Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Én konkrétan sokkot kapnék, ha egy közös imádkozásunk alkalmával elkezdene valaki nyelveken szólni.
....
Tulképpen én sem ismerek egyetlen egy karizmatikust se, aki gáz lenne, sőt...

:D :D Hehe!
Még annál is erősebb, mint gondoltam. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 19:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, innen a fórumról volt egy ember aki a közös imádság közben érthetetlen módon beszélt, nekem annyit adott, hogy "nagyon nyomja magát"

Nem értettem és most sem értem, hogy erre mi szükség volt.

Visszatérve a kérdésemre, mely ajándékok hasznosabbak és kevésbé látványossak?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, innen a fórumról volt egy ember aki a közös imádság közben érthetetlen módon beszélt, nekem annyit adott, hogy "nagyon nyomja magát"
Nem értettem és most sem értem, hogy erre mi szükség volt.

Ezt most én nem értem.

pauler írta:
Visszatérve a kérdésemre, mely ajándékok hasznosabbak és kevésbé látványossak?


8 Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9 Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10 Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
Kedves Péter!
Szerintem az a leghasznosabb, amit éppen megkap az ember.
A feni ajándékok közül pedig a nyelvekenszólás a legkevésbbé látványos.
üdv
ex


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. nov. 30., kedd 21:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 20:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
exrefis írta:
Indu írta:
Én konkrétan sokkot kapnék, ha egy közös imádkozásunk alkalmával elkezdene valaki nyelveken szólni.
....
Tulképpen én sem ismerek egyetlen egy karizmatikust se, aki gáz lenne, sőt...

:D :D Hehe!
Még annál is erősebb, mint gondoltam. :D


De Ex, a hitelvi kérdéseket szimpátia alapján NEM lehet eldönteni. Volt itt a Parókián egy fiú, az egyik legrokonszenvesebb! hozzászólásokat írta, privátban is leveleztünk, leírta, hogy miket tesz meg a munkatársaiért, mint főnök, hogy rajonganak ezért érte, hogy ő szereti az embereket, egyfajta magamhoz ölelem a világot feeling sugárzott belőle. ÉS elmondta, hogy tudja, hogy ezt Sátántól kapta, akit ezért szeret...

Én örülök, hogy eddig csak jó fej karizmatikussal találkoztam, mert így lehet benne hitem, hogy az ő életükben is Isten munkálkodik, és akkor meg nincs gond. De ez még nem jogosít fel arra, hogy én is ezt tegyem, vagy az álláspontom ez alapján változtassam meg. De biztos vagyok benne, hogy ezt te is így gondolod. :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 21:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
De Ex, a hitelvi kérdéseket szimpátia alapján NEM lehet eldönteni. :*:

Kedves Indu!
Én sem arra gondoltam, hogy szimpátia alapján kellene hitelvi dolgokat megítélni.
Első lépésben az ige alapján kell.
Ha az igén vita van, akkor pedig a gyümölcsök döntik el, hogy kinek van inkább igaza.
Simpátia antipátia viszont kétféle képpen alakulhat ki.
Az egyik a tapasztalat, a másik a kívülről előre kapott instant információ, elvek, előfeltételezések. Ha ezek az előfeltételezések ütköznek a tényekkel, akkor kerül érdekes helyzetbe egy ember. Képes-e nyitott maradni és addigi elveit elméleteit a tények ismeretében felülvizsgálni, vagy sem.
A te elmédbe is felinstalláltak egy előítéletet, hogy a karizmatikusság nagyon gáz.
Na innen nálad a labda. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 30., kedd 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, a nyelveken szólással az ember csak magát építi, míg a többi ajándékokkal másnak is szolgál, ezért a többi ajándék hasznosabb.

Azt gondolom, hogy minden közösségben vannak olyanok, akik idegen lélek által meg vannak kötözve. Egy karizmatikus közösségben egy ideig ezt nehezebb felismerni, hiszen vannak "bizonyítékok" az Istenhez tartozásra.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 01., szerda 06:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Róma 12.5. Azonképen sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai vagyunk.
6. Minthogy azért külön-külön ajándékaink vannak a nékünk adott kegyelem szerint, akár írásmagyarázás, a hitnek szabálya szerint teljesítsük;
7. Akár szolgálat, a szolgálatban; akár tanító, a tanításban;
8. Akár intő, az intésben; az adakozó szelídségben; az előljáró szorgalmatossággal; a könyörülő vídámsággal mívelje.
9. A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.
10. Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.
11. Az igyekezetben ne legyetek restek; lélekben buzgók legyetek; az Úrnak szolgáljatok.
12. A reménységben örvendezők; a háborúságban tűrők; a könyörgésben állhatatosak;
13. A szentek szükségeire adakozók legyetek; a vendégszeretetet gyakoroljátok.
14. Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok.
15. Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.
16. Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 03:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
legalábbis érthetőBB, mint a hit=engedelmesség képlet! ;)



-Hit képlete:

-bizalom (igazat adok Istennek Jn 15,10)
-engedelmesség (cselekszem Isten akaratát Mt 7,21)
-megismerés ( "...és én kijelentem magam annak" Jn 14,21)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, a nyelveken szólással az ember csak magát építi, míg a többi ajándékokkal másnak is szolgál, ezért a többi ajándék hasznosabb.
CSAAAK?!
Kedves Péter!
Lehet, hogy vannak olyanok, akik a tökéletesség olyan fokára hágtak már fel, hogy nincs szükségük további épülésre. Bevallom, én nem tartozom közéjük, nekem még szükségem van épülésre. Továbbá ez a csak még így se csak, mert amikor a nyelvedtr átadod a Szentszellemnek, akkor azt imádkozod, ami az Úr tökéletes akaratában van.
Mivel az ember gondolatai nem Isten gondolatai, ezért sokszor nem úgy és azt imádkozza ami Isten akarata, de amikor nyelveken imádkozik valaki, akkor a Szsz által tökéletesen azt imádkozza amit kell.
Továbbá mások felé is csak annyival tudsz szolgálni, amennyid van. Ha te nem vagy gazdag valamiben, akkor abból másnak se tudsz adni (és ez anyagi értelemben is igaz).
Tehát bszerintem nagyon is fontos épülni, nemcsak saját érdekből, hanem mások érdekeiből is.

Idézet:
Azt gondolom, hogy minden közösségben vannak olyanok, akik idegen lélek által meg vannak kötözve. Egy karizmatikus közösségben egy ideig ezt nehezebb felismerni, hiszen vannak "bizonyítékok" az Istenhez tartozásra.
Ez egy teljesen téves elképzelés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 16:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok,

Ha valami "csak" engem épít, az nem baj, sőt, nagyon jó, hogy valami olyasmit csinálok, ami épít (és nem rombol). Ami viszont hangsúlyos egy ilyen esetben, hogy innentől ez nem egy közösségi tevékenység. Az egyéni bibliaolvasás is csak az egyén építi, ezért nem szoktunk az istentisztelet vagy egyéb közös idő alatt egyéni csendességet tartani, magunknak igét olvasni - mivel az csak engem épít, és mikor közösségben vagyunk akkor meg olyasmit csinálunk, ami sokaknak jó egyszerre, vagy a biblia nyelvére lefordítva - nem önmagamat építem vele.

Nekem kézzel foghatóbb, ha valaki átadja magát a Szentléleknek, és innentől egy olyan imádság jön ki belőle, ami már nem tőle, hanem Istentől van ÉS ezt meg is hallom és meg is értem. Mert ezt is megtapasztaltuk már mindnyájan. Akkor mivel ad többet, ha ugyanez történik, csak nem értem, így csak a hit (és/vagy remény) marad, hogy ez tényleg egy olyan imádság, ami Istennek tetsző? Mert magunk megítélni nem tudjuk.

Idézet:
Ez egy teljesen téves elképzelés.

Miért?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Mivel az ember gondolatai nem Isten gondolatai, ezért sokszor nem úgy és azt imádkozza ami Isten akarata, de amikor nyelveken imádkozik valaki, akkor a Szsz által tökéletesen azt imádkozza amit kell.


Miért is? Honnan tudod, hogy a Szentlélek szól belőled és nem más?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 19:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Miért is? Honnan tudod, hogy a Szentlélek szól belőled és nem más?

Ezért:
"11Melyik atya pedig az közületek, akitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?
12Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?
13Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, akik tőle kérik."

ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most mondod, hogy nem is gondolkozol, így nem is kérsz, ha meg nem kérsz és azt sem tudod, hogy mi történik benned, akkor honnan tudod, hogy ki beszél belőled?

Másrészt, ha normális módon, ahogy kell, gondolkodva kérsz és megkapod a Szentlelket ajándékul, akkor főleg semmi értelme összevissza beszélni. Ha megkaptad a Szentlelket, akkor még mi kéne ezen fölött?

Főleg azonban Jézus éppen arról beszélt előzőleg az általad idézett igében, hogy miként kell értelemmel imádkozni az Istenhez. Éppen azt mutatta meg, miként kell imádkozni. Nyilvánvalóan értelemmel. Szóval ez az ige teljességében pontosan azt mutatja, hogyan imádkozz! Nem az alábbit mutatja, amit te erőltetgetnél itt szokásodhoz híven. :

exrefis írta:
"Mivel az ember gondolatai nem Isten gondolatai, ezért sokszor nem úgy és azt imádkozza ami Isten akarata, de amikor nyelveken imádkozik valaki, akkor a Szsz által tökéletesen azt imádkozza amit kell."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 20:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, CSAK, mert a többi ajándék használata közben mások és ÉN is épülök!

Induval 1etértek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 20:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, hogy tudna valaki az Atyától kérni, ha még nem Atyja az Isten? Akkor is kérhet persze Lelket, de itt már nem nyilvánvaló, hogy kitől és mit kap.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség