Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
:D Jajdejóvolt utóbi hsz-okat olvasni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 19:34 
Csoda!
:-)

Az Úr legyőzi a megátalkodott indulatoskodásomat!
Hála és dícséret a Báránynak!

Az Úr közelségében eltöltött napokat kívánva, testvéri szívvel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 23., szombat 17:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
kavics írta:
Sziasztok!

Isten bosszút állt a Fián a MI bűneinkért!
Jézus visszajövetelekor az Ő dicsősége jelenik meg, ami elemészti a földet és minden azon élőt, kivétel azokat, akik már látták az Úr bosszúállásának napját, a Fiában megmutatott dicsőségét!

De ne én beszéljek, beszéljenek a szemtanuk, mi történt Jézus halálakor:

És íme, a templom kárpitja felülről az aljáig kettéhasadt, a föld megrendült, és a sziklák meghasadtak. A sírok megnyíltak, és sok elhunyt szentnek feltámadt a teste.
Ezek kijöttek a sírokból, és Jézus feltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelentek.


Tizenkét órától egészen három óráig sötétség lett az egész földön. A nap elhomályosodott, a templom kárpitja pedig középen kettéhasadt.
Ekkor Jézus hangosan felkiáltott: "Atyám, a te kezedbe teszem le az én lelkemet!" És ezt mondva meghalt.

Nem ismerős ez nektek?
Nem fog más bekövetkezni Jézus második eljövetelekor, mint ami az Úr dicsőségének megjelenésekor ott a kereszten!

Aki pedig már ott meghalt, látva az Úr dicsőségét, annak a második eljövetel HAZAÉRKEZÉS!



A fórumbizottság (ha lenne olyan), már bizonnyal lapozott ez ügyben, pedig nagyon fontos, hogy tisztázzuk e kálvinista förmedvényt.
Ne haragudj Kavics, nem téged bántalak, annál is kevésbé, mert gyanítom; nem a te lelkedben kristályosodott ki ez a hittévelygés, hogy ne mondjam herezis, hanem valamilyen tanfolyamon, biblia-mélyítő eseményen mételyeztek vele.


Megpróbálok egyszerű és közérthető lenni.

A bosszú egy ügynek, egy kihágásnak, törvényszegésnek végleges elintézési módja. Méghozzá az elmarasztalt terhére és kárára, az igazságosság és méltányosság helyreállítása céljából.
Amikor az Úr bíróként mindenkit megítél a világ elmúltával, az örökkévalóságban való elszámoltatással életre vagy halálra, akkor beszélhetünk bosszúról azokkal szemben, akiknek "kifizetetlen számlájuk" maradt.
A per a perbefogottakat, a bűnben megkeményedetteket célozza.

Viszont Krisztus keresztáldozatánál, éppen ez az állapot, mint elkerülendő veszély volt a cél, amit ki kellett küszöbölni mindazok számára, akik e menekülő utat hittel megragadják.
Az Úr Jézus áldozatát pontosan ezért az Atya bosszújának mondani dőreség, mert ha az lett volna, akkor nem támasztja fel Fiát, hiszen a cél a megfizetés, igazságos bosszú éppen a halállal és az abban maradással nyert volna elégtételt.

Az Atya szíve a Golgotán meghasadt, mert kimondhatatlanul szerette Jézust, engedelmes Egyszülöttét, de szükségszerűen el kellett fordulnia Tőle, amikor BŰNNÉ vált, mert szentsége nem tűrheti a szentségtelent.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Magad
Idézet:
Kedves Tivadar,
semmit sem akarok játszani, és
főleg nem Krisztusban.
Azért nekem a Krisztusban kisdedek vonatkozásában Pál apostol kompetensebb személy, és a Korintusziakhoz írt levél elég egyértelmű ebben a vonatkozásban.
Nem túl hízelgő az biztos, de érdemes a figyelmünkre.


Zsid 5
12. Mert noha ez idő szerint tanítóknak kellene lennetek, ismét arra van szükségetek, hogy az Isten beszédeinek kezdő elemeire tanítson valaki titeket; és olyanok lettetek, a kiknek tejre van szükségetek és nem kemény eledelre.

Én erről írok. Időszerit növekedni kell.
Tehát 1,5 év sokkal kevesebb mint 10- 15.
Így egyes Igék megélésére is kevesebb idő van.
Persze meg élhet olyan Igéket amiket más 10 év alatt sem, de még koránt sem lehet felnőtt.

Ezért is figyelmeztet Pál a szolgálatnál ne válasszanak újat, nem azért mert nem megbízható, hanem még nincs elég megtapasztalása.

1Tim 3,6 Ne legyen új ember, nehogy felfuvalkodván, az ördög kárhozatába essék.

Ez nem bántás az új felé hanem inkább védelem számára.
--

A Korinthusbeliek akiket elő hoztál azok viszont testiek voltak, nem azért voltak kisdede mert kevés ideje jártak az Úrban hanem mert sok mindet tévesen fogtak fel, (mondhatnánk tévelyegtek)
még paráznaság, személy függőségtől kezdve, az ajándékok miatt magabiztos saját helyzetüket rosszul meg ítélő emberekről szólt.

Ha ezt alkalmazód minden kisdedre nem csoda hogy ilyen hatással vagy rájuk.
--

És van egy másik fogalom zavar.
Ha nekünk énünknek lejjebb kell szállnunk, azaz mindet át adni Urunknak szinte kisdedé lenni.
Hogy mindet tőle vegyünk el.

Tehát ez pont fordított mint a világban.
Aki megtér és ha még át is adta magát teljesen Urának bizony nem ismeri kellő képen magát sem, még azt sem hogy mit is adott át.

Bizony lesz még egy pont ahol még szorosabbá válik minden.
Jn 15.
2.Minden szőlővesszőt, a mely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz; mindazt pedig, a mely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.

--
Erről nem kell írnom aki át élte tudja miről írok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Persze, hogy megint igazad van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 13:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Az Úr Jézus áldozatát pontosan ezért az Atya bosszújának mondani dőreség


idéznék akkor egy DŐRE próféciát:

Idézet:
Ézs 53,5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.


Idézet:
Jób 33,24. És az Isten könyörül rajta, és azt mondja: Szabadítsd meg őt, hogy ne szálljon a sírba; váltságdíjat találtam!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 14:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Jn 8,24 Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben.

Jn 16,9 Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

Rm 2,5 De te a te keménységed és meg nem tért szíved szerint gyűjtesz magadnak haragot a haragnak és az Isten igaz ítélete kijelentésének napjára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:54 
Ézsaiás 35.3.-5.
Erősítsétek a lankadt kezeket, és szilárdítsátok a tántorgó térdeket.
Mondjátok a remegő szívűeknek: legyetek erősek, ne féljetek! Ímé, Istenetek bosszúra jő, az Isten, a ki megfizet, Ő jő, és megszabadít titeket!
Akkor a vakok szemei megnyílnak, és a süketek fülei megnyittatnak...


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 12:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Kavics
Minden volt kicsibe be mutatva és nagyban is lesz.

Rohantak Jeruzsálem pusztulásakor ki belőle, de lesz egy nagyobb is.
Mindennek van egy elő képe.
azért írtam be az Igeéket mert most már nem csak az a bűn hogy a törvényt nem cselekszik hanem hogy Isten Fiát a Megváltást sem fogadják el.
„De te a te keménységed és meg nem tért szíved szerint gyűjtesz magadnak haragot a haragnak”

Vakok ma is vannak és betegek is, de előképe amit Urunk tett, annak ami lesz.


Jel 21,4 És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.

Gondolom ezzel te is tisztába vagy.

Apcsel.
16. Hanem ez az, a mi megmondatott Jóel prófétától:
17. És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.
18. És épen az én szolgáimra és az én szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban az én Lelkemből, és prófétálnak.
19. És tészek csudákat az égben odafenn, és jeleket a földön idelenn, vért, tüzet és füstnek gőzölgését.
20.A nap sötétséggé változik, és a hold vérré, minekelőtte eljő az Úrnak ama nagy és fényes napja.

Ez kezdődőt el pünkösd kor.
Csakhogy a kezdés kegyelmi idővel kezdődőik.
Amit most élünk meg.

Amíg :
Rm 11,25 Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.

A többi tervről is van némi fogalmunk, de az már a vég kezdete lesz.
Erről Luciussal elég részletesen beszélgetünk. JT topikban olvashatsz róla. (ha gondolod)

Tudod arról feledkezel el hogy az Úr Jézus megállt a felolvasásnál.
Ő nem olvasta tovább, csak te.
Ugyan is még nem hirdette csak a kegyelmet.
A bosszú állást még nem.
Néz utána elég megdöbbentő hogy közte 2000 év már eltelt.

Ha felolvasta volna nem biztos hogy lett volna ennyi időnk. :)

Luk 4
17. És adák néki az Ésaiás próféta könyvét; és a könyvet feltárván, arra a helyre nyita, a hol ez vala írva:
18. Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,
19. Hogy hirdessem az Úrnak kedves esztendejét.
20. És behajtván a könyvet, átadá a szolgának, és leüle. És a zsinagógában mindenek szemei ő reá valának függesztve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:11 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Szombatnap/nyugalomnap!
Kaptam idézetet abból egy rész amin fennakadtam!
Idézet:
Isten gyermekeinek jövendő örök nyugodalma. Egyébként is szembe van itt állítva az ószövetségi szombatnap az újszövetségi "nyugodalommal". Ez a tudatos szembeállítás még élesebben kitetszik abból, hogy nem is Mózest említiu itt, mint aki által az ószövetségi szombat adatott Izrael népének, hanem Józsuét, akinek neve héberül ugyanúgy van, mint Jézusé: Jehosuah, és azt fejezi ki ezáltal, hogy ha Józsué (vagy az első "Jézus") bevezetett volna az igazi, tökéletes nyugodalomba, akkor nem lett volna szükség Jézusra (a második "Józsuéra"), s nem szólana az Isten egy "más" napról sem!


Ha Józsué elhibázta, mert nem vezetett be a nyugodalomba?!
Ez a rész nem értelmezhető, mert az egész Ószövettség Jézus eljövetelének szükségességét és annk megjövendölését mutatja!

Valaki tud ehez hozzátenni vagy elvenni , vagy dobjam ki?
Szeretettel Tamás

A kérdésemre küldött idézet a szombatnap mint eltörölt vagy maradó parancsolat lett megérdezve! Azaz Mi vonatkozik a Jézusban újjászületett em,berre a szombatnapból?

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:19 
Szia Tamás!

Hogy a szombat van az emberért! Ha valaki azzal vádol, hogy nem vagy hívő mert nem tartod a szombatot, az a szombatot előbbre helyezi, mint az embert. Vannak testvéreim, akik a szombatot tartják és vannak testvéreim, akik vasárnap ünneplik a feltámadást.

Dolgozz hat napig keményen és egy napon pihenj, ne szaladgálj még a kedvteléseid után se, hanem imádkozz, olvasd az Igét, lehetőleg testvéri közösségben.
Az Úr napja AJÁNDÉK! Élhetsz vele, de meglophatod magad, akkor is üdvösséged van, ha nem élsz ezzel az ajándékkal.
Isten nem erőlteti gyermekeire az ajándékait.
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Szombatnap/nyugalomnap!
Kaptam idézetet abból egy rész amin fennakadtam!
Idézet:
Isten gyermekeinek jövendő örök nyugodalma. Egyébként is szembe van itt állítva az ószövetségi szombatnap az újszövetségi "nyugodalommal". Ez a tudatos szembeállítás még élesebben kitetszik abból, hogy nem is Mózest említiu itt, mint aki által az ószövetségi szombat adatott Izrael népének, hanem Józsuét, akinek neve héberül ugyanúgy van, mint Jézusé: Jehosuah, és azt fejezi ki ezáltal, hogy ha Józsué (vagy az első "Jézus") bevezetett volna az igazi, tökéletes nyugodalomba, akkor nem lett volna szükség Jézusra (a második "Józsuéra"), s nem szólana az Isten egy "más" napról sem!


Ha Józsué elhibázta, mert nem vezetett be a nyugodalomba?!
Ez a rész nem értelmezhető, mert az egész Ószövettség Jézus eljövetelének szükségességét és annk megjövendölését mutatja!

Valaki tud ehez hozzátenni vagy elvenni , vagy dobjam ki?
Szeretettel Tamás

A kérdésemre küldött idézet a szombatnap mint eltörölt vagy maradó parancsolat lett megérdezve! Azaz Mi vonatkozik a Jézusban újjászületett em,berre a szombatnapból?

Vagy épp egy hatalmas szombat napod van az Úrban mivel átadta életed irányítását.
Megszűntél magadnak cselekedni.

Mt 11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
29. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.
30.Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.


Egyben előképe a testi Izrael vezetése a szelleminek.
Csak míg ott egy népet vezet az Úr addig a harc bennük és körülöttünk folyik az ó ember és a bűn ellen. (le egyszerűsítve).

Ha azt hiszük mi tesszük amit teszünk nézzük meg Izrael is sokszor azt hite hogy ő űzi ki ellenségeit, nem sok haszna volt belőle.

5Móz 9,4 Mikor azért kiűzi az Úr, a te Istened azokat te előled, ne szólj a te szívedben, mondván: Az én igazságomért hozott be engem az Úr, hogy örökségül bírjam ezt a földet; holott e népeket az ő istentelenségökért űzi ki te előled az Úr;

Itt tudunk mi is véteni ha azt hiszük hogy ezt mi csináljuk.
Ellenségünk is van.

2Kor 10
3. Mert noha testben élünk, de nem test szerint vitézkedünk.
4. Mert a mi vitézkedésünk fegyverei nem testiek, hanem erősek az Istennek, erősségek lerontására;
5.Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak;


Ez első sorban saját okoskodásaink magaslataink ellen vannak. saját gondolatunkat ejtve foglyul engedelmességre a mi Urunk Jézus Krisztusnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
Idézet:
Az Úr Jézus áldozatát pontosan ezért az Atya bosszújának mondani dőreség


idéznék akkor egy DŐRE próféciát:

Idézet:
Ézs 53,5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.


Idézet:
Jób 33,24. És az Isten könyörül rajta, és azt mondja: Szabadítsd meg őt, hogy ne szálljon a sírba; váltságdíjat találtam!



Szokásos módon gáncsoltad el magadat! Össze téveszted a mellesleg és a legmellesebb kifejezéseket.. :shock:
(Ezért is fontos az igekötő vagy az Igével kötözködő helye.!!)

Egy szóval sem tagadtam Krisztus feláldozásának, megáldoztatásának tényét, azt, hogy vérontás nélkül nincs bűnbocsánat.

Szektásnak mondott módszerrel gondolatmenetem egy-egy mondatára rácsapsz, mint gyöngytyúk a .......-ra és kiforgatod a magad vesztére.

Mégegyszer mondom: sehol nem ír az Ige arról, hogy az ÚR helyttes áldozatában az Atya végső leszámolást végzett volna saját Fián. Már csak azért sem lehetséges ez, mert Jézusnak volt a hatalmában élete letétele, majd felvétele. Akit a bosszú ér utól, az kiszolgáltatott helyzetben van... és nem kiszolgáltatja magát. :idea:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 16:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Tamás12!

Az állítás nem azt mondja: Józsué elbaltázta, ezért kellett a "másik Jehosuah". Arról van szó; amennyiben ez lett volna az ő tisztje, küldetése, akkor nem kellett volna az Úr Jézusnak megváltóként eljönnie...

Így érthetőbb..?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás, amikor befejezel egy számodra fontos munkát, és megszemléled, és jónak látod, akkor nem akarsz rajta semmit sem csinálni, megnyugodtál a cselekedetedtől.
Amikor átadom a rendelkezési jogot az én Istenemnek akkor nem nekem kell rendelkezni, amikor a halottat kiviszik a temetőbe akkor nem jön vissza fonntos dolgait elintézni.
Amikor a taxiba beszáll az utas akkor ő mondja meg, hová vigye a sofőr.
Ha .................
- bennem vett lakozást az én Úram, akkor töle kérdezem meg, hogy akar e menni vagy nem.
- amikor én meghalok és bennem Krisztus él, akkor nem akarom külön megcsinálni, hanem rábízom.

Ez az én gondolkodásom elváltozása, mert gondoljátok azt mondja Pál, és én azt gondolom amit az Úr mond nekem, ha tévedek, akkor bocsámánatot kérek TŐLE, meg attól akivel valamit elkövettem és újra rábízom magam, mert Ő az ÚR én pedig a szolga.

Ez az én tapasztalati hit életem.
Leülök Krisztusban a mennyei trónra, és
járok az általa elkészített jó cselekedetben, ami lehet, hogy a régi értelmem szerint nem is olyan jó.
Nem az én dolgom a döntés, hanem az ÖVÉ/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség