Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3413 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 228  Következő
 

Megküzdeni a nehézségekkel (1)
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 23., hétfő 07:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Megküzdeni a nehézségekkel (1)

„Teljes örömnek tartsátok, testvéreim, amikor különféle kísértésekbe estek” (Jakab 1:2)

Lori Schneider egyike annak a kevés nőnek, akik megmászták a Mount Everestet – de ennél nagyobb küzdelem kezdődött számára tíz évvel korábban, amikor az orvosok megállapították, hogy szklerózis multiplexben szenved. A hír megrémítette, de eltökélte, hogy eléri célját, ezért feladta állását, és teljesen a hegymászásnak szentelte magát. Kilenc évvel később meghódította a Föld legmagasabb hegycsúcsát! Édesapja így nyilatkozott: „Lori a szklerózis multiplexet nem negatívumnak, hanem pozitívumnak tekintette, kihívásként fogadta.” Amikor a csúcson kitűzte a szklerózis multiplex első világnapjának zászlóját, felhívta édesapját műholdas telefonon: „Itt vagyok a csúcson! Megcsináltam!” Tizenhat évnyi álom valóra vált! Mostantól az a célja, hogy megmutassa másoknak, akik kihívásokkal néznek szembe, hogy a legmagasabb hegycsúcs is megmászható, egyszerre mindig csak egy lépést kell megtenni. B. J. Gallagher írja Staying the Course [Megmaradni a pályán] című versében: „Utunk lényege az előrehaladás, nem a tökéletesség. Nem azt jelenti, hogy valamit 100%-kal jobban teszünk, hanem, hogy 100 dolgot 1%-kal jobban teszünk minden nap. Előrehaladásunk fejlődés, nem forradalom. Utunk legtöbbször araszokkal mérhető, nem mérföldekkel. Ami legtöbbet számít, hogy jelen vagy az életedben, akár van kedved hozzá, akár nincs. Kérdezd meg magadtól: »Mi az a két-három apró dolog, amit meg tudok ma tenni azért, hogy előrébb jussak?« Csodálkozni fogsz, milyen messzire el lehet jutni apránként. A kis dolgok összeadódnak, az araszokból mérföldek lesznek. Erőfeszítéseinket felfűzzük, mint a gyöngyszemeket, és egyszer csak készen lesz a teljes gyöngysor!”
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Megküzdeni a nehézségekkel (2)
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 24., kedd 07:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Megküzdeni a nehézségekkel (2)

„Emlékezz vissza az egész útra, amelyen vezetett Istened, az Úr… a pusztában, hogy… megtudja, mi van a szívedben…” (5Mózes 8:2)

Isten a pusztában vezette Izrael fiait: „hogy próbára tegye jellemüket, hogy megtudja, mi van a szívükben: megtartják-e parancsolatait, vagy sem?” (5Mózes 8:2 NLT). Két választási lehetőségük volt: vagy elpusztulnak a sivatagban, vagy bíznak Istenben, hogy biztonságban elvezeti őket az ígéret földjére. Valaki ezt írta: „Hányszor változtattál irányt életedben ahelyett, hogy kiálltad volna a próbát, és túljutva a nehézségeken, eljutottál volna oda, amit Isten ígért? Ő tudni akarja, hogy méltó vagy-e az áldásokra, melyek a Jordán túlsó partján várnak. Van bátorságod szembenézni a kihívásokkal, vagy meghátrálsz, és megelégszel kevesebbel? Ha olyan kihívással nézel szembe, amely közted és az Istentől kapott ígéret között áll… bátorságra találhatsz a Józsué 1:9-ben és a Dániel 10:19-ben. Kérj Istentől bátorságot, hogy bármekkora akadályok állnak is utadban, szembe tudj nézni velük, és ki tudd nyilvánítani igényedet arra, amit Isten készített számodra.” A floridai Everglades mocsár látképét sok helyen tarkítják a szikár, durva kinézetű karibi fenyők. Ezek a fák barátságtalan környezetben tudnak legjobban fejlődni, hosszú szárazságot és erdőtüzet is elviselnek, és kiállják a legnagyobb hurrikánokat is. Sőt, ha jó minőségű talajba ültetik őket, akkor rendszerint kiszáradnak és elpusztulnak. Joni Eareckson Tada mondta: „A karibi fenyőkhöz hasonlóan általában lelkünk sem fejlődik a jó időkben. Szívünk önelégültté válik, kevésbé érezzük, hogy szükségünk van Istenre, elhalványul bennünk a menny felé vágyás, és imaéletünk kiszárad… gyönyörű környezetben, ahol minden szükségünk ki van elégítve, és minden szükséges forrás karnyújtásnyira rendelkezésünkre áll… a lelkünk kiszárad… Időnként szükségünk van arra, hogy a próbák vihara lecsapjon ránk, ha azt akarjuk, hogy hitünk érettebbé váljon.”
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Keress magadnak mentort! Légy te is azzá!
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 25., szerda 07:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Keress magadnak mentort! Légy te is azzá!

„… aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz…” (János 14:12)

Jézus tökéletes mentor volt. Azt mondta tanítványainak: „… aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz…” (János 14:12). Ha teljes egészében ki akarod használni a benned rejlő, Istentől kapott lehetőségeket, kérj tőle jó mentort! Egy jó tanító vezetésével és ösztönzésével mindig előrébb juthatsz. Vannak olyan vezetők, akiket csak egy időre kapunk, más tanácsadókat egy egész életre – a kettő közötti különbséget viszont fel kell ismernünk. Honnan tudhatjuk, ki a jó mentor? Nyolc ismérv alapján. Az igazi mentor hitvallása ez: 1) Hajlandó vagyok rászánni az időt arra, hogy kapcsolatot építsek azzal, aki tőlem tanulni akar. 2) Elkötelezem magam arra, hogy higgyek a tanítványomban rejlő lehetőségben; hogy elmondjam neki az izgalmas jövőt, amiről látom, hogy rá vár; hogy lefessem, és világosan szavakba öntsem élete lehetőségeit; 3) Hajlandó vagyok nyílttá és sebezhetővé válni tanítványom előtt, kész vagyok beszélni nem csupán sikereimről és erősségeimről, de kudarcaimról, gyengeségeimről, hibáimról és bűneimről is. 4) Vállalom, hogy őszintén, de nem csüggesztően, hanem megerősítve szembesítem tanítványomat hibáival, tévedéseivel, mindazokkal a területekkel, ahol még éretlenségét tapasztalom. 5) Elkötelezem magam arra, hogy tanítványom mellett állok a megpróbáltatások idején – akkor is, ha saját magának okozta a nehéz helyzetet tudatlanságával vagy hibájával. 6) Vállalom, hogy segítem tanítványomat abban, hogy célokat tűzzön ki lelki életére, életpályájára vagy szolgálatára vonatkozóan, és segítem őt álma megvalósításában. 7) Hajlandó vagyok tárgyilagosan értékelni tanítványom előrehaladását célja felé. 8/Mindenekfelett pedig elkötelezem magam arra, hogy hűségesen megélem mindazt, amit tanítok.
http://www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Felismerni Isten hangját
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 26., csütörtök 07:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Felismerni Isten hangját

„… és a juhok követik, mert ismerik a hangját.” (János 10:4)

Íme, hét olyan eset, amikor mindennél fontosabb felismerni Isten hangját. 1) Tudnunk kell Isten véleményét, mielőtt magunkévá tesszük mások ötleteit. Miért? Mert az emberek ötletei nem Isten parancsai. Ne kötelezd el magad meggondolatlanul, nehogy olyan ígéreteket tégy, melyeket nem tudsz megtartani. Szeretned kell az embereket, de egyedül csak Isten Lelkének hagyhatod, hogy vezessen! 2) Tudnunk kell, mit mond Isten, mielőtt mások panaszaira hallgatunk. Miért? Mert nem mi vagyunk felelősek mások boldogságáért. A pszichológusok kodependenciának, társfüggőségnek nevezik azt, ha valaki csak akkor érzi jól magát, ha mások problémáján javítani tud. Mások életének elrendezése nem a te dolgod, add őket Istennek! 3) Meg kell hallanunk, mit mond Isten, mielőtt mások szükségei miatt aggódunk. Miért? Mert míg másokat a szükségeik hajtanak, minket egyedül Isten vezethet. 4) Istenre kell figyelnünk, mielőtt mások igényeire, kéréseire reagálunk. Miért? Mert fel kell ismernünk, mi rejlik kéréseik mögött. Meg kell vizsgálnunk a talajt, mielőtt vetni kezdünk bele. 5) Hallanunk kell Isten hangját, mielőtt megosztjuk álmunkat másokkal. Miért? Mert nem elég, ha van egy álmunk, egy csapatra is szükségünk van. Olyan emberek kellenek, akik segítenek, lelkesítenek, és magasabb szintre emelnek. A megfelelő emberek ösztönözni tudnak arra, hogy erősödj, hogy gondolkodásod fejlődjön, hogy keményebben dolgozz, és merj kockáztatni. Ők késztetnek arra, hogy továbbmenj! 6) Istenre kell figyelnünk, mielőtt mások jóváhagyását keressük. Miért? Mert az embereknek mindig megvan a saját tervük, és annak érdekében hízelegni fognak neked vagy manipulálni próbálnak. Ha Istenre figyelsz, az megvéd attól, hogy a csapdájukba ess. 7) Istenre kell hallgatnunk, mielőtt fontos döntéseket hozunk. Miért? Mert nem az a dolgunk, hogy eldöntsük, mit vár tőlünk Isten, hanem az, hogy felfedezzük és megtegyük akaratát.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten védelme alatt állsz
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 27., péntek 08:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten védelme alatt állsz

„Aki a Felséges rejtekében lakik, a Mindenható árnyékában pihen” (Zsoltárok 91:1)

Mit jelent az, hogy „a Mindenható árnyéka”? A pusztában, ahol Izrael negyven éven át vándorolt, a hőmérséklet gyakran elérte a 45-50 fokot is. Semmilyen árnyék nem volt, csupán amit a sátraik adtak. Ezért nagyon is jól értették, mit jelent a „Mindenható árnyéka” szókép. Ha valaki eltévedt a sivatagban, akkor Izrael gyermekeitől a vendégszeretet törvénye megkövetelte, hogy lássák el vízzel, élelemmel, védjék meg ellenségeitől, és biztosítsanak árnyékot a tűző nap ellen. Így működött a dolog: először ki kellett derítened, mi a neve a pásztorok vezetőjének. Aztán bele kellett kapaszkodnod a sátrát kifeszítő kötélbe, és segítségért kellett kiáltanod. Ha ezt megtetted, a vendégszeretet törvénye kötelezte őt, hogy bevigyen sátra biztonságába. Ugyanez a törvény mondta ki, hogy a saját élete árán is meg kell védenie. Érted már a lényeget? Isten neve, Él-Shaddai két csodálatos vonását írja le jellemének: az „Él” hatalmáról és erejéről beszél; a „Shaddai” pedig szó szerint azt jelenti: „nagymellű”, ami a szoptatós anya gyengédségére utal. Néha azért kell Istenhez menned, mert erőt kérsz, hogy ellen tudj állni a gonosz támadásának; máskor csak arra van szükséged, hogy odamehess hozzá, hogy átöleljen és vigasztaljon. Egy régi ének szövegében ez áll: „Többé ne merítsem vigasztalásomat gyenge beléd kapaszkodásomból, mert egyedül a te hatalmas karod ölelésében van örömöm.” Amikor túl „forró a levegő” számodra, fuss a Mindenható árnyékába!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitre van szükséged
HozzászólásElküldve: 2015. feb. 28., szombat 07:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hitre van szükséged

„A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.” (Zsidók 11:1)

Addig nincs szükséged hitre, míg nem reménykedsz valamiben. A remény tűzi ki a célt, a hit az a híd, ami eljuttat hozzá. Nincs szükség arra, hogy hidat építs, ha nem mégy sehová. Ám, ha meg szeretnél kapni valamit, amit saját erődből nem tudsz elérni, akkor szükséged van a hit hídjára, hogy eljuss odáig. „… az a győzelem, amely legyőzte a világot, a mi hitünk” (1János 5:4). Soha nem volt még ennyire fontos, hogy erkölcsi normákat tanítsunk. Ám, ha ugyanakkor nem tanítjuk meg az embereknek, hogyan álljanak rá hittel Isten Igéjére, akkor csupán akaraterővel és fegyelemmel harcolnak majd az ördög ellen, és veszíteni fognak. Jézus azt mondta Péternek: „én könyörögtem érted, hogy el ne fogyatkozzék a hited…” (Lukács 22:32). Amikor nyakig érnek a problémák, és azt sem tudod, merre indulj, mondd magadnak ezt: „Hitem, csak most ne fogyj el!” A Biblia azt mondja: „A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által” (Róma 10:17). A hited növekszik, ha hallod, ahogy kimondod, megvallod Isten Igéjét. Tessék, itt van még egy idézet a Szentírásból: „… de nekik nem használt a hirdetett ige, mivel nem párosult hittel azokban, akik hallgatták” (Zsidók 4:2). Lehet, hogy hívős szavakat használsz, mégsem élvezed a hittel járó előnyöket. Megtörténhet, hogy fellelkesedsz egy prédikáción, mégsem változik semmi az életedben. Helyesen kell párosítanod a dolgokat. Össze kell adnod, amit hallasz azzal, amit gondolsz, mondasz és teszel. A hit nem egy érzelem, hanem döntés arról, hogy ráállsz Isten Igéjére.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Mutasd ki szeretetedet!
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 01., vasárnap 07:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mutasd ki szeretetedet!

„Ez hát a parancs, mint ahogy kezdettől fogva hallottátok, hogy éljetek szeretetben.” (2János 1:6 katolikus)

Mivel Isten természetének lényege a szeretet, akkor hasonlítunk hozzá legjobban, ha mi is szeretjük embertársainkat. Pál azt írja: „ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból” (1Korinthus 13:3). Márpedig a szeretetet nem lehet megtanulni és gyakorolni elszigeteltségben. Emberek között kell lenni hozzá – bosszantó, gyarló, követelődző és frusztrált emberek között. Néha úgy viselkedünk, mintha a kapcsolatokat valahogy bele kellene szorítanunk időbeosztásunkba. Azt szoktuk mondani, hogy időt szánunk vagy időt szakítunk másokra. Jézus két rövid mondatban összegezte, mi a legfontosabb: „Szeresd az Urat, a te Istenedet” és „Szeresd felebarátodat” (ld. Máté 22:37-40). Az életben nem a dolgok, hanem a kapcsolatok számítanak igazán. Akkor miért engedjük folyton, hogy a kapcsolataink szenvedjenek kárt? Mert amikor az életünk túlterheltté válik, kapcsolatainkból kezdünk először elvenni; kevesebb időt, energiát és figyelmet fordítunk az emberekre, mint amennyit egy jó kapcsolat igényelne. Annyira leköt minket, hogy pénzt keressünk, kifizessük számláinkat és elérjük céljainkat, mintha ezek a dolgok lennének életünk értelme. Pedig nem azok! Az élet lényege, hogy megtanuljunk szeretni – Istent és embereket. Ha az életből kivonjuk a szeretetet, mindig nullát kapunk eredményül! Teréz anya mondta: „Nem az számít, mit teszel, hanem, hogy mennyi szeretettel teszed.” A szeretet a titka annak, hogy nagyszerű örökséget hagyjunk hátra. Életünk utolsó perceiben mind felismerjük, hogy az élet valójában a kapcsolatokról szól. Az a bölcsesség, ha ezt az igazságot mihamarabb megtanuljuk. Ne várj addig, míg már túl késő rájönni!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hogyan érjünk el sikert abban, ami legjobban számít?
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 02., hétfő 06:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogyan érjünk el sikert abban, ami legjobban számít?

„… nem gondolom magamról, hogy már elértem, de egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé…” (Filippi 3:13-14)

Howard Hendricks professzor sok száz lelkész és más vezető mentora volt. Ő írja: „Fiatal vezetőként a legnagyobb hibám az volt, hogy engedtem, hogy az időmet felemésszék olyan dolgok, amikhez nem is értettem igazán. Jó példát akartam mutatni másoknak, megmutatni, hogy semmit sem tartok méltóságon alulinak, ezért rengeteg időt szántam olyan dolgokra, amiben nem igazán voltam tehetséges – olyanokra, melyekben soha nem is leszek igazán jó. Közben pedig kevés energiát fektettem abba, hogy erősségeimet fejlesszem… Végül rájöttem, hogy az igazi értékemet Istentől kapott ajándékaimban kell keresnem – nem abban, hogy hány órát dolgoztam. Túl sok olyan labdával zsonglőrködtem, ami egyáltalán nem is rám tartozott. Amikor végre lett bátorságom elejteni őket, akkor kezdtem egyre kiválóbban bánni azzal a két-három labdával, melyeknek a levegőben tartására Isten teremtett. Csodálatos módon mindig kerültek emberek, akik a leejtett labdákat felvették. Ők éppen arra a lehetőségre vártak, amit én nem tudtam elengedni.” Tedd fel magadnak a kérdést: Mi az a két-három dolog, ami számodra a sikert jelenti? Ezek közül melyik van összhangban igazi tehetségeddel? Erre kell összpontosítanod energiádat! Ez az, amiben remekelni tudsz majd. Ebben a leszűkített környezetben tudsz a legtöbbel hozzájárulni Isten országának építéséhez. Sőt, ami a legjobb mindebben, még élvezni is fogod, amit csinálsz! „De én nem engedhetem meg magamnak, hogy minden energiámat csupán egy-két dologra fókuszáljam” – mondod. Talán most még nem, de ez legyen a célod! Efelé kell haladnod, ha azt akarod, hogy abban légy sikeres, ami legjobban számít.
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Még nincs készen
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 03., kedd 06:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Még nincs készen

„Az állhatatosság pedig tegye tökéletessé a cselekedetet, hogy tökéletesek és hibátlanok legyetek, minden fogyatkozás nélkül.” (Jakab 1:4)

Az életet szakaszokban éljük meg; ha ezt nem érted meg, állandó kudarc- és keserűségérzet fog kísérni. Megvan az ideje a vetésnek, a várakozásnak és az aratásnak. Néha a növekedésnek egy gyors, intenzív időszakán megyünk át, melyet aztán a stabilizálódás és tesztelés hosszabb időszaka követ. „Na és mi lesz a gondjaimmal?” – kérdezed. Imádkozz csodáért, de ne érjen csalódásként, ha a választ fokozatos változások képében kapod. Idővel a folyamatosan csepegő vízcseppek a legkeményebb sziklát is szétmállasztják, és óriási sziklatömbökből apró kavicsokat faragnak. Lehet, hogy nem vagy megelégedve haladásod sebességével, de Isten sohasem kapkodja el a dolgokat. Mózest nyolcvan évig készítette fel, és ebből negyven évet a pusztában kellett töltenie. Mózes 14 600 napon át töprengett: „Eljött már az idő?” Isten azonban újra meg újra ezt válaszolta: „Nem.” Bármit is mondanak a népszerű tanácsadók és a gyors sikert ígérő előadás-sorozatok, vagy a „semmiből” indult pasi a tévében, aki hatalmas vagyont szerzett ingatlaneladásból, az érettséghez nem vezet könnyű út. Amikor Isten gombát teremt, elvégzi egyetlen éjszaka alatt, amikor egy óriási tölgyet teremt, akkor évszázadokat használ formálásához. A menetrendet Isten állítja össze, nem mi. Ha elcsüggedsz amiatt, hogy milyen távol van még a cél, állj meg, és nézz vissza, hogy Isten már milyen messzire elhozott onnan, ahonnan indultál. Nem voltak-e olyan idők, amikor fel akartad adni? Ő azonban végig szeretett, hitt benned és fejlesztett. „Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad…” (2Timóteus 2:13). Pár éve elterjedt mondás volt: „Légy velem türelmes, Isten még nem fejezte be munkáját rajtam!” Még te is formáltatásban vagy – és ő nem mondott le rólad!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Menekülj Istenhez!
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 04., szerda 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Menekülj Istenhez!

„Mondd ezt Izráel fiainak: Jelöljétek ki a menedékvárosokat…” (Józsué 20:2)

Az ószövetségi időkben, ha valaki véletlenül és akaratán kívül ölt meg valakit, az elhunyt családjának joga volt a vérbosszúra. Isten ezért elrendelte, hogy három-három menedékváros legyen a Jordán folyó mindkét partján, így bárhol is élt valaki az országban, eljuthatott arra a helyre, ahol Isten kegyelmét és védelmét megkaphatta. Ha odamenekült, és elmondta történetét a város vezetőinek, azoknak kötelességük volt őt befogadni. Az egyetlen megszorítás az volt, hogy a városon belül kellett maradni a főpap haláláig. A főpap halála után a menekült szabadon hazatérhetett családjához, és visszakapott mindent, amit elveszített. Felismered a lelki párhuzamot? Jézus Krisztust a Szentírás hitvallásunk főpapjának nevezi (ld. Zsidók 3:1). Ha hozzá menekülsz, csak annyit kell tenned, hogy bevallod bűneidet. Ha megteszed ezt a hitbeli lépést, bocsánatot nyersz, Isten új teremtésként tekint rád, és védelmét biztosítja számodra. Ahogyan a vérbosszút követelő rokon nem léphetett a menedékvárosba, a sátán sem tud áthatolni Jézus vérének védelmi vonalán, és nem tud ártani neked. Amikor Jézus így kiáltott fel a kereszten: „Elvégeztetett!” (János 19:30), azzal minden – a bölcsőtől a koporsóig elkövetett – bűnödért megfizette az árat. És mivel főpapod, Krisztus meghalt, majd feltámadt, te is szabaddá lettél, és visszakaphatsz mindent, amit a bűn hatalma miatt elvesztettél az életben. Egy szerző ezt így fogalmazta meg: „Ha Isten és köztünk ezer lépés távolság lenne, ő megtenne értünk kilencszázkilencvenkilencet – de az utolsó lépést ránk hagyná. A döntés a miénk.” Ma tehát menekülj Istenhez!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A közösség ereje (1)
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 05., csütörtök 12:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A közösség ereje (1)

„Ó, mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek egyetértésben élnek!” (Zsoltárok 133:1)

Az együttműködés szó egy csoport embert fest elénk, akik valamilyen nagy ügy érdekében közösen dolgoznak, mindannyian a tőlük telhető legtöbbet hozzák ki magukból, és élvezik is a közös munkát. John Wooden, a UCLA kosárlabda csapatának korábbi edzője mondta: „Edzőségem évei alatt, sőt, azóta is mindig fontosnak tartottam, hogy sose beszéljek úgy a csapatról, hogy »az én csapatom« vagy a csapattagokról úgy, hogy »az én játékosaim«. Ha megkérdezték tőlem: »Hogy nyertétek meg a meccset, mester?«, mindig kijavítottam a riportert, és azt mondtam: »Nem én nyertem meg a meccset. A játékosok nyertek. A mi csapatunk több pontot szerzett, mint az ellenfél.« Ez talán apróságnak tűnik, de számomra fontos, mert arra utal, hogy a csapat nem az enyém, hanem a játékosoké. Ha a csapatot minden egyes tag magáénak érzi, akkor »nagy dolgok történnek«. A győzelem ünneplésekor egy bölcs vezető az elismeréseket mindig továbbadja a többieknek.” Pál rendszeresen kifejezte tiszteletadását munkatársai felé, elismerve közreműködésüket: „Köszöntsétek Priszkát és Akvilát, akik munkatársaim a Krisztus Jézusban. Ők életemért saját fejüket kockáztatták, és nekik nem csak én vagyok hálás, hanem a pogányok valamennyi gyülekezete is.” (Róma 16:3-4). Kétségtelen, hogy Isten nélküled is el tudja végezni munkáját, te viszont nem tudod elvégezni a munkádat mások segítsége nélkül. George Adams szaxofonművész mondta: „Mindannyian több ezer másik ember segítségével lettünk azzá, akik vagyunk. Bárki, aki valaha valami jót tett velünk, vagy akár csak egyetlen biztató szót szólt, hozzájárult jellemünk, gondolatvilágunk fejlődéséhez, tehát a sikerünkhöz.”
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A közösség ereje (2)
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 06., péntek 07:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A közösség ereje (2)

„… sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai.” (Róma 12:5)

Egy amerikai veterán, aki részt vett a normandiai partraszállásban, elmondta, hogy találkoztak Churchill-lel, mielőtt elindultak a náci erők elleni véres támadásra. Azt mondta, hogy a D-nap élete legrettenetesebb tapasztalata volt. „Sőt, azt hiszem, egyikünk sem tudta volna végigcsinálni, ha nem lett volna az a látogatás, mielőtt átkeltünk a Csatornán” – mondta Winston Churchill látogatására utalva. Egy terepjárón érkezett, kiszállt a járműből, és odament a katonák közé. „Kezet fogott velünk, némelyikünket meg is ölelte – emlékszik vissza a veterán. – Beszélt a saját harctéri emlékeiről, melyek hasonlítottak a mi érzéseinkre. Aztán felállt a terepjáróra, és egy ötperces beszédet tartott. A beszéd alatt végig könnyek csillogtak a szemében. Ezt mondta: »Uraim, tudom, hogy félnek. Emlékszem, hogy én is féltem, amikor katona voltam. Nekem is megadatott a kiváltság, hogy védjem hazámat azokban a sötét napokban, amikor nem tudtuk, hogy vajon képesek leszünk-e teljesíteni a ránk bízott feladatot. Ám ez most az önök pillanata. Számítunk önökre, hogy méltók lesznek a helyzethez, és elérik a kitűzött célt. A szabad világ sorsa az önök vállán nyugszik. Legyen ez életük legszebb órája!«” A veterán így folytatta visszaemlékezését: „Mondanom sem kell, ezután a rettegő katonáinkból olyan férfiak csapata lett, akik készek voltak bármire.” A közösség ereje óriási hatalom, ha a gyakorlatba ülteted!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Örömmel dolgozni
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 07., szombat 11:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Örömmel dolgozni

„Amit tesztek, jó lélekkel végezzétek úgy, mint az Úrnak, és nem úgy, mint az embereknek… Aki pedig igazságtalanul cselekszik, azt kapja vissza, amit tett, mert nincsen személyválogatás.” (Kolossé 3:23,25)

John Ortberg írja: „Andy Chan barátom a Stanford egyetem állásközvetítő irodájában dolgozott, a feladata az volt, hogy segítsen a végzett diákoknak munkahelyet találni. Ő mondta, hogy egyszer szeretne könyvet írni A szenvedélyes munka mítosza címmel. Sok diákban élt az az elképzelés, hogy létezik valahol a tökéletes állás, az ideális hivatás, ami úgy illik a lelkünkhöz, ahogyan a kulcs illik a zárba. Csak arra van szükség, hogy megtaláljuk azt az állást, és a szenvedély árja elönti szívünket, mint a Niagara vízesés.” Furcsa mód romantikus elképzelés él bennünk arról, létezik olyan munka, ami „szerelem első látásra”. De mi van akkor, ha a foglalkozásod nem hoz lázba? Ortberg azt írja: „A munka iránti szenvedély általában nem egy földalatti vulkán, ami alig várja, hogy kitörjön… Inkább izom, melyet minden nap erősíteni kell egy kicsit azzal, hogy megjelenünk, és tesszük, amivel megbíznak, és talán egy kicsivel többet is.” Pál azt írta: „Ne csak a minimumot teljesítsd, amivel valahogy eltengődsz, add bele a tőled telhető legjobbat! Szívből dolgozz igazi Főnöködnek, Istennek, tudva, hogy meg fogod kapni az érte járó bért, amikor hozzájutsz mennyei örökségedhez. Soha ne feledkezz meg arról, hogy végső soron Krisztus az Urad, neki szolgálsz. A zúgolódó szolga, aki hitvány munkát végez, számon lesz kérve. A keresztyénség nem mentség a rossz minőségű munkára.” (Kolossé 3:22-25 TM). Talán segít, ha kiteszel egy feliratot az íróasztalodra: „Isten szerelmére – tedd a tőled telhető legjobbat!” Miért? Két okból: 1) Mert a munkahelyeden Krisztust képviseled. 2) Mert ha hűséges vagy a kis dolgokban, Isten elő fog léptetni nagyobb dolgok elvégzésére (ld. Máté 25:21).
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Megérinteni Jézust
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 08., vasárnap 07:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Megérinteni Jézust

„Ha megérintem akár csak a ruháját is, meggyógyulok.” (Márk 5:28)

Márk feljegyzi a tizenkét éve vérfolyásos asszony történetét, aki minden pénzét orvosokra költötte, de semmi sem használt. Amit a nyugati kultúra diszkréten „nőgyógyászati betegségnek” nevez, az egy zsidó nő életét teljesen tönkretette. A férje nem közeledhetett hozzá szexuálisan. Nem lehettek gyermekei. Bármit is érintett az otthonában, az tisztátalannak számított. Nem léphetett be a templomba. Tehát fizikailag kimerülten, a társadalomból száműzötten, lelkileg kiürülten azt gondolta: „Ha csak megérinthetem Jézust, meggyógyulok.” A csoda akkor kezdődött számára, amikor Jézusra gondolt. Először azonban át kellett jutnia a tömegen, amely elválasztotta őt Jézustól. Neked is át kell jutnod rajta. A tömegnek megvannak az érvei és indokai, de egyikük sem éri meg, hogy miattuk lemaradj Jézusról. Amikor ez az asszony végre elért hozzá, két csodálatos dolog történt: 1) Felfedezhette, hogy a hit mindig felkelti Jézus figyelmét. Bizonyára sok ember hozzáért aznap a nagy tolakodás közben Jézushoz, Márk mégis ezt jegyzi fel: „Jézus… azonnal észrevette, hogy erő áradt ki belőle, ezért a sokaságban megfordulva így szólt: »Ki érintette meg a ruhámat?«” (Márk 5:30). Értsd meg ezt: Jézus ismeri a különbséget az időnként templomba járó ember és a valóban éhező szív között, aki keresztültör fájdalmon, problémákon, a rá nehezedő nyomáson, hogy hittel eljuthasson hozzá. 2) Ő az egyetlen nő, akit Jézus így nevezett: „leányom” (Márk 5:34). Képzeld el, mit jelenthetett ez neki! Valószínűleg már nem is emlékezett, mikor hallott legutóbb egy kedves szót. Nem csak egy ismeretlen arc vagy a tömegben! A problémád nem túl nagy Jézus számára. Ma indulj el hittel, nyújtsd ki a kezed Jézus felé, érintsd meg, és meggyógyulsz!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Használd Istentől kapott erősségedet!
HozzászólásElküldve: 2015. márc. 09., hétfő 06:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Használd Istentől kapott erősségedet!

„A kegyelmi ajándékok között ugyan különbségek vannak…” (1Korinthus 12:4)

Pál azt írja: „A kegyelmi ajándékok között ugyan különbségek vannak, de a Lélek ugyanaz” (1Korinthus 12:4). A sikeres emberek idejüket, erejüket és forrásaikat abba fektetik, ami a legnagyobb erősségük. Miért? Mert abból nyerik majd a legnagyobb hasznot! Néha megtörténik velük, hogy eltérnek ettől, ahogy Colin Salmon tette, amikor egy időre abbahagyta sikeres színészi karrierjét, hogy próbára tegye magát a BBC Strictly Come Dancing című táncos tehetségkutatójában. Colin, a remek testalkatú, magabiztos színész, igen kevéssé bizonyult a táncos produkcióba illőnek, öt hét után elhagyta a műsort, a zsűritől pedig sosem kapott 27 pontnál többet (az elérhető 40-ből). Lehet, hogy először élvezte az új tapasztalatot, de bizonyára nem szeretné, ha arról emlékeznének rá, hogy ilyen hamar kiesett. Isten olyan ajándékokat adott nekünk, melyek egyedivé tesznek, ajándékokat, melyekben nagy lehetőségek rejlenek. De neked kell felfedezned és fejlesztened azokat. Egy ezermester és kreatív hobby raktáráruháznál ez a felirat állt: „Nálunk megvan, megveheti, ha rátalál!” Mindenki kapott valamiféle tehetséget, te is így születtél, csak rá kell találnod.

Mi tart vissza attól, hogy felfedezzük talentumunkat? 1) A társaság, amely körülvesz. Egy régi mondás úgy tartja, ha mindig csirkék között szaladgálsz, sosem fogsz repülni, mint a sasok. A Szentírás azt mondja: „Aki bölcsekkel jár, bölccsé lesz…” (Példabeszédek 13:20). 2) Ha nem fordítunk időt imádságra és bibliaolvasásra. Isten nem csupán ajándékokat adott nekünk, ő biztosítja az erőt is ahhoz, hogy sikeresen működtetni tudjuk őket. Arisztotelész mondta: „Azok vagyunk, amit ismételten teszünk. A kiválóság nem egyetlen cselekedet, hanem szokás.” Tehát, ha sikert szeretnél elérni, kérj Istentől tanácsot, és használd a tőle kapott erősségedet!
www.maiige.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3413 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 228  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség