Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Boglárka írta:
Net, jártam hittanra, és amit ott HALLOTTAM Istenről, azt ELHITTEM. Ennyi.


ELHITTEM! ennyi :) ...és mégegyszer bocsánat! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én meg nem jártam hittanra. Senki nem beszélt nekem Istenről.

Ő maga jött oda hozzám, Nő alakban, (ezen csodálkoztam először), és elmesélte, hogy milyen is Ő.

Na, net2rist: innen van nekem istenképem... És ezért nem olyan, amilyet belőled a lólábnál fogva kihúztam. Az lett volna akkor, ha Ő nem jön oda hozzám.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Én meg nem jártam hittanra. Senki nem beszélt nekem Istenről.

Ő maga jött oda hozzám, Nő alakban, (ezen csodálkoztam először), és elmesélte, hogy milyen is Ő.

Na, net2rist: innen van nekem istenképem... És ezért nem olyan, amilyet belőled a lólábnál fogva kihúztam. Az lett volna akkor, ha Ő nem jön oda hozzám.


:) az eszkimók Jézusról, mint "az Isten Fókájáról" beszélnek :)

köszönöm, hogy MEGERŐSÍTETTED mindazt, amiről beszéltem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 11:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Mindazt azért nem erősítettem meg. Absztrakt igazságod volt, csak rosszkor, rossz helyen szeretted volna alkalmazni :)

Exnek is alapigazsága volt, csak rosszkor, rossz helyen rossz módszerrel akarta alkalmazni.

És egyébként én nem akartam megtérni. Mivel fogalmam se volt, hogy mi az a megtérés. Még most sincs egészen. Ő jött oda hozzám... És azóta is mindig Ő szólít meg, függetlenül attól, hogy nekem milyen képem van Róla.

De az ideális Istenképből hogy vezeted le az ideális apaképet-anyaképet? Hogy osztod ezt önkényesen ketté?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 12:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Mindazt azért nem erősítettem meg. Absztrakt igazságod volt, csak rosszkor, rossz helyen szeretted volna alkalmazni :)

köszönöm :D azt hiszem, ez a legnagyobb dicséret, amit valaha kaptam tőled :oops:
32ezüst írta:
Exnek is alapigazsága volt, csak rosszkor, rossz helyen rossz módszerrel akarta alkalmazni.

írtam is neki, hogy ne a SABLONban gondolkodjon...
32ezüst írta:
És egyébként én nem akartam megtérni. Mivel fogalmam se volt, hogy mi az a megtérés. Még most sincs egészen. Ő jött oda hozzám... És azóta is mindig Ő szólít meg, függetlenül attól, hogy nekem milyen képem van Róla.

Idézet:
Róm 10,20. Ésaiás pedig bátorságosan ezt mondja: Megtaláltak azok, a kik engem nem keresnek; nyilvánvaló lettem azoknak, a kik felőlem nem kérdezősködtek.

32ezüst írta:
De az ideális Istenképből hogy vezeted le az ideális apaképet-anyaképet? Hogy osztod ezt önkényesen ketté?

ÉÉÉN? Kettééééé? Istent???? na neeeee...

ezért jó az Isten Fókája, mint példa! nem könnyű a feladatunk, egy ELKÉPZELHETETLEN LÉNNYEL kellene kapcsolatba kerülnünk...

amúgy: Ő AZ, aki KITALÁLTA és HASZNÁLJA ezt az "apa"-fogalmat... Jézus Krisztus volt az, aki a MENNYDÖRGŐ-FÉLELMETES ISTEN fogalma helyett-mellett behozta az ABBA, az APUCI-ISTEN fogalmát (a fordítás során sokáig hiába keresték az iratokban az "Abba" szót, a végén egy arám GYEREKVERSben találták meg :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
net2rist írta:
Boglárka írta:
Net, jártam hittanra, és amit ott HALLOTTAM Istenről, azt ELHITTEM. Ennyi.


ELHITTEM! ennyi :) ...és mégegyszer bocsánat! :)


Net, nincs miért bocsánatot kérned, hisz csak beszélgettünk! :)
Szép napot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Én meg nem jártam hittanra. Senki nem beszélt nekem Istenről.

Ő maga jött oda hozzám, Nő alakban,


Ugy látszik Ő tudta,hogy a férfiakkal szemben van némi ellenszenved :D

Egyébként,valóban az a hiteles Istenkép,amit az ember magától Istentől szerez,akkor amikor
"beszélget"vele.

A másodlagos forrásból szerzett Istenkép,hogy ki mit mondott róla és mennyit hiszek ebből el,az elég bizonytalan Istenképet tükröz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 12:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>valóban az a hiteles Istenkép,amit az ember magától Istentől szerez, akkor amikor "beszélget"vele.

És szerinted mi a "tesztje" a próbája, hogy eldöntsd, valóban Isten beszélget veled? Mert Sátán is szeret beszélgetni az emberekkel, és ehhez mennyből jött angyalnak is szívesen álcázza magát.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 12:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
32ezüst írta:
Én meg nem jártam hittanra. Senki nem beszélt nekem Istenről.

Ő maga jött oda hozzám, Nő alakban,


Ugy látszik Ő tudta,hogy a férfiakkal szemben van némi ellenszenved :D

Akkor még csak képem nem volt róluk. De rendesen gyűlnek már azóta a pontok az ellenszenv oldalán is...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 12:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:
>valóban az a hiteles Istenkép,amit az ember magától Istentől szerez, akkor amikor "beszélget"vele.

És szerinted mi a "tesztje" a próbája, hogy eldöntsd, valóban Isten beszélget veled? Mert Sátán is szeret beszélgetni az emberekkel, és ehhez mennyből jött angyalnak is szívesen álcázza magát.


Ez nekem is eszembe jutott. És arra gondoltam, hogy a Sátán az úgyis van olyan intelligens, hogy én azt egyszemélyben ne tudjam eldönteni. Tehát ha akivel beszélek, nem Isten, akkor Isten valahol másutt mégis létezik, és ha nem akar hagyni elveszni, akkor ilyenkor is vigyáz rám.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Exnek is alapigazsága volt, csak rosszkor, rossz helyen rossz módszerrel akarta alkalmazni.

Tudom, hogy én vagyok az elefánt a porcelán boltban, de azokért az ócska nippekért amiket összetörök, hidd el nem kár. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
>valóban az a hiteles Istenkép,amit az ember magától Istentől szerez, akkor amikor "beszélget"vele.

És szerinted mi a "tesztje" a próbája, hogy eldöntsd, valóban Isten beszélget veled? Mert Sátán is szeret beszélgetni az emberekkel, és ehhez mennyből jött angyalnak is szívesen álcázza magát.


Kedves Indu

Gondolom nem nehéz észrevenni,hogy az ember
mikor érkezik haza a szereteihez,ahova mindig is tartozott,és mikor valahova egésszen máshova.

Egy biztos aki az értelmével teszteli le,hogy Istennél járt-e vagy sem,az nem valószinű,hogy valaha is járt
volna Istennél.

Mert vagy érzi a Lelkünk ,hogy haza ért vagy sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
32ezüst írta:
Exnek is alapigazsága volt, csak rosszkor, rossz helyen rossz módszerrel akarta alkalmazni.

Tudom, hogy én vagyok az elefánt a porcelán boltban, de azokért az ócska nippekért amiket összetörök, hidd el nem kár. :D
üdv
ex

egy másik ember ÉLETÉRŐL beszélsz... :oops:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 13:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
GABRIEL777 írta:
Indu írta:
>valóban az a hiteles Istenkép,amit az ember magától Istentől szerez, akkor amikor "beszélget"vele.

És szerinted mi a "tesztje" a próbája, hogy eldöntsd, valóban Isten beszélget veled? Mert Sátán is szeret beszélgetni az emberekkel, és ehhez mennyből jött angyalnak is szívesen álcázza magát.


Kedves Indu

Gondolom nem nehéz észrevenni,hogy az ember
mikor érkezik haza a szereteihez,ahova mindig is tartozott,és mikor valahova egésszen máshova.

Egy biztos aki az értelmével teszteli le,hogy Istennél járt-e vagy sem,az nem valószinű,hogy valaha is járt
volna Istennél.

Mert vagy érzi a Lelkünk ,hogy haza ért vagy sem.


noIggen...
Bírák 17 írta:
11. És tetszék a Lévitának, hogy megmaradjon annál a férfiúnál; és olyan lőn néki az az ifjú, mint egyik az ő fiai közül.
12. És felszentelte Míka a Lévitát; így lett papjává az ifjú, és maradt Míka házánál.
13. És monda Míka: Most tudom, hogy jól fog velem tenni az Úr, mert e Lévita lett papom.

íme, egy "beérkezett ember" :?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 16:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok!
Szerintem sincs sok köze, az apaképhez vagy anyaképhez Istennek.

Mert akkor egy gyermek, ha itt ott felnő, időnként nagyon jó emberekkel, időnként rossz emberekkel, akkor annak milyen példaképe van.Semmilyen.
Nagy szeretettel emlékszik a jó emberekre, és mélyen eltitkolt fájdalommal a rosszra.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség