután kisgyermekeket is vittek, hogy megérintse őket. Amikor a tanítványok ezt meglátták, rájuk szóltak, 16 Jézus azonban magához hívta őket, és így szólt: "Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa. 17 Bizony, mondom néktek: aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy kisgyermek, semmiképpen nem megy be abba."


A HIT KÉPE
Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy kisgyermek, semmiképpen nem megy be abba. (Lk 18,17)

Kizártuk magunkat a házból. Kis unokahúgom már könnyekkel szemében azt kérdezte: Val néni, hogy jutunk megint be? Karjaimba zárva azt kérdeztem tőle: Elhiszed, hogy vigyázok rád, és megtalálom a módját, hogy bejussunk? Bólogatva és kezemet fogva jött velem a zárt háztól távolabb akció tervet kovácsolni. Nem tett fel több kérdést, hogy hogyan jutunk be. Ehelyett visszatért játékához, bízott abban, hogy én majd megoldom a helyzetet.
Egy gyermek hite megszégyenítő. Nem csoda, hogy Jézus őket teszi elénk Isten elfogadásában a hit mércéjeként. A gyerekeknek megvan az a képességük, hogy azt is elfogadják, amit nem értenek. A felnőttek ezt az ajándékot elveszítik, a hitet kihívásnak tekintik. Minden csalódásnál felteszik a kérdést: Ez miért történt? Hogy fogjuk ezt túlélni? Hogyan tovább? Ezzel szemben Krisztus a hit és bizalom képét tárja elénk. Bár nem tudjuk hogyan és miért, felnézhetünk rá, megragadhatjuk kezét, és élhetünk a reménység és békesség érzésével.

Imádság: Drága Jézusunk, segíts, hogy a gyermeki hit ajándékát soha ne veszítsük el. Ámen.

Istenben hihetünk, ha nem is tudjuk miértjeinkre a választ.
Valerie Jordan Mangrum (Colorado, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 25., kedd 17:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
1Kor 13.
1 Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom. 2 És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok. 3 És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból. 4 A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5 Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. 6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. 7 Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. 8 A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni. 9 Mert töredékes az ismeretünk és töredékes a prófétálásunk. 10 Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes. 11 Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat. 12 Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. 13 Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.


ILYEN A SZERETET
A szeretet mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. (1Kor 13,7)

Talán minden nyelvben legnépszerűbb szó a "szeretet". Meghatározások, magyarázatok ízlelgetik, mit is jelent. Az angolban, de a japán nyelvben is sokféle árnyalatot, irányultságot, érzelmet, hozzáállást fejez ki.
A görögben legalább négyféle kifejezés van rá. Az epithemia olyan érzést tükröz, ami gyakran csak magunkra irányuló, önző vágy. A philia a családi, szülői, testvéri, baráti szeretetet, hűséget, lojalitást jelenti. Az eros a görög mitológia alapján a szexuális vágyat fejezi ki.
A mai igénkben pedig az agapé szó található. Ez az a szeretet, ami újjáteremt, átalakít. Leginkább Jézus által és Jézusban valósult meg ez a szeretet, aki Isten örök szeretetének megtestesülése. Élete, tanítása, kereszthalála - mind a tökéletes szeretet kifejeződései - áldozatos és feltétel nélküli szeretet. Ennek a szeretetnek a megélésére buzdít a mai igénk.

Imádság: Szeretünk Urunk, mert te előbb szerettél bennünket. Tarts szíved mellett, és taníts az igazi szeretet útjára. Krisztusért kérünk! Ámen.

Isten szeretete soha véget nem ér.
Paul M. Nagano (Kalifornia, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 26., szerda 09:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
1Kir 19,1-13.
1 Amikor Aháb elmondta Jezábelnek mindazt, amit Illés tett, és hogy a prófétákat megölte karddal, 2 Jezábel követet küldött Illéshez ezzel az üzenettel: Úgy bánjanak velem az istenek most és ezután is, hogy holnap ilyenkorra azt teszem veled, ami azokkal történt! 3 Illés megijedt, elindult és elment, hogy mentse az életét, és elérkezett a júdai Beérsebába. Legényét ott hagyta, 4 ő pedig elment a pusztába egynapi járóföldre. Odaérve egy rekettyebokorhoz, leült alá, meghalni kívánt, és ezt mondta: Elég most már, URam! Vedd el életemet, mert nem vagyok jobb elődeimnél! 5 Azután lefeküdt, és elaludt a rekettyebokor alatt. De egyszer csak egy angyal érintette meg, és ezt mondta neki: Kelj föl, egyél! 6 Amikor föltekintett, látta, hogy a fejénél forró kövön sült lángos és egy korsó víz van. Evett és ivott, majd újra lefeküdt. 7 Az ÚR angyala másodszor is visszatért, megérintette, és ezt mondta: Kelj föl, egyél, mert erőd felett való út áll előtted! 8 Ő fölkelt, evett és ivott, és annak az ételnek az erejével ment negyven nap és negyven éjjel az Isten hegyéig, a Hórebig.
9 Itt bement egy barlangba, és ott töltötte az éjszakát. Egyszer csak így szólt hozzá az ÚR igéje: Mit csinálsz itt, Illés? 10 Ő így felelt: Nagyon buzgólkodtam az ÚRért, a Seregek Istenéért, mert Izráel fiai elhagyták szövetségedet, lerombolták oltáraidat, prófétáidat pedig fegyverrel ölték meg. Egyedül én maradtam meg, de az én életemet is el akarják venni. 11 Az ÚR ezt mondta: Jöjj ki, és állj a hegyre az ÚR színe elé! És amikor elvonult az ÚR, nagy és erős szél szaggatta a hegyeket, és tördelte a sziklákat az ÚR előtt; de az ÚR nem volt ott a szélben. A szél után földrengés következett; de az ÚR nem volt ott a földrengésben. 12 A földrengés után tűz támadt; de az ÚR nem volt ott a tűzben. A tűz után halk és szelíd hang hallatszott. 13 Amikor Illés ezt meghallotta, palástjával eltakarta az arcát, kiment, és megállt a barlang bejáratánál. Egy hang pedig így szólt hozzá: Mit csinálsz itt, Illés?


A CSEND ARANYAT ÉR
Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten! (Zsolt 46,11)

Sokáig a csendet negatívan értékeltem a kapcsolatokban: elutasítás, érdektelenség, egyet nem értés jelének éreztem. Isten csendjét is így láttam. Egy váratlan esemény másra tanított.
Több évvel ezelőtt egy barátom megkért, legyek része egy csoportnak, ami egy idős asszonyt látogat rendszeresen. Túlélte mind a két világháborút, és annak ellenére, hogy ágyhoz-kötött beteg volt, egyedül élt otthonában.
18 hónapig folyamatosan látogattam. Bár voltak nézeteltéréseink, egy tökéletes tiszteleten, őszinteségen, elfogadáson alapuló barátság jött létre közöttünk. Elmesélte nekem élettörténetét, és figyelemmel hallgatta a velem történteket is. Ahogy közeledett élete végéhez, egyre kevesebbet beszélt. A halvány fényben tökéletes csendességben ültünk. A tapasztalat, hogy a csendben történő kommunikáció hogyan helyettesíti a beszédet, hihetetlenül nagy élmény volt számomra. A rohanó, zajos világban sikerült azt is megtanulnom, hogy a mély kapcsolatokhoz a csend, a figyelem nagyon fontos.
Sokszor szavaink mögé rejtőzünk. Isten viszont olyan kapcsolatra hív el minket, ami a szavakon átnyúlik, ahol a csendességben sikerül igazán megtapasztalnunk Isten jelenlétét.

Imádság: Urunk, segíts csendben lennünk, és rádöbbennünk, hogy te vagy a mi Istenünk. Ámen.

Mikor tudok ma egy kicsit csendben lenni?
Marion Palmer (Dél Ausztrália, Ausztrália)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 27., csütörtök 10:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Préd 7,8-14.
8 Jobb valaminek a befejezése, mint az elkezdése. Jobb türelmesnek lenni, mint kevélynek.
9 Ne bosszankodj föl lelkedben hirtelen, mert a bosszankodás az ostobák szívében tanyázik.
10 Ne mondd azt, hogy miért voltak jobbak a hajdani napok a mostaniaknál, mert nem bölcs dolog, ha ilyet kérdezel!
11 Jó a bölcsesség az örökség mellett, hasznos azoknak, akik látják a napot.
12 Mert oltalom a bölcsesség, akárcsak a pénz, de hasznos dolog tudni, hogy a bölcsesség élteti azokat, akiknek van.
13 Figyeld meg Isten alkotásait: ki tudná kiegyenesíteni, amit ő görbévé tett?
14 A jó napokban élj a jóval, a rossz napokban pedig lásd be, hogy ezt is, amazt is Isten készítette azért, hogy az ember ne találja ki, mi következik.

Imádság: Istenünk, segíts gyakorolnunk is azt, amit te tanítasz és ígérsz nekünk. Ámen.

Terveinktől függetlenül, a jövőnk Isten kezében van.
esley Bell (Alabama, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 28., péntek 10:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Álljatok ki az utakra, és nézzetek szét, kérdezősködjetek az ősi ösvények után, melyik a jó út, és azon járjatok, akkor nyugalmat találtok lelketeknek! (Jer 6,16)

Minden alkalommal, mikor egy elektromos berendezést vásárolok, kapok hozzá használati utasítást. Ez részletes információkat nyújt a szabályos használathoz és a hiba esetére.
Sokszor hallom, hogy az emberek ezt mondják: Bárcsak az életünkre is kapnánk egy használati utasítást! A keresztyének ilyenkor bizonyságot tehetnek, hogy valójában nekünk is van egy Istentől kapott útmutatónk, a Biblia.
Az istentiszteleteken, beszélgetéseken, közös vagy egyéni imán keresztül Isten beszél hozzánk, és választ ad kérdéseinkre; de minden utasítás alapja a Biblia. Mikor segítségre van szükségem, és nehéz helyzetben vagyok, elolvasom Illés történetét (1Kir). Ha interjúra megyek, az 1Móz 41-et olvasom el, mikor József találkozik Fáraóval. Ha vívódom Istennel, Jákób történetéhez lapozok (1Móz 32).
A Szentírás lehetővé teszi számunkra, hogy saját hitünket, cselekedeteinket elődeinkéhez hasonlítsuk. Tanulhatunk abból, Isten hogyan tanította, vezette atyáinkat, és példájukat alkalmazhatjuk az életünkben. Történetüket a Bibliában olvashatjuk.

Imádság: Istenünk, adj nekünk bölcsességet, hogy lássuk és halljuk szavadat, utasításodat. Bátorságot, magabiztosságot is kérünk, hogy akaratod szerint cselekedhessünk. Ámen.

Minél jobban ismerjük a Bibliát, annál jobban megtalálhatjuk az Istennek tetsző utat.
Mark H. Anderson (Pennsylvania, USA)

IMÁDKOZZUNK AZOKÉRT, AKIK IRÁNYÍTÁSRA SZORULNAK!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 30., vasárnap 12:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mt 4,12-17.
12 Amikor Jézus meghallotta, hogy Jánost fogságba vetették, visszatért Galileába. 13 Majd elhagyta Názáretet, elment, és letelepedett a tengerparti Kapernaumban, Zebulon és Naftáli területén, 14 hogy beteljesedjék az, amit Ézsaiás prófétált: 15 "Zebulon földje és Naftáli földje, a Tenger melléke, a Jordánon túl, pogányok Galileája! 16 A nép, amely a sötétségben lakott, nagy világosságot látott, és akik a halál földjén és árnyékában laktak, azoknak világosság támadt." 17 Ettől fogva kezdte Jézus hirdetni: "Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa."


IGAZI BŰNBÁNAT
Betelt az idő, és elközelített már az Isten országa: térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban. (Mk 1,15)

A beszélgetés feszült volt, tele túlzott érzelmekkel, és senkiben nem mutatkozott készség a változásra. Végül megszólaltam: "Tudom, hogy elkövettem néhány hibát." Mások is elismerték ugyanezt. A körülmények megértek a bűnvallásra, megbocsátásra és megbékélésre, de ez elmaradt. Mérgesen és feszülten hagytuk ott a megbeszélést, és nagyon kevésre jutottunk.
Órákkal később gondolatban újra átrágtam a találkozót. Mi romlott el közöttünk? Mit lehetett volna tenni, hogy az összeütközésből egy építő megoldás szülessen? Lassan rájöttem, hogy habár mindannyian beismertük, hogy hibáztunk, egyikünk sem bánta ezt meg. Senki nem kereste a megbocsátást, és senki nem fogadta el az Isten által kínált bűnbocsánatot. A bűnbánat több, mint beismerni hibáinkat. A bűnbánat azt jelenti, hogy igazán sajnáljuk, amit tettünk, egy új irányba indulunk, és egy új kapcsolatot keresünk azokkal, akiket megbántottunk szavainkkal, tetteinkkel és döntéseinkkel.
A megbeszélést átgondolva felismertem, hogy az önigazolás szokásunkká válhat. Azt várjuk, hogy Isten formáljon át másokat, ahelyett, hogy engednénk magunkat átformálni. Talán nehéz meghallani Jézus bűnbánatra szólító hívását, de utána biztos az örömhír következik.

Imádság: Mindenható Istenünk, újíts meg bennünket. Teremts bennünk megbékélő és megbékéltető lelket. Ámen.

Az igaz bűnbánat változást hoz!
D. Max Whitefield (Új-Mexikó, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 02., szerda 09:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
BIZTOS ALAP
Mikor azt gondoltam, hogy roskad a lábam, szereteted, Uram, támogatott engem. (Zsolt 94,18)

Az idei évben tegnap hullott az első hó, ma pedig az ónos eső jelent gondot a járművek és a gyalogosok számára. A hó és a jég megnehezíti a madáretetőkhöz való eljutást a kertünkben. A megközelítése óvatosságot követel még a fiatal és fürge emberektől is, hát még tőlünk, idősebbektől!
Egy "havas" vidéken nőttem fel, és soha nem gondoltam, hogy el fogom felejteni, hogyan kell biztonságosan közlekedni a téli időszakban. Miután azonban olyan helyre költöztem, ahol a hó ritka vendég, hamar elfelejtettem, hiszen itt nem sokat kellett gyakorolnom magam.
Sajnos, hamar elfelejtünk egyéb fontos dolgokat is. Fiatal éveimben életem mélyen belegyökerezett a vallásos közegbe. Amikor azután felnőttem, rövid időn belül elhagytam a biztos lelki gyökereket a világi kedvtelések omlékony homokja kedvéért. Ez az életmód azután hamar magához láncolt.
Hosszú ideig tartott, amíg visszatértem Istenhez. De amikor megtettem, mindent megtaláltam, amit egykor elhagytam, sőt többet is. Hálás vagyok, hogy Isten szeretete egy biztos pont mindenki számára, bármennyi sokat is felejtettünk, vagy bármilyen messzire is kóboroltunk el tőle.

Imádság: Urunk, bárhol vagyunk, bármit teszünk, jobban törődsz velünk, mint mi törődhetünk magunkkal. Ámen.

Isten szeretete biztos alap.
John Eyberg (Oklahoma, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 03., csütörtök 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lk 24,13-35. írta:
13 Tanítványai közül ketten aznap egy faluba mentek, amely Jeruzsálemtől hatvan futamnyira volt, és amelynek Emmaus a neve, 14 és beszélgettek egymással mindarról, ami történt. 15 Miközben beszélgettek, és vitatkoztak egymással, maga Jézus is melléjük szegődött, és együtt ment velük. 16 Látásukat azonban valami akadályozta és nem ismerték fel őt. 17 Ő pedig így szólt hozzájuk: "Miről beszélgettek egymással útközben?" Erre szomorúan megálltak. 18 Majd megszólalt az egyik, név szerint Kleopás, és ezt mondta neki: "Te vagy az egyetlen idegen Jeruzsálemben, aki nem tudod mi történt ott ezekben a napokban?" 19 "Mi történt?" - kérdezte tőlük. Ők így válaszoltak neki: "Az, ami a názáreti Jézussal esett, aki próféta volt, szóban és tettben hatalmas Isten és az egész nép előtt; 20 hogyan adták át a főpapok és a főemberek halálos ítéletre, és hogyan feszítették meg. 21 Pedig mi abban reménykedtünk, hogy ő fogja megváltani Izráelt. De ma már harmadik napja, hogy ezek történtek. 22 Ezenfelül néhány közülünk való asszony is megdöbbentett minket, akik kora hajnalban ott voltak a sírboltnál, 23 de nem találták ott a testét; eljöttek és azt beszélték, hogy angyalok jelenését is látták, akik azt hirdették, hogy ő él. 24 El is mentek néhányan a velünk levők közül a sírhoz, és mindent úgy találtak, ahogyan az asszonyok beszélték; őt azonban nem látták." 25 Akkor ő így szólt hozzájuk: "Ó, ti balgák! Milyen rest a szívetek arra, hogy mindazt elhiggyétek, amit megmondtak a próféták! 26 Hát nem ezt kellett-e elszenvednie a Krisztusnak, és így megdicsőülnie?" 27 És Mózestől meg valamennyi prófétától kezdve elmagyarázta nekik mindazt, ami az Írásokban róla szólt. 28 Így értek el ahhoz a faluhoz, amelybe igyekeztek. Ő azonban úgy tett, mintha tovább akarna menni. 29 De azok unszolták és kérték: "Maradj velünk, mert esteledik, a nap is lehanyatlott már!" Bement hát, hogy velük maradjon. 30 És amikor asztalhoz telepedett velük, vette a kenyeret, megáldotta, megtörte és nekik adta. 31 Erre megnyílt a szemük, és felismerték, ő azonban eltűnt előlük. 32 Ekkor így szóltak egymásnak: "Nem hevült-e a szívünk, amikor beszélt hozzánk az úton, amikor feltárta előttünk az Írásokat?" 33 Még abban az órában útra keltek, és visszatértek Jeruzsálembe, ahol egybegyűlve találták a tizenegyet és a velük levőket. 34 Ők elmondták, hogy valóban feltámadt az Úr, és megjelent Simonnak. 35 Erre ők is elbeszélték, ami az úton történt, és hogy miként ismerték fel őt a kenyér megtöréséről.



MINDVÉGIG
Erre ők is elbeszélték, ami az úton történt, és hogy miként ismerték fel őt a kenyér megtöréséről. (Lk 24,35)

"Ó nem! Senki sem jött ki értem!" Egyedül álltam a Kenyai Nemzetközi Repülőtéren. Szomorú voltam; családom és barátaim Nigériában maradtak. Én pedig most itt álltam tanácstalanul. Nem tudtam, mit tegyek. Mielőtt elhagytam Nigériát, biztos voltam benne, hogy Isten gondot visel majd rólam, de ebben a helyzetben aggódni kezdtem, és bizakodásom kezdett elszállni. Végül valaki egy megbízható taxishoz irányított, aki bevitt az új iskolámba, Nairobiba.
Később rájöttem, hogy Krisztus mindvégig velem volt, felettem tartotta kezét, azt akarta, hogy szemem megnyíljon, és észrevegyem őt, s halljam, amint szól hozzám. Amíg az iskolába nem értem, túlzottan elfoglaltak a problémáim; nem hallottam meg, és nem vettem észre Krisztust a körülöttem lévő emberekben.
Valami hasonló történhetett a tanítványokkal az emmausi úton. Jézus együtt haladt velük, de nem ismerték fel őt. Amikor Jézus megtörte a kenyeret, a szemeik megnyíltak.
Problémáink között gyakran azt gondoljuk, Krisztus nincs velünk. Ilyenkor talán a tanítványokhoz hasonlóan figyelnünk kellene rá, hogy megláthassuk és hallhassuk őt. Krisztus mindenkor velünk van.

Imádság: Urunk, amikor problémáink elborítanak, nyisd meg szemünk, hogy meglássunk téged. Ámen.

Ha keressük Krisztust, megtaláljuk.
Foluke Bosede Ola (Oyo State, Nigéria)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 05., szombat 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Zsolt 92,13-16.
13 Az igaz virul, mint a pálmafa, magasra nő, mint a libánoni cédrus.
14 Az ÚR házában vannak elültetve, ott virulnak Istenünk udvarain.
15 Öreg korban is sarjat hajtanak, dús lombúak és zöldek maradnak,
16 és hirdetik: Igaz az ÚR, kősziklám ő, akiben nincs álnokság!


TÉLI VIRÁGOK
(Az igazak) Öreg korban is sarjat hajtanak, dús lombúak és zöldek maradnak. (Zsolt 92,15)

Az egyik gyönyörű novemberi napon, amint a kertünkben sétáltam, észrevettem az alaszkai vadvirágokat, melyeket a feleségemmel együtt ültettünk a tavasszal. Sok közülük még mindig virágzott. Sokféle színben pompázó apró virágok díszítették a pázsit széleit. Azt gondoltam: Már november van, és ezek a virágok még mindig nyílnak! Néhány nap múlva elkezdett havazni. Kinéztem, és a vadvirágok még mindig virítottak.
Az életünk is hasonló az északi félteke naptári évszakainak változásához. A tavasz a születést és növekedést jelenti, a nyár a legaktívabb éveinket. Az ősz az érés időszaka. Azután elérkezik a tél. Általában lassabban mozgunk, talán nem is hallunk és látunk olyan jól, mint korábban, és egyre jobban megismerjük az orvos rendelőjét, a betegségeket és a gyógyszereket. De még télen is nyílhatnak a virágok!
Vannak olyan "téli" emberek, akik a virágokhoz hasonlóan kései éveikben is virágoznak. Ismerek egy nagymamát, aki vasárnapi iskolát és hétközi bibliaórát vezet, és ételt visz az ágyhoz kötötteknek. Egy másik idősebb asszony zongorán kíséri a gyülekezeti éneklést. Ismerek egy másik valakit, aki önzetlenül megosztja másokkal, amit Istentől kapott. Ilyen emberek emlékeztetnek arra, hogy a virágok télen is nyílnak.

Imádság: Istenünk, kérünk, add, hogy késő öregkorunkban is virágzó lehessen az életünk. Ámen.

Az Úr szolgálatában nincs nyugdíjas kor.
Ted De Hass (Iowa, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 06., vasárnap 08:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lk 6,27-36.
Jézus mondja: 27 "Nektek azonban, akik hallgattok engem, ezt mondom: szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek titeket; 28 áldjátok azokat, akik átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik bántalmaznak titeket. 29 Aki arcul üt, annak tartsd oda a másik arcodat is, és aki elveszi felsőruhádat, attól alsóruhádat se tagadd meg. 30 Mindenkinek, aki kér tőled, adj, és attól, aki elveszi a tiedet, ne követeld vissza. 31 És amint szeretnétek, hogy az emberek veletek bánjanak, ti is úgy bánjatok velük." 32 "Ha azokat szeretitek, akik szeretnek titeket, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. 33 És ha azokkal tesztek jót, akik veletek jót tesznek, mi a jutalmatok? Hiszen a bűnösök is ugyanezt teszik. 34 És ha azoknak adtok kölcsönt, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, mi a jutalmatok? Bűnösök is adnak kölcsönt bűnösöknek, hogy visszakapják azt, ami jár nekik. 35 Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. 36 Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas."


EGY MODERN CSODA
Isten megbékéltetett minket önmagával Krisztus által, és nekünk adta a békéltetés szolgálatát. (2Kor 5,18)

Pál apostol szavai arra a csodás békéltetésre emlékeztetnek, amely a hutu és tuszi törzsek közötti népirtás után következett Ruandában. A brutális öldöklésekben vétkesek bizonyára kemény ítéletet érdemelnének, talán halált is, de a ruandai kormányzat a gyógyulás alternatíváját kínálja. Aki nyilvánosan beismeri vétkét, bevallja részletesen a tettét, és bocsánatot kér az áldozatok családjaitól, választhatja a mérsékelt büntetést.
Csak elképzelni tudom, milyen lehet látni a családtagok arcán a gyötrelmet, amint bevallom a megvetendő cselekményeket, és bocsánatukat kérem. Még nehezebben tudom elképzelni, hogyan néznék arra az emberre, aki gátlástalanul meggyilkolta szeretteimet, - hallgatva a szörnyű részleteket - és azután én kérjem a bíróságot, bocsásson meg neki. Mégis, sok esetben, Ruandában és más afrikai országban is a bocsánatkérés és megbocsátás után igazi megbékélés következik.
Néhányan igyekeznek jóvátenni vétküket, csatlakoznak a szétdúlt falvakat újjáépítő csapatokhoz, vagy anyagi támogatást nyújtanak az özvegynek. Ezek csodálatos jelei Isten kegyelmének, és példái annak, amit tőlünk kíván. A bűn lehet kicsi vagy nagy, általunk vagy ellenünkre elkövetett, Krisztus azt kéri, béküljünk meg egymással.

Imádság: Urunk, segíts megbékülnünk mindazokkal, akiknek ártottunk, vagy akik bántásunkra voltak. Ámen.

A békességre való törekvés talán nehéz, de ez az Isten útja.
Dolores Klinsky Walker (Washington, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Csendes percek
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 07., hétfő 10:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mt 6,19-24.
Jézus mondja: 19 "Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a moly és a rozsda megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják, 20 hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a moly, sem a rozsda nem emészti meg, és ahol a tolvajok sem ássák ki, és nem lopják el. 21 Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."
22 "A test lámpása a szem. Ezért ha a szemed tiszta, az egész tested világos lesz. 23 Ha pedig a szemed gonosz, az egész tested sötét lesz. Ha tehát a benned lévő világosság sötétség, milyen nagy akkor a sötétség!"
24 "Senki sem szolgálhat két úrnak, mert vagy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti: nem szolgálhattok Istennek és a mammonnak."


HAMIS BENYOMÁSOK
Nézzünk fel Jézusra, a hit szerzőjére és beteljesítőjére. (Zsid 12,2)

Egy nagy, csodálatos madarat teljesen elbűvölt a saját tükörképe, amelyet a nappalim ablakában látott visszatükröződni. Ez a madár minden reggel és délután megjelenik, hogy "kapcsolatba lépjen" a tükörképével. Amikor elrepül az ablak előtt, csodálatosan énekel, megcsipkedi az üvegtáblát, és egy sor különböző pózba vágja magát, hogy tetszelegjen a "virtuális közönségének". Hónapok teltek el, de a madár nem képes felfogni, hogy a tükörkép csak egy csalóka látszat.
Amikor látom a madarat, amint előadja gyönyörű táncát és énekel, arra gondolok, hogy az ember figyelmét is mennyi dolog eltereli a realitástól, az Úr útjának követésétől. Sokan megtévesztve élik végig az életet, önmagukat, vagy másokat bálványozva. Sokan a pénz bűvöletében élnek. Egyeseket a hírnév kápráztat el, másokat a buja élet ideig-óráig tartó öröme vonzza. Ismét mások a munkakarrier oltára előtt hódolnak.
A világ megtéveszt minket, sok üres csillogást kínál. De Jézus azt mondta: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. (Jn 14,6) A világi dolgok félrevezethetnek, de ha szemünket nem vesszük le Jézusról, rátalálunk az Istenben bővelkedő élet útjára.

Imádság: Istenünk, segíts, hogy csak az értékes dolgoknak szánjuk oda magunkat, és le ne térjünk Fiad útjáról. Ámen.

Mi vonja el a figyelmemet Jézusról?
Ricardo Defeo de Castro (Rio de Janeiro, Brazília)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3411 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 228  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség