Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 07:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Van egy dzsungel, ahol él egy törzs. Soha se hallottak az Úr Jézusról.
Egyszer csak egy felfedező jelenti, hogy megtalálták az utolsó emberi közösséget, akiket még nem ismert senki.

Ennek a híre eljut a különböző felekezetek vezetőihez is. El is határozzák - persze külön- külön - , hogy kiküldenek embereket, akik majd megtérítik ezt a pogány törzset, akik a természetben harmónikusan élnek, igaz a hit világukban sok szörnyű rémség uralkodik.
De jó lenne, ha megismernék az Atyát!

Na indulnak is......

Odaérve észre veszik, hogy nincsennek egyedül. A törzsön kívül "idegen" emberek is ott téblábonak. Az egyik kis viskó falára ki van írva, "katolikus közösség imaháza", a másikra, hogy "karizmatikus közösség ima" háza a harmadikra, "református közösség ima háza".
Jó nagy ívben elkezdik egymás házát kikerülni és mennek a pogányok közé. A helyi varázsló, - sámán a nép lelki vezetője - gyanúsan figyeli a térítők közeledését és rajta keresztül a jelenlegi úr, el kezd munkálkodni.
Látja a sámán, hogy az a Szó, amit egy könyvből olvasnak, vagy idéznek nagyon erős és igaz. Nem fog győzni felette, de nincs semmi vész!
Ott vannak ezek a házak. Látja ő, hogy milyen gyűlölettel kerülgetik egymást ezek az emberek. Nézzük csak mi a helyzet.
Belopózik közéjük és mind a három házban eltölt egy kis időt, de egyikben se marad sokáig.
Pár hét múlva már meg is van az ellenszer.
Nem volt nehéz rájönni, hogy hol van az a pont, ahol a népét "megmentheti" ezektől.

Ezek után már csak be-be néz a házakhoz és az ellen pontokat piszkálgatja mind addíg, amíg ezek az emberek jól össze nem ugranak és elkezdik rombolni egymás házát. Egy kis fűrészelés, egy kis gyújtogatás, egy kis kötél elvágás.

A helyi lakosok borzadva nézik, hogy mi történik itt. Kik ezek? Ilyen elsötéltült, vak gyűlöletet, haragot szinte még nem is láttak.
A sámán folytatja a dolgát.

Pár hónap múlva a házak a porban, az egymásra kígyót-békát kiálltó misszionáriusok (pár benszülöttet sikerült ide oda megnyerni, akik szintén beálltak ebbe a pusztításba) felülnek a repülőre és távoznak.
Ki a hibás? A sámán, meg ez a nép, mert süket, pedig annyi Igét olvastunk és másoltunk be nekik és persze első sorban a MÁSIK FELEKEZET tagjai.

DE
marad pár olyan ember, akiket az Úr küldött!
Akik gyógyítani, hitet ébreszteni, bekötözni sebeket, felvágni gennyes sérüléseket, bűnbocsánatot hozni jöttek.
Ők mindig is szerették egymást, együtt dolgoztak, és honnan láthatták a benszülöttek, hogy ők az Úr Jézus VALÓDI tanítványai?
Az Ő szavából!

Jn 13,35
Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.


Tavasznak tanácsolom, hogy ha valóban keresi az Urat ( az Úr keresi őt, erről nincs kétségem), akkor keressen egy gyülekezetet.
Láthatta ennyi idő után (Kedves Loisz, Tavasz nagyon régen itt van), hogy ki mit tanít, hogy éli meg a hitét itt a fórumon és válasszon és keressen egy hús-vér gyülekezetet ezek alapján.
A virtuális közösség szerintem kiegészítő lehet, de nem ALAP!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 07:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Loisz, Tavasz és Zsolt!

Csatlakozom a Tavaszhoz intézett marasztaló soraidhoz. Annyit tennék még hozzá, hogy jó lenne, ha Zsolt sem csak olvasásra korlátozná a fórumon való jelenlétét, hanem írásra is.
Elmondtad Zsolt, hogy voltak itt kérdések, amik arra késztettek, hogy gondolkodj a válaszon, utánaolvass, formálódjon a gondolkodásod. Ezzel én is így vagyok, rá vagyok kényszerülve, hogy mélyebben belegondoljak azokba a kérdésekbe, amikről azt gondoltam korábban, hogy pofon egyszerűek, "fej nélkül" fújom.
Tehát egy nagyszerű lehetőség ez a fórum az összes hibájával, hiányosságával együtt. Még akkor is, ha sok az ütközés, amibe az ember néha jobban megsérül, mint sejtette volna. De így csiszolódunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Loisz,

igazából nem akartam már írni, mert nem akarok további félremagyarázások áldozata lenni, de mivel megszólítottál válaszolok.
Én nem vitának érzem, ami - most éppen - az Ökumené topicban történt, hanem egy nagyon ellenséges, és igaztalan támadásnak. Lehet, hogy ez téged és a többieknek nem tűnik fel (deigen, volt aki meglátta), engem viszont rettenetesen rombolnak az ilyen megszólalások bárki ellen is irányul. Én a békességet és az értelmes beszélgetést kerestem volna itt, ami megvalósult még néhány éve. Később viszont, ahogy már többen is jelezték, megjelent, vagy elhatalmasodott egy olyan szellemiség, ami inkább árt, mint hasznos lenne. A rágalmazások előtt pedig egyszerűen ledöbbenve állok, de az előtt is, hogy a moderáció nem mozdul rá ezekre. Itt semmiféle "védelmet" nem biztosít a fórum ezek ellen, és én nem teszem ki magam a továbbiakban az ilyen jellegű támadásoknak. Ezek nem értelmes beszélgetések vagy viták, hanem személy elleni nagyon durva kirohanások. Nem megsértődve vagyok, hanem ezt egyszerűen nagyon nem tartom normális viselkedésnek, kereszténytől különösen, ugyanis abszolút ütközik a Biblia tanításával, szellemiségével ld. pl. Jakab levél (cáfolj rá, ha nem így van).

A moderáció felé az a javaslatom, hogy - ha valóban az a cél, hogy itt egy normális, építő fórumozás kialakuljon, akkor - a Biblia útmutatása szerint, vagy a normális etikai szabályok szerint tartsanak rendet.

Péter,
köszönöm a tanácsodat, de ez innen kezdve magánügy. Én a fórumot is egyfajta gyülekezetnek tekintem (keresztények találkozóhelyének akár), már amennyiben keresztény emberek vesznek részt benne, és ennek alapján le is szűröm a tapasztalataimat.

Rosta,
kösz, hogy - az Ökumené topicban kialakult heves támadások miatt - mellém próbáltál állni, de az érveléseiddel nagyon nem tudok egyetérteni, jobb lett volna, ha inkább nem mondasz semmit :? .

Üdvözlettel:
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 10:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Erika!

Köszönöm marasztaló soraidat. Tényleg jól estek. Egyenlőre azonban maradok az olvasásánál, és ha megfogalmazódik bennem valami.

Nekem a beragadt ökumené topic figyelmeztetés. Biztos vagyok benn, hogy az Úr akarta így. Tudta, hogy nem maradnék adós a válasszal, ami mostmár ki tudja mi lett volna.

Szeretettel: Zsolt


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 08:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 14:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azt gondolom, hogy ez nem "normális" emberi, és nem "normális" keresztyén közösség.

Nem látjuk egymás arcát, nem halljuk egymás hangját, nem látjuk egymás tetteit, mint emberi szint.

Nincs kialakult liturgia, nincsennek Istentiszteleti rendek, keretek.

Pl. hiába írok valamit, ha közben nem látom a másik arcát, miközben olvassa.
vagy hiába nevezem református portálnak, ha az együtt lét református keretei hiányoznak.

Azt gondolom, hogy itt a neten sok olyan dolgot megengedünk magunknak, amit a VALÓSÁGBAN nem tennénk.
Én se mennék be egy karizmatikus gyülekezetbe és nem kiabálnám tele torokból folyamatosan, hogy nem úgy gyakorolják a nyelveken szólást, ahogyan azt az Úr elénk adta.

Sokkal "bátrabbak"??? vagyunk itt, mert nem látjuk a monitor mögött űlő EMBERT!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 14:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Megbeszéltem otthon, hogy ezentúl péntek este kapok 1-2 órát a fórumozásra, így "legális lett" az itt létem.
Nem kell ellopnom a munkától, vagy a családtól az időt.

Ezért választ csak akkor várjatok, ha megszólítotok.

Szép napot nektek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Pauler!

"ennek aztán örvendek..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Net :*: .De rég láttalak, most sem sokáig. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 12., kedd 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:):):)
németországban dolgoztam most.... nem nagyon volt időm fórumozni

de örülök nektek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 13., szerda 02:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-Tavasz irta:
"igazából nem akartam már írni, mert nem akarok további félremagyarázások áldozata lenni, de mivel megszólítottál válaszolok."


-Kedves Tavasz!

-Én is csak ezen soraidra válaszolok.--- Szivből sajnálom mindazt, ami
a fórumon nem keresztyéni.- Magamat is beleértve, ha ez történt.

-Nem ismerem a "régi" dolgokat,- még ahhoz elég uj vagyok.- Minden-
esetre "pingpong" labda szerepet se vállalok.-

-Az Ur áldjon meg,- tégy a legjobb belátásod szerint.- Én sem szólitalak
meg többször.

Szeretettel
L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 13., szerda 15:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

"én elmegyek-szólt a kisgyerek
neked elmondom, másnak senkinek,
s addig megyek, míg lesz egy kis sziget
majd írok neked..."


ebből csak annyi igaz, hogy elmegyek...írni nem fogok, de ha szépen békében fogtok fórumozni, akkor majd ha visszajövök, mindent elmesélek. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 13., szerda 19:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nagyon várunk Erika! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 13., szerda 22:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Jó telelést Erika! Ha oda mentek, ahová gondolom, akkor csak óvatosan a koktélokkal! :)

Érezzétek jól magatokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 13., szerda 23:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi, vigyázunk!
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 16., szombat 15:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kismalac ül a fenyőfán, arra jön a medve.
- Mit csinálsz,kismalac?
- Cseresznyét eszek!
- De hát ez fenyőfa!!
- Nem baj, hoztam!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség