Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hát na ez az! Nekik megadatott, és MÉGSEM értették, ezért Jézus MEGMAGYARZÁTA.
Na mindegy, ez nem tartozik szorosan a topic témájához.
Mindenesetre bajban lennénk, ha Pál és a többi apostol úgy gondolták volna, hogy minek azt magyarázni...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Az Ige magyarázatával szerintem nincs semmi baj, hiszen Pál is folyamatosan ugyanazt a dolgot magyarázta (ti. a Jó Hírt) többféleképp, attól függően kikhez beszélt. A Szent Szellem erre vagy ad valakinek lelki ajándékot (felhatalmazást) vagy nem.
Én csak annyit szerettem volna, hogy ne vessük el a másik ember beszédét pusztán azért, mert keménynek hat, ahogy mondja. Lehet, hogy kemény is. Lehet, hogy ezért az ÚR Őt is számonkéri majd, de hogy engem számonkér majd azért, amiért elvetettem az Ő figyelmeztető szavát is a másik stílusára hivatkozva, az biztos. (fürdővízzel a gyereket...)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Azért írom mindezt, mert nem találom -tartalmát tekintve- igeietlennek a fent említett testvéreim tanítását, sőt. Arra figyeljünk AMIT mondanak, necsak arra AHOGY.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda írta:

Nem lehetek jobb Istennél, ha Ő így döntött, akkor én nem írhatom azt felül.

Elmondhatom hogy értem , meghallgathatom te hogy érted, de nem magyarázhatom, én miért értem úgy, és te miért nem érted úgy.

Ha nem jól látom kérlek írjátok le


Magda,

nem értek egyet.

Pl. olvassul el az Ap. csel 8. 27-től:
# És ímé egy szerecsen férfiú, Kandakénak, a szerecsenek királyasszonyának hatalmas komornyikja, ki az õ egész kincstárának felügyelõje vala, ki feljött imádkozni Jeruzsálembe;

# És visszatérõben volt és az õ szekerén ül vala, és olvasá Ésaiás prófétát.
# Monda pedig a Lélek Filepnek: Járulj oda és csatlakozzál ehhez a szekérhez!
# Filep azért oda futamodván, hallá, a mint az Ésaiás prófétát olvassa vala. És monda: Vajjon érted-é, a mit olvasol?
# Õ pedig monda: Mimódon érthetném, ha csak valaki meg nem magyarázza nékem? És kéré Filepet, hogy felhágván, üljön mellé.
# Az írásnak helye pedig, melyet olvasott, ez vala: Mint juh viteték mészárszékre, és mint a bárány az õ nyírõje elõtt néma, azonképen nem nyitotta fel az õ száját.

# Az õ megaláztatásában az õ ítélete elvétetett, az õ nemzetségét pedig kicsoda sorolja el? mert elvétetik a földrõl az õ élete.
# Felelvén pedig a komornyik Filepnek, monda: Kérlek téged, kirõl mondja ezt a próféta? Magáról-é, vagy más valakirõl?
# Filep pedig száját megnyitván, és elkezdvén ezen az íráson, hirdeté néki a Jézust.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 21:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
akkor te sem ismered az igét, Semi - már bocs

Jézusnak volt hatalma arra, hogy ítéljen és megbocsássa a bűnöket.

De arról is szólt, hogy hogyan kell feddni, egy szóval nem mondta, hogy ítélkezve (mindenféle indulatoktól átitatva, nekitámadva a másik személyének) mi lenne, ha mindenki így csinálná?

Ne ítélj, hogy ne ítéltess..... meg gerenda, szálka...

Úgy feddjen valaki, hogy épülés legyen belőle, ehhez azonban az szükséges, hogy először a saját hibáit vetkőzze le.
A hiteles embernek van tekintélye.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 21., vasárnap 08:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Megpróbálok a józan és elfogulatlan szó szólója lenni!
Figyelő és Fony félreértése:
Figyelő a kevésbé nemes tökhöz a vallásoskodókat próbálta hasonlítani, ha jól veszem ki, így ha a vallásoskodó azt hiszi hogy hívő és azért szól az is rossz(dinnyének hiszi magát) de ha töknek a másikat az is rossz!
Fony a két gyümölcsöt vetette össze mint a hit gyümölcseit amik mások és így különbözőek! Azt hitte figyelő lenézi a gyümölcsök fajtái között különbséget, és a korintusiak hibájába esett!
Figyelő azt próbálta érzékeltetni hogy aki tévelygésben van azt jó ráébreszteni az Ige szerint mi a helyes! Ne maradjon meg a hibájának gyakorlásában, mintha az a helyes út volna!

Minda ketten jót mondanak de sajnos elbeszélnek egymás mellett!, Az az igazat de másról!

Seminek igaza van hogy a kedélyes beszéd , könnyen vezet Hapy kereszténységhez!
Az a baj és ezt megérted kedves Semi, hogy mint egy zenekar játszuk a kottát de nem összhangban , ki ezt az oldalt ki azt, és az ütem sincs egyhangban!
Hírdetjük az Igét a keresőknek de ide kapva és oda belekapva!
Igy kaotikus a szólam!
Hírdessük az Igét!
Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
Máté 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

Ez a missziós parancs! A bemerítkezésem dolga itt áll most hogy ha taníthat is csak akkor merít be!
Tehát nem csak hírdet , hanem azt magyarázva tanít is!!
Szegény Net meg ha jól veszem ki szeretne kevesebb feszült párbeszédet és ezért szól , mitegy tompítva humorral a veszekedést, hogy végre tartalmas beszélgetés , tanítás és magyarázat follyon Jézus nevében , ahogy az Őt követőihez illenék! Néha magam is ezért próbálom legalábbis egy vidámabb beírással a feszt oldani!
nos eddíg próbálkoztam volna a józan hang nevében írni, most kérlek szusszanjatok és mivel lement a nap engedjétek a haragot el , és bocsássatok meg a másiknak!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2007. jan. 20., szombat 22:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Magda írta:

Nem lehetek jobb Istennél, ha Ő így döntött, akkor én nem írhatom azt felül.

Elmondhatom hogy értem , meghallgathatom te hogy érted, de nem magyarázhatom, én miért értem úgy, és te miért nem érted úgy.

Ha nem jól látom kérlek írjátok le


Magda,

nem értek egyet.

Pl. olvassul el az Ap. csel 8. 27-től:
# És ímé egy szerecsen férfiú, Kandakénak, a szerecsenek királyasszonyának hatalmas komornyikja, ki az õ egész kincstárának felügyelõje vala, ki feljött imádkozni Jeruzsálembe;

# És visszatérõben volt és az õ szekerén ül vala, és olvasá Ésaiás prófétát.
# Monda pedig a Lélek Filepnek: Járulj oda és csatlakozzál ehhez a szekérhez!
# Filep azért oda futamodván, hallá, a mint az Ésaiás prófétát olvassa vala. És monda: Vajjon érted-é, a mit olvasol?
# Õ pedig monda: Mimódon érthetném, ha csak valaki meg nem magyarázza nékem? És kéré Filepet, hogy felhágván, üljön mellé.
# Az írásnak helye pedig, melyet olvasott, ez vala: Mint juh viteték mészárszékre, és mint a bárány az õ nyírõje elõtt néma, azonképen nem nyitotta fel az õ száját.

# Az õ megaláztatásában az õ ítélete elvétetett, az õ nemzetségét pedig kicsoda sorolja el? mert elvétetik a földrõl az õ élete.
# Felelvén pedig a komornyik Filepnek, monda: Kérlek téged, kirõl mondja ezt a próféta? Magáról-é, vagy más valakirõl?
# Filep pedig száját megnyitván, és elkezdvén ezen az íráson, hirdeté néki a Jézust.


Köszönöm Erika amit írtál tökéletesen így gondolom, dicsőség Istennek pont erről írtam, lehet, hogy nem így volt érthető, de te helyre tetted.
Köszönöm.

A komornyik a Jeruzsálemi templomból jött, ahová azért ment, hogy Istent imádja, ő nem tudott még arról, hogy mindenhol lehet Istent imádni, nem tudodtt a megváltásról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tavasz írta:
akkor te sem ismered az igét, Semi - már bocs

Jézusnak volt csak hatalma arra, hogy ítélkezzen és megbocsássa a bűnöket.

De arról is szólt, hogy hogyan kell feddni, egy szóval nem mondta, hogy ítélkezve (mindenféle indulatoktól átitatva, nekitámadva a másik személyének) mi lenne, ha mindenki így csinálná? Úgy kell csinálni, hogy épülés legyen belőle, és ez a képesség nem mindenkinek adatik meg

Ne ítélj, hogy ne ítéltess..... meg gerenda, szálka...



Tavasz, hadd mondjam el, h. e héten azért -én legalább is úgy érzékeltem-,h. nagyon jó beszélgetést folytattál Figyelővel az egyik délután.
Te nem emlékszel erre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
tavasz írta:
akkor te sem ismered az igét, Semi - már bocs

Jézusnak volt csak hatalma arra, hogy ítélkezzen és megbocsássa a bűnöket.

De arról is szólt, hogy hogyan kell feddni, egy szóval nem mondta, hogy ítélkezve (mindenféle indulatoktól átitatva, nekitámadva a másik személyének) mi lenne, ha mindenki így csinálná? Úgy kell csinálni, hogy épülés legyen belőle, és ez a képesség nem mindenkinek adatik meg

Ne ítélj, hogy ne ítéltess..... meg gerenda, szálka...


Sajnos, igazad van Tavasz abban, hogy még sokmindent nem ismerek az Igéből, de mégis eszembejut nem egy olyan rész az Evangéliumbokból, ahol az ÚR is igen keményen szól. Sokan nem is állhatták, amit mondott és otthagyták. Jó, most persze azt mondhatod, hogy de hát az Jézus volt, Neki szabadott. Mégis én csak annyit szerettem volna mondani, hogy elsőre én is csak a stílust néztem és kiakadtam azon amit mondtak, aztán egyszercsak már nem hadakoztam, mert leesett a tantusz, hogy végülis MIT is mondanak ezek itt. Kívánom, hogy mindaz, amit itt sérelemként élsz meg, mihamarabb áldássá váljék életedben! (Még az is, ami valóban sérelem volt.)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha a feddés a téma, mindig eszembe jut a Róma1 5:14

Meg vagyok pedig gyõzõdve atyámfiai én magam is ti felõletek, hogy teljesek vagytok minden jósággal, betöltve minden ismerettel, képesek lévén egymást is inteni.


valahogy ilyen módon lehetne tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Erika,

én akár még beszélgetnék is Figyelővel, mert sok dologban egyetértek vele (néhány dolog azonban kifejezetten taszít a durvasága miatt).
De hát nem tehetek róla, hogy olyan szemellenzős, hogy x számú hozzászólás után sem veszi észre, hogy hogyan gondolkozom. Olyan dolgokról akar meggyőzni, ami nekem nem új.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hát ez az!
Valóban meg vagyunk győződve?
Nem a másikról írom , hanem a magunk "értékítéletéről"!

Erika írta:
Idézet:
Meg vagyok pedig gyõzõdve atyámfiai én magam is ti felõletek, hogy teljesek vagytok minden jósággal, betöltve minden ismerettel, képesek lévén egymást is inteni.

Ha ugyanis azt sem tudjuk hogy a másik mennyit TUD akkor mennyi a mi tudásunk, arra hogy feddjük?
Jó eszköz a feddés, ha el is magyarázhatnánk az Ige jelentéstartalmát helyette?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2007. jan. 20., szombat 23:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Kedves Erika,

én akár még beszélgetnék is Figyelővel, mert sok dologban egyetértek vele (néhány dolog azonban kifejezetten taszít a durvasága miatt).
De hát nem tehetek róla, hogy olyan szemellenzős, hogy x számú hozzászólás után sem veszi észre, hogy hogyan gondolkozom. Olyan dolgokról akar meggyőzni, ami nekem nem új.

:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 23:35 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Szia Indu! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség