Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 18:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Figyelő írta:
Idézet:
Így érthetőbb..?

Aha!
Köszönöm!
Bizonyos formátum szerint esik csak le a tantusz! :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 09:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kérdésem:

Isten azt mondja: szentek legyetek, mert én szent vagyok!

Ez egy felszólítás!

Kinek mit jelet, és mit ért alatta?

Nekem határozott gondolatom van erről, de szeretném mások gondolatát is hallani, ezért kérdezem.
Nyitottnak érzem magam, hogy elfogadjam, de lehet, hogy csak gondolom, hogy nyitott vagyok ebben a kérdésben.
A válaszaitokat követően, megírom, hogy valósággal mit tudtam elfogadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 11:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Akkor jövök Magda a magam válaszával - túl azon, hogy

Off
Bátorság!
Urunk
Érkezése
Közel

On

Miután az Atya csak Krisztus érdeméért, azaz Krisztusban fogad el minket, a felszólítás azt jelenti; Legyetek Krisztusba öltözöttek!
Csak így lehetünk szentek, amikor már olyan elválaszthatatlan szimbiózisban vagyunk az Úrral, hogy megvalósult a Galata 2,2o.
Nem költői túlzás vagy szimbolika ez, hanem az Élet maga.. 8)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 12:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
figyelő írta:
Akkor jövök Magda a magam válaszával - túl azon, hogy

Off
Bátorság!
Urunk
Érkezése
Közel

On

Miután az Atya csak Krisztus érdeméért, azaz Krisztusban fogad el minket, a felszólítás azt jelenti; Legyetek Krisztusba öltözöttek!
Csak így lehetünk szentek, amikor már olyan elválaszthatatlan szimbiózisban vagyunk az Úrral, hogy megvalósult a Galata 2,2o.
Nem költői túlzás vagy szimbolika ez, hanem az Élet maga.. 8)


Gal 2, 20. Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tivadar Figyelő valóban írt, és te :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 13:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Teljesen egyet értek.
Csaj Figyelő rövidebben szebben és okosabban fogalmazza meg.
Csak a magam válaszát törölném belőle.

Mert ez enyém, ja azt sem mert tényleg magam válasza. :)

Boldog Új Évte kedve Magda, Figyelő, Tamás, Ex, Erika, Fony, Rosta és mindenki..........
És köszönöm hogy olvashatlak benneteket. :)

Az Úr áldása legyen még gazdagabban veletek, és akik még nem találták meg ebben az évben reméljük megfogják. :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tivadar köszönöm a jókívánságot örülök nektek.
A kanyargózás erkerülése végett tettem ide a konkrét kérdést újra.
Ezzel sok híres hívő foglalkozott, de konkrétan te mit értesz rajta. :)

Kérdésem:

Isten azt mondja: szentek legyetek, mert én szent vagyok!

Ez egy felszólítás!

Kinek mit jelet, és mit ért alatta?

Nekem határozott gondolatom van erről, de szeretném mások gondolatát is hallani, ezért kérdezem.
Nyitottnak érzem magam, hogy elfogadjam, de lehet, hogy csak gondolom, hogy nyitott vagyok ebben a kérdésben.
A válaszaitokat követően, megírom, hogy valósággal mit tudtam elfogadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:14 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
1Pét 1
13. Annakokáért felövezvén elmétek derekait, mint józanok, tökéletesen reménykedjetek abban a kegyelemben, a melyet a Jézus Krisztus hoz néktek, mikor megjelen.
14. Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek;
15. Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
16. Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.
17. És ha Atyának hívjátok őt, a ki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét:
18. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
19. Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén:
20. A ki eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek,
21. A kik ő általa hisztek Istenben, a ki feltámasztotta őt a halálból és dicsőséget adott néki; hogy a ti hitetek reménység is legyen Istenben.
22. Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;
23. Mint a kik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, a mely él és megmarad örökké.
24. Mert minden test olyan, mint a fű, és az embernek minden dicsősége olyan, mint a fű virága. Megszárad a fű, és virága elhull:
25.De az Úr beszéde megmarad örökké. Ez pedig az a beszéd, a mely néktek hirdettetett.

--

Nem tudom de ezek az Igék egészen érthetően le írja mit is gondol Péter felszólításával.
Kérdéseket tehetünk fel magunknak!

Ha megtértünk:
1.„ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek;”

Mennyire is értékes Urunk Jézus Krisztus életünkben?
2. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
19.Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén:

Valóban Ő általa hiszünk e Istenben vagy félre téve magunk akaratát cselekedve szánkkal közeledve szívünkkel viszont az Úr Jézus után cseppet sem vágyakozva élünk?
3.A kik ő általa hisztek Istenben, a ki feltámasztotta őt a halálból és dicsőséget adott néki; hogy a ti hitetek reménység is legyen Istenben.

És ha eddig eljutottunk és szeretjük Urunkat, áldozata és ő maga indít-e bennünket hogy testvéreinket az Úrban szeresük úgy mint akikért épp úgy meghalt Urunk és akiket épp úgy szeret és vezet?
4.Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;
Isten Igéje valóban olyan fontos- e számunkra? Ha nem, miért is nem az ha egyszer azáltal szült újjá minket?
5.Mint a kik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, a mely él és megmarad örökké.

Elhisszük e hogy a nekünk hirdette Igék az Úr beszéde, ha nem miért nem?
De az Úr beszéde megmarad örökké. Ez pedig az a beszéd, a mely néktek hirdettetett.
--

De ha eljutunk idáig mégis csak Figyelő beírása az ami szenté tehet minket Isten előtt.
Mind ezek a kérdések csak arra szolgálna hogy Urunkhoz elvezessenek.
És végre általa, neki engedelmeskedve élhessünk úgy a hogy Isten is szeretne látni minket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm, és várom a többiek beírását.

Gondolom ez jogos várakozás :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
De ha eljutunk idáig mégis csak Figyelő beírása az ami szenté tehet minket Isten előtt.



hmmm.. ha megengeditek... én NEM SZERETNÉK eljutni idáig...


(tudom... már megint meg kéne álnom... a KOMOLYAN SÉRTŐ beírásokra meg se nyikkanok... ez inkább csak olyan tragikomikus... bocsiiiiii)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:14 
Szia Magda!

Szent:
Kiválasztott, elkülönített, Isten számára fenn tartott.

Szentek legyetek, mert én Szent vagyok! - mondja az Úr!
Isten nem a teremtett világ, nem az anyagi valóság, hanem Lélek, ezért elvárja az övéitől, hogy ők is Lélek szerint járjanak és ítéljenek és a test cselekedeteit végre ne vigyék.
Lelki emberek legyenek, az anyagi világtól elkülönültek. Benne élők, de nem aszerint járók.

Lelki emberként pedig az járhat, aki kapcsolatban van a Lélekkel!
Mindegy milyen a ruha, ha nem az Úrtól van! Hogyan lehet valakinek az Úrtól ruhája, ha nincs kapcsolata Vele?

A Bárány vérén át megyek hozzád Uram és innen kezdve szent vagyok!
Isten Lelke munkál bennem....

Kedves Figyelő és Net!

Annyira különbözőek vagytok.
Figyelő egy komor, szarkasztikus humorral, sokat morfondírozó, gondolkodó adottságokkal megajándékozott ember.
Net laza viccekkel, szabadon szárnyaló képekkel, inkább érzelmi töltettel megajándékozott ember!
Krisztusban mind a ketten testvéreim vagytok és így a szemetekbe mondom, szeretlek és tisztellek titeket.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves NetTamás akkor te mit mondasz :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:42 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
Idézet:
De ha eljutunk idáig mégis csak Figyelő beírása az ami szenté tehet minket Isten előtt.



hmmm.. ha megengeditek... én NEM SZERETNÉK eljutni idáig...


(tudom... már megint meg kéne álnom... a KOMOLYAN SÉRTŐ beírásokra meg se nyikkanok... ez inkább csak olyan tragikomikus... bocsiiiiii)

Mármint ide?

Gal 2, 20. Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aki tudja: csinálja

aki nem tudja: tanítja

aki még tanítani se tudja: kutatja



ez jutott eszembe...

aki ISMER: ismer... aki nem ismer: maradjon tudatlan...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:55 
Kedves Tivadar!

Arra a szerencsétlenül megfogalmazott beírásodra gondol Net, ami kiragadva a szöveg környezetből, valóban rémísztőnek tűnik.
Olvasd el, amit kimásolt!

De tudom, hogy számodra Figyelő is egy azok közül, aki egyedül azért érdemli ki a te figyelő tekinteted, mert tudja, hogy nincs más fizetsége az Isten előtti megállásra, mint a Bárány vére!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség