Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 18:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Bevallom, nem néztem meg a dátumot, mert azt hittem, mostanság lesz :oops:

Augusztus 25... Kicsit messzinek tűnik, és még nem tudom, szeretnének-e aznap valakik örök hűséget esküdni egymásnak rákoscsabán, mert akkor semmiképpen sem. A másik kizáró ok, ha a vőlegényem akkor kap szabadságot, és nyaralást tervez.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 07:07 
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 25., szerda 11:48
Hozzászólások: 5
Sziasztok, szia Erika!

Én is megértem az öregeket. Kellett ugyan hozzá egy év, hogy rájöjjek, ők is megérdemlik a megszokott, öreges, számukra biztonságos rendet a gyülekezetben. De nagyon rossz érzés tisztelettel hallgatni, miközben bibliaórán szídják "a mai fiatalokat", akik miért nem jönnek a templomba, bezzeg régen tele volt templom, mikor ők voltak fiatalok. Sokadik ilyen "szídós" alkalomkor ugyan megjegyeztem, hogy saját gyerekeikről és unokáikról beszélnek, és valahol nekünk kellene kitalálni valamit, hogy jöjjenek. Nem jöttem ki jól a dologból, és ma már inkább ritkábban járok a gyülekezet biblaórájára ( én 32 éves vagyok, a többiek nyugdíjasok), mert így meg tudom tartani a tiszteletteljes hallgatást, bármennyire is egyoldalúan néznek néha dolgokat.
Persze sokat tanultam-tanulok, ez vitathatattlan. :) Például hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 09:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta!
Kicsit megkésve, de gratulálok a lányodnak a sikeres felvételihez! :D
Üdvözöllek sok szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 09:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Ildi!


Miután -annak idején-már a keresztlányom is eljárt az ifire, kénytelen voltam szembesülni azzal, hogy talán eljött az ideje, hogy átmenjek az idősek bibliaórájára. Ez így is lett, és mondhatom, h. bár nagyon kedvesek voltak, egy idő után nem éreztem jól magam közöttük- egészen más problémáik voltak...ezért kértem a lelkészünket, hogy hirdessen már meg egy középgeneráció részére szóló bibliaórát. Ezt meg is tette, s azért ez így sokkal jobb.
Nincsenek hasonló korúak a gyüliben, mint ti?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ildi távol legyen tőlem, hogy megijesszelek.
1939-ben születtem test szerint és 1988-ban születtem Szellem szerint.
Lehet, hogy öregesnek vélik a hozzászólásaim, és a gondolkodásom, :wink:
Én inkábba másokét érzem annak :)
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 10:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Kedves Ildi távol legyen tőlem, hogy megijesszelek.
1939-ben születtem test szerint és 1988-ban születtem Szellem szerint.
Lehet, hogy öregesnek vélik a hozzászólásaim, és a gondolkodásom, :wink:
Én inkábba másokét érzem annak :)
Szeretettel:
Magda


no igen :D

eltartott egy ideig, amíg megszoktam, hogy engem is "ifi-korosztálynak" néznek (cseten végképp, de fórumon is megkaptam már)

Magda ÉLŐBEN is fiatalos, sőt... (lehet, hogy most lejáratom ;)) múlt pénteken eljött FIATALOS gyüleketünkbe, és ANNYIRA ezek szerint nem találta idegennek, mert ma is jönni akar :D

jut eszembe, Ildi! "benéztél" hozzánk a neten? ;) elrémültél? :D TÚL fiatalok vagyunk????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Kedves Ildi távol legyen tőlem, hogy megijesszelek.
1939-ben születtem test szerint és 1988-ban születtem Szellem szerint.
Lehet, hogy öregesnek vélik a hozzászólásaim, és a gondolkodásom, :wink:
Én inkábba másokét érzem annak :)
Szeretettel:
Magda


Én nem vélem öregesnek a gondolkodásodat időnként, amennyiben a fiatalos alatt a hirtelen, meggondolatlan,kiszámíthatatlant/egy idő után nagyon is egyszrűen kiszámítható/ érted.
Nem tudom idelinkelni a bizonyítást, de azért te is tudod, Magda,hogy miről beszélek.Igaz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 25., szerda 11:48
Hozzászólások: 5
Elnézést kérek minden kedves nyugdíjaskorú fiataltól. Nem az idős korral volt sose gondom (adja Isten, egyszer én is legyek idős), de jó lenne egy középkorosztályos bibliaóra, ahogy Erika említette. Nálunk ifi sincs, csak a nyugdíjasok.
Nem tudom, ez máshol hogyan szerveződik. A mi lelkészünk nagyon elfoglalt, de tekintélytisztelet miatt csak tőle indulhat el bármi. Isten tökéletességét mutatja, hogy a lelkészünknek végtelen türelme és nagy szeretete van az idősek felé, ő nagyon a helyén van a sok idős között. Én úgy érzem nem vagyok a helyemen, de ide tartozom, majd kiderül miért.
Voltam több nagyvárosi gyülekezetben, néha tényleg csodálatos élet van bennük, irígylésre méltón.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 11:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 25., szerda 11:48
Hozzászólások: 5
Benéztem net2rist :)
Tetszik a lap, olvasgatom, de először túl kell tegyem magam az irígységen. Mert ti nem "csak" interneten írogattok, hanem igazából is találkoztok.
Oké, lassan felfogom, milyen sokat is tud jelenteni "csak" az interneten kapni pár jó v. ébresztő v. ráébresztő v. rádöbbentő v. egyszerűen pofonvágó szót :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
vannak itt azért MÁSOK is, akik addig-addig irígykedtek, míg ÉLŐBEN is benéztek ;)

(privi ment közben)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 11:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika!
Nem tudom, hogy miről beszélsz és gondolom nem lényeges, de ha te linkelni akarsz tegyed :wink:

Net és a többiek!
Ildi reakciójára reagáltam és nem hiszem, hogy a személyeskedés a legjobb viszonyulás.

(((A megjelenésem pedig tükrözi a 9 mélyaltatásos műtétet, a bal kéz bal láb bénaságát, és a többszöri bénaságot,
de az Úr kegyelme végtelen még hozzám is.)))

De persze más mást gondolhat, de akkor magatokat csócsáljátok, ahogy én is tettem.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 12:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ildi, amit írtam, azért volt, mert sokszor kerülök olyan helyzetbe, ami nekem nem ismerős.
Ilyenkor derül ki a magam számára, hogy a régi ó emberi természet adja e a reakciómat, vagy egy folyamatos segítség kérés az ATYÁM/ATYÁNK-tól.
Az idős ember bizony a fiatalnak teljesen új helyzet.
Elfogadjuk, mert mondják, hogy kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, de még is úgy gondoljuk, hogy 10 év mulva is ugyan azzal a testi állapottal rendelkezünk.
Legalább is én ezt gondoltam, rossz, még csak nem is gondoltam, mert annyira magától értetődő volt.

Ha abból indulsz ki, hogy benned, benned van az újszülött Ildi, a kisgyermek Ildi, az ovódás Ildi és így tovább.
Mindenkiben benne van a multja, és ettől függ a jövőjének lehetősége.

Szóval örülök neked, és nagyon örülök az őszinte reakciódnak, maradj meg ilyennek.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 12:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Erika!
Nem tudom, hogy miről beszélsz és gondolom nem lényeges, de ha te linkelni akarsz tegyed :wink:

Szeretettel:
Magda


Magda, parancsolj:egy július 8-ai levélrészlet:


"Most, hogy FM úgy döntött, hogy távozik a fórumról,...:"

"Kösz az infót, mióta beírtam délután, nincs parókia, nem tudom, miért. Akkor Fm elköszönt?"

Magda, biztos voltam benne, hogy visszajösz, örülök is, hogy jól érzed magad közöttünk, csak azt viselem nehezen, amikor nyilvánvalóan megtörtént dologra azt kell mondanom,:nem is igaz, szó sem volt semmiről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Érdekes törlés amiről beszámolsz, köszönöm, :wink: igazán nem érzem jól magam veled, vagy még nem tudom, hogy ezt nevezik jó érzésnek :wink: de elviselem, mind a többit is az Ő kezéből.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem a törlés volt a lényeg, hanem az elköszönés.
Amit velem kapcsolatban írtál, köszönöm, az legalább őszinte volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség