Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Ex, az evangéliumot szabadon lehetett hirdetni. Isten népét nem kellene leredukálni a HGY-re, ez is hozzájárulhat a bizalom kialakulásához.

Ez nem fer, mert nem rég hallottam Emőkétől, hogy ne emlegessük fel a régi sérelmeket. :)

Az fer, hogy most megint kibújtál az érdemi válasz elől?
Fony írta:
Remélhetőleg arról van szó, hogy ti is beláttátok azt, ami a fesz. kialakulásában a ti részetek volt. (És természetesen ti is megtértetek belőle).

exrefis írta:
Emlékeztess, hogy a HGy mivel járult hozzá a feszültség kialakulásához!
üdv
ex

Látom, még nem oldottad meg a házifeladatot.
Be fogom hívatni a szüleidet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:

Péter szeretlek, értékellek és tisztellek benneteket, de ti üde és kicsinyke sziget vagytok a reformátusokon belül is.
És itt külön meg kell lengetnem admin előtt is a kalapomat. Még nagyobbra nőtt a szemembe, hogy belekostolgattam az igefórum szellemébe.
Az az oldal maga a válasz a: Miért nincs ébredés Magyarországon? kérdésre, holott teológiájuk nem is vészes.
szeretettel
ex


Ezzel kapcsolatban csak az jutott az eszembe, hogy vajon miért nincs itt ébredés, ezen a fórumon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 21:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
csak egy "szőke" kérdés: hogyan képzelhető el ébredés egy FÓRUMON? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 22:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
csak egy "szőke" kérdés: hogyan képzelhető el ébredés egy FÓRUMON? :O


Ezt kérdezem én is. :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 06:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Látom, még nem oldottad meg a házifeladatot.

Kedves Fony!
Nem figyeltél. Erről is beszéltünk itt előzőleg, de te tartozol megmagyarázni, hogyan lehet kitérdepelni a rövid nadrágot. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 16:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mt 18,19 Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám.

Zsoltárok könyve 133. rész
1. Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, a mikor együtt lakoznak az atyafiak!
2. Mint a drága olaj a fejen, a mely aláfoly a szakállon, az Áron szakállán; a mely lefoly köntöse prémjére;
3. Mint a Hermon harmatja, a mely leszáll Sion hegyeire. Csak oda küld áldást az Úr és életet örökké!


"Csak" ennyi kellene az áldáshoz, az ébredéshez itt a fórumon is.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 19:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Látom, még nem oldottad meg a házifeladatot.

Kedves Fony!
Nem figyeltél. Erről is beszéltünk itt előzőleg, de te tartozol megmagyarázni, hogyan lehet kitérdepelni a rövid nadrágot. :D
üdv
ex

Kedves Ex!

Figyeltem, figyelembe véve az előzményeket és az „utózmányokat” úgy tűnik nem akarod megérteni, miről van szó.
A saját szavaidban benne van a magyarázat is. A rövid nadrágot kitérdepelni = a kereszténységet és az evangélium hirdetését leredukálni a Hgy-re. Lehetetlennek tűnik, neked mégis sikerült.
(ha így folytatod, ebből osztályismétlés lesz).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Mt 18,19 Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, a mit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám.

Zsoltárok könyve 133. rész
1. Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, a mikor együtt lakoznak az atyafiak!
2. Mint a drága olaj a fejen, a mely aláfoly a szakállon, az Áron szakállán; a mely lefoly köntöse prémjére;
3. Mint a Hermon harmatja, a mely leszáll Sion hegyeire. Csak oda küld áldást az Úr és életet örökké!


"Csak" ennyi kellene az áldáshoz, az ébredéshez itt a fórumon is.


világos... legalábbis elsőre...

de ezt nyilván mindenki úgy képzeli, mint ahogy megboldogult barátunk, Cserfa mondta volt:
"te térjél meg HOZZÁM!"

gondolom nem azt jelentette a hozzászólásod, hogy te szeretnél egy akaraton lenni egy karizmatikussal, vagy hollandival... de javíts ki, ha tévedek...


az "együtt lakozás" felvetése, így a fórum keretében meg nem is igazán értelmezhető számomra...

(kölcsönös rövidnadrágra térdepeltetésről nem is beszélnék...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
pl. áldás volt a találkozókón, mert aki oda eljött, az biztosan akart találkozni a többiekkel.
(Nem kell ehhez sem karizmatikusnak lenni, sem az "én akaratomra térni", sokkal egyszerűbb ez ennél)

Aztán hogy ki milyen akarattal van itt igazán, azt az Úr tudja és meg is jelenti, ha valakit érdekel, első renden önmagára nézve.

Egy akaraton minden dolog felől?
Lehetséges ez? Mert ha igen, akkor bármit kérhetnénk, megadná nekünk a Mennyei Atya! Elég lenne két ember is ehhez!

Inkább tehát az a kérdés, hogy hogyan lehet két ember egy akaraton minden felől?

A fórumon "lakásról" kapcsolatban nézd meg, hogy mi van a neved alatt. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
meg a tied alatt ({)

én csak így tudom csinálni: teljes erővel :)

nem vagyok amúgy pesszimista, a múltkor pont én vigasztaltalak :D


csak a fórum azért egy LAZÁBB felállás egy gyülekezetnél... az igazi "ütős" egységet meg ott se könnyű megélni...

de ha nem bíznék a gyümölcsben: nem kapálnék :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 11., vasárnap 23:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
pl. áldás volt a találkozókón, mert aki oda eljött, az biztosan akart találkozni a többiekkel.
(Nem kell ehhez sem karizmatikusnak lenni, sem az "én akaratomra térni", sokkal egyszerűbb ez ennél)



Szerintem érdemes lenne visszaolvasnod magad net2rist. Már az első általad megrendezett találkozóra beígérted, hogy majd mi egyfajta vitanapot fogunk rendezni, vagy valami hasonlót. Ilyen áron én valóban nem akartam elmenni a találkozódra.

Lehet mondani, hogy mert nyuszi vagyok, de azt is, hogy jobban szeretem a békességet.

Olvasom, hogy mennyire büszke vagy a baromi nagy áldásnak. Hát légy... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 12., hétfő 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
...

büszke<>hálás

aki ott volt, tudja, neked meg nem muszáj elhinned: kísérletet se tettem, hogy "domináljam", vagy akár csak liturgusként vezessem az alkalmat... épp EZÉRT élveztem annyira, mivel nem "az én sikerem" volt, hanem valami, amit EGYÜTT szültünk meg :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 13., kedd 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Kedves Figyelő!
Tehát te abban komoly igeietlen dolgot találtál, hogy NS szerint nagy ébredés söpörne végig az országon ha egységben lennének a keresztények.


Kedves Exrefis!

Kedvetlenné tettél, bármi is a megszólításod. Mintha politikusok tendenciózus csúsztatását olvasnám soraidból...
Én ugyanis semmi ilyet nem mondtam, szájízed szerint szeretnéd szortírozni szavaimat.
Mert hát, ha az NS szerinti felekezetek egymást szidása befejeződne, megszűnne, az még messze nem azonos az egy véáleménnyé alakulással, egységesedéssel. Ebben meg lehetne találni a törődjön mindenki a maga dolgával; a csak nálunk a teljes igazság - hát ide térjetek; csináljon mindenki amit akar, stb. felekezeti nacionalizmust
Amire igeileg utaltam, abban inkluzíve az is benne van, hogy a Biblia szerint (amivel gyakran nem azonosul a neoprotestantizmus váradalma, hitértlmezése) a végidőkre nem az a jellemző, hogy a Szent Szellem ezerrel hozná az ébredést, ám a felekezetek féltékenysége ezt megakadáyozza. Így hát mindenkinek az lenne a keresztyéni feladata, hogy senkit se minősítsen le a "közös gyékényről", s rögvest keresztyénné lenne minden vallásos, sőt szekularizált világi is....

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 13., kedd 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jn 13,35 Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.

Tévedés, ha a felekezetek megbékélnének egymással, az automatikusan nem jelentené azt, hogy egyszerre teljes Magyarország megtérne.

Ugyan akkor ha a felekezetekben élők képessé válnának egymás szeretésére, a világ meglátná, hogy az ott élők Jézus tanítványai.
Addig meg lehet még sok-sok lexikont írni, teológiai értekezések tömkelegét, amivel az ember bizonyítani akarja mindenki felé, hogy ő Jézus tanítványa.
DE Jézus erre nem adja az áldását és Ő a FŐNÖK :wink:

Mert neki más a terve.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 13., kedd 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Úgy hogy aki ezt nem gyakorolja, az ne csodálkozzon azon, hogy az emberek nem gondolják róla, hogy Jézus tanítványa.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség