Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3411 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 228  Következő
 

Egészségtelen összehasonlítás (2)
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 04., szerda 08:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„…magukhoz mérik, és magukhoz hasonlítják önmagukat.” (2Korinthus 10:12)

Bizonyos mértékű versenyszellem jó dolog. Szükség van rá. Amikor a gyerekek beneveznek az iskolai nyelvtanversenyre, akkor komolyabban veszik a tanulást, és többet is tanulnak meg, mert versenyezni fognak. Tudják, hogy tanulmányi készségeik próbára lesznek téve, és fel is készülnek erre, mert mind szeretünk győzni. De ha a versengés miatt magadat másnál kevesebbnek vagy többnek érzed, akkor túl messzire mentél. Pál azt írja: „…azok magukhoz mérik, és magukhoz hasonlítják önmagukat, ez nem bölcs dolog. Mi azonban nem mérték nélkül, hanem annak a határnak a mértéke szerint dicsekszünk, amelyet az Isten szabott ki nekünk mértékül…” (2Korinthus 10:12-13). Ahhoz, hogy pontosan tudd értékelni sikeredet, először meg kell értened Istentől kapott életcélodat. Ha csapatban játszol, akkor a pozíciód határozza meg a feladatodat. A támadó játékosok máshoz értenek, mint a védők, de a győzelemhez mindannyiukra szükség van a csapatban. A védő, aki az ellenfél csapatát megakadályozza a pontszerzésben épp olyan értékes, mint a támadó, aki gólt lő. Az egyik talán több éljenzést kap, mint a másik, de a győzelem közös érdemük. Ha folyton másokhoz hasonlítgatod magad, megtagadod magadtól a jól végzett munka elégedettségének érzését, mert a mértéket úgy állítottad fel, mintha másvalaki szeretnél lenni. Ne tedd! Ők más szerepet játszanak, más a feladatuk a pályán. Másfajta képességeik vannak, amiket Isten arra tervezett, hogy az általa adott szerepet betöltsék. Isten mindent megad neked, amire a te feladatodhoz és a te célodhoz szükséged van. Micsoda felszabadító igazság! Isten, aki másoknak képességet adott arra, hogy kiválóak legyenek abban, amit csinálnak, ugyanezt meg fogja tenni érted is, ha megtanulsz nem másokra, hanem őrá figyelni.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Egészségtelen összehasonlítás (3)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 05., csütörtök 09:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„Én ültettem, Apollós öntözte, de a növekedést az Isten adta.” (1Korinthus 3:6)

Az egészségtelen összehasonlítás a lelki éretlenség jele. Pál ezt írta erről a korinthusiaknak: „Én tehát, testvéreim, nem szólhattam hozzátok úgy, mint lelkiekhez, hanem csak úgy, mint testiekhez, mint a Krisztusban kiskorúakhoz. Tejjel tápláltalak titeket, nem kemény eledellel, mert még nem bírtátok volna el. Sőt még most sem bírjátok el, mert még testiek vagytok. Amikor ugyanis irigység és viszálykodás van közöttetek, nem testiek vagytok-e, és nem emberi módon viselkedtek-e? Ha az egyik ezt mondja: »Én Pálé vagyok«, a másik pedig azt: »Én Apollósé«, nem emberi módon beszéltek-e? Hát ki az az Apollós, és ki az a Pál? Szolgák csupán, akik által hívővé lettetek; mégpedig ki-ki úgy szolgál, ahogy megadta neki az Úr. Én ültettem, Apollós öntözte, de a növekedést az Isten adta. Úgyhogy az sem számít, aki ültet, az sem, aki öntöz, hanem csak Isten, aki a növekedést adja. Aki ültet, és aki öntöz: egyek, és mindegyik majd a maga jutalmát kapja fáradozásához méltóan.” (1Korinthus 3:1-8). Ha megérted, mik az ajándékaid, és mi az Istentől kapott célod, ez felszabadít az alól, hogy a másik futóhoz vagy a csapat másik játékosához méregesd magad. Ha ezt megérted, elmúlik az alkalmatlanság-érzésed, és képes leszel együtt örülni másokkal, és kiegészíteni másokat. Gyermekeidnek is segíteni tudsz majd, hogy megszabaduljanak a testvér-rivalizálástól, és meg tudod mutatni nekik, hogy a siker nem azt jelenti, hogy másvalakire hasonlítunk, hanem, hogy kihozzuk magunkból a lehető legjobbat, hogy azok vagyunk, aminek Isten teremtett.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Egészségtelen összehasonlítás (4)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 07., szombat 00:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„A kegyelmi ajándékok között ugyan különbségek vannak, de a Lélek ugyanaz.” (1Korinthus 12:4)

Nem számít, milyen jó vagy, sosem leszel jó abban, hogy másvalaki légy, mint aki vagy. Ne ess abba a csapdába, hogy megpróbálsz felnőni egy másik személy hírnevéhez! A fiatal férj azt mondja feleségének: „Az anyám sült csirkéje sokkal jobb, mint ez.” A feleség rögtön rávágja: „Akkor mondd meg anyádnak, hogy jöjjön át, és süssön neked!” Ha azt szeretnéd, hogy feleséged tündököljön a konyhában, akkor dicsérd őt! Ne hasonlítgasd valaki máshoz! Az egészségtelen összehasonlítás árt a kapcsolatoknak! A zsoltáros azt írja, hogy a sikeres ember olyan, mint „… a folyóvíz mellé ültetett fa, amely idejében megtermi gyümölcsét…” (Zsoltárok 1:3). A bölcs gyümölcstermesztő tisztában van három dologgal a fáival kapcsolatosan. 1) Az almafák csak almát tudnak teremni. 2) Az almafák csak az év bizonyos szakaszában hoznak termést. 3) Nagy hiba túl korán leszedni az almákat. Amikor egy jól ismert prédikátor lánya bemutatkozott egy keresztyén televíziós hálózatban, hirtelen sok gyülekezetből kapott meghívást, hogy jöjjön el, és szolgáljon náluk. Apja azonban ezt mondta: „Nem! Hagyják őt békén! Nem hagyom, hogy a rendszer feleméssze őt, és elkezdjék kedvezőtlenül hasonlítgatni az apjához, az anyjához vagy bárki máshoz, aki sohasem lesz. Azt akarom, hogy önmaga legyen.” Milyen nagyszerű tanács, milyen jó meglátás! Pál azt írja: „…hogy dicsőségének magasztalására legyünk…” (Efezus 1:12). Ha megérted, hogy ki vagy, hogy mire teremtett Isten – akkor az, hogy önmagad vagy, Istent dicsőíti! Ekkor elmondhatod: „Uram, köszönöm, hogy annak teremtettél, akinek; nem panaszkodom többé, és nem kívánom, hogy bárcsak valaki más lehetnék.”
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Egészségtelen összehasonlítás (5)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 07., szombat 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093

„Valóban nagy nyereség a kegyesség megelégedéssel” (1Timóteus 6:6)


Pál azt írja: „…nagy nyereség az istenfélelem, megelégedéssel” (1Timóteus 6:6 Károli). A nyereség szó nem bevételt, hanem profitot jelent. Nagy különbség! A profit az a haszon, ami megmarad a tranzakció végén. Pál úgy értette, hogy amikor már minden véget ért, minden ügylet lezárult, akkor jól kell érezned magad attól, aki vagy. Ki kell tudnod mondani: „Inkább vagyok nagyszerű őrmester, mint rossz tábornok.” Csak ha jól tudsz engedelmeskedni, akkor leszel képes arra, hogy jól vezess. Ha egy bizonyos pozícióért vagy előléptetésért imádkozol, ellenőrizd le indítékaidat! Néha az, amit hitnek nevezünk, igazából csupán nagyravágyás, mert még nem jutottunk el odáig, hogy elégedettek legyünk azzal a szereppel, amit Isten nekünk adott. Saul király veszte az egója volt. Nem tudta elviselni, hogy valaki jobban csinál valamit, mint ő. Sokunknak van téves elképzelése arról, milyen is „áldottnak lenni”. Láttuk Isten áldását valaki másnak az életében, ezért azt gondoljuk, hogy olyanokká kell lennünk, mint ők, ahhoz, hogy áldottak legyünk. Ilyenkor nem számít, mi mindent kapunk Istentől, nem vagyunk boldogok, mert nem vagyunk olyanok, mint ők. Kérünk valamit Istentől, de nem is tudjuk, mi az, milyen az, és nem ismerjük fel, amikor már a miénk. Ha pedig nem veszed észre, hogy már a tiéd, azt sem fogod észrevenni, amikor elveszíted. Ha folyton másvalakihez hasonlítod magadat, akkor az az ember a bálványoddá válik. Rombold le ezt a bálványt! Kérd Istent, hogy adjon neked saját álmot! Állj rá a saját lábadra! Légy az, akinek Isten teremtett! Még ha Isten többet is tartogat még számodra, dicsőítsd őt azért, amit eddig kaptál tőle!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Egészségtelen összehasonlítás (6)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 08., vasárnap 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus Jézus.” (Filippi 3:12)

Pál nem a mellette haladó futó sebességéhez mérte saját előrehaladását. Lényegében ezt mondta: „Én a bensőmben hallott dobpergés ütemére futok, nem a külső kényszer ütemére. Támogatni és bátorítani foglak, de sosem fogok versengeni veled. Az a célom, hogy felismerjem, amit Isten helyezett belém, és a legtöbbet hozzam ki belőle. Nem téged üldözlek, magamat keresem.” Amikor a tömeg elkezdte énekelni, hogy: „Megölt Saul ezer embert, Dávid meg tízezer embert!”, Saul nem bírta ezt elviselni, és kirobbant Dávid ellen. Mindig lesznek olyanok, akiknek magasabb a képzettségük, mint neked, akik szebben prédikálnak, mint te, vagy többet keresnek, mint te. Ne törődj vele, csak légy önmagad! A Biblia azt mondja: „Aki bölcsekkel jár, bölccsé lesz…” (Példabeszédek 13:20). Jövőbeli sikered azon múlik, hogy képes és hajlandó vagy-e nagyszerű emberek társaságában járni, ihletet nyerni általuk, nem pedig megkeseredni miattuk. Saul versengése végül elpusztította őt, téged is el fog pusztítani. Saul megpróbálta utódát, Dávidot megölni. Pál viszont megpróbált megtenni mindent, hogy utódát, Timóteust építse. Figyelj Pálra: „Ezért emlékeztetlek téged, hogy gerjeszd fel az Isten kegyelmi ajándékát, amely kezeim rád tétele által van benned” (2Timóteus 1:6). Féltékeny volt-e Pál? Nem. Tudod, miért nem? Megmondja ő maga: „Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem…” (2Timóteus 4:7). Az egyetlen pálya, amin futva nyerhetsz az, amit Isten adott eléd!

www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Egészségtelen összehasonlítás (7)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 09., hétfő 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
....Nekünk pedig kinyilatkoztatta Isten a Lélek által…” (1Korinthus 2:10)

Pál azt írja: „Amit szem nem látott, fül nem hallott, és ember szíve meg sem sejtett, azt készítette el az Isten az őt szeretőknek” (1Korinthus 2:9). Azt mondod: „De ez a jövő!” Nem! Olvasd csak tovább: „Nekünk pedig kinyilatkoztatta Isten a Lélek által.” Mások ösztönözhetnek és irányt mutathatnak, de Istenhez kell menned azért, hogy megtudd, ő mire hívott el, és aztán erre kell ráhangolnod az életed. Isten azt mondta Habakuk prófétának: „Írd le ezt a kijelentést…, hogy könnyen el lehessen olvasni!” (Habakuk 2:2). Nem baj, ha csodálod valaki más látását, és ha ez ösztönöz, de saját látást is kell nyerned Istentől, és azt kell követned. Csak úgy tudsz teljes életet élni, ha ezt teszed. Isten azt akarja, hogy azon az úton fuss, amit ő mutatott neked, nem pedig azon, amelyre valaki más irányított. Ne emberektől várj iránymutatást, fordulj Istenhez! Vannak köztünk, akik negyven, ötven vagy hatvan évesek, és még mindig nem elégedettek önmagukkal. Frusztráltak és kétségbeesettek vagyunk, mert nem találtunk rá a megelégedettség érzésére. Az a baj, hogy azt tűztük ki célul, hogy olyasvalamivé váljunk, amit Isten sosem szánt nekünk. Istent kell kérdezned, mint egy háznak az építészt: „Uram milyen építőanyagokat tettél belém? Mennyi terhet bírok el? Mi a célom? Kivé kell válnom? Mutasd meg nekem a te tervedet minden életkorban, minden életszakaszban!” Te vagy a kérdés, Isten a válasz. Amíg tisztában vagy azzal, hogy ki kicsoda, előre tudsz haladni életed útján.

www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Metszés a nagyobb gyümölcshozam érdekében
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 11., szerda 09:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093

„…aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt…” (János 15:5)


Vannak, akik a keresztyénséget rózsakertnek látják, mások pedig csatamezőnek. Az első csoport ez mondja: „Ha elég hitem van, soha nem leszek beteg, nem megyek csődbe, nem lesznek problémáim.” A másik csoport azt mondja: „Több bajom van, mint Jóbnak volt.” Valójában a hitünk nagysága, mélysége a nehéz időkben mutatkozik meg. Amikor anyagilag sarokba szorított helyzetben vagy, hinned kell, hogy Isten Jahve Jire, a Gondviselő Úr. Ha betegséggel küzdesz, akkor hinned kell, hogy ő Jahve Rafa, a nagy orvos, aki gyógyulást ígért. Jézus azt mondta: „aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt.” Figyeld meg, az áldás a „megmaradásból” jön, abból, ha közel maradsz az Úrhoz. Ha a gyümölcsökért lelkesedsz, mielőtt megtanultál volna magot vetni, azt jelenti, hogy azért szolgálod Istent, amit tesz, nem önmagáért, azért, aki. Egy másik fontos gondolat: Ne használd a hitedet mások lekicsinylésére! Csak azért, mert te már levizsgáztál, ne égesd le az iskolát! Emlékszel azokra a tesztekre, amikben nem annyira remekeltél? Isten azonban átvitt rajtuk, nem igaz? Őket is át fogja segíteni! Igen, a keresztyén élet csatamező. A támadás mértékét pedig az határozza meg, hogy mekkora megbízatást kaptál Istentől, és mekkora jutalom vár a végén. Ebben az értelemben tehát a sátán támadása egyfajta bók. Az igazság valahol középen van. A nagyobb gyümölcshozam elérése érdekében szükséged van a rendszeres metszésre. De ami még ennél is fontosabb, az a megmaradás. Ezért ne add fel, ne omolj össze, mert ha túl leszel ezen a próbán, bizonyságot fogsz tudni tenni Isten jóságáról.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten szolgálata – stressz-mentesen (1)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 12., csütörtök 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„… embereknek igyekszem tetszeni? …” (Galata 1:10)

Akár felszentelt lelkészek, akár laikusok vagyunk, egyikünk élete sem mentes a stressztől. Gyakran megfigyelhető azok életében, akik Istent szolgálják, a jellemvonások egy veszélyes kombinációja, amely kisebbrendűségi érzést és perfekcionizmust* termel – ezek belehajszolnak egy kényszerképzetes viselkedésformába, amikor azt hisszük, alkalmatlanok vagyunk, és szolgálatunk sosem lesz kielégítő. Emiatt aztán: a) túl sok mindent vállalunk magunkra, azt hisszük, minden nekünk kell megcsinálni. b) Felelőtlenekké leszünk. Nem vesszük komolyan feladatunkat, mert azt hisszük, hogy bármit teszünk is, az úgysem elég jó, hát miért is küszködjünk annyit? c) Bizonytalanok leszünk. Tétovázunk a lehetőségek között, úgy érezzük, bármelyik utat választjuk is, biztosan vesztesek leszünk. Értsd meg ezt: nem a szolgálattal járó követelmények, hanem a saját magunk által generált stressz az, ami kimerít. Márpedig semmi más nem okoz olyan mértékű stresszt, mint az, ha embereknek akarunk tetszeni! Pál megkérdezi: „Most tehát embereknek akarok a kedvében járni, vagy Istennek? Vagy embereknek igyekszem tetszeni? Ha még mindig embereknek akarnék tetszeni, nem volnék Krisztus szolgája.” (Galata 1:10). Azért mondja ezt, mert korábbi életében az emberektől várta, hogy elfogadják. Most úgy látja, hogy nem lehet Krisztus hatékony szolgája, ha közben még mindig az emberek véleménye miatt aggódik. Neked sem lehet a szolgálatra az az indítékod, hogy az embereknek akarj kedvében járni, mert: 1) Nem fog működni. Minden megnyert szavazattal más szavazatokat elveszítesz. 2) A lehetetlennel próbálkozol. Ha nem sikerül az emberek kedvében járnod, csak annál inkább próbálkozol vele. Így a nyomás, kudarc és csüggedés ördögi körének csapdájába esel. 3) Saját erőből próbálsz cselekedni. Jézus távol tartotta magát az ilyen kimerítő életstílustól. „… a Fiú önmagától semmit sem tehet, csak ha látja, hogy mit tesz az Atya…” (János 5:19). Csak akkor fog csökkenni stressz szinted, ha erőd forrása Isten!
*perfekcionizmus: megszállottan tökéletességre törekvés

www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten szolgálata – stressz-mentesen (2)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 13., péntek 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„Ezért fáradozom én is, és küzdök az ő ereje által, amely hatalmasan működik bennem.” (Kolossé 1:29)

Azt mondod: „Mivel a sikeres szolgálat közös erőfeszítést, másokkal való együttműködést igényel – akik pedig gyakran nem értenek egyet velem –, mi hát Isten alternatívája az emberek tetszésének keresése helyett?” Pál így válaszol: „Amit pedig szóltok vagy cselekesztek, mind az Úr Jézus nevében tegyétek…” (Kolossé 3:17). Az Úr Jézus képviselője vagy! Őt szolgálod, ezért egyedül ő jogosult megítélni szolgálatodat. Sőt, még jobbat mondok: „Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk” (Efezus 2:10). Az emberek véleményétől függetlenül Isten a szolgálat egy sajátos területére teremtett. Ünnepeld hát elhívatásod, és tedd magadévá rendeltetésed! Ha ezt teszed, akkor nem lesz számodra terhes Isten szolgálata. Ő hívott el, és a menny minden erőforrása a rendelkezésedre áll. „… mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a cselekvést az ő tetszésének megfelelően” (Filippi 2:13). Isten ad bölcsességet és képességet, bízz hát benne, hogy ő hordozza szolgálatod vagy más hivatásod gondjait. „Ezért fáradozom én is, és küzdök az ő ereje által, amely hatalmasan működik bennem.” (Kolossé 1:29). Igen, a fáradság és a küzdelem is a szolgálat velejárója, de nem egyedül kell megbirkózod vele. Az erőt Isten adja, ő az, aki folyamatosan munkálkodik benned. Te a kesztyű vagy, ő a kéz, mely kitölti, irányítja, működteti. Nyugodj meg hát, csak annyit kell tenned, hogy kapcsolatban maradsz vele. Ő fog felkészíteni „…minden jóra, akaratának teljesítésére; és munkálja bennünk azt, ami kedves őelőtte…” (Zsidók 13:21).

www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Okkal vagy itt!
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 14., szombat 08:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093

„…láttam Istent színről színre, mégis életben maradtam.” (1Mózes 32:31)


A Biblia azt mondja, hogy a sátán éjjel-nappal azon fáradozik, hogy téged vádoljon (ld. Jelenések 12:10). Ám legyőzheted, ha Isten Igéje „szádban és szívedben” van (ld. Róma 10:8). Amikor a sátán azt mondja, add fel, Isten azt mondja: maradj a pályán (ld. Máté 5:11-12). Amikor a sátán önzésre biztat, Isten azt mondja, tedd mások javát a magad érdekei elé (ld. Filippi 2:3-4). Amikor a sátán azt mondja, szabad másokra neheztelned, Isten azt mondja, bocsáss meg, olyan gyakran, ahányszor csak kell (ld. Máté 6:14-15). Amikor a sátán bosszúállásra sarkall, Isten azt mondja, légy békeszerző (Róma 12:18-19). Amikor a sátán azt mondja, tulajdonítsd magadnak az érdemet, Isten azt mondja, dicsőítsd Jézust (János 17:5). Amikor a sátán azt mondja, hogy csak a külső a fontos, az emberek úgysem fogják észrevenni, mi van belül, Isten azt mondja, hogy ő a szíveket vizsgálja (1Sámuel 16:7). Amikor a sátán azt mondja, ronda vagy, Isten azt mondja, hogy ő csodásan alkotott téged (Zsoltárok 139:14-16). Amikor a sátán azt mondja, egyedül vagy és senki sem ért meg, Isten azt mondja, hogy ő sohasem hagy el, és terve van az életeddel (5Mózes 31:6 és Jeremiás 29:11). Dávid azt mondta: „Abból tudom meg, hogy kedvelsz, ha nem ujjonghat rajtam ellenségem, engem pedig megtartasz…” (Zsoltárok 41:12-13). Az ördög ki fogja játszani a faji hovatartozás kártyáját, és ha azzal nem ér sikert, akkor a gyermekkori fájdalmas emlékeket, vagy előássa múltbeli bűneidet, emlékeztet minden megszegett ígéretre és összetört álomra. Jákób azt mondta: „…láttam Istent színről színre, mégis életben maradtam” (1Mózes 32:31). A lényeg: Istennek terve van az életeddel, különben nem lennél itt!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az élet velejárója (1)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 15., vasárnap 07:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket…” (1Korithus 10:13)

Pál azt írja: „Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket…” Figyeld meg ezt a szót: „ért”. Hirtelen olyan körülmények közé kerültél, amit nem te teremtettél, nem is akartál, és nem is tudod, hogy juss ki belőle. Értsd meg ezt: nem te választod a próbát, a próba választ ki téged! Nem te döntesz arról, ki töri össze a szívedet, ki megy az idegeidre, vagy ki hagy cserben. Amikor először vetted kezedbe gyermeked, nem gondoltál arra, hogy egy napon majd a fiatalkorúak börtöne előtt fogod várni, hogy kiengedjék. Nem tudhattad, hogy egy rutinvizsgálat után a kórházban fogsz küzdeni egy halálos betegség ellen. Lehet, hogy a problémád annyira személyes és kínos, hogy senkivel sem mersz beszélni róla. Ezért éjjel nem tudsz aludni, hanem fent járkálsz így imádkozva: „Uram, szabadíts meg ebből, különben végem!” Még Pál is azt írta: „…az életünk felől is kétségben voltunk” (2Korinthus 1:8). Amikor tehát megpróbáltatás ér, tanulj meg három dolgot: 1) Ne ítélj meg másokat! A Biblia azt mondja: „Mert mindenki saját kívánságától vonzva és csalogatva esik kísértésbe” (Jakab 1:14). Ha nem tudod, hogy a másik ember min ment keresztül, vagy milyen körülmények formálták, inkább maradj csendben! Ha mindenáron beszélned kell róla, akkor Istennel beszélj! 2) Ne mondd el a gondjaidat nem megfelelő embereknek! Olyan embereket keress, akivel megoszthatod a terheket, de ne terjeszd el a problémát! 3) Vidd Jézushoz! „Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk” (Zsidók 4:16).

www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az élet velejárója (2)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 16., hétfő 10:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093

„Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket.” (1Korithus 10:13)


A Biblia azt mondja, hogy küzdelmed nem egyedi eset, hanem általános emberi jelenség. A titkod valójában nem titok, osztozol rajta olyanokkal, akik éppúgy félnek beszélni róla, mint te. Mi emberek csak akkor vagyunk hajlandóak őszintének lenni, amikor bajban vagyunk. Amíg úgy gondoljuk, hogy magunk is megbirkózunk a rendellenes működéssel, addig nem beszélünk róla. Nem te vagy az egyetlen, aki megházasodott, és aztán válni akart, vagy akit elragadott a düh, és kirobbant, vagy felmondott egy munkahelyen, és most nem talál másik állást. Fontos ezt tudnod, mert ez a tudat szünteti meg az elszigeteltség érzést, és ez tesz képessé arra, hogy legyőzd az önsajnálatot. Abban is segít, hogy ki tudd mondani: „Ha másoknak sikerült, akkor Isten kegyelméből nekem is menni fog.” Lehet, hogy azon tűnődsz, most Isten büntet, vagy az ördög támad, vagy te tettél valamit, amivel ezt magadra hoztad. Nem. Ez csupán az élet velejárója. Meg fogod látni, hogy Isten sem szépítette a Szentírás hőseinek élettörténetét. Azokat, akiket felhasznált, nem mentesítette a küzdelem és fájdalom alól. „Mindez pedig példaképpen történt velük, figyelmeztetésül íratott meg nekünk…” (1Korinthus 10:11). Minden kor, minden életszakasz másfajta próbát hoz magával, és más a próbák nehézségi szintje is. Nem tudod kiimádkozni, hogy a próbák elkerüljenek, nem tudod elüldözni őket azzal, ha igeverseket idézel. Isten soha nem ígért problémamentes utat a mennybe. Jézus azt mondta: „Ezeket azért mondom nektek, hogy békességetek legyen énbennem. A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot.” (János 16:33).

www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az élet velejárója (3)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 17., kedd 07:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„…Isten pedig hűséges…” (1Korinthus 10:13)

Íme, egy ígéret, amire ráállhatsz, mikor egész világod megremeg: „…de hű az Isten” (1Korinthus 10:13 Károli). Jézus azt mondta: „Az ég és a föld elmúlik, de az én beszédeim nem múlnak el” (Lukács 21:33). Ebben a bizonytalan világban is énekelheted: „Azon épül szilárd hitem, mit érettem tett Istenem. Más mind eloszlik, mint a hab, de Krisztus mindig szirt marad. Ki bizodalmat benne vet, az nem fövényre épített, az nem fövényre épített.” Munkád, egészséged, kapcsolataid és befektetéseid mind csak futóhomok, Isten hűsége azonban sziklaszilárd. Ő hűséges lesz hozzád a szülőszobán és a műtőben, az idősek otthonában vagy a munkaközvetítőben, a bűnügyi eljárás során vagy a válóperes tárgyaláson. A zsoltáros ezt írta: „Bizony hiszem, hogy meglátom az Úr jóságát az élőknek földén! Várjad az Urat, légy erős; bátorodjék szíved…” (Zsoltárok 27:13-14 Károli). Ha Isten hűségére összpontosítasz, az megvéd az összeomlástól, attól, hogy feladd, kiborulj, vagy beleőrülj. Légy őszinte: nem volt-e Isten jobb hozzád, mint te őhozzá? Nem volt-e hűséges, amikor te hűtlen voltál, nem volt-e állhatatos, amikor te megbízhatatlan voltál? „…Isten ajándékai és elhívása visszavonhatatlanok” (Róma 11:29). Ha Isten megajándékoz valamivel, azt nem veszi vissza. Ha megígér valamit, nem szegi meg a szavát. Isten még azután is emlékezett Ábrahámnak tett ígéretére, miután ő már rég meghalt, és megáldotta gyermekeit nemzedékeken át. Miért fontos ezt tudni? Mert ha elkezded látni Isten irántad való hűségét, akkor te is hűséges akarsz majd lenni hozzá.
http://www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az élet velejárója (4)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 18., szerda 09:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„…nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni…” (1Korinthus 10:13)

A Biblia azt írja: „Isten… nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni…” Próbatételre lettél tervezve. Az edzett acélhoz vagy üveghez hasonlóan bizonyos adalékanyagok kerülnek beléd azért, hogy meg tudj küzdeni azokkal a kihívásokkal, amelyeket az élet tartogat számodra. Az, hogy ilyen mértékű megpróbáltatásnak lettél kitéve, azt jelzi, hogy Isten kegyelmet is adott kiállni a próbát. Ő nem engedi, hogy elmenekülj a próba elől, mert ellátott mindennel, ami ahhoz kell, hogy sikeresen megküzdj vele. Hagyd hát abba az önsajnálatot, ne add fel, ne mondd, hogy nem bírod tovább! Az edzőteremben nem mindenki emel ugyanakkora súlyt, mert mindenki a fejlődés különböző szakaszánál tart. Az edző ezt jól tudja. Ő a végsőkig fogja feszíteni képességeid határait, de sosem fog akár eggyel is több súlyt helyezni rád, mint amennyit elbírsz. Isten jó edző, és terv szerint dolgozik. Nemcsak a jó technikát ismeri, de azt is tudja, hogy mekkora többletsúly kell ahhoz, hogy a következő fejlődési szakaszig eljuss. Megerőltet, megdolgoztat és megizzaszt, de nem hagy összetörni. Míg te olyan múlandó dolgokra összpontosítasz, mint egy nagyobb ház, jobb autó vagy jobb munkahely megszerzése, neki egészen más terve van: „Mi pedig, miközben fedetlen arccal, mint egy tükörben szemléljük az Úr dicsőségét mindnyájan, ugyanarra a képre formálódunk át az Úr Lelke által dicsőségről dicsőségre.” (2Korinthus 3:18). Ha ezt megérted, és akaratod belesimul Isten akaratába, értékelni fogod, amit tesz, és elkezdesz együttműködni „edződdel”.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Az élet velejárója (5)
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 19., csütörtök 07:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„… Isten … a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is…” (1Korinthus 10:13)

Figyeld meg ennek az igeversnek az utolsó részét: „… Isten… a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is, hogy el bírjátok azt viselni” (1Korinthus 10:13). Mielőtt a hadsereg csatába küldene, előbb kiképzőtáborba küld. Hajnalban kell kelni, kilométereken át kell futni nehéz felszerelést cipelve, akadályokon kell átmászni, sárban kell kúszni puskaropogás zaja közben, parancsoknak kell engedelmeskedni akkor is, ha olyanok adják ki, akiket nem kedvelsz, akik olyan dolgokra kényszerítenek, amit nem akarsz végrehajtani. De ha kiállod mindezt, viselheted az egyenruhát, és harcolhatsz a hazádért. Ezt a képet szem előtt tartva olvasd újra a következő szavakat: „... a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is, hogy el bírjátok azt viselni” Az egyik angol bibliafordítás így mondja: „… hogy szembe tudjatok nézni vele, és türelemmel elszenvedhessétek” (TLB). Isten olyan embereket keres, akik kitartanak a kiképzés alatt, harcba szállnak az ellenséggel, és győzni tudnak. Istennek minden problémára van megoldása. De megtörténhet, hogy nem az a megoldás, amire te gondoltál! A sátán haditerve az, hogy kifárasztással győzzön le, a győzelem kulcsa tehát nem az elmenekülés, hanem a kitartás. A rendületlen hit és elkötelezettség a Szentírás egyik nagy témája. A győzelem titka is ez. Amikor börtönük ajtói csodásan megnyíltak, Pál és Szilász megértették, hogy Isten terve számukra nem az, hogy elmeneküljenek, hanem, hogy ott maradjanak, és megnyerjék a börtönőrt és családját Krisztusnak. Néha az Isten szerinti „szabadulás útja” az, hogy ott tart, ahol vagy, és ott használ arra, hogy dicsőséget szerezz az ő nevének.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3411 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 228  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség