Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 08., kedd 08:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) köszi Tamás :) egyszerre írtunk.
Igyekszem szelídítgetni a vaddisznót azért


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 08., kedd 12:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nézzétek meg, ezt rajzolta Tündi :) Szerintem tökjó! (NEM az apját ábrázolja!) Ki is tettem a falra keretbe a narancskompozíció helyére - volt az étkezőben egy üres szög, nekünk meg egy üres keretünk, ősszel egy sárga levelet tettem ki, karácsonykor szárított narancskarikákat egymás alá egyenes vonalban. És most ezt :D. Nagyonnagyon büszke vagyok a gyerekemre, hogy ilyet tud rajzolni.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 08., kedd 12:29 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Jujj Én meg megijedtem hogy a frissen meszelt fal van a képen!
:*:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 08., kedd 12:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
..háát, a rajztábla melletti falon is van egy kompozíció, amin látszik, hogy nagy-nagy műgoddal készült. De mégse lett ilyen szép, mint ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 08., kedd 12:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tényleg szép :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 15:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Jaj, végre sikerült végignéznem! Naagyonnagyon jó film! Ajánlom mindenkinek: Egy csodálatos elme. Azt mondták a végén, hogy igaz történet. Mindjárt ránézek a főhős nevére a gugliban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Meg is találtam :D És nem a gugliban, hanem itthon a könyvespolcon. Mérő Lászlónak van egy népszerű-tudományos könyve a játékelméletről (meg a racionalitás pszichológiájáról), a Mindenki másképp egyforma. Zseniálisak ezek a népszerű-tudományos könyvek, mert amúgy elérhetetlen dolgokat hoznak le átlag szőke szintre. Én találkoztam is ezzel a Mérő Lászlóval, és meg is mondtam neki, hogy nagyon nagy élmény volt a könyve. És ő beleírta a nevét az első lapra :D. Sőt, azt is beleírta, hogy szeretettel. Szóval: tiszta csoda, de nagy vonalakban értem, mi volt a nagy-nagy eredménye ennek a bácsinak, aki a filmben hosszú képletekkel irkált tele nagy-nagy táblákat, meg ablaküvegeket. :D:D:D. (ha rendesen viselkedtek, óra végén elmesélem).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 10., csütörtök 05:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 18:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ja, a Mérőt azt én is ismerem személyesen... Utoljára amikor hallottam felőle, mémekkel foglalkozott. A mémek olyan információegységek, amik parazitaként élnek az emberek agyában, és egyik emberről a másikra terjednek. Az embereket mint erőforrásokat használják, de igazából ők azok, akik túlélik még az embert is.
A nagyon népszerű, hosszú életű gondolatok a jó mémek. És azt mondják, arra kell törekedni, hogy reklámokban ilyeneket helyezzünk el, mert akkor még a reklámköltség is kisebb lesz.

Mintha mondtam már volna valahol, hogy Jézus, és amit csinált, az is egy jó mém... elég jól túlélt eddig mindent. És hihetetlen, hogy mi mindent képesek azért megtenni az emberek, hogy a gondolat tovább élhessen...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--
Emiatt a probléma miatt tilos az emberábrázolás a muzulmánoknál, nem?
Amúgy a filmet láttad? Ha nem, nagyon ajánlom: Egy csodálatos elme. Szerintem nagyon tetszene neked!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2018. feb. 27., kedd 15:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ezer éve nem láttam semmilyen filmet... Majd talán egyszer...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 05:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ja, merthogy ketten vannak a csajok, lehet, hogy felváltva alszanak... Nemegyszerű. De ha mégis úgy alakul, nagyon szívesen kölcsönadom neked.
Mi tegnap este a Holtak földje címűt néztük, ami a Holtak hajnala folytatása, és az benne a vicces, hogy hogy lehet második részt csinálni egy olyan filmnek, aminek már az első részében kihalt az egész emberiség.
Akkorát égtem tegnap, képzeljétek el. Elmentünk Tündivel befizetni a közös költséget (az egész lakótelep közös képviselet egy helyen van egy irodaházban). Tündi a pénztárajtó előtt a folyosón tízszer egymás után elmondta, hogy 'Nem Tündi bemenni szobába' Jóvan, végül is két perc az egész - gondoltam - pici, barátságos folyosó volt, szépen leült egy székre, fogta a kisvakondját a kezében, és megbeszéltük, hogy én bemegyek az ajtón, befizetem a pénzt és jövök is, addig ő ott szépen ül, nem megy sehova... Én bementem, Tündi öt másodperc múlva elkezdett üvölteni, hogy 'anya gyeremááááááááár' - és mire kiértem már egy ottani néni faggatgatta, hogy melyik ajtón ment be anya... jájj


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 07:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö... TUDATOSAN szivatott :D

NEVELT, hogy ne merd otthagyni!! a nevelés része a MEGSZÉGYENÍTÉS is...

az emberPALÁNTA is teljes értékű ember ilyenkor :D

majd még mesélek a kultúra-tolerancia-gyereknevelés egymásrahatásairól :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem, szeirntem tényleg megijedt, hogy hol vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez is benne van :D

de mikor a DIREKTHISZTIT vágja le, úgy hogy OTT VAGY.... na oké... nem kötözködök ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 11:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Naésakkor a játékelmélet és a Nash-egyensúly (ha már Ezüst is mesélte a mémeket :) ). Hosszú lesz és unalmas, viszont ez a saját naplóm, annyi unalmas hülyeséget beszélek, amennyit akarok :). Olvasgattam a Mérő könyvét, és úgy döntöttem, mesélek belőle, mert ker szempontból is érdekes.
Például: A Scientific Amerikan kiírt egy pályázatot az olvasók számára, amin egymillió dollárt lehetett nyerni. Illetve az, hogy mennyit lehetett nyerni, attól függött, hány pályázó jelentkezik. Ha csak egy, akkor az az egy megkapja az egymillió dollárt. Ha kettő, akkor az egyik (sorsolás alapján) félmillió dollárt nyer. És így tovább. Annyival osztják el az összeget, ahány pályázó van, de mindig csak egyvalaki kap pénzt, sorsolással.
Ha egyszerűen annyi felé osztanák az egymilliót, ahányan pályáznak, és mindenki kapna, akkor kevésbé lenne durva, mert az összeg csökken, de a nyerés öröme megmarad. Így viszont mindenki, aki pályázik, játékrontó. Mit csinál egy jó keresztény egy ilyen helyzetben?? Nem játszik, hogy ne csökkentse a nyertes nyereményét.
Viszont, ha mindenki jókeresztény, akkor a teljes olvasótábor összességében szegényebb lesz egymillió dollárral. Ti mit csinálnátok??? A közös érdek azt kívánja, hogy legyen egyvalaki, aki vállalja a közmegvetést, és elviszi az egymillió dollárt. Nade miféle közös érdek az, aminek az eredményeként valaki egy óriási összeget nyer, a többiek pedig illedelmesen viselkednek, és csak nézik, hogy gazdagszik meg az az egy kiválasztott. Miért az az egy? Miért nem én? Hol itt a közös érdek????
Ha mindenki ugyanazt a közös érdeket akarja szolgálni, akkor végül is vagy mindenki pályázni fog, vagy senki sem. Az eredmény mindkét esetben ugyanaz: senki nem nyer semmit, a Scientific American meg röhög a markába.
Mi ebből a tanulság? Hogy tényleg nincsenek ilyen előhúzható, kész megoldások. Ebben a helyzetben sehogy nem lehet kitalálni, mi a helyes viselkedés. A matematikusok azt javasolták rá, hogy mivel lehet tudni, hogy a Scientific Americannak hány előfizetője van, minden előfizető készítsen egy annyi oldalú dobókockát - mondjuk, ha százezren vannak, akkor százezer oldalút, dobja föl, és ha megdobja a százezrest, csak akkor pályázzon.
Képzeljétek el.. bebizonyította a tudomány, hogy vannak helyzetek, amikor az a legésszerűbb, ha feldobunk egy húszfillérest. Kicsit megdőlt a nagyapáink-korabeli 'szilárd' tudományos alapokon nyugvó materialista világkép.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 10., csütörtök 17:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség